kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
hubn
Posty: 120
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, 12:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

#241 Post autor: hubn »

Witam serdecznie - patrzę sobie na nowe kapsle z Żubra Ciemnozłotego i zastanawiam się gdzie tak naprawdę powinny znaleźć się w katalogu? Zapewne znajdą się w Poznaniu ale będzie to wyglądać co najmniej dziwnie. Jest to moje zdanie i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić. Ale czy nie lepiej byłoby aby wszystkie Żubry "pasły się" razem :)? Chyba na ten temat była już dyskusja ale chyba warto raz jeszcze podjąć ten temat, porządnie go poruszyć i zakończyć go jakimiś wnioskami.
Każdy kto ogląda moją skromną kolekcję pyta - a dlaczego Tatra Grzaniec nie jest z innymi Tatrami a Żubr Ciemnozłoty czemu z Lechami?
Może ktoś napisze żebym sobie układał jak mi się podoba, ale ja lubię mieć porządek i trzymam się katalogu i tak będę robił.
Zdaję sobie również sprawę, że zmiany w katalogu mogły by być trudne do przeprowadzenia. Pomyślmy - może znajdzie się jakiś sposób na logiczny porządek.
Obawiam się, że za kilka lat będziemy dodawać większość kapsli do Poznania i dwóch czy trzech innych ...
to tyle ... przyjemności

Konto usunięte

#242 Post autor: Konto usunięte »

Czytalem tu duzo na ten temat i uwazam, ze to zalezy juz od kolekcjonera jak sobie pouklada. Postawilem sobie za cel trzymac sie tutejszego katAlogu i tez razi mnie np. Warka w Zywcu, ale rozumiem dlaczego tak jest. Jedyna zmiana jaka u siebie wprowadzilem to Okocim trzymany poziomo, a nie pionowo :)

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#243 Post autor: Bajek »

Przy tworzeniu katalogu za klucz obrano browar w którym piwo uwarzono, a nie konkretną markę. Ale "każdy zbiera to co chce i jak chce". Katalog nie jest wyrocznią, ma tylko ułatwić zbieranie/identyfikację, a nie nakazwyać zbierania dokładnie tego co tam jest i w taki sam sposób. Ja sam 1/3 katalogu "nie uważam", a kapsle trzymam markami piwa, i sam katalog w żadnym wypadku mi w tym nie przeszkadza ;)

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

#244 Post autor: Mike007 »

Witam. Zamierzam od jutra przekatalogować mój zbiór i spasować go do tego katalogu. Przeglądając go dziś kilka rzeczy jest dla mnie niezrozumiałych. Prosiłbym o rozwianie wątpliwości:

1) Czy piwo Somersby i Złoty Bażant to zagraniczne produkty, bo nigdzie w katalogu ich nie znalazłem?
2) Kiedyś kupiłem Żywca w foliowej owijce, zwykła biała bez wzorku, w katalogu widzę tylko tą w kropki z Heinekena. Mam jakiś unikat??
3) Widziałem czerwony kapsel z napisem "Impress". Z tego co wiem to był to jakiś drink Sobieskiego. Wyjaśni mi to ktoś?
4) Piotrków Tryb. 3 - mam taki wzór lecz ma barwę pomarańczową. Czy to jest tylko wypłowiały czerwony czy może jakiś nowy wzór?

Jeszcze jedno. Mam kilka kapsli bez żadnego nadruku. Mam 100% pewności że pochodzą one z takich piw jak Radomiak, Rejs, Beczkowe mocne, Frater, Kruger, Jagiełło, Gingers, Karpackie. Moglibyście powiedzieć mi jak wy je uważacie, czy jako ciekawostki czy włączacie je do kolekcji? Ich barwy to czarny, fioletowy, czerwony i zwykłe złote bez farby.

Czekam na odpowiedzi i z góry thx!

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#245 Post autor: Kowalsik »

1) Czy piwo Somersby i Złoty Bażant to zagraniczne produkty, bo nigdzie w katalogu ich nie znalazłem?

Nie polskie

2) Kiedyś kupiłem Żywca w foliowej owijce, zwykła biała bez wzorku, w katalogu widzę tylko tą w kropki z Heinekena. Mam jakiś unikat??

Skatalogowane są owijki ze wzorkiem, podobnie jak nie ma w Katalogu kapsli bez wzoru.

3) Widziałem czerwony kapsel z napisem "Impress". Z tego co wiem to był to jakiś drink Sobieskiego. Wyjaśni mi to ktoś?

jest w katalogu niepiwnych

4) Piotrków Tryb. 3 - mam taki wzór lecz ma barwę pomarańczową. Czy to jest tylko wypłowiały czerwony czy może jakiś nowy wzór?

