Kapslowe nowości - komentarze

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 547
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3991 Post autor: kopernik »

Wyraziłem tylko swoje zdanie.
To może zaproponuj swoją pomoc autorom katalogu.

No i nie bardzo rozumiem w czym ma pomóc "szybsze dodawanie kapsli" jaka jest różnica czy dodasz kapsel do kolekcji w poczekalni czy w katalogu?
Czemu ma służyć ten pośpiech?


A z tego co się orientuję, to kapsle z poczekalni dodają do katalogu dopiero wtedy gdy sami już je posiadają.

adinog
Posty: 166
Rejestracja: 17 lipca 2015, 10:52

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3992 Post autor: adinog »

kopernik pisze: 09 kwietnia 2022, 14:36 Moim zdaniem im więcej osób będzie miało możliwość moderowania katalogu tym gorzej, bo zacznie robić sie bałagan.
Moderatorzy/administratorzy oprócz zajmowania się katalogiem (pro bono) mają jeszcze swoje życie, rodzinę, pracę, czas wolny.
A skoro coś jest w poczekalni to prędzej czy później znajdzie się przecież w katalogu.
Konkludując, to co za różnica czy aktualizacja jest co 3 miesiące czy co 3 tygodnie?
Mi osobiście to akurat nie przeszkadza.
Masz rację , im więcej osób tym więcej problemów . Parę miesięcy temu też była aktualizacja taka że w poczekalni było kilka kapsli i też był problem bo gdzie się podziały kapsle ? a one już były dodane . Zawsze komuś coś nie odpowiada . Widocznie admin ma więcej innych spraw na głowie , a jak znajdzie czas to zrobi aktualizację . Ja też mam dużo kapsli z poczekalni lub czekam na niektóre , więc czekam cierpliwie na aktualizację a tym czasem zajmuję się czym innym . Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3993 Post autor: wismat »

Szykuje się spora aktualizacja Browarów. Jutro będę skanować większość kapsli z tej kategorii, więc proszę o cierpliwość :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2153
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3994 Post autor: yoreck »

marecki1207 pisze: 09 kwietnia 2022, 15:36 Konkludując.Jedni lubią córkę inni teściową.No właśnie mają czas swój prywatny dlatego o możliwość tylko dodawania kapsli z poczekalni miałyby tylko 2-3 dodatkowe osoby to jaki bałagan by to zrobiło?.Przecież nikt im nie każe dodawać codziennie czy co tydzień kapsli i zabierać im prywatny czas ale raz na jakiś czas wrzucić całą poczekalnię i znów odczekać aż się uzbiera więcej (nawet co 2-3 miesiące to chyba nie jest aż takie zabieranie prywatnego czasu)Każdy jak coś prowadzi to niestety musi jakiś swój czas na to coś poświęcić czy to prywatnie czy służbowo.
Marek przestań :-) więcej luzu w :-) Popatrz na CC.I .Konkludując ...chcesz burdelu ...dadaj jeszcze 3 ... i masz . Ja bym chciał dodać pawloska - na PEWNO BĘDZIE :-(
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

pawlosek12
Posty: 1504
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3995 Post autor: pawlosek12 »

Yoreck chcesz mnie dodać do czego.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3996 Post autor: krzysio »

Popatrzcie proszę na poczekalnie. Jest tam kilka różnych technik prezentacji kapsli. Są zdjęcia i skany. Zdjęcia są dobrej i słabszej jakości. Skany podobnie. Natomiast jakość zdjęć w katalogu jest co najmniej bardzo dobra. Dużo lepsza niż np. foty w CCI. Niestety - wieloletnia praktyka pokazuje, że nie wszyscy mamy ( mówię także o sobie ) odpowiedni sprzęt i umiejętności zrobienia poprawnego zdjęcia do katalogu.
Kolejna sprawa to odpowiedzialność. Czasem zdarza się, że ktoś zdobędzie kapsel, który jeszcze nie znajduje się na butelce. Nie wiadomo, na jakim piwie będzie, a czasem nawet, czy będzie wogóle. Osoba dodająca kapsle do katalogu musi zachować daleko posuniętą ostrożność i obiektywizm, którego - ogólnie mówiąc - wielu brakuje.
Na koniec - kolekcjonerstwo ( czegokolwiek ) uczy cierpliwości. Uważam, że aktualizacje nie powinny być co 3 tygodnie. Co miesiąc - OK. Ważne, aby były dodawane kapsle w sposób przemyślany i odpowiedzialny. W/g mnie rozproszenie administracji zdegraduje katalog.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

PawelG
Posty: 380
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3997 Post autor: PawelG »

Jak jest poczekalnia, jest git, może sobie być aktualizacja nawet raz na rok, przynajmniej jak pisze poprzednik daje to czas na ogarnięcie na spokojnie co powinno wpaść, a co nie, np. z perspektywy czasu czy Poznań 229 powinien być? No ale już wpadł.

