W sprawie browarów w katalogu

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
DziadzioTomek
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2013, 11:53
Lokalizacja: Kraków, Polska
Kontaktowanie:

W sprawie browarów w katalogu

#1 Post autor: DziadzioTomek »

Cześć!
Uważam że pora odejść od podziału katalogu ze wzgl. na browary. Powoduje to dziwne przepisywanie kapsli np. Warki do Żywca.
Bardziej logiczny był by podział ze wzgl. na producentów. Wtedy ta Warka byłaby w Grupa Żywiec - Żywiec,
Piast byłby w Carlsberg Polska - Brzesko, Argusy zamiast być przypisane do Łomży były by w Lidl Sklepy Spożywcze, przecież są one produkowane na zlecenie Lidla w różnych browarach, które nawet nie są wymienione na etykietkach itp..
Nie chodzi mi o to aby przerabiać katalog tylko aby od jakiegoś momentu zrobić podział ze względu na to kto sfinansował piwo (producent).

orangejuice
Posty: 28
Rejestracja: 24 stycznia 2014, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: W sprawie browarów w katalogu

#2 Post autor: orangejuice »

-Każdy zbiera to co chce. Nie traktuj katalogu jak wyroczni, która nakazuje Ci zbierać kapsle dokładnie takie jakie zostały tu przedstawione. Katalog powstał, aby pokazać wszystkim różnorodność kapsli, które były zakładane na piwo wyprodukowane na terytorium Polski (z kilkoma wyjątkami).
-Katalog nie jest idealny. W katalogu mogą znajdować się błędy. W katalogu mogą nie być umieszczone wszystkie wzory kapsli jakie faktycznie znalazły się na butelkach.
-Nie musisz się zgadzać z tym co zostało przedstawione w katalogu. Zawsze możesz stworzyć własny katalog.
Aczkolwiek mam pewne obiekcje dotyczące kapsla nr. 114 z Elbląga. Mianowicie na etykiecie nie było kodu kreskowego, a historia dostania się go do katalogowych browarów przypomina nieco tą z bodajże giełdowym z X Lubelskiej giełdy.
Zbieram kapsle z Elbląga oraz zagraniczne (pojedynczo, jeden kraj - jeden kapsel)

Pilnie poszukuję wygranych odwrotek z Elbląga 103 i 114

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: W sprawie browarów w katalogu

#3 Post autor: Paweł »

Nie znam tej historii z Elblągiem 114. Opowiedz proszę.

orangejuice
Posty: 28
Rejestracja: 24 stycznia 2014, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: W sprawie browarów w katalogu

#4 Post autor: orangejuice »

Elbląg 114 był dostępny tylko w dni otwarte z okazji 140 rocznicy powstania browaru, nie był rozprowadzany nigdzie indziej (pomijając oczywiście allegro), a na butelce nie było kodu kreskowego. Po prostu wydaje mi się, że powinien być gdzieś w zakładce "Inne -> Okolicznościowe", lub podobnej. :D
Zbieram kapsle z Elbląga oraz zagraniczne (pojedynczo, jeden kraj - jeden kapsel)

Pilnie poszukuję wygranych odwrotek z Elbląga 103 i 114

Awatar użytkownika
Miki_1977
Posty: 154
Rejestracja: 04 grudnia 2012, 18:54
Lokalizacja: Dobroń

Re: W sprawie browarów w katalogu

#5 Post autor: Miki_1977 »

Elbląg 114 był dostępny tylko w dni otwarte z okazji 140 rocznicy powstania browaru, nie był rozprowadzany nigdzie indziej (pomijając oczywiście allegro), a na butelce nie było kodu kreskowego. Po prostu wydaje mi się, że powinien być gdzieś w zakładce "Inne -> Okolicznościowe", lub podobnej. :D

Skoro jednak było nim "kapslowane piwo" nieważne czy okolicznościowe, czy inne wg mnie powinien pozostać w katalogu
Poszukuję replik kapsli przedwojennych.

