Odmiany kapsli poza katalogiem.

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
GRYM
Posty: 269
Rejestracja: 14 czerwca 2009, 19:21
Lokalizacja: TCZEW

Tychy

#121 Post autor: GRYM »

Tychy Książęce Srebrny
Załączniki
DSC05067.JPG
DSC05067.JPG (42.79 KiB) Przejrzano 6798 razy
...ARKOHOLIK...

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#122 Post autor: Mr Cinx »

Trochę naciągane te srebro...
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#123 Post autor: Tomek »

Mr Cinx pisze:Trochę naciągane te srebro...
Taka ocena wymaga zobaczenia kapsla na żywo. Na zdjęciach różne odcienie wychodzą.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 732
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

Re: Tychy

#124 Post autor: RyBy »

GRYM pisze:Tychy Książęce Srebrny
mam oba kapsle - złoty i ten drugi, który jak dla mnie jest srebrno-złoty.
takich pseudo srebrnych kapsli już było sporo :)
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

Awatar użytkownika
pirackamuza
Posty: 189
Rejestracja: 03 lutego 2006, 19:45
Lokalizacja: 53*00'N 18*36'E

#125 Post autor: pirackamuza »

Nie wiem, czy już ktoś o tym wspominał. Otóż najnowsze Żubry od jakiegoś czasu występują w dwóch wyraźnie różnych odmianach kolorystycznych. Nie chodzi o to, że jedna zieleń jest jaśniejsza a druga ciemniejsza, ale jest tu inny odcień zieleni. Dotyczy to na pewno Żubrów z RRK, ale pamiętam, że już u wcześniejszych to zauważyłem. Dzisiaj w sklepie porównywałem oba kapsle. Postaram się jutro kupić, sfotografować i wkleić.
Toruń przeprasza za Radio Maryja

Awatar użytkownika
Koter
Posty: 351
Rejestracja: 17 marca 2010, 14:05
Lokalizacja: Elbląg

#126 Post autor: Koter »

Nie chciałem zakładać nowego tematu ale 14'stka z Piotrków Trybunalskiego była tez używana w Kormoranie olsztyńskim między innymi na piwie "Cherry"
2009 sztuk

Awatar użytkownika
pirackamuza
Posty: 189
Rejestracja: 03 lutego 2006, 19:45
Lokalizacja: 53*00'N 18*36'E

#127 Post autor: pirackamuza »

Ludeczkowie, czy my czasem nie przesadzamy?
Oglądałem sobie właśnie kapsel z portera EB. Niby dwie wersje, niby opisana w katalogu różnica, ale mój ma gruby, biały napis i srebrną (a raczej nawet złotawą) postać. I co teraz? Trzeci wzór? Dodajemy literkę "b"?
Pawle, na stronie głównej katalogu napisałeś:

"Odmiana. Zdarza się, że na pewnym etapie produkcji kapsla powstają różnice w nadruku - są to odmiany. Odmiany jednak nie są traktowane jako osobne wzory ponieważ nie zostały zamówione przez browar lub rozlewnię. Odmiany nie są umieszczane w katalogu ponieważ można znaleźć ich nieskończoną ilość. Do odmian zalicza się: odcienie farb, grubości poszczególnych elementów nadruku, itp."

No i teraz zadaję pytanie: gdzie jest konsekwencja?
Nie próbujmy na siłę znaleźć różnic między kapslami tego samego wzoru, bo zaczniemy w pewnym momencie dostrzegać takie subtelności, że zrobią się dziesiątki i setki odmian.

To jest oczywiście tylko moje zdanie, ale proponuję przemyśleć.
Toruń przeprasza za Radio Maryja

Awatar użytkownika
eryk2001
Posty: 93
Rejestracja: 05 stycznia 2010, 21:15
Lokalizacja: Warszawa

odmiany

#128 Post autor: eryk2001 »

zgadzam się w 100% :)

Awatar użytkownika
Paco
Posty: 208
Rejestracja: 03 listopada 2009, 21:24
Lokalizacja: Elblag
Kontaktowanie:

#129 Post autor: Paco »

Masz absolutną rację piracki, ja juz o tym wspominałem przy piastach, nr chyba 157 i 158.

Awatar użytkownika
pirackamuza
Posty: 189
Rejestracja: 03 lutego 2006, 19:45
Lokalizacja: 53*00'N 18*36'E

#130 Post autor: pirackamuza »

Paco pisze:Masz absolutną rację piracki, ja juz o tym wspominałem przy piastach, nr chyba 157 i 158.
Podejrzewałem, że rozpętam burzę. Mam tylko nadzieję, że będzie to "burza umysłów", która coś nam wszystkim da.
Jeśli chodzi o przykład Paco - ja mógłbym ad hoc wrzucić kilka zdjęć porównawczych kapsli, których niby to nie ma w katalogu, a które trzymam, bo wydają mi się inne pod względem odcienia farby. I jest to różnica o wiele bardziej widoczna, niż przy rzeczonych Piastach.
Pawle - też przemyśl to wszystko. Katalog jest - owszem - Twój i, jak napisałeś, każdy może sobie stworzyć własny. Ale, parafrazując jeden z tekstów z filmu "Miś", jest on już od dawna naszym wspólnym dobrem, o które musimy wszyscy dbać. A wielu z nas wie, że Twoim katalogiem zaczynają się posługiwać także zagraniczni kolekcjonerzy. Projekt jest świetny i nikt nie będzie tego negować (a jeśli się taki znajdzie, to ma w ryja!). Ale nie dajmy się zwariować!
Toruń przeprasza za Radio Maryja

