Zagraniczne kapsle licencyjne

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
bucik
Posty: 571
Rejestracja: 04 lutego 2008, 23:25
Lokalizacja: Kraków/Wadowice/Jaroszowice

Zagraniczne kapsle licencyjne

#1 Post autor: bucik »

Witajcie,

Jestem ciekawy jak podchodzicie do włączania do kolekcji zagranicznych kapsli browarów, które są na produkowane na licencji w zagranicznych (często egzotycznych) krajach.
Chodzi mi o kapsle, co do których macie pewność, że pochodzą z tego kraju.
Podam dwa przykłady:

1. Dostałem przesyłkę z Saint Vincent i Grenadyny - w środku był m.in. kapsel Heinekena - najbardziej popularny kapsel - sygnatura DAP
2. Student mojej Ewy - Macedończyk - pojechał na urlop do Skopje, gdzie mieszka i przywiózł mi stamtąd kapsle, wśród których również jest Heineken - sygnatura Astir (VI) i Amstel sygnatura Dap (V)

Włączacie takie kapsle do kolekcji pod tym krajem czy nie?

Pozdrawiam
G.
11645 kapsli
2104 Polskie piwo (92 browary, 28 rozlewni - 75 kapsli)
6061 Zagranica piwo (145 krajów)
2007 Niepiwne (w tym 406 Polska) - 92 kraje
760 Reklamowe i okolicznościowe (6 krajów)
690 Serie PLN (341 I seria, 349 II seria)

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#2 Post autor: lendoo »

Kapsle które różnią się sygnaturą nie dodaje do kolekcji- nawet jeśli zmienia kraj. Dlatego w kolekcji mam tylko jednego pospolitego Heinekena.
Dodaję natomiast jeśli różni się czymś od pierwowzoru, np. ma napisy na ząbkach które wskazują że pochodzi z danego kraju( mam takiego Heinekena z Hiszpanii, Irlandii)
lub też wzór nieznacznie się różni, np. inna obramówka, czcionka, kolor itp.
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2010, 17:54 przez lendoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#3 Post autor: Tomek »

Ja również nie wliczam takich kapsli do zbioru - wg mnie to sztuczne zawyżanie liczby kapsli w kolekcji. Ale - każdy zbiera tak, jak chce. :D
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#4 Post autor: wismat »

Staram się, aby w kolekcji był tylko jeden wzór z wyjątkiem tych kapsli, które sam lub ktoś znajomy przywiezie z zagranicy.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Moby
Posty: 897
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 16:26

#5 Post autor: Moby »

Ja zaliczam tylko wtedy gdy jestem pewien, że kapsel z tą sygnaturą rzeczywiście jest z tego państwa. Tak jak w twoim przypadku to wolałbym się upewnić, czy rzeczywiście tak może być (gdybym to ja takie dostał).

Awatar użytkownika
pirackamuza
Posty: 189
Rejestracja: 03 lutego 2006, 19:45
Lokalizacja: 53*00'N 18*36'E

#6 Post autor: pirackamuza »

Ludeczkowie! Na moje to tak: kto nie zbiera na sygnatury, to ma tylko jeden wzór, niezależnie od kraju. Kto zbiera na sygnatury, to ma po jednej sztuce z różnymi sygnaturami. Ale nie wrzuca identycznych (z tą samą sygnaturą) kapsli do dwóch lub więcej krajów, bo to jest rzeczywiście sztuczne nabijanie licznika.
Ja zbieram na sygnatury i stosuję tę drugą zasadę.
Howgh!
Toruń przeprasza za Radio Maryja

Awatar użytkownika
chaos
Posty: 335
Rejestracja: 04 czerwca 2008, 18:58
Lokalizacja: Grajewo/Olsztyn

#7 Post autor: chaos »

Jak mam do wyboru: Heinekena do Saint Vincent albo Holandii to wybieram opcje drugą. Mówiąc inaczej, kapsle międzynarodowe wrzucam do ich ojczystego kraju. Wyjątkiem stanowią kapsle międzynarodowe używane w Polsce :)
91377 kapsli od maja 1978

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#8 Post autor: Pedro »

A ja sobie pozwolę nie zgodzić się z większością przedmówców. Jeśli kapsel pochodzi z jakiegoś kraju, to nie jest ważne jaką ma sygnaturę, więc miejsce produkcji, a nie sygnatura powinno decydować o tym gdzie go przypisać.
Nie do końca widzę też sens w umieszczaniu wszystkich kapsli pod krajami, z których pochodzą dane marki, bo istnieją gatunki, które choć mają obcą markę, nie są warzone w rodzimych krajach (np. Tuborg Red z Portugalii, który nie ma nic wspólnego z Tuborg Rod który istniał kiedyś w Danii). Robię wiec tak tylko jeśli nie jestem w stanie ustalić skąd dany kapsel pochodzi.

ODPOWIEDZ