nomenklatura katalogowa

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

nomenklatura katalogowa

#1 Post autor: menio »

Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi w tekście: srebrny malowany? to co inne są nie malowane? chodzi mi o żywce np 30-42
nie qmam.

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#2 Post autor: zipkeczup »

Srebrne tło kapsla może być pomalowany srebrną farbą lub niepomalowany wcale i wówczas to tło tworzy czysta blacha, z której zrobiony jest kapsel. Prościej, jeśli jest srebrny malowany, to jest srebrna farba, a jeśli nie, to jest to po prostu blacha, błyszcząca lub matowa.
Jeśli piszesz numery kapsli z katalogu bez sygnatur, to napisz o tym fakcie. Przyjęte jest, że podanie samych numerów oznacza numery z katalogu Pawła.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

#3 Post autor: menio »

pisałem numerami z katalogu Pawła:>
Mniej więcej już wiem o co biega, zastanawia mnie jeszcze różnica między błyszczącym a matowym, o ile srebro kapsla widać to ok, ale jeśli nie to jak rozróżniacie?

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#4 Post autor: Krzysiek »

Tu najlepiej mieć porównanie, mając jeden kapsel nie zawsze jest to łatwo określić (np. Brzesko 106/107 i 108/109). Jak masz w ręku dwie różne sztuki to różnicę dostrzeżesz (choćby na Wrocławiach Mieszczańskich). Dla przykładu, na biurku lezą moje nowości które jeszcze nie weszły do katalogu. Nowy Van Pur z herbem jest wyraźnie błyszczący, podczas gdy ząbki na Harnasiu są matowe.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Paweł »

Srebrny błyszczący - blacha bez nadruku farby z połyskiem
Srebrny matowy - blacha bez nadruku farby bez połysku
Srebrny malowany - blacha z nałożoną srebrną farbą

Mogą istnieć jeszcze wariacje odcieni blachy i odcieni farby

Analogicznie z blachą i farbą złotą.

ODPOWIEDZ