UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#61 Post autor: wiki »

Czyżby autor powyższej wypowiedzi znał już nowy katalog. Czy jest tylko przeciwnikiem wszelkich zmian? Na zasadzie nie, bo nie.
Ja poczekam z oceną kiedy będę mógł się zapoznać z wprowadzonymi zmianami i z zawartością katalogu.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#62 Post autor: chinet »

Wismat, do dupy ta dyskusja. Zamknij ten temat i działaj jak najszybciej z tą reformą, bo już się nie mogę doczekać.
Idę teraz na wódkę, może później napiszę coś konstruktywnego :mrgreen: .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#63 Post autor: Wacek »

gustawo pisze:
tak wiec uwazam nadal uwazam ze pomysl jest poroniony,
Pokaż mi jakikolwiek katalog odpowiadający w części naszym,z sygnaturami i bez.
Znam kilka zagranicznych ale nie umywają się do naszych,Zwłaszcza w bogactwie funkcji dodatkowych,które tam nie istnieją.
Obserwując katalog bez sygnatur od momentu połączenia,każdy zauważył że Kol.wismat był otwarty na wszelkie propozycje udoskonalenia katalogu i je od razu wprowadzał.
Dlatego myślę aby zamknąć dyskusje o nim i poczekać z ew.krytyką na jego uruchomienie.
Czy się komuś podoba czy nie,trzeba być zadowolonym że taki katalog istnieje.
A demokracji /jak piszesz/ w katalogu nie ma,bo nie jest wspólną jest własnością tylko prywatną udostępnioną ogółowi.Oczywiście z pewną pomocą kolekcjonerów udostępniających kapsle /skany/.
Katalog polskich podstawek jest dostępny u autora,tylko na płytkach CD.Za jedyne 100 zł. + każde uaktualnienie 20 zł.
Nie ma dyskusji czy się komuś podoba czy nie.Najwyżej można nie kupować.

gustawo
Posty: 48
Rejestracja: 05 stycznia 2010, 21:16

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#64 Post autor: gustawo »

Wacek jak sam zauwazyles katalog jest dobry, wiec sie pytam czym nowszy bedzie lepszy?
ani kapsle wygladu nie zmienily ani w nowym katalogu ladniejsze nie beda.
nie wypowiadalem sie na temat katalogu bez sygnatur, bo o ile mi wiadomo sila rzeczy ten byl na podstawie kat z syg i tylko dlatego sie numeracja tez w nim zmieni.
tendencja jest taka ze dobre zastepuje sie nowszyk, a kto wie czy lepszym.
Jedno jest pewne to lespsze zajmie nie tylko mnie, o ile pojde za stadem, niejedno popoludnie z zmiana numerow.
Demokracja? a po cholere zapraszanie do dyskusji? to niby z jednej strony wypowiedzcie sie a z drugiej zrobie i tak jak chce.
Nie ujalem nikomu na honorze ze nie wlozyl duzo pracy w ten katalog, wrecz przeciwnie uwazam to za kawal dobrej roboty. Tylko po jasny gwint zaproszenie do dyskusji jak sprawa juz z gory przesadzona. Trzeba bylo od razu pisac, ze jako wlasciciel dziela zmieniam numeracje i tyle.
Zreszta co do tego czyj ten katalog jest tez nie mam jasnego pojecia, kiedys byl Pawla, teraz jest na stronie Wismata, natomiast nie widze jasnosci w tym by Wismat parl do zmiany numeracji, jedynie wiem ze zgadza sie z tym pomyslem.

A zreszta jak to mowia robta co chceta
Priorytet niebutelkowane

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1354
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#65 Post autor: Kibi »

gustawo pisze: Panie KiBi a pan to mozesz przyklaskiwac takim pomyslom, jak pan chcesz nawet uszami
Jasne że mogę, nie potrzebuję do tego niczyich upoważnień.
Ale pewnie Pan Gustawo zauważył, że podobnie jak Wiki nie mam zamiaru oceniać czegoś, czego nie widziałem.

Chciałem tylko podobnie jak Wacek zauważyć, że w prywatnym katalogu nie muszą obowiązywać zasady demokracji, a zaproszenie do dyskusji nie oznacza, że właściciel zrezygnuje ze zmian, jeśli napotka choćby jedną negatywną opinię.
Pomysł, że albo zrobicie tak ja jak chcę, albo cholerna ta wasza demokracja wydaje mi się jakoś mało demokratyczny, a nie ma podstaw, żeby uważać, że zdanie Gustawo i Wzmacniacza popiera większość użytkowników.
Wiele razy rozmawiałem z Pawłem na temat dotychczasowego katalogu i czasem moje sugestie zostały uwzględnione.
Szkoda że nie wszystkie, ale w końcu to jego katalog.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#66 Post autor: Krzysiek »

To i ja wtrącę swoje 3 grosze, krytyczne raczej.

