UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
triple_h_stg
Posty: 411
Rejestracja: 31 lipca 2012, 10:41
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#271 Post autor: triple_h_stg »

Wchodzisz w kapsel, który znajduje się na tej liście i klikasz odmiany.
Wacek pisze:Na stronie głównej nowego katalogu jest taka informacja :

2014.12.28 | Dodano zdjęcia odmian:
Bielkówko 22
Bielkówko 33
Bydgoszcz 33 (2. odmiana)
Cieszyn 10
...........
............

Nie za bardzo rozumiem o co tu chodzi z tą odmianą.
Ktoś coś wie. :?: :P
http://pokazywarka.pl/trade/
http://katalogkapsli.pl/powtorki.php?kto=triple_h_stg

Wymienię na moje polskie braki piwne (niekoniecznie dziewice). :)

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#272 Post autor: Wacek »

triple_h_stg pisze:Wchodzisz w kapsel, który znajduje się na tej liście i klikasz odmiany.
Aaaaaaa.Jak szukałem rozwiązania i klikałem w kapsel,to nic mi nie wychodziło.
Nie zauważyłem u góry tego okienka "odmiany"
triple_h_stg dziękuję za oświecenie.Wszystkiego dobrego w Nowym Roku. :P

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#273 Post autor: wismat »

Wraz z najnowszą aktualizacją przywróciłem drukowanie kapsli z konkretnej aktualizacji (dla abonentów :wink: ). Wystarczy kliknąć w ikonkę drukarki .
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Ganz
Posty: 92
Rejestracja: 08 lutego 2008, 21:43
Lokalizacja: Ruda Śląska 6

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#274 Post autor: Ganz »

Witam jak zaznaczyć ze mam w kolekcji kapsel niebutelkowany jakoś nie potrafię tego ogarnąć z góry dzięki a pomoc

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#275 Post autor: Wacek »

Ganz pisze:Witam jak zaznaczyć ze mam w kolekcji kapsel niebutelkowany jakoś nie potrafię tego ogarnąć z góry dzięki a pomoc
Najedź kursorem na symbole na pasku pod kapslem i wszystko jasne. :P

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#276 Post autor: Wacek »

Jak to jest z nowym Lwówkiem Śląskim./katalog bez sygnatur/
Pod 19 istnieje jako /21,22/
Pod 20 jako /22/
Jakby ten /22/ jest zdublowany a wygląda na nowy wzór,więc nie powinien być pod 19/22/.

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#277 Post autor: Mike007 »

Wiem, że burza mózgów dot. katalogu już za nami, ale dziś przeglądając katalog naszła mnie dziwna myśl - skoro w grupie żywiec jest osobno oddzielona marka Tatra, to dlaczego w Brzesku nie ma oddzielonego Harnasia, a w Tychach np. Dębowego i Książęcego? A jak jest z Freeq w Żywcu - to był rodzimy wymysł czy też może jakaś licencja?
Ostatnio zmieniony 02 stycznia 2015, 19:04 przez Mike007, łącznie zmieniany 2 razy.
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2329
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#278 Post autor: wiki »

Wydzielone są tylko marki, których nie można przypisać do jednego konkretnego browaru.
Pewnie Harnaś jest produkowany tylko w Brzesku i w żadnym innym browarze

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#279 Post autor: Paweł »

Niektórym ciężko jest się z powrotem przyzwyczaić do najprostszych rozwiązań :)

Drodzy,
Jesteśmy kolekcjonerami kapsli, tutaj interesują nas metalowe zamknięcia, a nie to, gdzie został wyprodukowany napój nimi zamykany. System jest mieszany i bazuje na skojarzeniach.
Jeżeli ktoś chce koniecznie dochodzić, gdzie wyprodukowane było piwo zamknięte konkretnym kapslem, odsyłam na bardziej specjalistyczne forum jakim jest www.browar.biz

Harnaś jest w Okocimiu, dlatego że na każdej etykiecie i kapslu jest podkreślane "Okocimski" lub "Brzesko"
Tatra - nie ma związku z żadnym konkretnym browarem
Freeq - marka zlikwidowana, a produkcja była tylko w Żywcu
Dębowe - podkreślenie związku z Tyskim Browarem Książęcym nawet na kapslu
Książęce - jw. + produkcja tylko w Tychach

Wydzielane są marki, które produkowane są w wielu browarach jednocześnie lub w ogóle nie wiadomo w jakim browarze są robione (podany tylko właściciel) i nie mają związku historycznego z żadnym konkretnym miejscem produkcji.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#280 Post autor: Paweł »

