Kupowanie poza aukcjami Allegro

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
krzysztof

#1 Post autor: krzysztof »

http://allegro.pl/stare-kapsle-10-5-i17 ... ml#gallery
Myślałem, Że mamy juŻ to za sobą... :)

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#2 Post autor: zipkeczup »

Prokomfanz, kupowaniem kapsli z Allegro poza Allegro w trakcie trwania aukcji nie masz się raczej co chwalić...
Nie jest to zbyt uczciwe wobec Nas wszystkich, kapslarzy. Sam byłem zainteresowany tę aukcją, ale cóż...
Kapsle mają te same zarysowania (najlepiej widoczna kropka pod zieloną kreską w Kabie pod literą B, kreska między literami N i I w Witnicy 2, układ rysek w lewym dolnym rogu Witnicy 1), więc od razu mówię, że nie masz się co wypierać...
Rozumiem, że zarobiłeś sporo kaski za kapsle otrzymane w prezencie od pani od licnzików, ale to nie oznacza, że masz się uciekać do takich zachowań...
Zresztą nie mam zamiaru Cię umoralniać, to tylko taki luźny komentarz...
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

prokomfanz
Posty: 1110
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

#3 Post autor: prokomfanz »

Nie chwalę się tym, że je kupiłem .. Poza tym pokazałem prawie 40 kapsli a nie te 3. Nie mam zamiaru się wypierać bo tak, to są te kapsle. Ale cóż z tego? Jeśli komuś by naprawdę zależało na tych kapslach (tak jak mi na nich zależało) również by zaproponował dobrą ofertę i albo by się zgodził albo nie i czekał do końca aukcji. Zaproponowałem cenę, dogadaliśmy się i tyle. Tylko, to, że tekst "kapsle zgubiłem" jest nie fer, powinien ten Pan zakończyć aukcję przed czasem i podać prawdziwy powód, o co sam z resztą prosiłem... :|

krzysztof

#4 Post autor: krzysztof »

MoŻe nie wszyscy kapslarze są tacy pomysłowi, aby proponować ofertę poza allegro? A Ty co, dałeś mu za te kapsle pewnie z 20zł i zadowolony. Sprzedający nie świadomy, a gdyby kapsle były do końca aukcji o 50 złoty więcej by dostał na pewno.
I czy to takie fajne?

prokomfanz
Posty: 1110
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

#5 Post autor: prokomfanz »

Drogi Krzysztofie, w kółko doszukujesz się jakiś przekrętów itp. Zaproponowałem tyle ile zaproponowałem i mogę zagwarantować, że nie było to 20 zł. Sprzedający mógł z miejsca powiedzieć "nie dziękuję, poczekajmy do końca" i tyle-nie zrobił tego. Widocznie odpowiadała Jemu ta kwota i je sprzedał inaczej by tego nie zrobił! Znów powiem to samo: nie ukradłem tych kapsli! I zamiast doszukiwać się kolejnych krętactw, bo to nie pierwszy raz, radzę zająć się poszukiwaniem, wymianą i kolekcjonowaniem kapsli.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#6 Post autor: zipkeczup »

prokomfanz pisze:Ale cóż z tego?
To z tego, że miałem zamiar powalczyć w tej aukcji, a dzięki Tobie, nie miałem w ogóle takiej możliwości. Jeśli nie widzisz w Twoim wałku nic złego, to z mojej strony czerwona kartka. Tyle. (Jeśli rozmowa dalej się rozwinie, na pewno już bez mojego udziału, przeniosę do pubu.)
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
Paco
Posty: 208
Rejestracja: 03 listopada 2009, 21:24
Lokalizacja: Elblag
Kontaktowanie:

#7 Post autor: Paco »

Też miałem chęć na te kapselki, mam nieco utrudnione zadanie bo w tygodniu jestem po za domem i nie moge na bierząco śledzić aukcji a tym bardziej brać w nich udział. Po powrocie do domu i przeczytaniu opisu pod zdjęciem, wycofałem swoją ofertę :/

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#8 Post autor: wismat »

Napiszę krótko, bo to raczej niczego już nie zmieni. Potępiam wszystkie przejawy nieczystych zagrań wobec innych ludzi. A do takich zachowań zaliczam dogadywanie się poza aukcją Allegro.