Kompletnie nie podoba mi się podział browarów wg właściciela. Przyznam, że choć interesuję się trochę tematem warzenia piwa w Polsce, nie wpadłbym na to żeby Jatutowa szukać w Perle. Z pewnością nie będę jedyną osobą dla której odejście od alfabetycznego spisu będzie stanowiło problem.
Podział ten będzie też w pewnym stopniu sztuczny. Kielce do Kompanii Piwowarskiej należały bardzo krótko i tak naprawdę tylko 1 kapsel z 49 jest z tego okresu. Z tego co mi wiadomo Browary Warszawskie w momencie przejęcia przez Grupę Żywiec były już nieczynne (albo działały naprawdę krótko) więc wpisanie ich do GŻ jest też bardzo umowne (patrząc przez pryzmat kapsli). A skoro jesteśmy już przy Grupie Żywiec, to do grupy należało też Braniewo. Tyle obecnie właścicielem Braniewa jest Browar w Namysłowie, a w międzyczasie przewinął się jeszcze inny, prywatny przedsiębiorca. Będziemy mieli więc sytuację w której Braniewo będzie przypisane pod Namysłów, a w środku będzie jeden kapsel z czasów EB oraz dwa z lat 2006-2008 kiedy także Braniewo nie miało nic wspólnego z Namysłowem.

Drugą rzeczą która mnie nurtuje jest tworzenie podziału ze względu na marki. Powiedzcie, czy to będzie dodatkowa zakładka i przykładowo pod hasłem "Tatra" będziemy mieli (numery przypadkowe) przykładowo Leżajsk 36, Żywiec 78, Leżajsk 54, Leżajsk 55, Warka 120 czyli zbiór wszystkich Tatr które pojawiają się w różnych browarach w katalogu czy też będzie to jedyne miejsce w którym będzie można znaleźć te kapsle i będą one oznaczane na zasadzie : Tatra 1, Tatra 2, Tatra 3, etc?


Moim zdaniem błąd został popełniony w momencie gdy Paweł zaczął precyzyjnie umieszczać kapsle wg miejsca wytworzenia piwa. W ten sposób Żubry ciemnozłote trafiły do Poznania, wareckie radlery do Żywca a z kolei w Warce pojawiły się niepasteryzowane marki z Leżajska czy Elbląga. Zgodnie z prawdą, ale nielogicznie. Moim zdaniem wystarczyłoby przyjąć zasadę że kapsle przypisujemy do tego browaru z którego pochodzi marka, bez zagłębiania się w to w którym miejscu koncern warzy piwo, gdyż nie zawsze jesteśmy w stanie to dokładnie określić. Oczywiście zdaję sobie sprawę że doprowadzi to do sytuacji w której będziemy umieszczać kapsle w browarach w których tak naprawdę nigdy ich nie było, jednak moim zdaniem priorytetem w katalogu powinna być przejrzystość i łatwość odnalezienia danego kapsla. Powiedzmy sobie szczerze, dziś kupując piwo Lech na południu Polski kupujemy wytwór browaru w Tychach. I nikt nie zastanawia się że te same kapsle które zakłada się w Poznaniu koncern stosuje w Tychach oraz Białymstoku. Jak pokazała niedawna historia, jeśli zajdzie taka potrzeba koncern jest w stanie uwarzyć polskie piwo w Holandii i zamknąć kapslem z polskim wzorem.

Moim zdaniem reforma wydaje się po prostu przekombinowana, ale póki co poczekam na odpowiedź autorów co do dzielenia kapsli wg marek - czy jest to dodatkowa opcja czy też stworzona zostanie hybryda w której część kapsli będzie posegregowana wg miejsca uwarzenia a część wg marek.

