Jak przechowujecie kapsle?

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#61 Post autor: danio_145 »

U mnie wiszą już 2 lata i nic im się nie dzieje.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
warsol
Posty: 52
Rejestracja: 03 czerwca 2006, 09:14

#62 Post autor: warsol »

Moje trzymam w przeszytych spinaczami w poziomie foliówkach na dokumenty :czytaj:W jednej koszulce mieszcze bodajze 47 kapsli

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

#63 Post autor: PawełN »

Ja mam obecnie klasery z http://www.kolekcje.dikappa.pl a wcześniej układałem je na półce.
I takie coś:
w samochodzie mam tzw. transporter ma kapsle (fajna nazwa - sam wymyśliłem :D ) jest to pudełko od sałatki wypełnione watą i kiedy wsadzi się tam kilka kapsli to nie porysują się o siebie. :wink:
Znak towarzyszy zastrzelonych

JJaq
Posty: 628
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 22:44

#64 Post autor: JJaq »

a nie lepszy sposób w woreczkach strunowych

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

Wczym zbieracie / przetrzymujeciekapsle??

#65 Post autor: KOLEKCJONER »

Witam chciałbym usłyszeć opinie zbieraczy dotyczącą tego: W szym przetrzymujecie swoje kapsle??:) zrobiłem narazie 2 kartki własne na kapsle to jest z koszulki A4, w niej kartka z bloku technicznego i wzduż szyte na maszynie tak ze powstało 5 kolumn:)tylkeo nieiwme w jaki sposób to dalej przetrzymac?? czy pozaszywać czy jak..?? moze jest jakis klaser do kapsli?? raz mi przeszedł na allegro przed oczyma..a teraz niema..:/ ile taki kosztuje:) licze na odpowiedzi z waszych stron i prosze o pomoc:)

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#66 Post autor: Bajek »

50 zł klaser bądź 8 zł wkładka na 35 kapsli www.kolekcje.dikappa.pl :)

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#67 Post autor: chinet »

KOLEKCJONER pisze:moze jest jakis klaser do kapsli?? raz mi przeszedł na allegro przed oczyma..a teraz niema.. ile taki kosztuje
spróbuj wynegocjować lepszą cenę :)
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

pytanie

#68 Post autor: KOLEKCJONER »

chinet pisze:
KOLEKCJONER pisze:moze jest jakis klaser do kapsli?? raz mi przeszedł na allegro przed oczyma..a teraz niema.. ile taki kosztuje
spróbuj wynegocjować lepszą cenę :)
tak ale obecnie niema tych iklaserów..:/ nom chętnie bym taki kupił..ale narazie jest drogi. nic poczekam aż bedzie jakiś na aukcjach i może kupie;) a jak układcie kapsle.. browarami..?? alfabetycznie czy kolorami..???:P:)

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#69 Post autor: Mr Cinx »

Zamiast klaserów można kupic takie pudełeczka na biżuterię, podobnie wygląda ale tańsze z tego co widziałem na zagranicznym Ebay'u.
Spróbuj poszukać na Allegro.
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#70 Post autor: chinet »

KOLEKCJONER pisze:tak ale obecnie niema tych iklaserów.. nom chętnie bym taki kupił..ale narazie jest drogi. nic poczekam aż bedzie jakiś na aukcjach i może kupie
może i ładnie wygląda taki klaser z Dikappy, jednak swoje kosztuje
zamiast tego kup zwykły segregator za 6-7 zł, taki o grubości 7,5 cm mieści 10 wkładów wypełnionych kapslami, chociaż z doświadczenia starszych kolekcjonerów lepsze są segregatory na cztery dziurki a te podobno zmieszczą tylko pięć wkładów
jakby nie było to jest rozwiązanie trochę tańsze i segregatory kupisz w każdym markecie :) wkłady jak narazie nie :/
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#71 Post autor: wiki »

