Czy kupowanie polskich nowości na allegro ma jeszcze sens?

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
moody512

Czy kupowanie polskich nowości na allegro ma jeszcze sens?

#1 Post autor: moody512 »

Kilka lat temu nowości kupiło się po 2zł lub kilka rodzai u Renka po 2,5.
A teraz co? Każdy zapi..... do hipermarketów po kilka nowych piwek i zanim je włoży do lodówki, to zdjęcia juz lądują na allegro. Ceny to teraz od 5 do nawet 15 :O złoty za nowość, którą można kupic w wiekszym supermarkecie za 3zł wraz z zawartością. Ostatnio, allegrowicz wystawił Zamkowe - wszystkie 5 sztuk rozeszło się w pół dnia, nastepna aukcja to juz po dyche za sztuke... Borysy po kilkanaście złoty za sztuke, tez nieźle... teraz Jabłonowo po 7 czy 8zł i nadal sa chętni... Rozumiem, gdyby to było cos starego, ale wyścig szczurów do ZWYKŁYCH POPULARNYCH nowości?...

Awatar użytkownika
JulasTczew
Posty: 1134
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:23
Lokalizacja: 83-110 Tczew

#2 Post autor: JulasTczew »

czasem też starsze polskie kapsle można kupić taniej niż nowości
2563 polskich kapsli i
3573 zagranicy.

Razem 6136 kapsli od Lipca 2009 - stan na dzień 1.04.2012r

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2523
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#3 Post autor: wtk »

Ja czekam do momentu aż znajdę w sklepie na półce
lub się wymienię! :)
Na "dziewicach" jakoś strasznie mi nie zależy...
A już na pewno na tyle, żeby kupować po
kosmicznych cenach na alledrogo!!

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#4 Post autor: Tomek »

wtk pisze:Na "dziewicach" jakoś strasznie mi nie zależy...
Mnie z kolei z racji profilu kolekcji zależy wyłącznie na kapslach niebutelkowanych, ale z Allegro praktycznie nie korzystam. Swoje kapsle albo kupuję na giełdzie w rozsądnej cenie, albo pozyskuję w drodze wymiany.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2523
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#5 Post autor: wtk »

Tomek pisze:. Swoje kapsle albo kupuję na giełdzie w rozsądnej cenie, albo pozyskuję w drodze wymiany.
I chyba zwłaszcza o to chodzi w naszym hobby!?! :)

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1356
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#6 Post autor: Kibi »

Nie rozumiem w czym problem?
Jeden idzie na grzyby do lasu, inny po takie same grzyby na bazar.
I co, mamy jednego z nich potępić?
Osobiście drogą kupna na Allegro pozyskałem jakiś niewielki odsetek zbioru (z pewnością poniżej 5%), ale jeśli ktoś płaci za nowość 5 lub 10 zł - dokąd czyni to dobrowolnie, nic mi do tego.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1726
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#7 Post autor: Jacek »

Po części się z Tobą zgodzę ,że kupuje się za tyle ile się chce i jest to całkowicie dobrowolne, ale później przenosi się to na giełdy bo ludzie wzorują się na allegro, i ktoś ci za nowośc powie ,że chce 10 zł bo takie ceny są na allegro, a gdyby był spokój na allegro to na giełdach niższe ceny. Oczywiście nie mówię ,że każdy tak robi na giełdzie, bo przecież dużo ludzi sprzedaje lub wymienia za normalną wartośc tego kapsla, ale częśc dyktuje ci ceny z kosmosu i to już nie raz się z tym spotkałem, i na pytanie czemu tak drogo odpowiedz była "Bo na allegro takie ceny są".

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1356
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#8 Post autor: Kibi »

Ale w warunkach wolnego rynku każdy towar jest wart tyle, ile ktoś za niego zechce zapłacić.
Nie nam oceniać jaka jest normalna cena za zwykły kapsel.
Dla mnie może się ona zatrzymać na poziomie 30 groszy, ale ktoś, kto kupuje kapsel na Allegro za 5 złotych może za niego tyle oferować również na giełdzie. Jeszcze oszczędzi na kosztach wysyłki. Podobnie ktoś, kto był skłonny na aukcji dać 6 zł ale został przebity.
I co wtedy ma zrobić sprzedający? Puścić na Allegro bądź giełdzie za piątkę czy oddać nam po 30 groszy?
Odpowiedź wydaje się prosta.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
wollny
Posty: 243
Rejestracja: 02 sierpnia 2011, 12:32
Lokalizacja: Poznań

#9 Post autor: wollny »

Ja z kolej zauważyłem, że takie najwyższe ceny są zawsze przy 2-3 pierwszych aukcjach. Wtedy ceny (podobnie było przy kapslu z giełdy) są najwyższe, a jak już "najtwardsi" kupią po 15-20 zł, to cena spada i można kupić po taniości.

Awatar użytkownika
Moby
Posty: 897
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 16:26

#10 Post autor: Moby »

wollny pisze:Ja z kolej zauważyłem, że takie najwyższe ceny są zawsze przy 2-3 pierwszych aukcjach. Wtedy ceny (podobnie było przy kapslu z giełdy) są najwyższe, a jak już "najtwardsi" kupią po 15-20 zł, to cena spada i można kupić po taniości.
Co do kapsla z giełdy Lubelskiej to na razie nie zapowiada się, żeby cena spadała (ostatni na allegro sprzedał się za 46zł)
A co do zwrócenia uwagi na wysokie ceny na allegro za nowości, to myślę, że czasami chodzi też o tak jakby żal, że już skończyły się czasy kiedy to można było kupować nowości (i nie tylko) w wygodny, ogólnodostępny i przede wszystkim niedrogi sposób, niż o zarzucanie komuś, że kupuje za drogo czy coś w tym stylu...