Proponuję za to wywalić już w nicość tego Kronenbourga z dap. Wisi w poczekalni od 2019 i nikt nie udowodnił, że chodził na polskim piwie.

WiSt
Posty: 61
Rejestracja: 30 maja 2020, 11:34

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3998 Post autor: WiSt »

Każdy ma swój punkt widzenia, swoje argumenty.... Osobiście uważam, że kapsle z poczekalni powinny być w miarę szybko dodawane do swoich kategorii. A to dlatego, że robiąc wymianę z innym kolekcjonerem nie ma możliwości podejrzenia jego kapsli z poczekalni.Trzeba dodatkowo o to pytać. Dlatego też częstsza aktualizacja ułatwiałaby wymianę.
Jeszcze jedna sprawa, a mianowicie numeracja w katalogu z i bez sygnatur. Tu też chodzi mi o wymianę między dwoma kolekcjonerami z których jeden zbiera kapsle z sygnaturami, a drugi bez.
Gdyby w katalogu bez sygnatur pod numerem głównym kapsla były umieszczane w nawiasie mniejszym drukiem numery kapsla(i) z sygnaturami ułatwiłoby to wymianę.
Oczywiście jest to moja sugestia i nie upieram się, że tak ma być. Jestem jednak ciekawy czy ktoś się ze mną zgodzi.

venator24
Posty: 379
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3999 Post autor: venator24 »

WiSt pisze: 10 kwietnia 2022, 12:53 Gdyby w katalogu bez sygnatur pod numerem głównym kapsla były umieszczane w nawiasie mniejszym drukiem numery kapsla(i) z sygnaturami ułatwiłoby to wymianę.
Oczywiście jest to moja sugestia i nie upieram się, że tak ma być. Jestem jednak ciekawy czy ktoś się ze mną zgodzi.
U mnie w katalogu bez sygnatur pod numerem głównym są w nawiasie numery z katalogu z sygnaturami .

WiSt
Posty: 61
Rejestracja: 30 maja 2020, 11:34

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4000 Post autor: WiSt »

venator24 pisze: 11 kwietnia 2022, 17:44
WiSt pisze: 10 kwietnia 2022, 12:53 Gdyby w katalogu bez sygnatur pod numerem głównym kapsla były umieszczane w nawiasie mniejszym drukiem numery kapsla(i) z sygnaturami ułatwiłoby to wymianę.
Oczywiście jest to moja sugestia i nie upieram się, że tak ma być. Jestem jednak ciekawy czy ktoś się ze mną zgodzi.
U mnie w katalogu bez sygnatur pod numerem głównym są w nawiasie numery z katalogu z sygnaturami .
Zgadza się. Ale jeżeli ktoś zbiera z sygnaturami i w katalogu zagląda w braki kolekcjonera zbierającego bez sygnatur, to ma nr tylko kapsla bez sygnatur. Proszę sprawdzić mp. Elbląg z sygnaturami nr 13, a bez sygnatur to 9.

venator24
Posty: 379
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4001 Post autor: venator24 »

WiSt pisze: 11 kwietnia 2022, 18:20
venator24 pisze: 11 kwietnia 2022, 17:44
WiSt pisze: 10 kwietnia 2022, 12:53 Gdyby w katalogu bez sygnatur pod numerem głównym kapsla były umieszczane w nawiasie mniejszym drukiem numery kapsla(i) z sygnaturami ułatwiłoby to wymianę.
Oczywiście jest to moja sugestia i nie upieram się, że tak ma być. Jestem jednak ciekawy czy ktoś się ze mną zgodzi.
U mnie w katalogu bez sygnatur pod numerem głównym są w nawiasie numery z katalogu z sygnaturami .
Zgadza się. Ale jeżeli ktoś zbiera z sygnaturami i w katalogu zagląda w braki kolekcjonera zbierającego bez sygnatur, to ma nr tylko kapsla bez sygnatur. Proszę sprawdzić mp. Elbląg z sygnaturami nr 13, a bez sygnatur to 9.
Tak, ma kolega rację.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 496
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4002 Post autor: Serek »