Moge tylko potwierdzic segregator i foliowe koszulki (najlepiej takie dobrze przezroczyste) to najtansza metoda. 100 koszulek w markecie to wydatek 7-8 zlotych. Firmowe i sztywniejsze kosztuja oczywiscie nieco wiecej. Mozna je przeszywac na maszynie lub dzielic na czesci przy pomocy zszywacza, mozna tez zgrzewac. Ja dziele je w poprzek na 8 czesci. Do kazdej z nich zmiesci sie maksymalnie 7 kapsli. W razie uzupelnienia zbioru, bez problemu mozna kapsle przemieszczac. Zeby nie robic tego zbyt czesto najlepiej od poczatku przewidziec nieco wolnego miejsca. K.

Awatar użytkownika
kamixon
Posty: 439
Rejestracja: 10 lipca 2006, 16:36
Lokalizacja: Łódź

#72 Post autor: kamixon »

wiki pisze:Ja dziele je w poprzek na 8 czesci. Do kazdej z nich zmiesci sie maksymalnie 7 kapsli.
wow, 54 kapsle w jednej koszulce. Ja mam rozlegulowaną maszynę i szyję 7x5 czyli 35 kapsli.

O ile mi wiadamo segregator z wkładami można nabyć na świstaku.

jacekq
Posty: 26
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 18:33

#73 Post autor: jacekq »

Gdybym chciał się szarpnąć na te klasery, to musiałbym pensję wydać... Kiedyś przyklejałem do tekturek, ale uznałem, że to barbarzyństwo. W folii to też jakoś mało prezencyjnie mi wygląda.

Teraz robię tak, że kupuję teczkę kartonową na dokumenty przycinam boczne zakładki, sklejam je tak, że tworzą się ścianki i mam taką tackę, w której mieści się ok. 80 kapsli.

Kiedyś chciało mi się kleić takie poprzeczki, wtedy trochę to bardziej elegacko wyglądało, a mieściło się w jednej tacce 56 kapsli. Tyle, że to cholernie żmudna i czasochłonna robota.

Tacki trzymam po 5 w pudełkach po komputerowych płytach głównych. Na razie mam 3 takie pudła, niedługo zacznę czwarte zapełniać. :)

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

odp

#74 Post autor: KOLEKCJONER »

wiki pisze:Moge tylko potwierdzic segregator i foliowe koszulki (najlepiej takie dobrze przezroczyste) to najtansza metoda. 100 koszulek w markecie to wydatek 7-8 zlotych. Firmowe i sztywniejsze kosztuja oczywiscie nieco wiecej. Mozna je przeszywac na maszynie lub dzielic na czesci przy pomocy zszywacza, mozna tez zgrzewac. Ja dziele je w poprzek na 8 czesci. Do kazdej z nich zmiesci sie maksymalnie 7 kapsli. W razie uzupelnienia zbioru, bez problemu mozna kapsle przemieszczac. Zeby nie robic tego zbyt czesto najlepiej od poczatku przewidziec nieco wolnego miejsca. K.
nom co do segregatora to kupiłęm w biedronce za 4.99..:P:) ale on ma tylko2 druty(na dwie dziurki) by koszulka sie nie zginała czy też opadała... zrobilem tak ze zszywajac koszulkę, umieściłem jeszcze kartke z bloku technicznego:) całość sztywnie stoi i widać czarno na białym:)

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#75 Post autor: lendoo »

a ja mam bardzo dobry choc malo popularny sposob :) przypatrzylem go
na http://www.kronkorken4u.de ten kolekcjoner trzyma tak wiekszosc kapsli, a mianowicie trzyma je w pudelkach CD(oczywiscie wyciagam to czarne ze srodka :) ) :mrgreen:
jakis miech temu uczynilem to samo :D
w pudelku miesci sie 16 kapsli, jedno kosztuje zazwyczaj 80 gr :mrgreen:
pudelka mam poustawiane na pulce a zboku sa podpisane, i wyglada to bardzo estetycznie i wrazie jakichkolwiek zmian mozna bez trudu i szybko wyciagnac kapsle lub zmienic ich polozenie :) jesli ktos nie jest zdecydowany to polecam ten sposob :wink:
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#76 Post autor: Pedro »

