kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#151 Post autor: Tomek »

Rattus pisze:
yoreck pisze:zaznacz w kolekcji ,usuń z kolekcji i braki
Tak na prawdę, można założyć, że jak czegoś nie ma w kolekcji to jest w brakach.
Z tego, co pamiętam w katalogu jest tak dlatego, że czasem ktoś może mieć jakiś kapsel w kolekcji, ale w kiepskim stanie i dlatego jest opcja, że dany kapsel może być jednocześnie w kolekcji i w brakach zaznaczony. Bo ma, ale szuka w lepszym stanie.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#152 Post autor: chinet »

Mimo wszystko to nie jest obowiązkowa opcja.
Jestem trollem :mad:

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#153 Post autor: danio_145 »

Rattus pisze:
Tak na prawdę, można założyć, że jak czegoś nie ma w kolekcji to jest w brakach.
Szybciej i wygodniej mi zaznaczyć 200 brakujących kapsli niż 1400 z kolekcji :)
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#154 Post autor: Kibi »

Paweł pisze:Trzeba zaprojektować od nowa całką aplikację webową, która obsłuży kilka tysięcy kapsli, kilkuset użytkowników, a baza obsłuży tysiące zapytań. Chyba nie zdajecie sobie sprawy ile to kosztuje.
Tak właśnie jest. Nie zdaję sobie sprawy ile to kosztuje, a chętnie bym się dowiedział.
Osobiście jestem bardzo przywiązany do internetowego katalogu i nie wyobrażam sobie, żeby go nie było.

Paweł!
Rozumiem, że możesz mieć ciekawsze lub ważniejsze zajęcia niż prowadzenie katalogu, ale zamiast mówić, że rzucisz to w cholerę :), przedstaw ogółowi na czym konkretnie polega problem, może wspólnie coś wymyślimy.
Jeśli jest to problem braku czasu - może ktoś Cię wspomoże, jeśli chodzi o kasę, to powiedz o jaką, może się opodatkujemy, albo znajdziemy źródła finansowania.
Martwi mnie, że zamiast rozmawiać o rozwoju katalogu rozmawiamy o jego zamknięciu.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#155 Post autor: Paweł »

Problem polega na tym, że katalog kapsli jest unikalny tak jak unikalne są nasze potrzeby. Nie istnieje coś takiego jak gotowa aplikacja dla katalogu kapsli, ponieważ takie serwisy nie są wdrażane masowo - byłem pierwszy, który wpadł na taką formułę i wcielił ją w życie.
W przeciwieństwie do aplikacji których dostępne są na rynku setki i ich super dopracowane skrypty są bardzo popularne, takie jak sklepy internetowe, systemy rezerwacji wycieczek, serwisy randkowe, fora internetowe (tak jak to forum na phpBB), czegoś takiego jak gotowa aplikacja dla kolekcjonerów kapsli nigdy nie istniało. Gotową aplikację do sklepu internetowego można kupić na Allegro za 100zł....

Wiecie dlaczego to forum działa dobrze? Bo skrypt phpBB jest rozwijany przez ostatnie 10 lat przez setki programistów!!!
Skrypt katalogu kapsli nigdy nie istniał, a ja programistą nie jestem, więc musiałem to komuś zlecić.

Dwa lata temu narysowałem schematy i napisałem wymagania jak ma działać katalog i zacząłem szukać wykonawcy. Zgłosiło się do mnie około 20 firm, które były gotowe wykonać aplikację. Ceny? Od 2000 do 8000 PLN. Z oczywistych względów wybrałem opcję najtańszą, ponieważ za wszystko płaciłem z własnej kieszeni.

Na papierze wszystko wyglądało OK. po uruchomieniu katalogu również było OK. Szybko, nic się nie wiesza, itp, itd.
Następnie zleciłem zaprogramowanie dodatkowych funkcji (statystki, itp), poszło kolejne kilka stówek + serwer + odnowienia domen, itp. W sumie koszt całkowity to prawie 3000 zł, które wyłożyłem.
Aby nie być "frajerem" jak ktoś mnie tu nazwał, zdecydowałem, że dodatkowe funkcje będą płatne, ale nie wyszedłem na zero nawet do dzisiaj!