Pozdr
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Moby
Posty: 897
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 16:26

#9 Post autor: Moby »

Też się nieźle napaliłem na tą aukcję :/ Takie "interesy" poza allegro nigdy nie były pochwalane, więc ciężko żeby tym razem było inaczej :|

Awatar użytkownika
JulasTczew
Posty: 1134
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:23
Lokalizacja: 83-110 Tczew

#10 Post autor: JulasTczew »

Hehe. Ja też chciałem licytować dla tych trzech kapsli. :/
2563 polskich kapsli i
3573 zagranicy.

Razem 6136 kapsli od Lipca 2009 - stan na dzień 1.04.2012r

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#11 Post autor: wzmacniacz »

Prokom jak dla mnie spoko, sam często dogaduje się ze sprzedawcami poza aukcjami i ze mną się dogadują. Po za tym większość znanych mi kolekcjonerów tak właśnie robi i nie ma w tym nic dziwnego ani zdrożnego. Dopóki na boku się ludzie nie dogadują zeby sztucznie podbijać cene. Ale jak nikt kasy nie stracił to jest OK!
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1355
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#12 Post autor: Kibi »

Oczywiście, że jest w tym coś dziwnego i zdrożnego, kiedy ktoś poza aukcją podkupuje mi kapsle, za które już zaoferowałem konkretną kasę.

@Wzmacniacz: kiedy już się z kimś umówisz poza aukcją na kupno kapsli, po kilku dniach dowiesz się, ze niestety pożarł je pies i transakcja nie może dojść do skutku, a po kilku następnych ja się nimi pochwalę na forum, to też będziesz uważał, że wszystko jest OK?
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#13 Post autor: wzmacniacz »

A powiem Ci że i mnie spotkało takie tłumaczenie, ale to tylko kapsle. Nie teraz to nastepnym razem je dostane. Jak podchodzisz do tej sprawy to Twoja sprawa, jedyna do której można mieć pretensje to tylko i wyłacznie sprzedawca.

prokomfanz
Posty: 1110
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

#14 Post autor: prokomfanz »

To samo chciałem napisać. Nagle wszyscy chcieli mieć te kapsle, a nie są to straszne rzadkości i dość często pojawiają się na Allegro, więc jeśli komuś bardzo zależy to je prędzej czy później zdobędzie. Cieszę się, że podobają się Wam moje kapsle :mrgreen:
Jeszcze raz powiem, że nie widzę w tym nic nadzwyczajnego i nieuczciwego. Tak samo nie uwierzę w to, że żaden z Was nie pisał o wcześniejsze zakończenie aukcji czy sprzedaż poza nią.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1355
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#15 Post autor: Kibi »

@ Wzmacniacz: Oczywiście rozumiem, że to nie jest powód, żeby się pochlastać.

Yoreck często powtarza, że pośród kapslarzy panuje atmosfera, jakiej nie ma miedzy innymi birofilami. Uważam, ze takie zachowania trochę ją psują.

@ prokomfanz: nie zależy mi, żebyś mi uwierzył, że nigdy tego nie zrobiłem.
Mam ponad 800 pozytywów na Allegro (oczywiście nie za kapsle), zero negatywów, między innymi dlatego, ze nie robię takich rzeczy ani jako sprzedający, ani jako kupujący.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#16 Post autor: wismat »

prokomfanz pisze:Tak samo nie uwierzę w to, że żaden z Was nie pisał o wcześniejsze zakończenie aukcji czy sprzedaż poza nią.
Z ręką na sercu, nigdy nie pisałem do żadnego sprzedawcy o zakończenie aukcji przed czasem i sprzedaż poza Allegro, pomimo, że mam prawie 150 pozytywów. I jestem z tego powodu szczęśliwy oraz dumny.
W jednym się jednak zgodzę: Twoje kapsle bardzo mi się podobają. Pozdrawiam
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#17 Post autor: wzmacniacz »