moody512

Re: W sprawie browarów w katalogu

#6 Post autor: moody512 »

Miki_1977 pisze:
Skoro jednak było nim "kapslowane piwo" nieważne czy okolicznościowe, czy inne wg mnie powinien pozostać w katalogu
Brok czarni - dwie skrzynki były z kapslowane tymi kaplami, a w katalogu ich brak.

orangejuice
Posty: 28
Rejestracja: 24 stycznia 2014, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: W sprawie browarów w katalogu

#7 Post autor: orangejuice »

W żadnym wypadku nie twierdzę, że nie powinno go być w katalogu (w mojej kolekcji byłby to strzał w stopę) jednak wydaje mi się, że "browary" nie są do końca odpowiednie
Zbieram kapsle z Elbląga oraz zagraniczne (pojedynczo, jeden kraj - jeden kapsel)

Pilnie poszukuję wygranych odwrotek z Elbląga 103 i 114

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: W sprawie browarów w katalogu

#8 Post autor: Paweł »

moody512 pisze: Brok czarni - dwie skrzynki były z kapslowane tymi kaplami, a w katalogu ich brak.
Szkoda, że takie informacje wypływają 10 lat po wydaniu tych kapsli. Trochę za późno niestety.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: W sprawie browarów w katalogu

#9 Post autor: Paweł »

Miki_1977 pisze:Elbląg 114 był dostępny tylko w dni otwarte z okazji 140 rocznicy powstania browaru, nie był rozprowadzany nigdzie indziej (pomijając oczywiście allegro), a na butelce nie było kodu kreskowego. Po prostu wydaje mi się, że powinien być gdzieś w zakładce "Inne -> Okolicznościowe", lub podobnej. :D

Skoro jednak było nim "kapslowane piwo" nieważne czy okolicznościowe, czy inne wg mnie powinien pozostać w katalogu
2 lata po wydaniu kapsla takie info? Muszę mieć takie informacje PRZED dodaniem kapsla, żeby bez ciągle nie zmieniać gdzieś numeracji.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: W sprawie browarów w katalogu

#10 Post autor: Paweł »

Żeby zupełnie nie odbiegać od tematu, to na razie wstrzymuję się z dodawaniem do katalogu dwóch sztuk nowej Warki Radler - tym razem jest z Elbląga.

Awatar użytkownika
Miki_1977
Posty: 154
Rejestracja: 04 grudnia 2012, 18:54
Lokalizacja: Dobroń

Re: W sprawie browarów w katalogu

#11 Post autor: Miki_1977 »

Nie dajmy się zwariować. Nie znam dokładnie sprawy, ale w takim układzie czarny Żubr z Białegostoku jak dobrze pamiętam nr 38 też chyba nie trafił na butelki do sprzedaży, a w katalogu jest.
Reasumując moim skromnym zdaniem, zostawmy to jak jest i nie starajmy się za wszelką cenę robić bałaganu w katalogu.
Poszukuję replik kapsli przedwojennych.

mrkta
Posty: 37
Rejestracja: 13 marca 2013, 17:09
Lokalizacja: Poznań

Re: W sprawie browarów w katalogu

#12 Post autor: mrkta »

Miki_1977 pisze:Nie dajmy się zwariować. Nie znam dokładnie sprawy, ale w takim układzie czarny Żubr z Białegostoku jak dobrze pamiętam nr 38 też chyba nie trafił na butelki do sprzedaży, a w katalogu jest.
"Chyba" robi różnicę. Ja znalazłem czarnego żubra w trawie pod sklepem monopolowym. To oczywiście nie musi świadczyć o tym że był tam sprzedawany, ale też tylko "chyba".