Po jakimś roku od uruchomienia katalog zaczął działać wolniej. Później części osób przestały działać wymiany. W międzyczasie przybyło jakieś kilkaset nowych wzorów, poza tym nie zakładałem że zarejestruje się więcej niż 100 użytkowników. Obliczanie wymian trwało bardzo długo lub w ogóle nie działało, bo aplikacja musi obliczyć miliony możliwości przy porównaniu setek braków/dubli dla setek użytkowników.

Po dwóch latach wiem, że trzeba to było zrobić inaczej, ale skąd mogłem to wiedzieć na początku?

Trzeba zaprojektować aplikację całkowicie od nowa uwzględniając nowe okoliczności. Ile to może kosztować? Teraz znacie rząd wielkości, jeśli chodzi o kasę jaką trzeba przygotować. Mi już nie chce się wykładać tyle pieniędzy, bo mam teraz inne wydatki, a poza tym nawet gdybym miał, to nie mam ochoty, bo skutecznie mnie pewne osoby zniechęciły. Poprawiać istniejącego skryptu nie ma sensu, bo to w niczym nie pomoże.

My Polacy potrafimy tylko narzekać. Osoby, którym się coś chce mogę policzyć na palcach jednej ręki: (Paweł: katalog+forum+katalog drukowany, Tomek/Wismat: katalog bez sygnatur z moim wsparciem w postaci zdjęć, wzmacniacz: ankieta, wiki: niepiwne+nowości)
Nie potrafimy się nawet zorganizować jeśli chodzi o tak prostą rzecz jak wydanie własnego kapsla kolekcjonerskiego dla każdego. Dlaczego? G.Gacka opisał to już kiedyś bardzo trafnie i w 100% się z tym zgadzam. Większość z nas potrafi myśleć tylko o własnej dupie, krytykować innych lub ukraść gotowe. Społeczeństwo obywatelskie jest u nas w powijakach i bliżej nam do Azji niż Europy, chociaż raczej powinienem napisać że do Afryki, bo Azja to wyprzedziła Europę w rozwoju już dawno. Ten kto był w Singapurze/Korei/Japonii ten wie.

Widzę, że rozpisałem się nie na temat, ale chodziło mi o to, że nawet gdybyśmy mocno chcieli, to nie uda się nam wcielić w życie projektu nowego katalogu kapsli, co pokazuje powyższy przykład. A ja już nie zamierzam brać wszystkiego na swoje barki.

Dobranoc

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#156 Post autor: chinet »

holera, w tzm momencie jestem roche najebanz abz odbowiedyie Pawohi, ale chzba kurwa nie mona tego tak yostawi@!!!
Jestem trollem :mad:

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#157 Post autor: danio_145 »

chinet pisze:holera, w tzm momencie jestem roche najebanz abz odbowiedyie Pawohi, ale chzba kurwa nie mona tego tak yostawi@!!!
Zacytowałem to na wszelki wypadek :D
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#158 Post autor: chinet »

W mordę jeża! Nawet nie pamiętam tego wpisu :D . Totalny reset systemu.
Jestem trollem :mad:

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#159 Post autor: Wiśnia »

Mam kilka pomysłów dot. katalogu.
1. Usuwać użytkowników którzy się nie logują np przez 100 dni i nic nie mają zaznaczonych kapsli w kolekcji/brakach/dublach.
2. Każdy nowy użytkownik za korzystanie z katalogu na starcie wpłaca np. 20zł
3. Co pół roku każdy użytkownik wpłaca np. 20zł- ale bez dodatkowych funkcji tj statystyki itp..

