Jedna zła i jedna dobra wiadomość dla zbierających piwne PL

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Jedna zła i jedna dobra wiadomość dla zbierających piwne PL

#1 Post autor: Paweł »

Już dawno miałem o tym napisać, ale wyleciało mi to z głowy.

Otóż są dwie informacje: zła i dobra.
Zła jest taka, że jeden z kapsli z katalogu piwnych jest niepiwny, a dobra jest taka, że jeden kapsli niepiwnych jest piwny.

Są to sprawdzone informacje i rozwiązanie zagadki podam za jakiś czas, wojtekr72 przypomniał mi o temacie zabawiając się w archeologa w tym temacie na browar.biz: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=37262
http://kapsle.xon.pl/phpBB/viewtopic.php?p=38717

Jakie kapsle obstawiacie? :)

Awatar użytkownika
wojtekr72
Posty: 311
Rejestracja: 05 maja 2007, 21:08
Lokalizacja: PL

#2 Post autor: wojtekr72 »

Pewnie biały Tymbark z katalogu piwnych wyleci do niepiwnych,ale co dojdzie do piwnych???
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#3 Post autor: chinet »

No na to wychodzi, że Tymbark. Jednak co w "zamian" nie zgadnę, nie znam się na niepiwnych.
Jestem trollem :mad:

krzysztof

Re: Jedna zŁa i jedna dobra wiadomość dla zbierajĄcych piwne

#4 Post autor: krzysztof »

Paweł pisze: wojtekr72 przypomniał mi o temacie zabawiając się w archeologa w tym temacie na browar.biz: http://www.browar.biz/forum
Nie Żebym się chwalił, ale to ja ten temat odkopałem. :mrgreen:

krzysztof

#5 Post autor: krzysztof »

Piwnym obstawiam, Że jest Społem. :), chyba, Że Alfa?

Awatar użytkownika
wojtekr72
Posty: 311
Rejestracja: 05 maja 2007, 21:08
Lokalizacja: PL

Re: Jedna zła i jedna dobra wiadomość dla zbierających piwne

#6 Post autor: wojtekr72 »

krzysztof pisze:
Paweł pisze: wojtekr72 przypomniał mi o temacie zabawiając się w archeologa w tym temacie na browar.biz: http://www.browar.biz/forum
Nie żebym się chwalił, ale to ja ten temat odkopałem. :mrgreen:
Spoko,przypomniałem o tym w innym poście :czytaj: (poprawki w katalogu niepiwnych)
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: Paweł »

Tymbark jest piwny i zostaje tak jak jest. strzelajcie dalej :)

krzysztof

#8 Post autor: krzysztof »

Widiopol :>
Igloopol :>

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: Paweł »

OK, już piszę.

W katalogu niepiwnych są dwa kapsle Alfa:

Pierwszy:
Obrazek
Drugi:
Obrazek

Są też znane dwie rozlewnie piwa "Alfa". (W tym temacie na browar.biz pisali o tym becik i robox, a później potwiedził jeszcze cororo).
Pierwsza mieściła się w miejscowości Ciechocin woj.kujawsko-pomorskie,
Druga gdzieś w woj. dolnośląskim.

W tym starym temacie na browar.biz były domysły, że kapsel z żółty kapsel z lwem to pierwsza rozlewnia piwa Alfa Ciechocin, ale w związku z tym że logo się nie zgadzało, ta opcja przepadła - tutaj link do etykiety:
http://www.browar.biz/obrazek3.php?kol= ... =a&wl=1&s=

Drążyłem dalej temat i udało mi się ustalić, że drugi znany niepiwny kapsel Alfa, to ta druga rozlewnia z okolic Wałbrzycha - etykieta tutaj:
http://browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=41064
Logo się zgadza i teren działania również teren działania - Browar Boguszów koło Wałbrzycha.

Żółta Alfa z lwem jest niewiadomo skąd i ja również nie wiem do dzisiaj czy jest to kapsel polski.

Wiadmość gorsza:
Rozlewnia Dębno (nie Dzidex i nie Rival) to kapsel niepiwny. Nasz kolega raberts rozmawiał osobiście z właścicielem tego zakładu w Dębnie i okazało się, że oni nigdy nie rozlewali piwa - ten kapsel pochodzi z wina.

krzysztof

#10 Post autor: krzysztof »

Wczoraj się dowiedziałem, Że kapsle z Browaru Częstochowa na 99% są niepiwne. :O Więcej na ten temat moŻe powiedzieć Tom&Olo ;)

Gacka
Posty: 1072
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#11 Post autor: Gacka »

ALFA nr 2. Kilkanascie lat temu,osobiscie zdejmowalem tego kapsla z Wody Mineralnej. Niestety nie pamietam czy o tej samej nazwie. Kapsel ten,przez dluzszy czas utrzymywal sie na tej Wodzie. Jesli zas chodzi o ALFA nr 1. Tutaj dla kapslarzy starszej daty :lol: ,zawsze pojawial sie problem. Ja go u Nas nigdy nie widzialem - na butelce. Bywal na gieldach zawsze,miedzy kolekcjonerami takze. Skad sie wzial? Nie wiem. Jako ze zbieram kapsle z POSTACIAMI,jego tez mam. Z tylu kapsla jest "wkladka" a na niej napis: 91' PIEKARY SLASKIE, BARAN - KRAKOW. Wkladki takie robil W.TOMCZAK. Chodzilo o to,skad,w ktorym roku,i od kogo dostal tego kapsla. Kapsel bez sygnatury. Chodzily sluchy,ze bywal na NIEMIECKIEJ WODZIE.
Wks Slask! Kocham kapsle!