Proszę zauważcie, że już natychmiast po reformie pojawiły się wymierne efekty zmian. Przykłady:
1. Nie musimy się zastanawiać, gdzie przypisać nowy kapsel z firmy Czarny Kot w Radomiu. W rzeczywistości Czarny Kot robi swoje piwa w: Krajanie, Jagielle, Gościszewie, Na Jurze i Zodiaku. Czyli pięć opcji do wyboru!!!
2. Nie musimy się zastanawiać, gdzie przypisać dwa nowe kapsle z browaru Perun. Dopiero co niedawno pojawiły się kapsle, a już robią swoje piwo w dwóch browarach: Zodiak i Wąsosz
4. Nie musimy się zastanawiać, gdzie przypisać kapsel Zofmar-Bis. Kto produkuje piwo nim zamykane? Ja nie wiem, ale już wiem, że dołączy do innych marek własnych, tak jak marki innych sklepów
5. Marki, które przeżyły mimo likwidacji browarów-matek, mamy w końcu jednym miejscu: Piast, Królewskie, Kaper, a nie porozrzucane po całej kolekcji bez ładu i składu.
6. Nie musimy się zastanawiać, gdzie przypisać nowe Tatry, Warki, Żubry. Mimo tego że są robione w różnych browarach, są w jednym miejscu.

Najbliższa dająca się przewidzieć przyszłość jest zabezpieczona.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#281 Post autor: Wacek »

Widzę że Kol.Paweł jest na forum więc to wykorzystam. :P
W ostatnim czasie nastąpił wysyp niezamawianych przez zakłady produkcyjne kapsli, które to zostały wyprodukowane wyłącznie dla zysku. Niestety ustalenie pochodzenia takich kapsli jest bardzo często dyskusyjne lub wręcz niemożliwe. Zdecydowaliśmy, aby kapsle "inne" były wyświetlane wyłącznie informacyjnie, dlatego też nie przydzielamy im numerów. Nie chcemy popularyzować tego procederu. Podkreślamy jednak, że nie oznacza to, iż wszystkie kapsle w niniejszym dziale są wynikiem oszustw.
Chodzi mi o browar Bartek - Gołuchów który znajduje się w "innych" i w odniesieniu do którego nie powinny być stosowane powyższe kryteria.
Wdł. mnie powinien być w browarach i posiadać numeracje kapsli.
Browar produkujący piwo dostępne w całej Polsce,którego jedynym grzechem jest to,że posiada kapsle - tampodruki.
edit.
Takich obiekcji jak powyżej,nie mam w stosunku do Żywca Krajcara,też tampodruki,ale wg.mnie są to kapsle biznesowe. :mrgreen: i odpowiadają definicji cytowanej z katalogu.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#282 Post autor: krzysio »

Paweł pisze: [ ... ]
2. Nie musimy się zastanawiać, gdzie przypisać dwa nowe kapsle z browaru Perun. [ ... ]
4. Nie musimy się zastanawiać, gdzie przypisać kapsel Zofmar-Bis. [ ... ]
... a nie ma ich w aktualizacji....
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#283 Post autor: lendoo »

Wacek pisze:Widzę że Kol.Paweł jest na forum więc to wykorzystam. :P
Chodzi mi o browar Bartek - Gołuchów który znajduje się w "innych" i w odniesieniu do którego nie powinny być stosowane powyższe kryteria.
Wdł. mnie powinien być w browarach i posiadać numeracje kapsli.
Browar produkujący piwo dostępne w całej Polsce,którego jedynym grzechem jest to,że posiada kapsle - tampodruki.
edit.
Takich obiekcji jak powyżej,nie mam w stosunku do Żywca Krajcara,też tampodruki,ale wg.mnie są to kapsle biznesowe. :mrgreen: i odpowiadają definicji cytowanej z katalogu.
Rozmówka o Gołuchwie na bb: http://browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=50805

Więc, nie byłbym takie pewniy co do jego niebiznesowego pochodzenia, zwłaszcza, że przed chwilą dostałem informację, że jeden kolekcjoner etykiet ma ich 6 szt i chce wymienić na etykiety przedwojenne lub sprzedać po 200zł/szt. Nie jestem tylko pewien który to wzór, czy ten pierwszy czy drugi który jest jego podróbką, a o którym wspomniał Yoreck. Jakby nie patrząc pierwszy szemrany, a drugi to nawet szemrany podwójnie.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#284 Post autor: Kowalsik »

Zniknęły kapsle usunięte z katalogu, a kiedyś były chyba w innych. Wrócą? Sporo z nich jednak istnieje i szkoda byłoby tracić z nimi kontakt :)
Kowalsik

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#285 Post autor: Wacek »

Rozmówka o Gołuchwie na bb: http://browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=50805