Konto usunięte

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#160 Post autor: Konto usunięte »

na poczatek mozna sprobowac wylaczyc te wszystkie funkcje ktore go zamulaja

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1084
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#161 Post autor: Wacek »

Wiśnia pisze:Mam kilka pomysłów dot. katalogu.
1. Usuwać użytkowników którzy się nie logują np przez 100 dni i nic nie mają zaznaczonych kapsli w kolekcji/brakach/dublach.
2. Każdy nowy użytkownik za korzystanie z katalogu na starcie wpłaca np. 20zł
3. Co pół roku każdy użytkownik wpłaca np. 20zł- ale bez dodatkowych funkcji tj statystyki itp..
To jest 40 zł.rocznie bez dodatkowych funkcji + wpisowe.Bez obrazy,ale chyba Cię pogięło. :P Wtedy katalog będzie chodził jak burza,bo pozostanie w nim nie 50 użytkowników. Wolę kupić raz na jakiś czas katalog drukowany i sobie go uaktualniać na bieżąco. :mad:

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#162 Post autor: danio_145 »

To daje 3 zł miesięcznie. Czyli jedno piwo.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1084
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#163 Post autor: Wacek »

danio_145 pisze:To daje 3 zł miesięcznie. Czyli jedno piwo.
No,nie przemyślałem tego w takim wyliczeniu.Ale bez dodatkowych funkcji /goły katalog/,to dużo.
To zdecydowanie bardziej opłaca się wersja abonamentowa z funkcjami,bo opłata jest niewiele większa.Sam z niej korzystam,/od czasu do czasu/ i tu jestem za.
Pożyjemy,zobaczymy.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#164 Post autor: Kibi »

Wacek pisze: To zdecydowanie bardziej opłaca się wersja abonamentowa z funkcjami,bo opłata jest niewiele większa.
Tobie się opłaca, Pawłowi jak widać nie.
Jeśli go dobrze zrozumiałem, to przy dzisiejszej wysokości opłat nie ma mowy o sprawnym funkcjonowaniu części abonamentowej.
Propozycja Wiśni nie jest oparta na żadnej konkretnej kalkulacji.
Bardziej chodzi o sam fakt, że jeśli chcemy mieć internetowy katalog, powinniśmy w jakiś sposób go sfinansować.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#165 Post autor: Wiśnia »

Dałem przykładową cenę, więc nie musi być dokładna.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1084
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#166 Post autor: Wacek »

Na 280 kolekcjonerów,z abonamentu a 26zł za pół roku,na dzień dzisiejszy korzysta 23 ch,a wiśnia proponuje 20 zł.za goły katalog.
Zgodziłbym się na 3 zł.miesięcznie ale za pełny,szybko działający.
280x3 da kwotę która myślę może satysfakcjonować .
danio_145 20 dzielone przez 6 daje 3.33. U mnie więc dwa piwa Włodarz po 1.65,a nie jedno jak piszesz. :) :D

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 450
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#167 Post autor: Frey71 »

"...mamy najlepszy katalog na świecie" - napisał Yoreck

nie powinno być dyskusji jakie opcje wyłączyć...i czy i po ile płacić!!!kto do tej pory nie wykupował abonamentu
od razu nie zacznie płacić!!!

"...mamy najlepszy katalog na świecie" w którym powinny być funkcję premium,który powinien się ciągle rozwijać.
rozmawiać o wysokości abonamentu (dwa czy jedno piwo) jest w tej chwili bezsensu...porozmawiamy o tym
jak katalog będzie śmigał jak kometa Halleya...

teraz potrzebna jest gruba kasa i nie 2 tysiące by za rok znów mieć problem tylko dużo więcej i tą kasę trzeba by znaleźć!!!
a kasę z późniejszego abonamentu przeznaczać na ciągłą modernizację...

skąd wziąć te 8 tysięcy...może sponsor...może Browar...Browary bulą sporą kasę na różne formy reklamy (sport,festiwale,gadżety)...czy będzie coś złego w tym,że gdzieś tam na stronie Katalogu Pawła będzie nazwa sponsora?
rejestruję się coraz więcej użytkowników...więc coraz większa reklama.
Mieszkam blisko Poznania...więc jest Kompania Piwowarska...mogę zadzwonić,popytać,pojechać...
każdy może...