Kibi masz swoje zdanie i OK, ja mam swoje i tez dla mnie OK. Ale jak pisałem wcześniej wiekszość ze znanych kolekcjonerów stosuje taka praktyke więc jak dla mnie jest to jak najbardzie wporządku. Kupowanie poza allegro przynajmniej nie napedza cen na tym portalu. I jeszcze jedno! Nie zawsze w gre wchodza pieniadz!Wiec racz na to spojżeć.
A atmosferka jaka jest wśród kapslarzy jest juz od wielu lat i skoro wiekszość mi znanych kolekcjonerów kupuje lub próbuje kupować bo nie zawsze sie to udaje, czyni to, i tak atmosfera jest Wiec chyba takie praktyki są czescia tej atmosferki!


Zip mozesz spokojnie wydzielic ten temacik.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#18 Post autor: wismat »

wzmacniacz pisze:Ale jak pisałem wcześniej wiekszość ze znanych kolekcjonerów stosuje taka praktyke więc jak dla mnie jest to jak najbardzie wporządku.
Czy ze wszystkim, co robi większość, zawsze się zgadzasz? To, że wszyscy coś robią, niekoniecznie musi oznaczać, że jest to dobre.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

prokomfanz
Posty: 1110
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

#19 Post autor: prokomfanz »

Z ręką na sercu, nigdy nie pisałem do żadnego sprzedawcy o zakończenie aukcji przed czasem i sprzedaż poza Allegro, pomimo, że mam prawie 150 pozytywów. I jestem z tego powodu szczęśliwy oraz dumny.
Jeśli pytanie o zakończenie wcześniej aukcji jest jakimś haniebnym czynem to faktycznie jest powód do dumy. A ja jestem zadowolony, że mam te kapsle, parę grosza w kieszeni, a co najważniejsze w bardzo przyjaznej atmosferze dogadałem się i uczciwie je zdobyłem.
wzmacniacz pisze:Kupowanie poza allegro przynajmniej nie napedza cen na tym portalu.
Dokładnie! Wg mnie czas trochę przystopować z tymi cenami... Kapsle, które jeszcze 3 lata temu kosztowały dosłownie grosze dziś osiągają niesamowite ceny. Mi w sumie to nie przeszkadza, bo jeśli ktoś chce niech kupuje płacąc ciężką kasę. Tylko warto się zastanowić czy warto, czy czasem nie lepiej poczekać.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#20 Post autor: wzmacniacz »

Dlaczego uważasz, ze zawsze sgadzam się z ty co mówi wiekszosć? Jak narazie wyrażam swoje zdanie, a jesdynie jako przykład podaje ze inni moi znajomi tez tak czynia.
Akurat to jest ok!

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#21 Post autor: wismat »

Może że się źle się wyraziłem. Z Twojego zdania wynika, że jest dla Ciebie w porządku kupowanie kapsli poza aukcją, bo tak robią inni kolekcjonerzy. I tylko to mnie dziwi, że uważasz coś za dobre, bo inni tak robią.

Tak czy inaczej, największym przegranym jest sprzedawca.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1355
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#22 Post autor: Kibi »

prokomfanz pisze:jeśli ktoś chce niech kupuje płacąc ciężką kasę.
Nie masz wrażenia, że tym razem nie dałeś mu szansy? :).

Żeby było jasne: prawie nie kupuję kapsli do swojej kolekcji, nigdy nie kupuję za ciężką kasę, nie brałem i nie zamierzałem brać udziału w tej aukcji.
Niemniej uważam, że prosić o zakończenie aukcji przed czasem można, jeśli nikt jeszcze nie zalicytował (chociaż tego też nie popieram). Jeśli ktoś już zaoferował jakieś pieniądze, to ma prawo kupić towar, jeśli nikt nie zaoferuje więcej.
Takie są zasady serwisu aukcyjnego, ale również jest to zgodne z moim poczuciem uczciwości.
Z mojej strony to tyle w tym temacie.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#23 Post autor: wzmacniacz »

( do Wiśni)Spoko, to powiem to inaczej. Ja robie tak jak uwazam za słuszne, a ze inni tez robia podobnie to też OK.

