Jak przechowujecie kapsle?

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#361 Post autor: danio_145 »

Nie stwierdziłem, że było 5 razy to dokładnie za pytanie. Ale z niechciejstwa czytania, niektóre tematy są wałkowane kilkakrotnie a potem znów trafia się ktoś kto pyta o to samo. Jak nie chce się czytać całego tematu to można skorzystać z wyszukiwarki.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
Dariobeer
Posty: 1263
Rejestracja: 05 listopada 2011, 17:06
Lokalizacja: Konin
Kontaktowanie:

#362 Post autor: Dariobeer »

Sposobów na trzymanie kapsli jest sporo.Są albumy do kapsli,palety do monet też pasują,ręcznie robione palety.Najtańsze to możesz samemu zrobić (sztywne karty z naklejoną dwustronną taśmą samoprzylepną)
Przejrzyj dokładnie posty.Jest opisane w czym mozna trzymac kapsle-tego jest 18 stron.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2352
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#363 Post autor: Pluto »

repek20 pisze:skupmy się na tych kapslach na kapsle (monety). czy ktokolwiek, w taki sposób przechowuje swoje kapsle?
Widziałem wiele sposób przechowywania kapsli, ale nie widziałem jeszcze żeby ktoś trzymał kapsle w tych kapslach na monety.

Moim zdaniem jest to kiepski pomysł i chyba dosyć drogi ;)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
Dariobeer
Posty: 1263
Rejestracja: 05 listopada 2011, 17:06
Lokalizacja: Konin
Kontaktowanie:

#364 Post autor: Dariobeer »

repek 20,polecam Tobie na przechowywanie kapsli palety numizmatyczne.Mieszczą one 35 kapsli (średnica otworu 36 mm) Idealnie pasują do kapsli dziewic.Cena 8 zł.-KUP TERAZ.Więcej info+fotka:
http://www.allegro.pl/paleta-zasuwka-na ... 31477.html
Kapsle do monet o średnicy pasującej do kapsla od piwa czy napoju są trudniej do zdobycia.Numizmatycy wolą te do dwuzłotówek (zobacz na Allegro)

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 683
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

#365 Post autor: goblin »

możesz też kupic sobie takie palety. sam się nad tym zastanawiałem, ale dośc drogo i za mało kapsli mieści się na jednej palecie

http://www.marcia.com.pl/paleta-na-kaps ... p-325.html
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
Dariobeer
Posty: 1263
Rejestracja: 05 listopada 2011, 17:06
Lokalizacja: Konin
Kontaktowanie:

#366 Post autor: Dariobeer »

Kapsle trochę wystają nad paletę (kiedyś tak trzymałem).Teraz sam robię palety na 35 kapsli (fotka w moim profilu w katalogu kapsli)

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2521
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#367 Post autor: wtk »

:czytaj:

Kapsuły/kapsle na monety nie pomieszczą kapsla po piwie czy napoju!!! Nie ma takiej opcji...

Te kapsle o których mówiłem stronę wcześniej
są tylko i wyłącznie na zatyczki korków od szampana!
(czy jak to się tam fachowo określa)
A przy okazji pasują do butelkowanych kapsli po napojach
ale tylko delikatnie otworzonych! :)
Tu pogniecione to już wielki problem!! :ble:


repek20 jak już tak bardzo chcesz to zainwestuj w coś takiego:
http://www.marcia.com.pl/paleta-na-mone ... p-102.html

Wykonanie pozostawia wiele do życzenia no ale cena to rekompensuje! ;)

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2521
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#368 Post autor: wtk »

http://www.safe-album.de/images/006100bebamaxikopie.jpg

810 kapsli butelkowanych
640 kapsli niebutelkowanych

Można robić miks szufladek...

Co myślicie na temat takiego pudełeczka? :)

P.s. Cena około 300PLN + wysyłka.
Chyba troszkę drogo? :(
Ale duża oszczędność miejsca
(skrzyneczka jest ciut większa niż segregator A4 )...