Tez o tym myslalem, ale musial bym wydac na pudelka 300 zl aby spakowac wszystie moje kapsle. :ble:

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#77 Post autor: danio_145 »

Pomyśl, że on ma 50 000 kapsli :|
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#78 Post autor: lendoo »

ja jak mialem 600(teraz mam 800) to postanowilem przeniesc all do pudelek, to byl wydatek rzedu 20zl, a teraz tylko co jakis czas wydaje po kilka zlotych, Ci co juz maja po kilka tysiecy to mysle ze im sie raczej nie oplaca przenosic kolekcji do CD, ale jak ktos ma tak do 1000 i nie wiem jak trzymac to ten sposob jest badzo dobry :)
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

prokomfanz
Posty: 1110
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

#79 Post autor: prokomfanz »

Ja tak trzymałem kapsle jeszcze do niedawna, kiedy to zdecydowałem się na zakup profesjonalnych kalaserów.... Na razie wydałem na to trochęponad 100 zł ale wygląda imponująco...:)

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#80 Post autor: lendoo »

szkoda kasy na klasery :) za 50 zl masz jeden klaser=140 kapsli
za te same 50 zl masz 62 pudelka=992 kapsle!!
a w CD tez ladnie wygladaja, i na pulce w rzadku mozna ladnie ustawic :mrgreen:
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

prokomfanz
Posty: 1110
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

#81 Post autor: prokomfanz »

Jak kto woli.... :P Ja mam sponora to czemu by nie korzystać??!!:D

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#82 Post autor: lendoo »

heh ja jakbym mial to tez bym nie zalowal :mrgreen: ale na moja kieszen te 50zl szkoda mi wydawac jak mam tanie pudelka, a efekt wzrokowy jest porownywalny :)
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

wojas
Posty: 29
Rejestracja: 07 sierpnia 2006, 15:45
Lokalizacja: Z Biedronki

#83 Post autor: wojas »

A ja mam dwa segregatory na kapsle i są baaaardzo fajne :D
Od KoŁySkI Aż Po GrÓb W SeRcU TyLkO JeDeN KlUb! FC BARCELONA!

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

#84 Post autor: KOLEKCJONER »

LenDo pisze:a ja mam bardzo dobry choc malo popularny sposob :) przypatrzylem go
na http://www.kronkorken4u.de ten kolekcjoner trzyma tak wiekszosc kapsli, a mianowicie trzyma je w pudelkach CD(oczywiscie wyciagam to czarne ze srodka :) ) :mrgreen:
jakis miech temu uczynilem to samo :D
w pudelku miesci sie 16 kapsli, jedno kosztuje zazwyczaj 80 gr :mrgreen:
pudelka mam poustawiane na pulce a zboku sa podpisane, i wyglada to bardzo estetycznie i wrazie jakichkolwiek zmian mozna bez trudu i szybko wyciagnac kapsle lub zmienic ich polozenie :) jesli ktos nie jest zdecydowany to polecam ten sposob :wink:
niezły sposób:) kasle leżą jak ulał:)polecam

krzysztof

#85 Post autor: krzysztof »

ja przechowuje w klaserach które moŻna zakupić na stronie Pawła

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#86 Post autor: Mr Cinx »