Awatar użytkownika
wojtekr72
Posty: 311
Rejestracja: 05 maja 2007, 21:08
Lokalizacja: PL

#12 Post autor: wojtekr72 »

Może coś bliżej o tej sensacji z Częstochowy???
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

krzysztof

#13 Post autor: krzysztof »

MoŻe niech udzieli się tutaj TOM&OLO, bo to od neigo? nich? uzyskałem taką informację. :)

Awatar użytkownika
Jerzy1960
Posty: 25
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 16:41
Lokalizacja: Kraków

#14 Post autor: Jerzy1960 »

Częstochowa wg mnie jest niepiwna.
1. Browar w Częstochowie produkował napoje bezalkoholowe.
2. Nie było piwa w cenie 6 zł.
3. Były napoje w cenie 6 zł.
4. Na moje pytania pracownicy w Częstochowie jeśli odpowiadali to twierdzili ze są z napoi.
5. Osobiście nie widziałem tych kapsli na butelce, mam w zbiorze kapslowany nr 1.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#15 Post autor: Paweł »

No to ładnie :D

krzysztof

#16 Post autor: krzysztof »

MoŻna się spodziewać, Że teraz cena za te kapsle na allegro spadnie. :)

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

#17 Post autor: KOLEKCJONER »

krzysztof pisze:Można się spodziewać, że teraz cena za te kapsle na allegro spadnie. :)
Zapewne tak. Ale ogólnie i tak mało tych kapsli.
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

krzysztof

#18 Post autor: krzysztof »

KOLEKCJONER pisze:
krzysztof pisze:MoŻna się spodziewać, Że teraz cena za te kapsle na allegro spadnie. :)
Zapewne tak. Ale ogólnie i tak mało tych kapsli.
Zgadza się, ale kapsle niepiwne są sprzedawane o wiele,wiele taniej.;)

Awatar użytkownika
JulasTczew
Posty: 1134
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:23
Lokalizacja: 83-110 Tczew

#19 Post autor: JulasTczew »

krzysztof pisze:Zgadza się, ale kapsle niepiwne są sprzedawane o wiele,wiele taniej.;)
No to kilka osób posiada bardzo drogie kapselki niepiwne :) Częstochowskie
2563 polskich kapsli i
3573 zagranicy.

Razem 6136 kapsli od Lipca 2009 - stan na dzień 1.04.2012r

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#20 Post autor: wiki »

krzysztof pisze: Zgadza się, ale kapsle niepiwne są sprzedawane o wiele,wiele taniej.;)
Może dlatego, że zbieram niepiwne to nie zauważyłem żeby były "wiele, wiele tańsze".
Z pewnością są wiele, wiele trudniejsze do zdobycia.

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#21 Post autor: Kowalsik »

Z tego co pamiętam Kazik Grzywacz własnoręcznie ściągał jeden z nich z karmelowego piwa czestochowskiego. Trzeba się przy okazji zapytać.
Kowalsik

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#22 Post autor: Pedro »

Gacka pisze: (...) ALFA nr 1. Tutaj dla kapslarzy starszej daty :lol: ,zawsze pojawial sie problem. Ja go u Nas nigdy nie widzialem - na butelce. Bywal na gieldach zawsze,miedzy kolekcjonerami takze. Skad sie wzial? Nie wiem. Jako ze zbieram kapsle z POSTACIAMI,jego tez mam. Z tylu kapsla jest "wkladka" a na niej napis: 91' PIEKARY SLASKIE, BARAN - KRAKOW. Wkladki takie robil W.TOMCZAK. Chodzilo o to,skad,w ktorym roku,i od kogo dostal tego kapsla. Kapsel bez sygnatury. Chodzily sluchy,ze bywal na NIEMIECKIEJ WODZIE.
Kapsel Alfa z lwem jest w mojej kolekcji od zawsze, to znaczy trafil do niej przed polowa lat 90ych kiedy zaczalem starac sie zapamietac skad mam poszczegolne kapsle. Jednak zawsze zwracalem uwage na to z jakiego kraju jest dany kapsel, a takze czy jest piwny czy nie. I ta Alfa jest u mnie 'od zawsze' jako polski nie-piwny. Poniewaz w owym czasie nie mialem stycznosci z kapslarzami i nie bywalem na gieldach, wiec nie moglem sie zasugerowac czyjas opinia, co znaczy ze musialem sam znac jego pochodzenie...
91 Krakow... z tego co pamietam, to w owym roku spedzilem wakacje w Czestochowie, Krakowie i Katowicach, wiec nie jest wykluczone ze w owym wlasnie czasie to cos wypilem (rok i rejon Polski sie zgadzaja).

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#23 Post autor: danio_145 »

O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#24 Post autor: chinet »

Robi wrażenie :) .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

#25 Post autor: KOLEKCJONER »

właścicielka pisała że na kapsli niema nic, jest metaliczny. Butelka jest w tej chwili na aukcjach. I zapewne cena będzie wysoka.
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#26 Post autor: zipkeczup »

Czy wiadomo coś więcej na temat Częstochowy?
Czy rozlewnia Dębno zostanie usunięta z katalogu?

Co z rozlewnią Śmigiel? Sytuacja wydaje się być bliźniacza do Częstochowy poprzez ceny na kapslach, a podstawki takie jak kapsel nr 4 ze Śmigla nie są traktowane jako piwne wśród kolekcjonerów wafli.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

moody512

Re: Jedna zła i jedna dobra wiadomość dla zbierających piwne

#27 Post autor: moody512 »

Czy Alfa zostanie dodana do katalogu?

ODPOWIEDZ