Kapslowe nowości - komentarze

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#151 Post autor: Pluto »

Gigantyczna zmiana na tym Lechu, nie ma co :)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#152 Post autor: Jacek »

Leżajsk Niepasteryzowany już jest dostępny w większości sklepów w mojej okolicy. Mam już 4 kapsle, ale 3 są jeszcze na butelkach w lodówce. Jak brat wypije to dam cynk do wymiany :mrgreen:

Awatar użytkownika
Moby
Posty: 897
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 16:26

#153 Post autor: Moby »

FIDORIM pisze:ORAZ CARLSBERG-TWIST OFF Z CZYSTO BIAŁYM NAPISEM,WCZEŚNIEJ TYLKO W LIDLU A TERAZ JUŻ W CAREFOURZE NA WILEŃSKIM
Ja dziś widziałem go w Biedronce

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1409
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

#154 Post autor: KZK16 »

Nowy Żywiec już u mnie nawet i ładny na żywo :D
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
wojtekr72
Posty: 311
Rejestracja: 05 maja 2007, 21:08
Lokalizacja: PL

#155 Post autor: wojtekr72 »

Na tych nowych Carlsbergach - na ciemnym ,sygnatura srebrna nie malowana (kolor blachy kapsla). Na jaśniejszym , biała malowana.
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#156 Post autor: Pluto »

Nie wiedziałem, że butelkują Ambera naturalnego ;) Bardzo fajny kapsel ;)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#157 Post autor: Paweł »

Butelkowali już jakiś czas, ale do tej pory kapsel był "goły" :)

Awatar użytkownika
JulasTczew
Posty: 1134
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:23
Lokalizacja: 83-110 Tczew

#158 Post autor: JulasTczew »

Paweł pisze:Piękna nowość z Pomorza!
Zdecydowanie jeden z najładniejszych (jak nie najładniejszy) nowy kapsel.

Czy kupiłeś go na pomorzu ? Jak tak to gdzie ?
2563 polskich kapsli i
3573 zagranicy.

Razem 6136 kapsli od Lipca 2009 - stan na dzień 1.04.2012r

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#159 Post autor: Paweł »

Zdecydowanie jeden z najładniejszych (jak nie najładniejszy) nowy kapsel.

Czy kupiłeś go na pomorzu ? Jak tak to gdzie ?
Zakupione gdzieś w Gdańsku przez wzmacniacza. Dziękuję jeszcze raz za prezent :)

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#160 Post autor: wzmacniacz »

Paweł spoko, na zdrowie, ale tego nie butelkowali do tej pory, jedynie puszkowali.Nowy kapsel i etykieta

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#161 Post autor: Tomek »

JulasTczew pisze:Zdecydowanie jeden z najładniejszych (jak nie najładniejszy) nowy kapsel.
Faktycznie bardzo ładny kapsel.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#162 Post autor: wzmacniacz »

Teraz zajażyłem, Gościszewo również popełniło piwo o nazwie "NATURALNE" i faktycznie czysty kapsel był i jest. W zasadzie to Amber popełnił plagiat nazwy :lol:

Awatar użytkownika
Moby
Posty: 897
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 16:26

#163 Post autor: Moby »

O żesz :O No ten Amber niesamowity...

simi
Posty: 63
Rejestracja: 13 marca 2011, 06:34
Lokalizacja: Zabrze

#164 Post autor: simi »

Aż na sam widok ślinka cieknie! Wcześniej widziałem to piwo tylko w puszce.
Kolekcjoner od 10.2010
polskie piwne 2622

Awatar użytkownika
GRYM
Posty: 269
Rejestracja: 14 czerwca 2009, 19:21
Lokalizacja: TCZEW

#165 Post autor: GRYM »

simi pisze:Aż na sam widok ślinka cieknie! Wcześniej widziałem to piwo tylko w puszce.
Bo tylko w puszcze to piwo było.
...ARKOHOLIK...

