kapsle.net.pl - propozycje

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1086
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

#151 Post autor: Wacek »

Hej
Więc tak.
Przeglądam swoją kolekcję w katalogu i wchodzę w dany browar,gdzie mam np.20 kapsli z istniejących 50.Przykładowo nr.15,20,25.
Następnie chcąc podglądnąć "szacunkową popularność" wszystkich swoich kapsli, kapsli muszę wyjść ze strony danego kapsla i wejść od nowa do następnego,posiadanego w kolekcji.
Nie działa "w kolekcji "funkcja następny ,która w tym momencie przenosi mnie do katalogu głównego który pokazuje mi po posiadanym numerze np.15 numer 16 zamiast 20.
Nie da się poprawić tak,aby ta funkcja następny, działała niezależnie,tak w katalogu jak i kolekcji. Jest to trochę up.....e. :|
Wacek

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#152 Post autor: wzmacniacz »

Miałbym taki postulat!
W swoich ustawieniach mozna ignorować osoby. Dobrze by było aby można było mieć liste przyjaciół. Zaiast wyszukiwac z listy mam wszystkich którzy mnie interesują w swoim profilu, byłoby wygodniej
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Paco
Posty: 208
Rejestracja: 03 listopada 2009, 21:24
Lokalizacja: Elblag
Kontaktowanie:

#153 Post autor: Paco »

Czemu oferty wymian generowane są tylko raz w ciągu doby?

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#154 Post autor: chinet »

Paco pisze:Czemu oferty wymian generowane są tylko raz w ciągu doby?
Dla szybkiego wyświetlania listy.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#155 Post autor: Krzysiek »

Paweł mówił o tym na ostatnich ZK. Aby skrócić czas ładowania się "wymian" (który wynosił już ponad minutę) katalog ładuje sobie obecnie kopię którą uaktualnia raz dziennie. Dzięki temu wymiany pojawiają się od razu. No, przynajmniej ja to tak zrozumiałem jak mówił. :D
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Paco
Posty: 208
Rejestracja: 03 listopada 2009, 21:24
Lokalizacja: Elblag
Kontaktowanie:

#156 Post autor: Paco »

Ok, dzięki za info.

Awatar użytkownika
naitsabess
Posty: 235
Rejestracja: 02 stycznia 2013, 11:52
Lokalizacja: Białystok

#157 Post autor: naitsabess »

Świebodzice bez nazwy browaru, adresu i lat działalności.
Można też powoli wstawiać datę zakończenia działalności przez Browar Staropolski _> http://www.portalspozywczy.pl/inne/piwo ... 79256.html. Nie działa już ich strona internetowa.

Awatar użytkownika
wollny
Posty: 243
Rejestracja: 02 sierpnia 2011, 12:32
Lokalizacja: Poznań

#158 Post autor: wollny »

A dałoby radę zrobić taką szybką "wyszukiwarkę"? Już piszę o co mi chodzi.
Jak wchodzimy w konkretny browar, na samej górze znalazłaby się możliwość wpisania nr katalogowego i "idź do". Nie trzeba byłoby szukać na czuja na poszczególnych stronach.

Awatar użytkownika
ronin
Posty: 147
Rejestracja: 03 lutego 2005, 23:48
Lokalizacja: Bristol UK

Re: kapsle.net.pl - propozycje

#159 Post autor: ronin »

Jesli chodzi o katalog to chetnie widzialbym wersje na androida ( trzeba isc z duchem czasu :) ) Aktualizacja katalogu tez pewnie bylaby latwiejsza i nie trzeba byloby nosic papierowej wersji z soba caly czas.

Konto usunięte

Re: kapsle.net.pl - propozycje

#160 Post autor: Konto usunięte »

Przepraszam, ale osobiście jestem rozczarowany zamknięciem sezonu letniego. Sam uzbierałem przez ostatni miesiąc dużo więcej nowości niż pokazało się w katalogu :(

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: kapsle.net.pl - propozycje

#161 Post autor: Pluto »

Rattus pisze:Przepraszam, ale osobiście jestem rozczarowany zamknięciem sezonu letniego. Sam uzbierałem przez ostatni miesiąc dużo więcej nowości niż pokazało się w katalogu :(
To wyślij te kapsle co masz do Pawła, on je zeskanuje i doda. Nie rozumiesz, że nie można zrobić skanu czemuś czego się nie ma? Paweł zdobędzie kapsle, zeskanuje je i doda w okresie jesiennym.
Trochę cierpliwości, nie samymi kapslami człowiek żyje.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Konto usunięte

Re: kapsle.net.pl - propozycje

#162 Post autor: Konto usunięte »

Wiem, nie mam do nikogo pretensji, po prostu liczylem na cos wiecej :)

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1086
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: kapsle.net.pl - propozycje

#163 Post autor: Wacek »

Rattus pisze:Przepraszam, ale osobiście jestem rozczarowany zamknięciem sezonu letniego. Sam uzbierałem przez ostatni miesiąc dużo więcej nowości niż pokazało się w katalogu :(
W tym roku katalog wzbogacił się o już 136 kapsli,do sierpnia.
Do końca roku jeszcze daleko.Każdy tak ma i spokojnie czekamy. :P
W.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: kapsle.net.pl - propozycje

#164 Post autor: Kibi »