DziadzioTomek
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2013, 11:53
Lokalizacja: Kraków, Polska
Kontaktowanie:

Re: W sprawie browarów w katalogu

#13 Post autor: DziadzioTomek »

Paweł pisze: 20 czerwca 2014, 10:57 Żeby zupełnie nie odbiegać od tematu, to na razie wstrzymuję się z dodawaniem do katalogu dwóch sztuk nowej Warki Radler - tym razem jest z Elbląga.
Nie załamuj się przecież można usunąć kapsel nie zmieniając numeracji, należy tylko zamiast obrazka kapsla napisać "kapsel usunięto" " kapsel przeniesiono do ...". Taki dziurawy katalog nie hańbi Twórcy tylko świadczy pracy nad doskonaleniem oraz szybkim wstawianiu nowych kapsli. Katalog w którym zmienia się nr jest nic nie wart. Ja mam do wymiany 1000 kapsli opisanych nr z kat. www.kapsle.net.pl. Ile mojej pracy poszło w gwizdek przy zakładaniu obecnego kat..

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: W sprawie browarów w katalogu

#14 Post autor: Paweł »

Panie Tomku, zawsze powtarzałem, powtarzam i będę powtarzał, że można spróbować stworzyć własny katalog, który będzie idealny dla wszystkich, a w szczególności dla samego twórcy. Gwarantuję, że nabierze Pan pokory dla ogromu pracy i zweryfikuje swoje podejście. Jeżeli jest problem nawet z ułożeniem kapsli w swojej własnej kolekcji albo poklikać na ekranie, to sugeruję żeby jednak nie mówić innym co mają robić...

PS. Mam jeszcze gorszą wiadomość. W kolejce do dodania czeka kilkadziesiąt "nowych-starych" wzorów, które zostały pominięte z bardzo różnych przyczyn. I któregoś dnia dodamy te kapsle. I co wtedy? Koniec świata! Znowu wszyscy będą musieli wszystko przekładać, bo zmieniła się numeracja...

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: W sprawie browarów w katalogu

#15 Post autor: Pluto »

Paweł pisze: 12 stycznia 2020, 18:29 Panie Tomku, zawsze powtarzałem, powtarzam i będę powtarzał, że można spróbować stworzyć własny katalog, który będzie idealny dla wszystkich, a w szczególności dla samego twórcy. Gwarantuję, że nabierze Pan pokory dla ogromu pracy i zweryfikuje swoje podejście. Jeżeli jest problem nawet z ułożeniem kapsli w swojej własnej kolekcji albo poklikać na ekranie, to sugeruję żeby jednak nie mówić innym co mają robić...

PS. Mam jeszcze gorszą wiadomość. W kolejce do dodania czeka kilkadziesiąt "nowych-starych" wzorów, które zostały pominięte z bardzo różnych przyczyn. I któregoś dnia dodamy te kapsle. I co wtedy? Koniec świata! Znowu wszyscy będą musieli wszystko przekładać, bo zmieniła się numeracja...
Dobra odpowiedź! Ktoś tutaj nie docenia wykonanej i wykonywanej na bieżąco pracy!

A wiadomość o nowych-starych kapslach, które trafią do katalogu bardzo mnie cieszy :) Lubię od czasu do czasu poprzekładać kolekcję, nie mam z tym problemu. :cool:
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: W sprawie browarów w katalogu

#16 Post autor: Bart »

Chętnie bym zobaczył zdjęcie zbiorcze tych kapsli. Jest taka możliwość ?

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: W sprawie browarów w katalogu

#17 Post autor: Mike007 »

Prowadząc taki twór jak katalog kapsli nietrudno jest przeoczyć jakiś kapsel. Wychodzi ich co roku nawet po kilkaset, często różnią się od siebie drobiazgami. Dlatego swego rodzaju errata jest nieunikniona i przyda się raz na kilka lat takową wprowadzić. Pytanie czy potrzebna jest przy tym zmiana numeracji? Wg mnie nie. Dodanie starszych wzorów z nowożytnymi numerami to i tak bardzo dobre rozwiązanie, a przy tym wyróżnia te wzory z całości, wskazując na ich późniejsze odkrycie i dodanie do katalogu.
Wg mnie nie ma sensu w dążeniu do prowadzenia numeracji chronologicznej, wg daty pojawienia się kapsla na rynku. Wiele starszych wzorów jest już nie do sklasyfikowania, a również i te nowe, z racji na swoją unikalność, dodawane są z niemałym opóźnieniem do katalogu. Poza tym, zmiana numeracji to dodatkowa praca dla adminów.
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: W sprawie browarów w katalogu