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#166 Post autor: Tomek »

simi pisze:Nowość z Warki - Strong! Dzisiaj syn znalazł przypadkowo, chyba jeszcze tego nie było, może przynajmniej raz będę pierwszy ;-) Zmiana - podpis "SZLACHETNY GATUNEK"
Przewidywałem jakąś zmianę odkąd w reklamie pojawił się smok. :)
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

prokomfanz
Posty: 1110
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

#167 Post autor: prokomfanz »

No to opowiem Wam moją historię :mrgreen: Z miesiąc temu, parę dni po pojawieniu się piwa i kapsla Core wysłałem meila do browaru w Witnicy, na którego jak to często bywa, nie otrzymałem odpowiedzi. Nie zdziwiło mnie to. Po kilku dniach zadzwoniłem, połączono mnie z działem marketingu no i rozmawiałem chyba z 10 min z miłą panią, która była doskonale zorientowana i stwierdziła, że jeśli ona tego nie wyśle, nikt innym tego nie zrobi. Porozmawialiśmy chwilę, zapytała nawet ile chciałbym tych kapsli i poprosiła o adres. Mijały dni a tu w skrzynce pusto. Wysłałem meila. Nie otrzymałem odpowiedzi. Dziś zadzwoniłem do browaru. Z portierni połączono mnie z działem zbytu :?
Mówię co i jak, ze z miesiąc temu rozmawiałem z jakąś panią, która zapewniła, że wyśle kapsle lecz ich niestety nie otrzymałem, Pyta o jakie kapsle chodzi? Mówię, na piwo Core. Nowy wzór. Wielkie zdziwienie, mówi że Ona właśnie zajmuje się kapslami i mają w browarze tylko złote i srebrne bez nadruku, a i kiedyś mieli zielone ale podobno jakieś wadliwe. A ja mówię, że widziałem już ten kapsel i rozmawiałem z jakąś panią która rzekomo je wysłała. Na co dostałem odpowiedź, że chyba wie lepiej jakie kapsle są w browarze. Na tym nasza rozmowa się skończyła.


Aha! Wspomniała jeszcze tylko, że trwają jakieś negocjacje i może w przyszłości pojawią się kapsle z nadrukiem. O co tu chodzi? Czy może fakt, że jest to piwo eksportowe coś zmienia? Ale nie otrzymałbym przecież takiego zapewnienia od pierwszej osoby.. :?

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1355
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#168 Post autor: Kibi »

prokomfanz pisze:...a i kiedyś mieli zielone ...
Nie wiem co oznacza "kiedyś".
Ja wczoraj kupiłem Lubuskie Zielone, niepasteryzowane, z datą przydatności do czerwca, zamknięte zielonym kapslem.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
wojtekr72
Posty: 311
Rejestracja: 05 maja 2007, 21:08
Lokalizacja: PL

#169 Post autor: wojtekr72 »

Jak nie wiadomo o co chodzi to zazwyczaj chodzi o pieniądze. Przykład klasycznej spychologii. Pani sie nie chciało robić przesyłki,a gdzie tu jeszcze dymać na pocztę w taki upał,te kolejki itd...o a jeszcze zakupy po pracy i lekcje trzeba odrobić z dziećmi,psa wyprowadzić ,zrobić obiad, a mąż wkurw.... po robocie bo nic na lewo nie zarobił...Pewnie jak byś stanął przed bramą browaru to efekt byłby taki sam. A tym bardziej przez telefon. Można praktycznie bezkarnie naopowiadać bajek na odczepnego.
Myślę że przez te dwie rozmowy z nimi wydałeś tyle że mógłbyś ten kapsel kupić sobie na allegro.
Dzwonią jakieś kolekcjonery Pani i du.. zawracają Pani jakimiś blachami,a mało tego Pani na chodniku leży... Premii Prezes nie ma za co wypłacić a tu jeszcze na znaczki wydawaj...
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
wojtekr72
Posty: 311
Rejestracja: 05 maja 2007, 21:08
Lokalizacja: PL

#170 Post autor: wojtekr72 »

Jak nie wiadomo o co chodzi to zazwyczaj chodzi o pieniądze. Przykład klasycznej spychologii. Pani sie nie chciało robić przesyłki,a gdzie tu jeszcze dymać na pocztę w taki upał,te kolejki itd...o a jeszcze zakupy po pracy i lekcje trzeba odrobić z dziećmi,psa wyprowadzić ,zrobić obiad, a mąż wkurw.... po robocie bo nic na lewo nie zarobił...Pewnie jak byś stanął przed bramą browaru to efekt byłby taki sam. A tym bardziej przez telefon. Można praktycznie bezkarnie naopowiadać bajek na odczepnego.
Myślę że przez te dwie rozmowy z nimi wydałeś tyle że mógłbyś ten kapsel kupić sobie na allegro.
Dzwonią jakieś kolekcjonery Pani i du.. zawracają Pani jakimiś blachami,a mało tego Pani na chodniku leży... Premii Prezes nie ma za co wypłacić a tu jeszcze na znaczki wydawaj...
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
GRYM
Posty: 269
Rejestracja: 14 czerwca 2009, 19:21
Lokalizacja: TCZEW