Swoją drogą czy nie dałoby się stworzyć wyszukiwarki w katalogu, na podobieństwo bottle caps index? Należałoby otagować kapsle, przede wszystkim wg marek, ale także wg napisów na wierzchu. Ułatwiłoby to przyporządkowywanie kapsli świeżym kolekcjonerom. Masz fajny kapsel, nie wiesz skąd jest. Zamiast wertować katalog wpisujesz "franz sypie nagrodami" i dostajesz odpowiedź że to Poznań 48. Wpisujesz "wojak" i dostajesz konkretne kapsle z Kielc oraz Tychów. Tak samo jesteś w stanie w kilka sekund znaleźć wszystkie Reddsy, Heinekeny czy Grolsche jakie istnieją w katalogu.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3631
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#67 Post autor: wismat »

Drugą rzeczą która mnie nurtuje jest tworzenie podziału ze względu na marki. Powiedzcie, czy to będzie dodatkowa zakładka i przykładowo pod hasłem "Tatra" będziemy mieli (numery przypadkowe) przykładowo Leżajsk 36, Żywiec 78, Leżajsk 54, Leżajsk 55, Warka 120 czyli zbiór wszystkich Tatr które pojawiają się w różnych browarach w katalogu czy też będzie to jedyne miejsce w którym będzie można znaleźć te kapsle i będą one oznaczane na zasadzie : Tatra 1, Tatra 2, Tatra 3, etc?
Będzie Tatra 1, Tatra 2, itd.

Generalnie z dotychczasowych browarów zostały wyciągnięte kapsle problematycznych marek i dodane jako osobne kategorie. Żeby jednak nie zostawiać aż tyle przestrzeni, w browarach numery są nadane ponownie, z tym że kolejność tych pozostałych kapsli się nie zmieniła, a jedynie ich numer(z wyjątkiem paru, które usunięto).

Wyszukiwarka - świetny pomysł. Nie wiem czemu nie wpadłem na to wcześniej. Zrobię.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1354
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#68 Post autor: Kibi »

Więc gdyby była wyszukiwarka, to może dałoby się zrobić krok w stronę przeciwników zmian?
Czyli kapsle zostają tam gdzie są np Tatra czy Żubr w kilku browarach, a jednocześnie wpisując markę do wyszukiwarki, albo jeszcze lepiej klikając w zrobiony na stałe odnośnik dostajemy wszystkie Tatry, Wojaki czy Królewskie z numeracją z browarów do których są przypisane.
A korzystając z okazji można by wyrzucić nieistniejące kapsle i uporządkować numerację.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3631
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#69 Post autor: wismat »

Uporządkowanie numeracji jest jakoby przy okazji a nie jest celem. Sama zmiana numeracji dopiero byłaby kaprysem uprzykrzającym życie wszystkim kolekcjonerom.

Wyszukiwarka będzie, ale reforma (niestety lub na szczęście) też.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#70 Post autor: Krzysiek »

Niestety liczyłem że zmiany nie będą aż tak drastyczne. Oczywiście chciałbym się mylić, ale myślę że stworzony zostanie dziwny twór w którym część kapsli będzie dzielona na innych zasadach niż pozostałe. Cofając się do pierwszego posta Pawła w tym dziale, jeśli przykładowym problemem jest fakt, że Warka radler jest warzona w kilku browarach należących do jednego właściciela, to tak naprawdę powinniśmy wyodrębnić praktycznie każde koncernowe piwo. Lech, Tyskie, EB, Warka, Harnaś, długo można by wymieniać. Ale czy naprawdę chcemy aż takich zmian?

Przekleję jeszcze to co napisał Tata bo uważam że to jest złoty środek:
Czyli kapsle zostają tam gdzie są np Tatra czy Żubr w kilku browarach, a jednocześnie wpisując markę do wyszukiwarki, albo jeszcze lepiej klikając w zrobiony na stałe odnośnik dostajemy wszystkie Tatry, Wojaki czy Królewskie z numeracją z browarów do których są przypisane.
------------------------------------

Edycja:
Przeczytałem jeszcze raz dokładnie post Pawła i w oczy rzucił mi się taki fragment:
Reforma katalogu będzie polegała na tym, że wzory kapsli będą przypisywane do kategorii również według marki, a nie tylko miejsca produkcji.
Marki, których właścicielami nie są browary zostaną wyodrębnione, tak samo jak istniejące już w katalogu "Polskie Piwo".
Czy tylko ja dostrzegam tu sporą sprzeczność w stosunku z tym co napisał mi Wismat? :?
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3631
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#71 Post autor: wismat »

Niestety liczyłem że zmiany nie będą aż tak drastyczne. Oczywiście chciałbym się mylić, ale myślę że stworzony zostanie dziwny twór w którym część kapsli będzie dzielona na innych zasadach niż pozostałe.
Sądzę, że zmiany nie będą aż tak drastyczne jak może się wydawać. Twór pewnie jest dość osobliwy, ale myślę, że się sprawdzi co to tak naprawdę się okaże w przyszłości. Na pewno będzie to wygodniejsze niż szukanie kapsli tej samej marki po wielu browarach.