Awatar użytkownika
filips33
Posty: 229
Rejestracja: 15 kwietnia 2012, 10:45
Lokalizacja: Wrocław

#369 Post autor: filips33 »

Ciekawie to wygląda ale rzeczywiście na dużą kolekcję to będzie drogo. :/

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2352
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#370 Post autor: Pluto »

To ja już wolę za te 300 zł mieć 700 kapsli kolekcjonerskich :D

Sama skrzynka może jest i fajna ale do dużej kolekcji się nie nadaje bo jest za droga - jakby kosztowała 30 zł to można o czymś takim pomyśleć, ale nie za cenę 300 zł...
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
Miki_1977
Posty: 154
Rejestracja: 04 grudnia 2012, 18:54
Lokalizacja: Dobroń

#371 Post autor: Miki_1977 »

Pluto pisze:To ja już wolę za te 300 zł mieć 700 kapsli kolekcjonerskich :D

Sama skrzynka może jest i fajna ale do dużej kolekcji się nie nadaje bo jest za droga - jakby kosztowała 30 zł to można o czymś takim pomyśleć, ale nie za cenę 300 zł...
Ja swoją kolekcję trzymam w pudełkach po płytach CD i w stojaku na te właśnie płyty. Koszt całości to niecałe 90 zł., a zmieszczę ponad tysiąc kapsli ( pod warunkiem, że kiedyś "dorobię" się takiej kolekcji). A i całość zajmuje miejsca tyle co nic.
Poszukuję replik kapsli przedwojennych.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2352
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#372 Post autor: Pluto »

Miki_1977 ja na początku także tak trzymałem. Wraz ze wzrostem kolekcji, zminiałem sposób trzymania kapli. Po pudełkach na CD przyszedł czas na koszulki A4, w których było 35 otworów na kapsle. Po pewnym czasie, lekko zmodyfikowałem system koszulek tak, że miałem w każdej 6 kolumn na 10 kapsli (9 dziewic). Po pewnym czasie segregatory z kapslami zaczęły mnie otaczać i postanowiłem, że zrobie szafkę na kapsle. I tak też zrobiłem :) Teraz mam miejsce w jednej na jakies 16-18 tys. kapsli i druga jest w produkcji :)
A sam koszt trzymania kapsla w szafce jest znikomy i zawsze i szybko mam dostęp do każdej sztuki.
Sposób w jaki swoją szafkę zrobiłem jet opisany na forum, więc jak chcesz to sprawdź :)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
Miki_1977
Posty: 154
Rejestracja: 04 grudnia 2012, 18:54
Lokalizacja: Dobroń

#373 Post autor: Miki_1977 »

Pluto pisze:Miki_1977 ja na początku także tak trzymałem. Wraz ze wzrostem kolekcji, zminiałem sposób trzymania kapli. Po pudełkach na CD przyszedł czas na koszulki A4, w których było 35 otworów na kapsle. Po pewnym czasie, lekko zmodyfikowałem system koszulek tak, że miałem w każdej 6 kolumn na 10 kapsli (9 dziewic). Po pewnym czasie segregatory z kapslami zaczęły mnie otaczać i postanowiłem, że zrobie szafkę na kapsle. I tak też zrobiłem :) Teraz mam miejsce w jednej na jakies 16-18 tys. kapsli i druga jest w produkcji :)
A sam koszt trzymania kapsla w szafce jest znikomy i zawsze i szybko mam dostęp do każdej sztuki.
Sposób w jaki swoją szafkę zrobiłem jet opisany na forum, więc jak chcesz to sprawdź :)
Pluto puki co mam w kolekcji nieco ponad 400 kapsli więc mogę sobie pozwolić na stojak CD. Jak przekroczę magiczny tysiąc " bedę się martwił co dalej. Na razie za szybko mi to nie grozi.
Poszukuję replik kapsli przedwojennych.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#374 Post autor: wismat »