Konto usunięte

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#168 Post autor: Konto usunięte »

Jest też kwestia na jakim serwerze stoi katalog. Czy to jest zwykły serwer z baza danych jakich pełno w necie po te 200 zł rocznie czy serwer dedykowany który kosztuje koło 350 zł miesięcznie. Na dedykowanym przypuszczam nie byłoby żadnych problemów...

Taki serwer możecie zobaczyć tutaj: https://eco.atman.pl/start-order/2

Jakich operacji nie wykonywałby silnik katalogu ma cały serwer dla siebie. Nie jest to jeden serwer dla setek klientów podzielony po 50GB przestrzeni dyskowej z nie wiadomo jakim procesorem i ilością pamięci.

Awatar użytkownika
hubn
Posty: 120
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, 12:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#169 Post autor: hubn »

Panowie - a co to za problem dla prawdziwego kolekcjonera (młodego czy starego) zapłacić nawet 50zł na miesiąc. Każdy z nas kto ma przynajmniej 20 lat wydaje kilka setek rocznie na pierdoły a na coś co jest hobby, coś czemu poświęcacie tyle czasu nie dacie te 50zł (przykładowo) miesięcznie. Pójdziecie kilka razy do knajpy i zapłacicie po 10zł za browar i stówka pękła. A jeżeli chodzi o nastoletnich kolekcjonerów - to jestem ojcem trójki dzieci i jeżeli widziałbym, że jest to pasja mojego dziecka i że dba o te hobby a nie łazi i się nudzi to dałbym bez wahania - a nie przelewa się u mnie. A jeżeli ktoś naprawdę będzie miał problem a my wiemy, że tak jest, znamy człowieka i wiemy, że jest kolekcjonerem to myślę, że bez problemu pomożemy.
Ktoś dla kogo problemem jest 10zł na miesiąc jest niepoważny i chyba pisze tylko po to aby wkurzyć innych. Poważni ludzie tego nie czytają mam nadzieję. Przecież każde wyjście do Biedronki kończy się na 30-50zł - więc nie pieprzcie, że jest problem z płacenie np. tych 50zł na miesiąc!!!!!!!!!
Jeżeli nie będzie ktoś płacić - to nie będzie korzystał z katalogu. W ten naturalny sposób pozbędziemy się tych, którzy od dawna tylko wiszą i nie korzystają z katalogu.
Sorry - ale niektórzy mnie wkurzają.
Nie korzystałem często z płatnych funkcji - ponieważ na ten moment nie są dla mnie istotne ale deklaruję się płacić nawet 50zł miesięcznie na sprawny katalog
Napisałem co myślałem.

Konto usunięte

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#170 Post autor: Konto usunięte »

Jest jeszcze potrzeba porozmawiania z Pawłem, czy będzie się zajmował katalogiem.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#171 Post autor: wismat »

Pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji.

Do darmowego katalogu wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić i obawiam się, że wprowadzając opłatę za samo korzystanie z katalogu, może nie zostać uzbierana nawet część kwoty, jaka będzie potrzebna na stworzenie zupełnie nowego skryptu. Po prostu ludzie znajdą sobie alternatywę - czy to wydrukują sobie katalog jeszcze teraz czy też znajdą inny sposób(to akurat Polacy umieją robić). Z tego co zrozumiałem i pamiętam, z opłacaniem serwera nie było problemu(zrzutki forumowe). Pawłowi musi się zwrócić koszt zlecenia stworzenia zupełnie nowego skryptu i na to idą pieniądze z kont premium. Pozwoliłem sobie pobawić się liczbami i żeby Paweł wyszedł na zero, potrzebuje 60 abonamentów 12-miesięcznych. W tej chwili widzę na liście, że abonament ma ponad 20 osób, tak więc zapewne Paweł ma około 1/3 potrzebnej kwoty.