Wypłowiały pewnie.

Jeszcze jedno. Mam kilka kapsli bez żadnego nadruku. Mam 100% pewności że pochodzą one z takich piw jak Radomiak, Rejs, Beczkowe mocne, Frater, Kruger, Jagiełło, Gingers, Karpackie. Moglibyście powiedzieć mi jak wy je uważacie, czy jako ciekawostki czy włączacie je do kolekcji? Ich barwy to czarny, fioletowy, czerwony i zwykłe złote bez farby.

Jak ktoś lubi, to włacza. Ja szukam takich jednobarwnych z sygnaturami :)
Kowalsik

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

#246 Post autor: Mike007 »

A mam jeszcze jedno pytanie - Jak jest z datami na kapslach? Bo widziałem kiedyś Warkę 15 nówkę sztukę z nadrukowaną datą, bodajże do roku 2010, prawdopodobnie pochodziła z jakiejś oranżady albo czegoś takiego, sygnatura się zgadzała. Liczylibyście coś takiego do kolekcji? W katalogu widziałem też trochę tych kapsli z nadrukowaną datą.
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#247 Post autor: Kowalsik »

Jak najbardziej.
Kowalsik

Kinson
Posty: 114
Rejestracja: 19 czerwca 2012, 18:33
Lokalizacja: Gliwice

#248 Post autor: Kinson »

Mike007 pisze:3) Widziałem czerwony kapsel z napisem "Impress". Z tego co wiem to był to jakiś drink Sobieskiego. Wyjaśni mi to ktoś?
Jest też w katalogu jako koszalin 78.

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#249 Post autor: Paweł »

Kinson pisze:
Mike007 pisze:3) Widziałem czerwony kapsel z napisem "Impress". Z tego co wiem to był to jakiś drink Sobieskiego. Wyjaśni mi to ktoś?
Jest też w katalogu jako koszalin 78.
Pierwsze Impressy miały w składzie piwo, dlatego znalazły się w katalogu.

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

#250 Post autor: Mike007 »

Dzięki Paweł. A do jakich państw byście przypisali Somersby (syg. CP oraz "|S|", Pilsner Urquell (owijka złota) i Złotego Bażanta?

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#251 Post autor: Paweł »

Litwa, Czechy, Słowacja.

Konto usunięte

Re: kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#252 Post autor: Konto usunięte »

Zalatwialem sobie wczoraj kapsle prosto z browaru w Tychach i pytam sie jakie kapsle moge dostac, a w odpowiedzi padlo "wszystkie piwa z KP sa rozlewane w Tychach wiec mozesz dostac jakie chcesz". Cala moja teoria katalogowania legla. Skad teraz wiedziec czy kapsel ktory mam pochodzi z Poznania, Tychow czy innych browarow...

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1354
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#253 Post autor: Kibi »

Po samym kapslu nie możesz tego wiedzieć.
Na browar.biz są próby rozszyfrowywania pochodzenia piwa po kodzie na butelce albo puszce, ale to też są tylko próby, nieautoryzowane przez browar.
Najlepiej zastosować system przyjęty przez Pawła w katalogu, czyli Tyskie są w Tychach, Lechy w Poznaniu a Żubry w Białymstoku, niezależnie od rzeczywistego miejsca pochodzenia.
Nie słyszałem o nikim, kto zbierałby ten sam kapsel dwu czy trzykrotnie nawet jeśli pochodzi z różnych browarów.
Ten sam problem oczywiście dotyczy piw z innych koncernów czyli Specjala, Warki, Kasztelana, Bosmana itp.
Podobno tylko Żywiec jest produkowany wyłącznie w Żywcu.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#254 Post autor: Jacek »

W Van Purze jest ta sama sytuacja, Karpackie leją w Koszalinie, Łomże i Broka w Rakszawie generalnie wszystko jest wymieszane i raz leją w tym browarze raz w innym, ogólnie sytuacja nie do ogarnięcia :roll:

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

Re: kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#255 Post autor: Wiśnia »

W Szczecinie na pewno leją Bosmana,Piasta i Harnasia.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#256 Post autor: Tomek »

Kibi pisze:Najlepiej zastosować system przyjęty przez Pawła w katalogu, czyli Tyskie są w Tychach, Lechy w Poznaniu a Żubry w Białymstoku, niezależnie od rzeczywistego miejsca pochodzenia.
W katalogu Żubry można znaleźć nie tylko w Białymstoku. :)
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Konto usunięte

Re: kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#257 Post autor: Konto usunięte »

Kibi pisze: Najlepiej zastosować system przyjęty przez Pawła w katalogu, czyli Tyskie są w Tychach, Lechy w Poznaniu a Żubry w Białymstoku.
No tak, tylko wtedy mamy problem z Lezajskiem, Tatra, Krolewskim i paroma innymi.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#258 Post autor: Jacek »

Prawdopodobnie Leżajsk jest warzony tylko w Leżajsku aczkolwiek podobno leją tam Warke i kiedyś na pewno lali Stronga Dwusłodowego.