#18 Post autor: southern »

Paweł pisze: 12 stycznia 2020, 18:29
PS. Mam jeszcze gorszą wiadomość. W kolejce do dodania czeka kilkadziesiąt "nowych-starych" wzorów, które zostały pominięte z bardzo różnych przyczyn. I któregoś dnia dodamy te kapsle. I co wtedy? Koniec świata! Znowu wszyscy będą musieli wszystko przekładać, bo zmieniła się numeracja...
Należy tylko mieć nadzieję, że "ciało decydujące" doda "te kapsle" wg jasnych, jednoznacznych kryteriów, nie zaś w celu kreowania rarytasów, podnoszenia wartości kolekcji, czy planów biznesowo-handlowych. Że nie będą to nowe wzory typu wyblaki, niby rastry, pełna paleta RGB odcieni, mikro przesunięcia druku, itp., itd., etc. Swoją drogą o jakich przyczynach jest mowa?

marecki1207
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: W sprawie browarów w katalogu

#19 Post autor: marecki1207 »

Jest cały "alfabet" dla tych starszych-nowszych kapsli aby dodać literkę do obecnej numeracji (odpowiednio do czasu lub wzoru) co myślę żeby zaoszczędziło trochę roboty i czasu prowadzącemu katalog.A jeśli nawet trzeba będzie poprzekładać kolekcję to chyba żaden problem bo jeśli ktoś widzi w tym problem a nie przyjemność to można zbierać i kolekcjonować coś innego.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: W sprawie browarów w katalogu

#20 Post autor: Bart »

Paweł pisze: 12 stycznia 2020, 18:29Mam jeszcze gorszą wiadomość. W kolejce do dodania czeka kilkadziesiąt "nowych-starych" wzorów, które zostały pominięte z bardzo różnych przyczyn. I któregoś dnia dodamy te kapsle. I co wtedy? Koniec świata! Znowu wszyscy będą musieli wszystko przekładać, bo zmieniła się numeracja...

#zostan w domu
Ponawiam prośbę o zdjęcia kapsli, o których pisał Paweł.
Jak już siedzimy w domach, zawsze to jakaś odskocznia w przeszukiwaniu szaf czy piwnic ;)
Z góry dzięki.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: W sprawie browarów w katalogu

#21 Post autor: Paweł »

Niestety nie... Oznaczaloby to natychmiastowe rozpoczecie gownoburzy pt. "A dlaczego wsrod tych zdjec nie ma mojego kapsla?" Parcie pewnych osob na szukanie na sile nowych wzorów jest ogromne. Teraz jeszcze nie mam na to ochoty. Ale kiedys nadejdzie Ten Dzien :)
Widac co sie wyprawia w tematach o nowosciach. Jakis kolor zmieniony o pół tonu, jakies przesuniecie nadruku, itd, itp.
Znacznie szybiej nalezy sie spodziewac wyrzucenia z katalogu idiotycznych pozycji ktorych nikt tak naprawde nie posiada i krążą wokół nich różne mity.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: W sprawie browarów w katalogu

#22 Post autor: Bart »

Jasne. Po prostu ją tą wiadomość zrozumiałem jak informacja o nowych kapslach w sensie wzoru.
Dzięki za odpowiedź i podpisuję się pod nią.
Ostatnio zmieniony 05 kwietnia 2020, 13:01 przez Bart, łącznie zmieniany 1 raz.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: W sprawie browarów w katalogu

#23 Post autor: Paweł »

Jest sporo starych kapsli, ktore jak najbardziej zasluguja na wejscie.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: W sprawie browarów w katalogu

#24 Post autor: Bart »

Gdybyś miał czas i chęci ;) mógłbym poprosić o fotkę ? Może być zbiorcza żeby nie robić problemu. Z góry dzięki!

ODPOWIEDZ