Nawet nie wiesz, jak szybko może Ci "pyknąć" ten tysiąc :) Z własnego doświadczenia mogę ci poradzić, że warto myśleć oraz działać przyszłościowo i od razu układać kapsle np. do segregatorów, niż potem nagle musieć przełożyć 1234 kapsle na raz. Za zaoszczędzone pieniądze na pudełkach CD kup sobie jakiegoś fajnego kapsla :) a w dotychczasowych pudełkach możesz np. trzymać państwa, z których masz max 16 kapsli.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
hubn
Posty: 120
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, 12:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

#375 Post autor: hubn »

Dokładnie tak - przeszedłem przez wszystkie etapy i zakończyło się na szafce. Ile razy przekładałem kapsle - wiem tylko ja :lol:
Jeżeli jesteś przekonany, że chcesz kolekcjonować - to od razu myśl o szafce.

Awatar użytkownika
triple_h_stg
Posty: 411
Rejestracja: 31 lipca 2012, 10:41
Lokalizacja: Starogard Gdański

#376 Post autor: triple_h_stg »

Woreczki strunowe 40 x 60 mm. Dziewojki też się mieszczą. Opakowanie 100 strun kosztuję symboliczną złotówkę, więc drogo nie jest. :)
http://pokazywarka.pl/trade/
http://katalogkapsli.pl/powtorki.php?kto=triple_h_stg

Wymienię na moje polskie braki piwne (niekoniecznie dziewice). :)

Awatar użytkownika
mateuszch
Posty: 162
Rejestracja: 03 września 2012, 11:27
Lokalizacja: Kraków

#377 Post autor: mateuszch »

Myslalem ostatnio o metodzie trzymania kapselkow na sklejkach/ tekturkach, na dwustronnej tasmie. Meczy mnie troche przekladanie w koszulkach. W tym celu wybralem sie do sklepow dopytac o potrzebne materialy. Kupilem tasme dwustronna 25 m w cenie okolo 10 zl, jednak niestety tasma trzyma jedynie dziewice i to bardzo lekko. Jest to tasma taka zwykla, nazwijmy biurowa. Wydawalaby sie lepsza tasma piankowa, jednak wg mnie sporo kosztuje, w Leroy Merlin 5m za ponad dyche. Stad moje pytanie, czy moze ktos, kto w ten sposob trzyma kapsle polecic jakas solidna tasme, firme, jakis link, moze allegro, ktora mocno zlapie kapsel? Kiedys dostalem od kolekcjonera z Hiszpanii kapsle na takiej tasmie, ze nie moglem oderwac, az potem bolaly palce. Czytalem tez kiedys na forum, ze ktos uzywal kilku warst tasmy dwustronej, ale jak sprobowalem z ta moja to nie wiele to dalo. Co do tych tekturek, to w LM oferuja plyte 3mm za 11 zl m2, docinajac na podany wymiar. Nie wiem czy to dobra cena, ale przynajmniej nie trzeba sie bawic w wycinanie plansz.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

#378 Post autor: Wacek »

mateuszch
Dobrą taśmę klejącą,taką do dywanów, kupisz w Castoramie na Zakopiańskiej.
Mają chyba kilka gatunków,to i Ci doradzą.
Co do tekturek,to 3 mm zdecydowanie za gruba i ciężka,wystarczy 1,5 -2 mm.
Taką w kilku gatunkach,kupisz w hurtowni papierniczej,wraz z przycięciem,na ul.Zawiłej . O ile pamiętam wychodzi taniej.
Poprawiam.
To jest ulica Skośna 31 A.
Na skraju ulicy Zawiłej.

Awatar użytkownika
piastorasta
Posty: 208
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 23:22
Lokalizacja: Ostróda

#379 Post autor: piastorasta »

Obrazek

Awatar użytkownika
barthez
Posty: 303
Rejestracja: 18 sierpnia 2005, 13:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

#380 Post autor: barthez »

Ciekawy pomysł - na pewno jest porządek, a jak trzymasz zagranicę?