Konto usunięte

Re: kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#259 Post autor: Konto usunięte »

A Lezajsk pszeniczny ? Warzony jest przeciez w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#260 Post autor: Jacek »

Tak masz rację, to jest jeden wyjątek. Ale on najprawdopodobniej od początku był tam warzony i nigdzie indziej więc sytuacja w tym przypadku jest jasna.

Awatar użytkownika
Dariobeer
Posty: 1263
Rejestracja: 05 listopada 2011, 17:06
Lokalizacja: Konin
Kontaktowanie:

kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#261 Post autor: Dariobeer »

Leżajsk 16-na fotce zaznaczyłem,w którym miejscu zaczyna i kończy sie tekst na ząbkach.Inaczej jest w katalogu.
Napis zaczyna się przed cyfrą 1,a kończy na drugiej literze W w słowie Piwowarskie
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 września 2013, 11:44 przez Dariobeer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#262 Post autor: Wacek »

Jak dobrze widzę, to na kapslu w katalogu,napis też jest tak jak na Twoim./popatrz na słowo na/
Opis obok kapsla w katalogu,jest tylko czytelną informacją o jego treści i "+-"jego lokalizacją. Tak myślę. :P
W.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#263 Post autor: Wacek »

Wacek pisze:Jak dobrze widzę, to na kapslu w katalogu,napis też jest tak jak na Twoim./popatrz na słowo na/
Opis obok kapsla w katalogu,jest tylko czytelną informacją o jego treści i "+-"jego lokalizacją. Tak myślę. :P
W.
Teraz,po zmianie przez Ciebie zdjęcia widzę różnicę.
Pewnie Kol. Paweł sprawę wyjaśni.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#264 Post autor: Krzysiek »

Obrazek

W katalogowych komentarzach mamy głosy o odmianie tego kapsla bez sygnatury, natomiast ja posiadam ten sam wzór ale z pełnym czarnym A. Można powiedzieć że ma się do 70 jak 72 do 71. Czy ktoś jeszcze ma taki kapsel?
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Konto usunięte

Re: kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#265 Post autor: Konto usunięte »

Pawel prosil zeby wklejac foto :)

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#266 Post autor: Kowalsik »

Pewnie nikt nie ma, bo byłby w katalogu. Znam jednak parę osób, które chciałyby go mieć :)
Kowalsik

raberts
Posty: 347
Rejestracja: 02 stycznia 2006, 20:12
Lokalizacja: Witnica
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#267 Post autor: raberts »

Wyjaśnienie dotyczące kapsla bez sygnatury, o którym pisze GRYM w komentarzu umieszczonym w Katalogu:

Nie jest to kapsel Brzesko 70, lecz Brzesko 71 (oba są tego samego wzoru). Na niektórych kapslach Brzesko 71 sygnatura jest prawie niewidoczna i bez powiększenia oraz bardzo dobrego oświetlenia nie da się jej zauważyć.
Wygląda to tak, jakby był to kapsel bez sygnatury. W kolekcji mamy kapsle z bardzo dobrze widoczną sygnaturą jak również z sygnaturą "normalnie" nie widoczną.

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 454
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#268 Post autor: Frey71 »

Kowalsik pisze:Pewnie nikt nie ma, bo byłby w katalogu. Znam jednak parę osób, które chciałyby go mieć :)

tych osób pewnie byłoby więcej niż parę. :) czekamy na zdjęcie...

Awatar użytkownika
mirekm
Posty: 59
Rejestracja: 05 lutego 2005, 22:51
Lokalizacja: Leżajsk
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#269 Post autor: mirekm »

Kilka dni temu zakupiłem napój piwny z piotrkowskiego Sulimara - Sun Time Cranberry. Ku mojemu zdziwieniu, na butelce był kapsel (wg katalogu niepiwnych) T-079. Zastanawiam się teraz, czy ten kapsel można będzie uznać również jako piwny?

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: kapsle.net.pl - uwagi merytoryczne dot. treści

#270 Post autor: Krzysiek »

Postaram się jutro zamieścić zdjęcie.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Zablokowany