Czy przegranym jest sprzedawca, nie koniecznie, nie zawsze chodzi o pieniadze. :D :D :D

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#24 Post autor: wzmacniacz »

Kibi pisze:Takie są zasady serwisu aukcyjnego, ale również jest to zgodne z moim poczuciem uczciwości.
Zasady serwisu, zgadza się, ale uczciwości?? Trochę przesadziłeś! :)

Awatar użytkownika
Moby
Posty: 897
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 16:26

#25 Post autor: Moby »

prokomfanz pisze:Kapsle, które jeszcze 3 lata temu kosztowały dosłownie grosze dziś osiągają niesamowite ceny. Mi w sumie to nie przeszkadza, bo jeśli ktoś chce niech kupuje płacąc ciężką kasę. Tylko warto się zastanowić czy warto, czy czasem nie lepiej poczekać.
No właśnie, znajdzie się 2 czy trzech, którzy mają nie wiele kapsli a dużo pieniędzy i wychodzi, że allegro jest tylko dla nich. Ja po prostu wierzyłem, że w tym zestawie mogą się sprzedać taniej (a przy okazji kilka ciekawych kapsli), bo zazwyczaj są wystawiane pojedynczo i osiągają bardzo wysokie ceny (cały czas chodzi mi o Witnice), ale z tego co widzę i tak chyba by się drogo sprzedały...

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#26 Post autor: Paweł »

To że prokom kupił coś poza aukcją jakoś mnie nie oburza, natomiast ten sprzedawca to jakiś kompletny pajac. Zamiast po prostu zakończyć aukcję i wystawić nową bez tych trzech sztuk woli napisać, że zgubił albo pies mu zjadł :D Nie dość że zachowuje się jak idiota, to jeszcze próbuje z innych robić głupszych od siebie...

Awatar użytkownika
Olchaw
Posty: 149
Rejestracja: 20 listopada 2008, 18:14
Lokalizacja: Pelplin

#27 Post autor: Olchaw »

Czytam, i własnym oczom nie wierzę :O Jak można nazywać takie postępowanie "uczciwym"? Jeśli oferuję jakąś cenę za dany towar, to oczekuję, że będzie on kompletny. Oczywiście, można go później reklamować, czy jak w tym przypadku wycofać się z aukcji (w tej akurat nie uczestniczyłem), ale zawsze będzie to powodować niemałe wk...nie. Dowiadując się, że doszło do "przewałki" (to chyba właściwe słowo) miałbym powiedzieć "-OK. Nic się nie stało." ???

Awatar użytkownika
chaos
Posty: 335
Rejestracja: 04 czerwca 2008, 18:58
Lokalizacja: Grajewo/Olsztyn

#28 Post autor: chaos »

Kiedyś kupiłem pare kapsli na zasadzie "kup teraz" aukcja z listą kapsli (czy tam ze zdjęciem) wg. numeracji katalogu. Cena dotyczyła jednego kapsla, wybierało się ile się chciało z zachowadzniem kolejności zakupu. No i któryś mi podkupił 2 kapsle. Nagle okazuje się, że nie ma... Nie bedę pisał co mysle o takim działaniu bo znów wyjdzie, że obrażam czyjąś matke ;)
91377 kapsli od maja 1978

ILoveHaters
Posty: 90
Rejestracja: 19 lipca 2011, 08:19

#29 Post autor: ILoveHaters »

Witam. Nie wiem czy mogę zabrać głos, ale chciałbym się dowiedzieć o szczególy tego procederu. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę.

Sprzedawca na Allegro.pl wystawił jakieś kapsle w zestawie, ktoś już zaoferował pieniądze ze cały zestaw gdy użytkownik prokomfanz porozumiał się poza Allegro z tym sprzedającym w sprawie kilku kapsli, po czym sprzedawca się zgodził a na aukcji napisał że te kapsle które prokomfanz "zamówił" zgubił. Czy tak ta sprawa wygląda? Proszę nie mieć mi tego za złe, ale zanim ocenię to chciałbym mnieć wgląd na sprawę.

Czekam na wyjaśnienie.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#30 Post autor: chinet »

Tak. A teraz czekamy z zapartym tchem na Twoje zdanie na ten temat.
Jestem trollem :mad:

ODPOWIEDZ