Ad.

Ja osobiście sprzeczności nie widzę. Sami będziecie zresztą mieli okazję ocenić to już niedługo, gdy zostaną jeszcze naniesione ostatnie poprawki - umieszczę wtedy wersję do wglądu przed wdrożeniem zmian (reformie będzie towarzyszyć szereg zapowiadanych funkcji, a na to potrzebuję dodatkowego czasu, chociaż robię co mogę i kiedy tylko mogę :wink:).
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3631
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#72 Post autor: wismat »

http://katalog.ikro.eu/katalog.php?co=brow

Zapraszam do zapoznania się z nową numeracją.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#73 Post autor: wiki »

Ha miałem nadzieję, że zniknie z katalogu łódzki Ulster, który nigdy na żadnym piwie się nie pojawił i jest zwyczajnym kapsle próbnym.

Awatar użytkownika
triple_h_stg
Posty: 411
Rejestracja: 31 lipca 2012, 10:41
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#74 Post autor: triple_h_stg »

Ha, to ciekawe skąd etykiety się wzięły Ulstera? Też próbne? :)
http://pokazywarka.pl/trade/
http://katalogkapsli.pl/powtorki.php?kto=triple_h_stg

Wymienię na moje polskie braki piwne (niekoniecznie dziewice). :)

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#75 Post autor: wiki »

Ciekawe, że przez wiele lat nikt nie zdobył butelkowanego Ulstera.

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1047
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#76 Post autor: glogowianin »

Może Heinekeny, Carlsbergi, Somersby, Faxe i Pilsnery też dodać do licencji?

Awatar użytkownika
triple_h_stg
Posty: 411
Rejestracja: 31 lipca 2012, 10:41
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#77 Post autor: triple_h_stg »

Dlaczego browar Krajan ma czerwoną kropkę? Browar funkcjonuje.
http://pokazywarka.pl/trade/
http://katalogkapsli.pl/powtorki.php?kto=triple_h_stg

Wymienię na moje polskie braki piwne (niekoniecznie dziewice). :)

Awatar użytkownika
GRYM
Posty: 269
Rejestracja: 14 czerwca 2009, 19:21
Lokalizacja: TCZEW

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#78 Post autor: GRYM »

Paweł w dalszym ciągu nie wiesz czy masz Elbląg nr 2 z czarnym czy z brązowym statkiem?
Ułatwię Ci w katalogu jest z brązowym brak czarnego.Pozdrawiam
...ARKOHOLIK...

Kazelot71
Posty: 181
Rejestracja: 16 marca 2013, 04:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#79 Post autor: Kazelot71 »

Ja mam taką uwagę:
Najeżdżam na nieistniejący browar np: Warszawa zlikwidowany w 2004 lub Wrocław Piast zlikwidowany w 2003 (na górze strony widnieje taka informacja)
i co widzę kapselki które obecnie można dostać w prawie każdym sklepie. Coś to nie tak chyba? Szczególnie dla kolekcjonerów którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kapselkami :roll:
To samo dotyczy Gdańska, Kielc, Brzegu:(
Zbieram wyłacznie kapsle polskie bez sygnatur
Stan na 15.03.2013 - 667 sztuk
Stan na 15.03.2015 - 1247 sztuk
Stan na 15.03.2017 - 1659 sztuk
Stan na 15.03.2019 - 2076 sztuk
Stan na 15.03.2021 - 2321 sztuk
Stan na 15.03.2023 - 2562 sztuk

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#80 Post autor: zipkeczup »

GRYM pisze:Paweł w dalszym ciągu nie wiesz czy masz Elbląg nr 2 z czarnym czy z brązowym statkiem?
Ułatwię Ci w katalogu jest z brązowym brak czarnego.Pozdrawiam
Mam ewidentnie czarny i ewidentnie brązowy. Są to ewidentnie różne wzory.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2154
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#81 Post autor: yoreck »

Wrocław 7 ma czerwoną sygnaturę CCC1
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
triple_h_stg
Posty: 411
Rejestracja: 31 lipca 2012, 10:41
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#82 Post autor: triple_h_stg »

Co do sygnatur to Kielce 8 zamiast literki "E" posiada "B" i korona jest bez kropek.
http://pokazywarka.pl/trade/
http://katalogkapsli.pl/powtorki.php?kto=triple_h_stg

Wymienię na moje polskie braki piwne (niekoniecznie dziewice). :)

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#83 Post autor: chinet »

Ale trzęsienie ziemi :)

Czy będą zakładki na górze strony jak dotychczas, czy będziemy rolować kilometrami listę z lewej strony?