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#131 Post autor: Paweł »

Wiesz, jestem już zmęczony tym wszystkim. Jest mi już coraz bardziej obojętne jak dalej potoczy się sprawa z katalogiem. Moja kolekcja jest już na tyle dobra, że katalogu nie potrzebuję i mam coraz większą ochotę dać sobie z tym spokój. Nie tak sobie to wyobrażałem - katalog miał być pomocą dla kolekcjonerów, a wychodzi na to, że cały czas są do mnie jakieś pretensje że zrobiłem coś nie tak jak powinienem. Hobby, które kiedyś było dla mnie przyjemnością, teraz wywołuje tylko stres...

Awatar użytkownika
pirackamuza
Posty: 189
Rejestracja: 03 lutego 2006, 19:45
Lokalizacja: 53*00'N 18*36'E

#132 Post autor: pirackamuza »

Pawle, zacytuję sam siebie:
pirackamuza pisze:Projekt jest świetny i nikt nie będzie tego negować (a jeśli się taki znajdzie, to ma w ryja!)
Nie zrażaj się i niech Ci się nie odechciewa. Kwestia tylko konsekwencji w pierwotnych założeniach. Bo jak tak dalej pójdzie, to może się okazać, iż nawet Twoja kolekcja nie jest wcale "na tyle dobra", bo brakuje Ci kilkuset odmian...
Moje posty nie są głosem krytyki pod Twoim adresem, ale pod adresem wszystkich forumowiczów (także moim własnym, bo sam kilka postów wyżej wspominałem Żubry), którzy zbytnio do serca wzięli sobie wątek "Odmiany kapsli poza katalogiem"...
Toruń przeprasza za Radio Maryja

Awatar użytkownika
wojtekr72
Posty: 311
Rejestracja: 05 maja 2007, 21:08
Lokalizacja: PL

#133 Post autor: wojtekr72 »

Paweł ,nie przejmuj się .Tak to bywa jak niektórzy szukają byle "różnicy" po to tylko aby mieć jak największą cyfrę.Kolory,odcienie blachy,może jeszcze różne uszczelki z tworzywa albo cyfry obok sygnatury?
Katalog to katalog a co poza to już indywidualna sprawa - bez nacisków typu: dlaczego nie ma? Przecież jest inny! Co??? nie widać??? a ja widzę..itp. Sam mam kilkanaście takich kapsli i się nie ciskam do ogółu.
Jak tak dalej pójdzie to beziemy mieli trzeci katalog.Tylko ciekawe kto by to robił? I co za bzdury by tam były.
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2154
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#134 Post autor: yoreck »

pirackamuza pisze:Kwestia tylko konsekwencji w pierwotnych założeniach
Paweł,pięknie to ujął piracki.Nie było by wielu problemów,ankiet itpe,itde.
gdyby była konsekwencja i sztywne trzymanie się zasad ,przez Ciebie samego przyjętych.
Jak wiesz doskonale, nikt nie wie ile ,jakich i dokładnie kiedy wyszły kapsle ,które nagle pojawiają się w kolekcjach.Dotyczy to głównie starszych kapsli.I niestety trzeba się z tym liczyć i być na to otwartym...
A nawet jeżeli jest jakaś krytyka ,to mam nadzieję,że twórcza ,bo każdemu z nas zależy aby razem z Tobą współtworzyć ten katalog.HAWK!
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Moby
Posty: 897
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 16:26

#135 Post autor: Moby »

Mam dwa różne kapsle Elbląga 74. Różnica podobna (lub taka sama) jak w przypadku 58 i 59. Jeden ma błyszczące "EB", oraz reszte czerwonych elementów, a drugi normalny, malowany (z podkładem). Ciężko mi było wyraźnie uchwycić tą różnicę aparatem, ale jakieś zdjęcia są
Załączniki
elbląg zegarek (3).JPG
elbląg zegarek (3).JPG (58.65 KiB) Przejrzano 6759 razy
elbląg zegarek (2).JPG
elbląg zegarek (2).JPG (64.08 KiB) Przejrzano 6769 razy

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#136 Post autor: chinet »

Była już o tym mowa. Jest nawet na liście odmian z pierwszego postu.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Moby
Posty: 897
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 16:26

#137 Post autor: Moby »

No rzeczywiście już jest, zapomniałem sprawdzić wcześniej na liście

Awatar użytkownika
cinuch
Posty: 93
Rejestracja: 19 maja 2010, 16:20
Lokalizacja: Chojnice

#138 Post autor: cinuch »

A co sadzicie o tym zielony brax 24a?
http://www.allegro.pl/item1063987242.html
Mam u siebie tez taki w kolekcji

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2329
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#139 Post autor: wiki »

Jeżeli mamy być konsekwentni to ten kapsel *podobnie jak inne z "A pełne" powinien trafić do katalogu.