Bdm

#11 Post autor: Bdm »

Ci ludzie ktorzy wystawiaja nowki na allegro po tak drogiej cenie po prostu licza na zysk na ludziach ktorzy sie nie znaja na kapslach.A przeciez mozna te kapsle zdobyc w inny tanszy sposob. Sa gieldy, Wymiany, mozna napisac do browaru, czy tez samemu kupic takie piwko.

prokomfanz
Posty: 1110
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

#12 Post autor: prokomfanz »

A mi nic do tego. W kółko pojawia się temat czy warto kupować, czy się opłaca, czy nie szkoda kasy etc. Dla mnie sprawa jest oczywista. Jest popyt jest podaż i na odwrót. Nie będzie nikt kupował, ceny spadną. Dla jednych dany kapsel jest warty 10 zł dla drugiego 20 groszy. Na szczęście istnieją inne sposoby zdobywania kapsli, są to np. giełdy i wymiany no i kupno w większym markecie Ja osobiście nie zwracam uwagi na tytuły typu "TOTALNA NOWOŚĆ, SERIA LIMITOWANA, JEDYNY NA ALLEGRO, NIEPOWTARZALNY, KUP BO KTOŚ CIE UPRZEDZI, BRAK W KATALOGU" Czekam cierpliwie i prędzej czy później 90% nowości znajdzie się w moich rękach.

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2523
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#13 Post autor: wtk »

prokomfanz pisze:Ja osobiście nie zwracam uwagi na tytuły typu "TOTALNA NOWOŚĆ, SERIA LIMITOWANA, JEDYNY NA ALLEGRO, NIEPOWTARZALNY, KUP BO KTOŚ CIE UPRZEDZI, BRAK W KATALOGU" Czekam cierpliwie i prędzej czy później 90% nowości znajdzie się w moich rękach.
Popieram!! :D
Właśnie o to mi chodziło! :)

Awatar użytkownika
wollny
Posty: 243
Rejestracja: 02 sierpnia 2011, 12:32
Lokalizacja: Poznań

#14 Post autor: wollny »

No ja też tak do tego podchodzę ;) i na allegro nie kupuję nowości, a raczej "starocie" ;)

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#15 Post autor: chinet »

W drodze na giełdę do Martina wstąpiłem do Jabłonowa po piwo i jakieś gadżety. Trochę rzeczy dostałem, między innymi najnowsze kapselki w ilości kilkunastu sztuk. Na giełdzie większość rozdałem za free na zasadzie "kiedyś ja coś dostanę od Ciebie" lub wymianę na cokolwiek innego nawet jeśli to tylko miał być dubel. Czy ja jestem normalny?! :)

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#16 Post autor: Tomek »

chinet pisze:Czy ja jestem normalny?!
W tym coraz bardziej nienormalnym świecie to bardzo fajny gest. :)
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
diamen
Posty: 470
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:23
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

#17 Post autor: diamen »

Fajny gest i też fajnie zrobił browar.
Ja specjalnie pojechałem do Wąsosza po trochę dziewiczych kapsli i spławili mnie... dowiedziałem się, że na ich stronie będzie informacja jak zdobywać darmowe upominki z browaru.
Strona miała powstać do końca miesiąca. Było to w Sierpniu, a mamy Październik - strony nadal nie ma.

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2523
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#18 Post autor: wtk »

chinet pisze:W drodze na giełdę do Martina wstąpiłem do Jabłonowa po piwo i jakieś gadżety. Trochę rzeczy dostałem, między innymi najnowsze kapselki w ilości kilkunastu sztuk. Na giełdzie większość rozdałem za free na zasadzie "kiedyś ja coś dostanę od Ciebie" lub wymianę na cokolwiek innego nawet jeśli to tylko miał być dubel. Czy ja jestem normalny?! :)
Mogłeś zachować parę sztuk dla forumowiczów!! :)
Aczkolwiek uważam, że gest był bardzo fair!! :D

prokomfanz
Posty: 1110
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

#19 Post autor: prokomfanz »

http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=1854267
O i proszę, nowości w przystępnej cenie. Wystarczy trochę cierpliwości...

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2523
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#20 Post autor: wtk »

Komplet Sulimara kosztuje drożej...
Ale wypity i posmakowany... :)

I to mi się najbardziej podoba! :)
Kupić i posmakować co jakiś browar ma do zaoferowania!!! :D
Szczerze mówiąc Piotrków nie jest zły! :)

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#21 Post autor: Pluto »

Brakuje mi raptem 3 z tego co Renek aktualnie sprzedaje, wszystko jest już do kupienia w sklepach. No może Witnicy jeszcze nie widziałem i Kokanina z nową sygnaturą.
Osobiście wole kupić piwo i je wypić przy okazji wcześniej przebierając cała półkę w poszukiwaniu najładniejszego kapsla, niż kupować nówkę na allegro za 3 zł czy więcej.

Rozumiem osoby, które zbierają tylko dziewice. Ciężej pozyskać nowy kapsel do zbioru ale i na to są sposoby - giełdy i wymiana z osobami, które mają dojścia tu i tam. Co prawda kupno na allegro to najszybszy i najprostszy sposób zdobycia nówek ale zarazem najdroższy.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
JulasTczew
Posty: 1134
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:23
Lokalizacja: 83-110 Tczew

#22 Post autor: JulasTczew »

Witnica już w Piotrze i Pawle
2563 polskich kapsli i
3573 zagranicy.

Razem 6136 kapsli od Lipca 2009 - stan na dzień 1.04.2012r

ODPOWIEDZ