Poza tym proponuję wstawić dodatkowe opisy z różnicami pomiędzy niektórymi kapslami jak np. Elbląg 108 i 112: złoty błyszczący/malowany.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
triple_h_stg
Posty: 411
Rejestracja: 31 lipca 2012, 10:41
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#84 Post autor: triple_h_stg »

Braniewo wznowiło produkcję piwa, więc też trzeba zmienić kolor na zielony. Ogólnie to powiem tylko tyle, że nie taki diabeł straszny, jak go malują, reforma bardzo mi się spodobała, jest teraz ład i porządek. Piasty w piastach, Warki w Warkach etc. Łatwo teraz znaleźć dane kapsle, a nie jak kiedyś, że jedna warka radler była w Żywcu, inna w Elblągu a pewnie za parę miesięcy (gdyby nie było reformy) pojawiłyby się następne w Warce. Dla przykładu jeśli ktoś miał przerwę w zbieraniu kapsli to mógłby się pogubić szukając tej Warki radler w tylu browarach, a teraz ładnie wszystko poukładane. Wiadomo na początku będzie ciężko się przyzwyczaić, trochę roboty przede mną (i innymi) - reorganizacja zbiorów, lecz to nie są aż tak drastyczne zmiany, by się załamywać. Świetna robota, gratulacje! :)
http://pokazywarka.pl/trade/
http://katalogkapsli.pl/powtorki.php?kto=triple_h_stg

Wymienię na moje polskie braki piwne (niekoniecznie dziewice). :)

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#85 Post autor: Wiśnia »

Dotychczasowe dane przejdą do nowego katalogu czy trzeba od nowa wszystko uzupełniać ?
Gdzie jest rozlewnia Jako? Bo nie mogę jej znaleźć.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#86 Post autor: Tomek »

Wiśnia pisze:Gdzie jest rozlewnia Jako? Bo nie mogę jej znaleźć.
Browary kontraktowe.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#87 Post autor: Wacek »

chinet pisze:Ale trzęsienie ziemi :)
Chyba trzeba będzie przestać zbierać kapsle wg.katalogu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jakoś nie wyobrażam sobie,jak na razie, katalogowania /przekładania,układania/ mojej kolekcji od nowa.
Trzeba będzie wziąć urlop w tym celu. :D
Czy jest już jakaś przybliżona data wejścia w życie nowego katalogu,bo znając życie dyskusja potrwa jeszcze ze dwa miesiące. ?
Co robi Heineken 111 dap w Żywcu,jeżeli jest stworzone nowe jego umiejscowienie.
W PRODUKCJA NA ZLECENIE powinno być podane przy danych kapslach /markach/ kto produkuje.Chyba że coś nie rozumiem..

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3631
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#88 Post autor: wismat »

Na niektóre pytania nie odpowiem ze względu na to, że odpowiedź zna zapewne Paweł. Wybaczcie!

Krajan ma poprawioną kropeczkę.

Może się tak zdarzyć, że w nieczynnym browarze znajdziecie nowe kapsle - jeśli np. Królewskie wywodzi się z Warszawy to będzie ono tam umieszczane nawet po zamknięciu, aby wszystkie Królewskie były w jednym miejscu.

Będą zakładki: Browary, serie, inne jak dawniej. Niestety rozlewnie są dołączone do browarów.

Browar Braniewo będzie miał poprawioną kropkę w wersji ostatecznej.

Oczywiście dane ze starego katalogu zostaną przeniesione!

No i nie zachęcam do porzucania katalogu :) Kapsli z browarach jest prawie 2800. Co prawda naruszonych zostało z tego ponad 1400 pozycji to jednak tylko około 400 kapsli zostało wyodrębnionych do innych kategorii. Pozostałe 1000 to tak naprawdę przesunięcie kapsla o parę pozycji do tyłu, ale bez żadnej zmiany kolejności. W końcu nie pomieszaliśmy kapsli na chybił trafił, a wyjęliśmy "pojedyncze" sztuki. W praktyce więc najwygodniej będzie wyjąć kapsle z nowowyodrębnionych marek oraz tworów typu browary kontraktowe, a potem tylko zlikwidować pozostałe odstępy.