Ja zastanawiam się na zmianą systemu w jakim przechowuję kapsle.
Obecnie mam w segregatorach (każdy mieści 350 kapsli),kapsle ułożone państwami, (jak na zdjęciu :) ) Jedyna wada jest taka, że ciężko znaleźć danego kapsla. :/
Trzeba przewracać i wertować cały segrgator co jest bardzo męczące :/
Obrazek
Staram się zmienić ten system na taki jakby "szufladkowy".
Dopiero zrobiłem pierwszą szufladkę, jest to bardzo czasochłonne.
Tutaj widziecie, na fotce, że jeszcze nie wychodza idealnie.
:oops:
Jest to czasochłonne, ponieważ najpierw trzeba znależć dużo blok technicznny, wyciąć tą ostanią twardszą stronkę bloku, i zrobić z niego takie cuś jak jest na zdjęciu. Potem trzeba z normalnych kartek wycinać takie podłużne patyczki, i skleić je szeroką taśmą.
W każdej "szufladce" mieści się 101 kapsli.
Obrazek
Nie jestem zamożny i nie stać mnie na kupoanie tych bloków ( jeden chyba ok. 3zł) więc proszę Was forumowiczów o pomoc.
Gdyby ktoś z Was posiadał w domu taki duży blok techniczny i mógł wysłać do mnie tę ostanią stronkę, może wasi znajomi mają takie bloki.
Dzieci którę chodzą do podstawówki często takie mają.
Piszcie proszę na emaila --> cinx1990@interia.pl , GG 5659377 lub tutaj na forum PW. W zamian zawsze jakieś kapslki się znajdą :)
Mile widziane także rady, co mam poprawić w robieniu tych szuflade, zapewne kilka osób z Was też robi podobne więc pomoc mile widziana :)
Pozdrawiam CinX

@Wiki
Na drugiej fotce możesz zobaczyć moją kolekcję Pet-ów.
Natknołeś mnie do ich zbierania, dzięki :D Zbieram od 10 minut więc tylko 3 :P
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

Awatar użytkownika
armin
Posty: 26
Rejestracja: 15 października 2005, 06:41
Lokalizacja: Zabrze

#87 Post autor: armin »

A ja mam pytanie. Gdzie mozna kupic taka gablote na kapsle ?

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#88 Post autor: Bajek »

wlaśnie, taką jak ma Robert Szyndel??

Awatar użytkownika
kamixon
Posty: 439
Rejestracja: 10 lipca 2006, 16:36
Lokalizacja: Łódź

#89 Post autor: kamixon »

Mr Cinx pisze:
Nie jestem zamożny i nie stać mnie na kupoanie tych bloków ( jeden chyba ok. 3zł) więc proszę Was forumowiczów o pomoc.
Gdyby ktoś z Was posiadał w domu taki duży blok techniczny i mógł wysłać do mnie tę ostanią stronkę, może wasi znajomi mają takie bloki.
Dzieci którę chodzą do podstawówki często takie mają.
Piszcie proszę na emaila --> cinx1990@interia.pl , GG 5659377 lub tutaj na forum PW. W zamian zawsze jakieś kapslki się znajdą :)
Mile widziane także rady, co mam poprawić w robieniu tych szuflade, zapewne kilka osób z Was też robi podobne więc pomoc mile widziana :)
Pozdrawiam CinX
Mam s[poro takich tekturek, jak nazbieram jeszcze, to Ci podeśle. Jeśli chodzi o szufladku, to nie sądze aby to był najlepszy pomysł. Kapsle są ciężkie i jak postawisz szufladka na szufladkę, to Ci się dolna moze pogiąć.

Ja stosuje segregatory, ale na duble z zagranicy szufladki. Robię to tak:

biorę dużą tekturę falistą formatu a3. Tnę paski szerokość ok. 0,7 cm. I 3-krotnie oklejam tekturę na granicach. W środku dzielę na 6 kwadratów, w każdym po 25 kapsli. Jak się szufladki na sobie postawi to wyższa szufladka nie dotyka kapsla z niższej.

Mogę nawet dać zdjęcia, jeśli ktoś jest ciekawy.

Pozdrawiam, Kamil

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#90 Post autor: danio_145 »

Bardzo chętnie zobacze.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

ODPOWIEDZ