Więc, nie byłbym takie pewniy co do jego niebiznesowego pochodzenia, zwłaszcza, że przed chwilą dostałem informację, że jeden kolekcjoner etykiet ma ich 6 szt i chce wymienić na etykiety przedwojenne lub sprzedać po 200zł/szt. Nie jestem tylko pewien który to wzór, czy ten pierwszy czy drugi który jest jego podróbką, a o którym wspomniał Yoreck. Jakby nie patrząc pierwszy szemrany, a drugi to nawet szemrany podwójnie.
Jeżeli chodzi o ten kapsel z browar biz /z podpisem/,to się zgodzę choć rzeczywiście to może być próba na której ktoś robi biznes,lub podróba.
Ale biały,złoty a ostatnio złoty błyszczący zdobyłem w pubie,ściągnięte z butelek i to po parę szt. /posiadają w ofercie ponad 250 piw/
Ma je też wielu kolekcjonerów.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#286 Post autor: krzysio »

Dla kapsla Kielce 44 nie działa link.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#287 Post autor: Paweł »

Jakiś głuchy telefon miał tutaj miejsce :)
Nigdy nie twierdziłem, że wszystkie tampodruki to tzw. kapsle "szemrane" (swoją drogą śmieszne określenie ktoś wymyślił :D).
To prawda, że kilka z nich było powszechnie dostępnych, ale nie o to chodzi.

Chodzi o to że:
- zwalniam się z odpowiedzialności za decyzje, które kapsle są szemrane, a które nie (z biegiem czasu okazało się, że większość z nich to produkcja nastawiona nie na zamykanie butelek, ale na osiąganie zysków ze sprzedaży napalonym kolekcjonerom, którzy pragną mieć "unikaty")
- nie zgadzam się na technologiczną łatwość niekontrolowanego mnożenia wzorów, tj. używanie tego samego stempla na różnych kolorach blachy (Krajcary, Szałpiwy), co bardzo kusi sztucznym tworzeniem "szemrańców" na sprzedaż
- działam czysto politycznie i starając się wyrzucić te kapsle z głównego nurtu katalogu motywuję twórców szemrańców do dwóch rzeczy:
a) zainwestowanie w normalną wysokonakładową litografię offsetową przez tych, którym rzeczywiście zależy na kapslowaniu piwa
b) zaprzestania domowej produkcji szemrańców likwidując popyt na nie, za pomocą ograniczenia wyświetlania ich w katalogu

PS. Gdyby decyzja należała tylko do mnie to już wszystkich szemrańców w katalogu by nie było. Jednak wismat uważa, że powinny tam zostać, więc kompromis wyszedł taki, że pozostała tylko galeria zdjęć bez numeracji i zliczania w statystykach.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#288 Post autor: Paweł »

Wacek pisze:Widzę że Kol.Paweł jest na forum więc to wykorzystam. :P
Na forum jestem bardzo często, ale się udzielam się tylko wtedy, gdy ma miejsce merytoryczna dyskusja o konkretach lub w jakimś wątku robi się naprawdę śmiesznie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#289 Post autor: Wacek »

Paweł pisze:Jakiś głuchy telefon miał tutaj miejsce :)
PS. Gdyby decyzja należała tylko do mnie to już wszystkich szemrańców w katalogu by nie było. Jednak wismat uważa, że powinny tam zostać, więc kompromis wyszedł taki, że pozostała tylko galeria zdjęć bez numeracji i zliczania w statystykach.
OK.OK.OK. :roll: :roll:
Może jednak jakby się dało,umieścić na podglądzie wszystkich tych kapsli,okienko tylko do odznaczania posiadania. i to wystarczy.
Wprawdzie jak się wejdzie w dany kapsel jest taka możliwość,ale chodzi o to aby był na wierzchu taki widok dla całości a nie klikać w każdy kapsel aby sprawdzić czy się go ma.
No ale jak nie,to nie. :cry:

Awatar użytkownika
damian_2385
Posty: 106
Rejestracja: 21 listopada 2013, 19:10
Lokalizacja: Swarzędz

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#290 Post autor: damian_2385 »

We Wrocławskim ( piast ) znalazłem błąd a mianowicie zamiast numeru 83 jest nr 1

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#291 Post autor: wismat »

Wacek pisze:Wprawdzie jak się wejdzie w dany kapsel jest taka możliwość,ale chodzi o to aby był na wierzchu taki widok dla całości a nie klikać w każdy kapsel aby sprawdzić czy się go ma.
To akurat błąd - dodawanie kapsli innych ma być konsekwentnie i całkowicie zablokowane.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
krener
Posty: 137
Rejestracja: 27 stycznia 2012, 11:05
Lokalizacja: Komorniki

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#292 Post autor: krener »

Witam!