Pytanie, na które odpowiedź może być znacząca, brzmi: jakie funkcje są najbardziej zasobożerne? Jeżeli wymiany, to może warto wziąć pod uwagę zablokowanie tej funkcji? Sam myślałem nad wprowadzeniem tej funkcji do KBS, ale na myśl o tym, ile jedno takie sprawdzenie wymaga połączeń z bazą danych(* liczba użytkowników), dałem sobie spokój. Może warto ją udostępnić tylko w kontach premium, dzięki czemu więcej osób się na nie zdecyduje a skrypt nie będzie wykonywał "miliona" zapytań dla wszystkich 280 użytkowników a tylko dla 30. Czy to już nie pomoże? No, chyba, że problemem jest nawet samo dodawanie/usuwanie kapsli z listy braków? Wtedy innej opcji nie ma - nowy skrypt, aczkolwiek nie chce mi się wierzyć. Czy kontaktowałeś się Paweł z dostawcą hostingu? Możliwe, że katalog działa wolniej, bo przekracza narzucone przez nich limity?

To moje wypociny nt. katalogu. Próbuję tylko zachęcić do znalezienia alternatywy dla robienia całkiem nowego skryptu(spory wydatek) a zarazem polepszenia sytuacji.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#172 Post autor: yoreck »

Ależ cały czas o tym piszę- zapłacisz masz.
Tylko jeszcze dochodzi jedno - zapłacisz masz - katalog śmiga .Tylko ? Nie. Dochodzi czas - w tym momencie Pawła - na to aby kontynuował prowadzenie katalogu,a to też kosztuje.I to więcej niż 3,33.Kużwa ,kto tego nie rozumie,to sorry.Ale czas to pieniądz ,nie koniecznie dołożony do obsługi katalogu.I nie oszukujmy się,że Paweł,czy ktokolwiek inny będzie to robił za friko,poświęcając czas ,który można spędzić np.z rodziną na piwie.Bo Paweł będzie zapie..ł przy katalogu,a przyjdzie yoreck ,który pół dnia spędził z kolesiami na piwie,coś mu się nie spodoba i pomarudzi/lub jak to napisze juras_yy czepia się/To też koledzy trzeba wziąć pod uwagę.Dlatego od samego początku katalogu płacę abonament.Podobnie jak wspomagam ankietę Krzyśka.
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1084
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#173 Post autor: Wacek »

hubn pisze:Panowie - a co to za problem dla prawdziwego kolekcjonera (młodego czy starego) zapłacić nawet 50zł na miesiąc.
Jeżeli nie będzie ktoś płacić - to nie będzie korzystał z katalogu. W ten naturalny sposób pozbędziemy się tych, którzy od dawna tylko wiszą i nie korzystają z katalogu.
.
Pozostanie tylko elita z kasą,tworząca zamknięty klub wyższego wtajemniczenia. :lol: :lol: :lol:
Czy o to chodzi?

Kazelot71
Posty: 178
Rejestracja: 16 marca 2013, 04:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#174 Post autor: Kazelot71 »