Awatar użytkownika
cinuch
Posty: 93
Rejestracja: 19 maja 2010, 16:20
Lokalizacja: Chojnice

#140 Post autor: cinuch »

dodajemy tego braxa do katalogu? Potrzebne zdjęcie?

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#141 Post autor: wzmacniacz »

Ja również zgadzam się z kolegami , Paweł powinieneś konsekwentnie trzymać się raz wytayczonych zasad.

Awatar użytkownika
Olchaw
Posty: 149
Rejestracja: 20 listopada 2008, 18:14
Lokalizacja: Pelplin

#142 Post autor: Olchaw »

Paweł, nie przejmuj się krytyką. Robisz fantastyczną robotę. Dzięki Twojej stronie wielu z nas (ja na pewno) dalej zbiera kapsle. Bez katalogu nie wiedziabym czego szukam i szybko bym się zniechęcił. Rozumiem Cię, że się wkurzasz, bo i mnie denerwują te wszystkie informacje o jakiś odcieniach.

Awatar użytkownika
eryk2001
Posty: 93
Rejestracja: 05 stycznia 2010, 21:15
Lokalizacja: Warszawa

harde

#143 Post autor: eryk2001 »

a propos odcieni :D

Znalazłem Harde, ale wygląda inaczej niż to w katalogu. Ten z katalogu jest srebrny - napis harde, mocne piwo, to koło zębate itd. a w tym znalezionym jest zlote. Tzn. nie wszystko napis harde jest srebrny i ma tylko złote obwolutki. ale koło zębate jest złote, zlote są też te paski.

eryk

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 664
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

PORÓT

#144 Post autor: lowolak »

Chciałbym wrócić do głównego wątku a mianowicie powoli przedstawiać swoje znaki zapytania.
Na początek wrzucam 3 pozycje Olsztyńskiego Juranda

Kapsel nr 3
różnica podobna m.in. do Bielkówka 7 i 8. Zgodnie z Katalogiem kapsel o tle białym, natomiast drugi posiada tło kremowe.
Kapsel nr 4
Już ktoś pisał o innym kolorze obwoluty (złoty / żółty) ja do tego dokładam, że obrysy na katologowym egzemplarzu są czarne natomiast w drugim przypadku są srebrne
Kapsel nr 10
sami oceńcie bo różnica bardzo duża ale ....

http://pokazywarka.pl/c975gi-2/

przy okazji piwne pozdrowienia
sPISkowej propagandzie mówię NIE

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

#145 Post autor: KOLEKCJONER »

Wcześniej w katalogu ten Pierwszy kapsel ze skanu był w 2 wersjach, ciemny niebieski i jasny, ale zostało ograniczenie do jednego wzoru (różnica w odcieniu). Jurand jakby za dużo czarnej farby , a ten pośrodku nie wiem czy nie na słońcu za poleżał, wskazuje na to szary kolor a nie czarny.
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2329
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#146 Post autor: wiki »

Najbardziej mnie zadziwia, że im starsze kapsle tym więcej odmian i odcieni jest znajdowane. Zwykle nie ma tego na aktualnych kapslach na butelkach.

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 664
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

#147 Post autor: lowolak »

KOLEKCJONER pisze: a ten pośrodku nie wiem czy nie na słońcu za poleżał, wskazuje na to szary kolor a nie czarny.
No właśnie problematyka leży w tym że czerwone też by wyblakł, co się nie stało, a ponadto to nie szary tylko srebrny kolorek.
sPISkowej propagandzie mówię NIE

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

#148 Post autor: KOLEKCJONER »

wiki pisze:Najbardziej mnie zadziwia, że im starsze kapsle tym więcej odmian i odcieni jest znajdowane. Zwykle nie ma tego na aktualnych kapslach na butelkach.
Poza tym że mogły wyblaknąć to inne czasy są i teraz, do białej farby dodaje się pigmentu co do mililitra i kolor nie zmienia się się za każdym razem gdy trzeba dolać farby, (jak kiedyś wiadrami)
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

prokomfanz
Posty: 1110
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

#149 Post autor: prokomfanz »

Najbardziej mnie zadziwia, że im starsze kapsle tym więcej odmian i odcieni jest znajdowane.
Mnie to nie dziwi, ponieważ wówczas druk nie był chyba tak dokładny i nie przykładano moim zdaniem szczególnej uwagi do tego by każdy kapsel był jednakowy. Jedna partia mogła być taka a druga taka.
A co do tego bwm również miałem 2 identyczne sztuki i również zastanawiałem się czy nie uznać jako 2 różne kapsle lecz w końcu jednego dałem do powtórek :P

krzysztof

#150 Post autor: krzysztof »

wiki pisze: Zwykle nie ma tego na aktualnych kapslach na butelkach.
Ciemny - jasny Żółty:
Brzesko 157-158
Zabrze 20-21

Zablokowany