Parę spraw odnośnie katalogu:
Ogólnie: katalog podoba mi się - wydzielenie takich marek jak Tatra, itp. - super sprawa - bo faktycznie trudno czasami było wytłumaczyć osobom, którym pokazywało się kolekcję, że tatra jest tu i tu. Na pewno trzeba się przyzwyczaić do numeracji i podziałów, bo czasem jeszcze błądzę zanim coś odnajdę. Zgadzam się, że skoro Harnaś zawsze miał napisane Brzesko/Okocimski to sprawa z nim jasna..... ale np. Tyskie.... jest produkowane w 3 browarach.... to czy marka "Tyskie" nie powinna być osobną marką KP? Z drugiej strony Harnasie wyodrębnione ładniej by wyglądały w kolekcji... No właśnie to są trudne pytania, których nie chciałbym rozstrzygać. Dostosowuje się do tego co jest i tyle. Dodanie zakładek: browary kontraktowe, browary

Co do kapsla z Szału Piw - rozmawiałem z Panami Szałami odnośnie tego kapsla "1" -> w skrócie - samowolka producenta - Browar Szał Piw zamawiał wzory 2,3,4 a nie 1 - "1" dostali parę w prezencie - wrzucili do kapslowania, bo nie zbierają.... ile to było sztuk - niewiele. Ile dla siebie producent wyprodukował - nie wiadomo.

Czego mi brakuje:
- zaznaczenia, że ma się do wymiany i butelkowane i niebutelkowane
- listy kapsli butelkowanych i niebutelkowanych do wymiany DO WYDRUKU

Pytanie:
Czy kapsel Poznań 108 i Tychy 86 nie powinny być w eksportowych??
2072 polskich kapsli piwnych (sygnaturki, rozlewnie, serie, reklamowe, inne)

3160 zagranicznych kapsli piwnych (76 krajów)

Awatar użytkownika
triple_h_stg
Posty: 411
Rejestracja: 31 lipca 2012, 10:41
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#293 Post autor: triple_h_stg »

Dałoby radę właśnie zrobić, że dany kapsel ma się w butelkowanym jak i niebutelkowanym stanie na wymianę?
http://pokazywarka.pl/trade/
http://katalogkapsli.pl/powtorki.php?kto=triple_h_stg

Wymienię na moje polskie braki piwne (niekoniecznie dziewice). :)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#294 Post autor: wismat »

Obie propozycje jak najbardziej możliwe, ale wymagają wielu zmian w kodzie, tzn. wszędzie tam, gdzie jest porównywania i wyświetlana kolekcja więc potrzebuję na to trochę czasu.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

icebock
Posty: 204
Rejestracja: 21 marca 2014, 20:51
Lokalizacja: Tichau-Oberschlessien

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#295 Post autor: icebock »

Kapsel z 40 Międzynarodowej giełdy w Tychach powinien być zaliczony do Browaru książęcego , ,jest to jedny w Polsce zamówiony kapsel przez browar na okoliczność tego spotkania a nie zrobiony przez kolekcjonerów, jest nawet sygnatura DAP , w tej firmie włoskiej nie zrobi się kapsli za kilkaset złoty, wersja tego kapsla jest limitowana , zrobiono 1 tyś sztuk :cool:

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#296 Post autor: lendoo »

icebock pisze:Kapsel z 40 Międzynarodowej giełdy w Tychach powinien być zaliczony do Browaru książęcego , ,jest to jedny w Polsce zamówiony kapsel przez browar na okoliczność tego spotkania a nie zrobiony przez kolekcjonerów, jest nawet sygnatura DAP , w tej firmie włoskiej nie zrobi się kapsli za kilkaset złoty, wersja tego kapsla jest limitowana , zrobiono 1 tyś sztuk :cool:
Ale nie jest to kapsel przeznaczony do masowej, ogólnodostępnej sprzedaży wraz z piwem, tylko właśnie okolicznościowy,
a wszystkie takie wędrują do działu inne, zwłaszcza giełdowe.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

icebock
Posty: 204
Rejestracja: 21 marca 2014, 20:51
Lokalizacja: Tichau-Oberschlessien

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#297 Post autor: icebock »

Piwo z tym kapslem było w sprzedaży ale w ilości limitowanej , prosiliśmy browar o więcej kapsli nie butelkowanych dla kolekcjnerów :cool:

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2329
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#298 Post autor: wiki »

Czyli wszystko się zgadza. Nie powinien się znaleźć w katalogu.

Awatar użytkownika
plumbum
Posty: 136
Rejestracja: 20 grudnia 2011, 15:40
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#299 Post autor: plumbum »

Brzesko 84b w niepiwnych na podglądzie sygnatury jest pomylone zdjęcie.
CC.I # 1815
Kujawsko-Pomorski Klub Birofilów: http://kpkb.cba.pl/
WYMIANA: http://polandcrowncap.wordpress.com/wymiana/
Poszukuje polskich kapski niepiwnych.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#300 Post autor: wismat »

W niepiwnych? Pewnie chodzi Tobie o bez sygnatur. Ale i tak tam jest wg mnie wszystko w porządku.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

ODPOWIEDZ