#171 Post autor: GRYM »

Wojtek nic dodać nic ująć !!!
...ARKOHOLIK...

prokomfanz
Posty: 1110
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

#172 Post autor: prokomfanz »

Zgadzam się z każdym słowem! Nie dorośli i tyle! Są z 10 lat do tyłu za resztą świata. Nie szanują potencjalnego klienta. Nie rozumieją, że jest to forma reklamy, inwestycja jakby nie było. Z Namibii, z drugiego końca świata potrafią każdemu wysłać a tu co? 1,50 za znaczek? Ależ skąd! Po co? Niech chociażby odpisali na meila "nie przepraszamy, nie wysyłamy" czy coś w tym stylu. To nic nie kosztuje! Gdyby tak robił jeden, dwa browary ale tak robi 95%! Nie wiem... albo ja mam takie szczęście.. Co więcej, prosili w innym browarze o kopertę zwrotną i znaczek, wysłałem i co? nie dostałem! Nie był polecony więc co? Można na pocztę zwalić.. ZAWIODŁEM SIĘ :|

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1047
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

#173 Post autor: glogowianin »

Można to sobie też tłumaczyć tym, że jest kryzys, browary tną koszty, a najłatwiej obciąć fundusze na marketing. Sam widzę, że niektóre browary, które wysłały mi kapsle 2 lata temu, zapytane ponownie o taką możliwość, odmawiają, albo wogóle nie odpisują na prośbę.
Jednak zgadzam się z Tobą, że wypadałoby ze strony browaru odpisać na maila, ponieważ ktoś zadał sobie trud, zainteresował się ich firmą i ich kapslami, więc nawet jeżeli nie ma możliwość sponsoringu, to na pismo należy odpisać. Wiele browarów zza zachodniej granicy tak robi. Ja sam wysłałem kiedyś kilka maili do polskich browarów. Efekt w darmowych kapslach - 0, a odpowiedziała tylko KP :| To jeszcze nie ta mentalność.

prokomfanz
Posty: 1110
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

#174 Post autor: prokomfanz »

Jeszcze dopowiem coś tutaj. Z drugiej strony jakby na to spojrzeć... nie dziwię się w pewnym sensie browarom. Jeśli ktoś robi coś takiego: http://allegro.pl/listing.php/user?cate ... id=4900767. Sprzedaje 120 sztuk kapsli po 2.50... Załóżmy, że sprzeda połowę... To jest 120 zł.. Poprzednie 30 naturalnego rozeszły się we dwa dni.. Nie podoba mi się to, że ktoś znalazł sobie sposób na łatwy zarobek.. kosztem browarów oczywiście..

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2522
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#175 Post autor: wtk »

Popieram przedmówcę!!!
Trochę to nie fair... :mad:

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#176 Post autor: zipkeczup »

prokomfanz pisze: ktoś znalazł sobie sposób na łatwy zarobek
Jest popyt, jest podaż. :)
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
chaos
Posty: 335
Rejestracja: 04 czerwca 2008, 18:58
Lokalizacja: Grajewo/Olsztyn

#177 Post autor: chaos »

prokomfanz pisze:Zgadzam się z każdym słowem! Nie dorośli i tyle! Są z 10 lat do tyłu za resztą świata. Nie szanują potencjalnego klienta. Nie rozumieją, że jest to forma reklamy, inwestycja jakby nie było. Z Namibii, z drugiego końca świata potrafią każdemu wysłać a tu co? 1,50 za znaczek? Ależ skąd! Po co? Niech chociażby odpisali na meila "nie przepraszamy, nie wysyłamy" czy coś w tym stylu. To nic nie kosztuje! Gdyby tak robił jeden, dwa browary ale tak robi 95%! Nie wiem... albo ja mam takie szczęście.. Co więcej, prosili w innym browarze o kopertę zwrotną i znaczek, wysłałem i co? nie dostałem! Nie był polecony więc co? Można na pocztę zwalić.. ZAWIODŁEM SIĘ :|
Mi ktoś kapsle z Namibii oferował 2.5 PLN sztuka na giełdzie w Elblągu. Sorry- Ale to jest skurwysyństwo. Ja się nie dziwie, że Polskie browary nic nie wysyłają. Kapsel dziewiczy droższy (na allegro) od piwa... Pierdolnijcie się w głowe Panowie/Panie... O co tu chodzi o zabawę czy pieniądze ?