Witam
Może nie jestem zbyt upoważniony do zabrania głosu w dyskusji ponieważ z katalogu z sygnaturami prawie nie korzystam, nie mam zaznaczonych kapsli które posiadam ani które mam na wymianę-mam konto po aby czasami sprawdzić co który kolekcjoner posiada lub co ma w dublach. To tyle wstępu:) Wiadomo że sorki ale cały ambaras chodzi o kasę a mianowicie jak ją zdobyć na funkcjonowanie katalogu a nawet dwóch z sygnaturami i bez sygnatur. Najprostszą metodą jest zdobycie środków od kolekcjonerów. Po przeczytaniu postów forumowiczów tak naprawdę nie wiadomo o jaką konkretnie kasę chodzi???
oraz o ludzi którzy będą się tym zajmować. Moja myśl jest taka że każdy kolekcjoner-tak myślę- byłby w stanie wyłożyć jakąś kwotę tylko gdyby miał z tego jakieś korzyści. Poza dostępem do dodatkowych opcji to moja propozycja jest taka ażeby po wpłaceniu jakiejś kwoty np: 50 zł otrzymywać kapsle giełdowe z giełd jakie odbywają się w Polsce. Wiadomo że większość z nas z powodów odległościowych nie może być na większości giełd gdzie wydawane są kapsle okolicznościowe a chciałby mieć je w swojej kolekcji i w związku z tym że większość zarówno kolekcjonerów jak i organizatorów korzysta z tych dwóch katalogów to chyba (tak myślę) nie byłoby problemu ażeby zarezerwować 100, 200 czy 300 kapsli dla ludzi którzy płacą na katalogi. A użytkownik raz czy dwa razy w roku otrzymuje przesyłkę z kapslami giełdowymi z danego roku (oraz z jakimiś bonusami rozdawanymi na giełdach). Można by się w swoim gronie (a tak naprawdę nie jest nas aż tak wielu) zbieraczy czy organizatorów dogadać i zrobić coś takiego. To jest moja skromna propozycja i nie wiem jak zostanie odebrana ale dyskusja jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Podsumowując: płacisz masz kapselki z giełd; nie płacisz musisz je zakupić lub zdobyć w wymianach. Taki mój pomysł aby zdobyć kasę. Co Wy na to?
Zbieram wyłacznie kapsle polskie bez sygnatur
Stan na 15.03.2013 - 667 sztuk
Stan na 15.03.2015 - 1247 sztuk
Stan na 15.03.2017 - 1659 sztuk
Stan na 15.03.2019 - 2076 sztuk
Stan na 15.03.2021 - 2321 sztuk
Stan na 15.03.2023 - 2562 sztuk

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#175 Post autor: Pluto »

Kazelot71 pisze:Witam
Poza dostępem do dodatkowych opcji to moja propozycja jest taka ażeby po wpłaceniu jakiejś kwoty np: 50 zł otrzymywać kapsle giełdowe z giełd jakie odbywają się w Polsce.
I może do tego jeszcze talon na 10 piw w dowolnym pubie w Polsce? :|
Wiadomo że większość z nas z powodów odległościowych nie może być na większości giełd gdzie wydawane są kapsle okolicznościowe a chciałby mieć je w swojej kolekcji i w związku z tym że większość zarówno kolekcjonerów jak i organizatorów korzysta z tych dwóch katalogów to chyba (tak myślę) nie byłoby problemu ażeby zarezerwować 100, 200 czy 300 kapsli dla ludzi którzy płacą na katalogi. A użytkownik raz czy dwa razy w roku otrzymuje przesyłkę z kapslami giełdowymi z danego roku (oraz z jakimiś bonusami rozdawanymi na giełdach).
A myślisz, że kapsle giełdowe i inne gratisy to organizatorzy giełd za darmo mają i za darmo rozdają? :|

Pomysły jak dla mnie bzdurne i nie do zrealizowania.

Sprawa jest prosta, Jurek już to napisał. Płacisz za katalog co miesiąc i masz do niego dostęp. Nie płacisz nie masz dostępu.
Druga sprawa, katalog drukowany. Parę osób napisało, że woli wydać raz na jakiś czas 40 czy 50 zł i mieć wydrukowany, niż płacić co miesiąc. A skąd macie pewność, że Paweł nie rzuci w cholerę prowadzenia internetowego i drukowanego katalogu? I co wtedy? :>
Trzecia sprawa - czas. Katalog z sygnaturami prowadzi obecnie jedna osoba. Wzorów dochodzi co roku grubo ponad 100. Katalog bez sygnatur prowadzą dwie osoby, a wzorów dochodzi mniej więcej połowa tego co do katalogu z sygnaturami.
Wniosek? Katalog z sygnaturami powinny prowadzić 2-3 osoby, a nie jedna.