Ja tam rozumiem i Pawła i Rattusa.
Jak nie mam czasu/ochoty zajmować się kapslami, to się nie zajmuję, nie szukam nowych, nie porządkuję już posiadanych itp. i to wyłącznie moja sprawa.
Ale kiedy Paweł ma taki nastrój, albo ważniejsze zajęcia (do czego ma oczywiste prawo), to efekty odczuwamy wszyscy.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
Dariobeer
Posty: 1263
Rejestracja: 05 listopada 2011, 17:06
Lokalizacja: Konin
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - propozycje

#165 Post autor: Dariobeer »

Przytoczę cytaty z katalogu kapsli.
"Na rynku pojawiło sie jeszcze sporo innych wzorów,ale czekają na zdobycie lub spożycie"
"Potrzeba zrobić skany (czyli najpierw trzeba kapsel posiadać),bo zdjęcie z aparatu,czy znalezione w internecie do niczego się nienadają."
Jak pisałem,"to nie jest takie chop siup i fotki kapsli juz sa w katalogu".Zeskanowane zdjęcia trzeba jeszcze odpowiednio obrobić,dodać właściwe sygnatury.

Konto usunięte

Re: kapsle.net.pl - propozycje

#166 Post autor: Konto usunięte »

Wiem, nie gniewajcie sie :)

Berni60
Posty: 42
Rejestracja: 05 marca 2007, 20:44
Lokalizacja: Zabrze

Re: kapsle.net.pl - propozycje

#167 Post autor: Berni60 »

Chyba jeszcze nie było - co sądzicie na propozycję, aby w danym browarze strony z kapslami domyślnie mogły wyświetlać się od najnowszych do najstarszych. W końcu chyba wszyscy częściej "operujemy" w katalogu na nowościach niż - niestety ale nie - na "starościach"
dobre bo PIWO !!!

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1047
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

Re: kapsle.net.pl - propozycje

#168 Post autor: glogowianin »

Wg mnie jest dobrze tak jak teraz :) Z jedynką są najstarsze kapsle, a z najwyższymi numerami nowe kapsle, a logiczna kolejność jet od najmniejszej do największej liczby. Trochę dziwnie by było, jakby wpierw był numer 132 a na końcu 1.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1086
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: kapsle.net.pl - propozycje

#169 Post autor: Wacek »

glogowianin pisze:Wg mnie jest dobrze tak jak teraz :) Z jedynką są najstarsze kapsle, a z najwyższymi numerami nowe kapsle, a logiczna kolejność jet od najmniejszej do największej liczby. Trochę dziwnie by było, jakby wpierw był numer 132 a na końcu 1.
Tak jest.Przecież wystarczy kliknąć na ostatnie okienko stron w danym browarze i jesteśmy na nowościach. :?

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - propozycje

#170 Post autor: lendoo »

Myślę, że Berniemu chodziło aby nie potrzeba było kilkać w to ostatnie okienko tylko po kliknięciu w browar wyświetlało najnowsze kapsle.
CZyli aby ostatnia strona teraz, ta z nowościami była pierwsza, a z najstarszymi ostatnia.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1086
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: kapsle.net.pl - propozycje

#171 Post autor: Wacek »

lendoo pisze:Myślę, że Berniemu chodziło aby nie potrzeba było kilkać w to ostatnie okienko tylko po kliknięciu w browar wyświetlało najnowsze kapsle.
CZyli aby ostatnia strona teraz, ta z nowościami była pierwsza, a z najstarszymi ostatnia.
.Nigdzie nie spotkałem oglądania czegoś od końca.Mam nadzieję,że zostanie tak jak jest :P :P

Berni60
Posty: 42
Rejestracja: 05 marca 2007, 20:44
Lokalizacja: Zabrze

Re: kapsle.net.pl - propozycje

#172 Post autor: Berni60 »

lendoo pisze:Myślę, że Berniemu chodziło aby nie potrzeba było kilkać w to ostatnie okienko tylko po kliknięciu w browar wyświetlało najnowsze kapsle.
CZyli aby ostatnia strona teraz, ta z nowościami była pierwsza, a z najstarszymi ostatnia.
Dokładnie to miałem na myśli
dobre bo PIWO !!!

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: kapsle.net.pl - propozycje

#173 Post autor: Kibi »

Najlepiej by było, żeby to była opcja do samodzielnego ustawiania.
Wolałbym sprawdzać i dopisywać kapsle na pierwszej stronie każdego browaru, ale tak się składa, ze najczęściej dochodzą mi te z ostatniej :).
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

Re:

#174 Post autor: Cooper »

glogowianin pisze:Ależ coś takiego już istnieje. Obok nazwy browaru masz lata działalności.
No właśnie. Już od dawna mnie to nieco wkurza ale postanowiłem zapytać dopiero teraz. Czy można w przypadku browarów czynnych zmienić zapis z (data założenia - .... ) na samą datę założenia ? Te kropeczki oznaczające potencjalną datę zamknięcia (bo rozumiem że to Autor miał na myśli) browaru to jak tablica nagrobna dla żyjącego gdzie po jego śmierci rodzina wygraweruje datę jego zgonu. Takie jakieś niezamiłe. Może więc nie prowokujmy i nie kraczmy w przypadku browarów które "żyją" i niech funkcjonuje jedynie 1 data a jak już przyjdzie (odpukać) co do czego to Paveuek upamiętni to stosowną datą dla potomnych.
PS: minimum w 1 browarze trzeba zrobić update. Bojanowo wróciło do żywych :P
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

Zablokowany