EDIT.

Jako, że ktoś ma wtyki i kapsle dziewicze łądują na allegro to zapomnijcie o pisaniu.
91377 kapsli od maja 1978

gustawo
Posty: 48
Rejestracja: 05 stycznia 2010, 21:16

#178 Post autor: gustawo »

witam,
rzadko biore udzial w forum, bo tak naprawde nie chce sie powtarzac i tak zawsze ktos ma podobne zdanie do mojego. W tym wypadku zipkeczup prawda dokad znajdzie sie ktos kto kupi bedzie i ktos kto sprzeda, (lub tez odwrotnie). Osobiscie wole dac 2,50 za kapsla niz prosic sie w browarze bo i tak wiem ze odpowiedzi nie dostane.
Jezeli chodzi o kolege chaos, to zyczylbym mu by nie obrazal matki sprzedajacego w Elblagu, tu mozna na ten temat polemizowac pomijajac juz tresc wypowiedzi i latwosc z jaka wyraza sie o kims i jego rodzinie, polecam jechac do Namibi isc do browaru i poprosic o kapsle...., mozna tez zainwestowac w nauke jezyka, sklecic list, zainwestowac w znaczek (2 albo 3) i spokojnie czekac.

Ktos wypowiadal sie o browarach zagranicznych, tu tez zauwazylem ze coraz czesciej brak funduszy na public relation, nikt nie czuje sie zobowiazany do odpisywania na listy tym bardziej na maile, czemu tez sie nie dziwie. Tu znam tez pewien pomysl bodajze ktoregos z browarow wschodnioniemieckich, wszystkie zapytania trafiaja do pewnego kolekcjonera, ktory odpowiada na nie odciazajac w ten sposob browar, oczywiscie materialy udostepnia browar, a koszta przesylki ponosi sam pytajacy. Oszczednosc browaru polega na czasie i oczywiscie oplatach pocztowych. ;-)

No i na koniec w sprawie osobistej, jak komus juz sie znudzilo hobby, zawsze moze zrezygnowac i sie kapsli pozbyc, chetnie przejme po kosztach przesylki :D
pozdrawiam T.
Ps.
post dlugi wiec nie dziwota ze rzadko postuje :mrgreen:

Awatar użytkownika
chaos
Posty: 335
Rejestracja: 04 czerwca 2008, 18:58
Lokalizacja: Grajewo/Olsztyn

#179 Post autor: chaos »

gustawo pisze: Jezeli chodzi o kolege chaos, to zyczylbym mu by nie obrazal matki sprzedajacego w Elblagu, tu mozna na ten temat polemizowac pomijajac juz tresc wypowiedzi i latwosc z jaka wyraza sie o kims i jego rodzinie, polecam jechac do Namibi isc do browaru i poprosic o kapsle...., mozna tez zainwestowac w nauke jezyka, sklecic list, zainwestowac w znaczek (2 albo 3) i spokojnie czekac.
Są prostsze sposoby. Wystarczy napisać email. Kto trochę tych maili wysłał wie, że kapsle z nam brewu do rarytasów nie należą. Próba sprzedaży takiego czegoś za 2.5 PLN/sztuka jest dla mnie "szukaniem frajera". Jak ktoś pisze do browarów tylko po to by kapsle później sprzedać to ... nie będę się powtarzał. EOT.
91377 kapsli od maja 1978

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#180 Post autor: Paweł »

A ja współczuję temu panu skoro musi dorabiać do pensji wynosząc kapsle z zakładu i opychać w necie....
A jeśli chodzi o kupujących, to poza wyjątkiem że ktoś zbiera tylko nówki, też nie rozumiem po co brać kapsle z allegro, skoro dodając koszt przesyłki można mieć i kapsle i piwo do wypicia :)

ODPOWIEDZ