Awatar użytkownika
piastorasta
Posty: 208
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 23:22
Lokalizacja: Ostróda

#381 Post autor: piastorasta »

Na razie w woreczkach jednorazowych. Jeden kraj, jeden woreczek. Ewentualnie jeśli mam jakiegoś kraju mniej kapsli to kilka krajów w jednym worku z listą jaki kapsel jest z jakiego kraju. Ale planuję zrobić też takie makiety dla zagranicznych, lecz muszę to obmyśleć... ;]

menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

#382 Post autor: menio »

czy i jeśli to gdzie ktoś widział że można dostać takie koszulki:
https://lh5.googleusercontent.com/-Mo-D ... -REP13.jpg
pytam się hiszpanów i wszyscy jak jeden mówią że w barcelonie kupili ale ani ceny nie podają ani dokładnego namiaru. a ciekawa propozycja. albo takie:
Załączniki
R-1.jpg
(266.25 KiB) Pobrany 76 razy

guma
Posty: 1066
Rejestracja: 28 maja 2012, 18:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

#383 Post autor: guma »

te zdj w załączniku , to chyba koszulka na monety :)

Awatar użytkownika
yaro28ag
Posty: 216
Rejestracja: 15 lutego 2013, 11:41
Lokalizacja: Giełzów 28a 26-340 Drzewica
Kontaktowanie:

#384 Post autor: yaro28ag »

Ja trzymam w specyjalnych kartkach na kapsle i wkładam do segregatorów :P
Załączniki
001.JPG
(71.96 KiB) Pobrany 103 razy

menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

#385 Post autor: menio »

tez tak trzymam wiekszosc kolekcji. Ale to drogi interes.
A koszulki szybko sie niszczą.

Awatar użytkownika
naitsabess
Posty: 235
Rejestracja: 02 stycznia 2013, 11:52
Lokalizacja: Białystok

#386 Post autor: naitsabess »

http://www.youtube.com/watch?v=dos3qIke-jw

Ciekawy pomysł na przechowywanie kapsli. Nie widziałem żeby ktoś tu podobnym się chwalił. Ciekawe czy te magnetyczne płyty sprawdzają się w przypadku 100% kapsli, bo już zastanawiam się nad wyborem ściany :)

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2154
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#387 Post autor: yoreck »

naitsabess pisze:http://www.youtube.com/watch?v=dos3qIke-jw

Ciekawy pomysł na przechowywanie kapsli. Nie widziałem żeby ktoś tu podobnym się chwalił. Ciekawe czy te magnetyczne płyty sprawdzają się w przypadku 100% kapsli, bo już zastanawiam się nad wyborem ściany :)
gdzieś już wcześniej to widziałem,nie umiem obsługiwać wyszukiwarki , no i mam 1 post więcej
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
naitsabess
Posty: 235
Rejestracja: 02 stycznia 2013, 11:52
Lokalizacja: Białystok

#388 Post autor: naitsabess »

yoreck pisze: gdzieś już wcześniej to widziałem,nie umiem obsługiwać wyszukiwarki , no i mam 1 post więcej
czyżbyś chciał wydać okolicznościowy kapsel z okazji tysięcznego posta na forum? :P

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2154
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#389 Post autor: yoreck »

naitsabess pisze:czyżbyś chciał wydać okolicznościowy kapsel z okazji tysięcznego posta na forum?
tak, ponieważ nie mam na co kasy wydawać - do każdego następnego napisanego postu będę wydawał kapsel okolicznościowy.To będzie taka moja nowa świecka tradycja :P
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
piastorasta
Posty: 208
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 23:22
Lokalizacja: Ostróda

#390 Post autor: piastorasta »

Widzieliście jak trzymam polskie kapsle. Zagranicę powoli z woreczków przekładam do koszulek, ktore lądują w segregatorze.

Obrazek

ODPOWIEDZ