Trzeba zrobić katalog płatny - to jest jedyne wyjście.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#176 Post autor: Paweł »

O nie :) W to na pewno nigdy nie dam się wrobić :)
Jakakolwiek zrzutka odpada (mimo tego że i tak jest niewykonalna, z powodu słomianego zapału), ponieważ przekazanie mi przez was jakiejkolwiek kasy powoduje że zawiązuje się relacja "płacę-wymagam". Nie zamierzam brać odpowiedzialności. W związku z tym, jeżeli coś kiedyś jeszcze zdecyduję się robić, jedyna opcja jest taka, że w to zainwestuję z własnych środków (tak jak zainwestowałem w katalog internetowy i co 3 miesiące inwestuję w katalog drukowany). Nikt wtedy nie będzie mi mówił, że "przecież zapłaciłem, to dlaczego nie działa?"
Przypominam, że dodawanie kapsli do kolekcji/braków/dubletów i działanie na tej podstawie funkcji "Wymiana" jest darmowe.
Z katalogiem drukowanym nie ma problemu, ponieważ kasa na wydruk zwraca się w ciągu kilku dni. Ukaże się w tym tygodniu w zmienionej formie, ponieważ wzorów nowych pojawiło się tak dużo, że musiałem go odchudzić, żeby również nie dokładać do interesu.

Konto usunięte

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#177 Post autor: Konto usunięte »

No ale gdyby na razie tylko sprawdzić co zamula katalog i wyłączyć jedną funkcję na kilka dni, jak nie pomoże to drugą itd. Może się okaże, że wystarczy się pozbyć jednej konkretnej rzeczy i nie trzeba będzi3e nowego katalogu robić, a funkcje płatne pozostaną tak jak były? No i fajna sprawa gdyby te funkcje płatne na 1 m-c można było sms-em płacić. Więcej osób by kupowało wiem po sobie, sms bym wysłał, a logowac sie do banku, robić przelewy, lenistwo i tyle.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#178 Post autor: Paweł »

Nie ma czegoś takiego jak wyłączenie jednej funkcji, ponieważ za wolne działanie lub w ogóle zawieszanie się skryptu jest odpowiedzialny fundament, czyli źle zaprojektowana baza danych. Wismat coś o tym wie i napisał już to powyżej.
Płatności sms odpadają, ponieważ trzeba oddać 2/3 kosztu smsa dla operatora sieci.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#179 Post autor: Kibi »

Wacek pisze: Pozostanie tylko elita z kasą,tworząca zamknięty klub wyższego wtajemniczenia. :lol: :lol: :lol:
Czy o to chodzi?
Możesz płacenie za usługi z których korzystasz nazwać elitarnym, ale takie jest życie.
Elita z kasą korzysta z telefonii komórkowej, energii elektrycznej, jeździ koleją, chodzi do kina itp.
Ci których na te rzeczy nie stać, nie mogą należeć do zamkniętych klubów wyższego wtajemniczenia :).
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1084
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#180 Post autor: Wacek »

Kibi pisze:
Wacek pisze: Pozostanie tylko elita z kasą,tworząca zamknięty klub wyższego wtajemniczenia. :lol: :lol: :lol:
Czy o to chodzi?
Możesz płacenie za usługi z których korzystasz nazwać elitarnym, ale takie jest życie.
Elita z kasą korzysta z telefonii komórkowej, energii elektrycznej, jeździ koleją, chodzi do kina itp.
Ci których na te rzeczy nie stać, nie mogą należeć do zamkniętych klubów wyższego wtajemniczenia :).
Miałem na myśli propozycję hubna opłaty 50 zł.miesięcznie za korzystanie z katalogu.
Zarejestrowanych w katalogu jest 280 osób.Większość to młodzi kolekcjonerzy wiekiem /uczniowie/ i stażem,którzy dopiero zaczynają przygodę z kapslami i których nie będzie stać na taką opłatę.Dla jednych taka kwota to jest tyle co splunąć,inni muszą za taką kwotę żyć parę dni.Taka jest prawda,czy się to komuś podoba czy nie.

Zablokowany