Uwagi do dat dla kapsli z ostatnich aktualizacji
2022-04-20:
- Gniezno (Dobry Browar) - 2021 (żródło: https://forum.katalogkapsli.pl/viewtopi ... 50#p122750)
- Kraków (Nowa Wytwórnia) - 2021 (źródło: https://forum.katalogkapsli.pl/viewtopi ... 88#p122588)
- Miłosław 45 - 2021 (źródło: http://wiki256.pl/kapsle2021.html)
- Stary Sącz (Personall Kraft Beer) - 2021 (źródło: http://wiki256.pl/kapsle2021.html; https://forum.katalogkapsli.pl/viewtopi ... 23#p122423)
- Stargard 1 - 2021 (źródło: https://forum.katalogkapsli.pl/viewtopi ... 87#p121887)

Poza tym, niech mi ktoś wyjaśni, czym kierowano się, dodając Miłosław 45 jako nowy wzór do Katalogu, podczas gdy jaśniejszy złoty został dodany jako odmiana nr-u 42. Różnica w kolorystyce z podstawową wersją jest o wiele dobitniejsza w przypadku tego drugiego, a mimo to nie został wyróżniony w Katalogu.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2153
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4003 Post autor: yoreck »

Serek pisze: 20 kwietnia 2022, 18:50 Poza tym, niech mi ktoś wyjaśni, czym kierowano się, dodając Miłosław 45 jako nowy wzór do Katalogu, podczas gdy jaśniejszy złoty został dodany jako odmiana nr-u 42. Różnica w kolorystyce z podstawową wersją jest o wiele dobitniejsza w przypadku tego drugiego, a mimo to nie został wyróżniony w Katalogu.
Miłosław 43 - sygn.dap biała a Miłosław 45 ma sygn.dap srebrną :-)
Natomiast jasny złoty i ciemny złoty - to nadal złoty - czyli odmiany złotego :mrgreen:
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4004 Post autor: krzysio »

Ja zauważyłbym też coś innego ( może ktoś inny też zauważy ) - ostatnie 3 aktualizacje ( 2022.03.28 + 2022.04.12 + 2022.04.20 ) to chyba rekord w dodawaniu nowości do katalogu ever! 50 kapsli na przestrzeni niecałego miesiąca.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4005 Post autor: wismat »

Dziękuję Serek za czujność, poprawiłem daty. Te dodane przy aktualizacji to daty dodania do poczekalni. Jak widać czasem i tutaj jest opóźnienie :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4006 Post autor: wismat »

Z Fortuną jest jeszcze taki przypadek, który póki co ląduje z powrotem w poczekalni. Sądziłem, że w poczekalni chodziło o różnicę taką jak ta dodana do odmian, ale jest też i dużo bardziej widoczna. Póki co nie mam na żywo do wglądu więc nie podejmuję się ostatecznej decyzji.
Załączniki
fortuna.jpg
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 496
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4007 Post autor: Serek »

yoreck pisze: 20 kwietnia 2022, 19:19 Miłosław 43 - sygn.dap biała a Miłosław 45 ma sygn.dap srebrną :-)
Dla mnie ten przypadek nie różni się od wyróżnionych dotąd odmian kapsli nr 26, 39 i aktualnego 42, i powinien być on potraktowany w ten sam sposób.
Znajdujący się aktualnie w poczekalni kapsel ("bladozłota" Fortuna) zdecydowanie bardziej się odróżnia od swoich poprzedników niż ten spod nr-u 45 od 43. I osobiście nie trafia do mnie argument z sygnaturami, no chyba że ktoś mnie przekona mnie, że np. obie odmiany nr-u 26 mają identyczną sygnaturę :help:

Patryk
Posty: 195
Rejestracja: 24 marca 2019, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4008 Post autor: Patryk »

Za rozróżnieniem Miłosławia nr 43 i 45 zapewne zadecydowała metaliczność tego drugiego, co już niejednokrotnie miało miejsce w przypadku innych browarów. Co do złotej Fortuny, to różnica również wydaje się być znacząca pomimo faktu, że obydwa odcienie złotego są metaliczne, niemalowane.