Terminu póki co nie potrafię określić. Muszę mieć pewność, że wszystko zadziała na 100%. Jest masa rzeczy do zrobienia, których nie widać na pierwszy rzut oka. Na pewno przy każdym kapslu będzie informacja o jego starym numerze oraz przez pewien czas będzie dostępny stary katalog do wglądu w takiej postaci jakiej teraz udostępniam wersję poglądową. Jeśli koniecznie miałbym podać termin, sądzę, że będzie to kwestia 1,5-2,5 miesięcy.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

pakbeer
Posty: 5
Rejestracja: 05 lipca 2011, 18:40
Lokalizacja: Piastów

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#89 Post autor: pakbeer »

Tak się kończy era katalogu, który zamiast być w miarę czytelnym... staje się na naszych oczach jakąś chorą i nielogiczną wizją, którą pojmuje jedynie autor.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#90 Post autor: Krzysiek »

I ja już wiem że nie stracę ani sekundy swojego życia na reorganizację zbioru bo po prostu przestanę zbierać kapsle wg katalogu, a swoją kolekcję będę układał zgodnie z czymś czego ten katalog jest pozbawiony: logiką. Chciałbym się mylić i wierzyć że będę jedyną osobą która przestanie ściśle trzymać się układu ze strony ale tak się chyba nie stanie. W moich oczach reforma jest totalną porażką - miała ułatwić obsługę katalogu, tymczasem nie dość, że powoduje chaos w dotychczasowych zbiorach, to pełna jest sprzeczności logicznych. Żeby nie być gołosłownym, przejrzałem pobieżnie projekt i co mi się rzuciło w oczy:

1. Umieszczanie nowych kapsli w zamkniętych browarach. O ile Warka Radler w Warce i Żubr Ciemnozłoty w Białymstoku podobają mi się, o tyle trzymanie aktualnych Królewskich w Warszawie to pomyłka. Wprowadzacie kropki którymi oznaczacie status browaru, przy zamkniętych stawiacie czerwone, przy czym w tych nieczynnych dodajecie nowe kapsle? Jaki w tym sens? Jakie to ułatwienie dla osób nierozeznanych w historii polskiego browarnictwa?
2. Marka Tatra. Skoro Królewskie jest w Warszawie a Piasty we Wrocławiu to dlaczego kapsle z Tatry nie widnieją w Żywcu? Historycznie Tatra jest marką którą w Żywcu warzono na długo zanim browar stał się własnością Heinekena. Swoja drogą Tatra to tak naprawdę jedyna polska marka która została wyodrębniona.
3. Produkcja na zlecenie/produkcja na eksport. Nie wiem co mają wnieść te kategorie. Z powodu jednego kapsla Argusa wyodrębniono kilka marek których przypisania do dotychczasowych browarów nikt nie kwestionował, a i tak Alter Beer i Rebel zostały w Piotrkowie a Finkbrau najwyraźniej wyparował. W eksportach również niezrozumiała sytuacja. Kapsle od Tyskiego czy Okocimia które szły na eksport zostały w głównej kategorii, za to wyodrębniono EB. Zgodnie z logiką panującą w nowym katalogu powinny leżeć w Elblągu, choć nie mają nic wspólnego z tym browarem. Swoją drogą Polander Beer chyba tez był towarem eksportowym. Lech i Tyskie z HB jeśli mają być w katalogu to tylko i wyłącznie jako kapsle eksportowe, choć ich polskość mógłby badać p. Macierewicz.
4. Licencje. Wrzucacie do reformy katalogu coś co istniało w wersji Sikora. Tak naprawdę poza wspomnianą wcześniej Tatrą wszystkie wyodrębnione marki to nic innego jak licencje. I na jakiej zasadzie Dortmunder oraz Zlaty Hrad zostały na swoim starym miejscu skoro wyodrębniono kategorię 'licencje'?
5. Podział browarów wedle przynależności. Tu też zagwozdki: czemu Braniewo jest oznaczone jako nieczynne skoro zostało ponownie otwarte i należy do Namysłowa? Dlaczego nie wyodrębniono Zakładów Piwowarskich Głubczyce?

Także ja podziękuję, chwała Wam za dobre chęci, ale niestety zmiany nie są na lepsze.

Ha, to ciekawe skąd etykiety się wzięły Ulstera?
Z drukarni.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

ODPOWIEDZ