Zarówno nr 45, jak i blado-złota Fortuna to chyba jakieś ekstremalnie rzadkie okazy. Bardzo ciężko to upolować na butelkach. :)

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 496
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4009 Post autor: Serek »

Patryk pisze: 20 kwietnia 2022, 21:39 Za rozróżnieniem Miłosławia nr 43 i 45 zapewne zadecydowała metaliczność tego drugiego, co już niejednokrotnie miało miejsce w przypadku innych browarów. Co do złotej Fortuny, to różnica również wydaje się być znacząca pomimo faktu, że obydwa odcienie złotego są metaliczne, niemalowane.
Jeszcze raz, dlaczego odmiany z numeru 26 nie są oddzielnymi wzorami tak jak 43 i 45? Pomóżcie mi to zrozumieć :) Nie interesują mnie casusy z innych browarów. Wewnątrz jednego tylko Miłosławia panuje niekonsekwencja, której nie potrafię pojąć...

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2329
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4010 Post autor: wiki »

Czym różni się Warka Radler (promocyjny) (nr 2856 w poczekalni) od katalogowego 160

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4011 Post autor: chinet »

Ten był kupiony w promocji :mrgreen:
Jestem trollem :mad:

luzik36
Posty: 245
Rejestracja: 04 listopada 2014, 20:55

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4012 Post autor: luzik36 »

wiki pisze: 22 kwietnia 2022, 17:17 Czym różni się Warka Radler (promocyjny) (nr 2856 w poczekalni) od katalogowego 160
Cześć wrzuciłem foto tych kapsli stronkę wcześniej. Każdy indywidualnie ocenie jak go zakwalifikować
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4013 Post autor: chinet »

Akurat na zdjęciu z poczekalni nie widać specjalnie żadnej różnicy (poza innym indeksem). Możesz wstawić zdjęcie obu kapsli obok siebie?
Jestem trollem :mad:

luzik36
Posty: 245
Rejestracja: 04 listopada 2014, 20:55

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4014 Post autor: luzik36 »

Warka 3,5.jpg
Warka 3,5.jpg (39.92 KiB) Przejrzano 5268 razy

pawlosek12
Posty: 1504
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4015 Post autor: pawlosek12 »

Nie widzę różnicy

wiking1973
Posty: 79
Rejestracja: 06 sierpnia 2020, 16:53

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4016 Post autor: wiking1973 »

Dla mnie różne kolory napisów i inny kolor tła

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4017 Post autor: PawełN »

Moim zdaniem różnice takie które wynikają z innej techniki lub metody druku - czyli że nie było śladów intencjonalnej modyfikacji wzoru - powinny być traktowane jako odmiany tego samego wzoru.
Znak towarzyszy zastrzelonych

WiSt
Posty: 61
Rejestracja: 30 maja 2020, 11:34

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4018 Post autor: WiSt »

PawełN pisze: 23 kwietnia 2022, 03:30 Moim zdaniem różnice takie które wynikają z innej techniki lub metody druku - czyli że nie było śladów intencjonalnej modyfikacji wzoru - powinny być traktowane jako odmiany tego samego wzoru.
Też tak uważam. Za kilka lat pod wpływem światła kapsel zmieni odcień i wtedy każdy będzie się zastanawiał nad jego numerem.

FALUBAZ_ZG
Posty: 200
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4019 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Jakby tak podchodzić do tematu to zaraz seria z somersby będzie miała 30 wzorów, a nie 10. Blakną w zastraszającym tempie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4020 Post autor: chinet »

chinet pisze: 22 kwietnia 2022, 20:51 Akurat na zdjęciu z poczekalni nie widać specjalnie żadnej różnicy (poza innym indeksem). Możesz wstawić zdjęcie obu kapsli obok siebie?
luzik36 pisze: 22 kwietnia 2022, 21:36Warka 3,5.jpg
W zasadzie to chodziło mi o jedno zdjęcie, na którym będą obok siebie oba kapsle.
Jestem trollem :mad:

ODPOWIEDZ