Przedwojenne repliki

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Brashek
Posty: 76
Rejestracja: 25 lutego 2014, 19:16
Lokalizacja: Lublin

Przedwojenne repliki

#1 Post autor: Brashek »

Na allegro pojawiły się znowu "dziwne" kapsle. http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=27978622
Czy to w ogóle jest legalne ? Chyba znak towarowy to zastrzeżone dobro.
Poszukuję kapsli z moich niebutelkowanych braków (wymiana, kupno). Propozycje przez PW. KATALOG Z SYGNATURAMI

kretu
Posty: 40
Rejestracja: 16 sierpnia 2014, 09:27

Re: Przedwojenne repliki

#2 Post autor: kretu »

Jeżeli można wykonywać bezkarnie kopie monet, które kiedyś były znakami płatniczymi i chroniło je państwo to chyba w przypadku zwykłych kapsli z firm, które w większości dawno nie istnieją nie można raczej nic zrobić. Tym bardziej, że jak widać nie przypominają ani techniką wykonania ani kolorem swoich odpowiedników. Aczkolwiek muszę przyznać że nie pochwalam czegoś takiego.

kretu
Posty: 40
Rejestracja: 16 sierpnia 2014, 09:27

Re: Przedwojenne repliki

#3 Post autor: kretu »

Jest to też pokłosie tego, że replik kapsli wydanych przez GKKK raczej nie idzie dostać.

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Przedwojenne repliki

#4 Post autor: southern »

kretu pisze:Jest to też pokłosie tego, że replik kapsli wydanych przez GKKK raczej nie idzie dostać.
Bo "dojrzewają" w ogrodzie, cierpliwości :D

kretu
Posty: 40
Rejestracja: 16 sierpnia 2014, 09:27

Re: Przedwojenne repliki

#5 Post autor: kretu »

Nie zrozumiałem :)

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Przedwojenne repliki

#6 Post autor: chinet »

Ogród to ziemia, a jak ziemia to rdza na metalu, a jak nowy metal to musi dojrzeć :wink: .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2517
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Przedwojenne repliki

#7 Post autor: wtk »

kretu pisze:Jeżeli można wykonywać bezkarnie kopie monet, które kiedyś były znakami płatniczymi...

Z monetami jest tak, że jak zostają wycofane z obiegu to możesz robić z nimi co chcesz. ;)
Mniej więcej! :D
CCi#1223 / Discord wtk#9189

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Przedwojenne repliki

#8 Post autor: wzmacniacz »

southern pisze:
kretu pisze:Jest to też pokłosie tego, że replik kapsli wydanych przez GKKK raczej nie idzie dostać.
Bo "dojrzewają" w ogrodzie, cierpliwości :D
Ciekawe! Siejesz ferment gdzie się tylko można ! kim ty w ogóle jesteś może byś przedstawił!

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: Przedwojenne repliki

#9 Post autor: zipkeczup »

Wzmaku, odpuść mu (kimkolwiek jest), każdy ma prawo marzyć.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Przedwojenne repliki

#10 Post autor: wzmacniacz »

Racja Zipie :-)
Niemniej jednak byłoby miło gdyby zechciał się przedstawić!

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Przedwojenne repliki

#11 Post autor: wzmacniacz »

kretu pisze:Jest to też pokłosie tego, że replik kapsli wydanych przez GKKK raczej nie idzie dostać.
Widzisz bracie! Chodzi dokładnie o to żeby tych kapsli nie dostał jakiś umyślny który je postarzy i na allegro sprzeda za duże pieniądze!

w zasadzie nie ma większych problemów aby serię dostać, 2 warunki !
- trzeba brać udział w Ankiecie
- uczciwość
i tylko tyle
Myślę że nie są to jakoś specjalnie wygórowane kryteria!

kretu
Posty: 40
Rejestracja: 16 sierpnia 2014, 09:27

Re: Przedwojenne repliki

#12 Post autor: kretu »

wtk pisze:
kretu pisze:Jeżeli można wykonywać bezkarnie kopie monet, które kiedyś były znakami płatniczymi...

Z monetami jest tak, że jak zostają wycofane z obiegu to możesz robić z nimi co chcesz. ;)
Mniej więcej! :D
Masz rację !! I tu jest właśnie analogia - tego piwa też nikt już nie produkuje :)

kretu
Posty: 40
Rejestracja: 16 sierpnia 2014, 09:27

Re: Przedwojenne repliki

#13 Post autor: kretu »

wzmacniacz pisze:
kretu pisze:Jest to też pokłosie tego, że replik kapsli wydanych przez GKKK raczej nie idzie dostać.
Widzisz bracie! Chodzi dokładnie o to żeby tych kapsli nie dostał jakiś umyślny który je postarzy i na allegro sprzeda za duże pieniądze!

w zasadzie nie ma większych problemów aby serię dostać, 2 warunki !
- trzeba brać udział w Ankiecie
- uczciwość
i tylko tyle
Myślę że nie są to jakoś specjalnie wygórowane kryteria!

Żeby nie było - w mojej poprzedniej wypowiedzi nie było żadnej aluzji :)

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Przedwojenne repliki

#14 Post autor: wzmacniacz »

Spoko i żadnego przytyku z mojej strony nie ma. Sprawa posiadania tej serii jest otwarta!
Dokładnie chodzi o to żeby seria nie znalazła się w niepowołanych rękach!
Jest wydrukowana w tak dobrej jakości że podrobić ciężko komuś by było!

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Przedwojenne repliki

#15 Post autor: southern »

wtk pisze:Ciekawe! Siejesz ferment gdzie się tylko można ! kim ty w ogóle jesteś może byś przedstawił!
Ile rechoczących mordek przy żarcie trzeba zamieścić, żebyś zrozumiał, że to żart? (na marginesie zastanawiająca nerwowość). Ja Ciebie nie znam i jakoś z tym żyję, też dasz radę.
zipkeczup pisze:Wzmaku, odpuść mu (kimkolwiek jest), każdy ma prawo marzyć.
:D, o czym to ja niby marzę?

Przy okazji. kto i na jakiej podstawie decyduje o tym, czy dane ręce są "powołane"?

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Przedwojenne repliki

#16 Post autor: wzmacniacz »

southern pisze:
wtk pisze:Ciekawe! Siejesz ferment gdzie się tylko można ! kim ty w ogóle jesteś może byś przedstawił!
Ile rechoczących mordek przy żarcie trzeba zamieścić, żebyś zrozumiał, że to żart? (na marginesie zastanawiająca nerwowość). Ja Ciebie nie znam i jakoś z tym żyję, też dasz radę.
zipkeczup pisze:Wzmaku, odpuść mu (kimkolwiek jest), każdy ma prawo marzyć.
:D, o czym to ja niby marzę?

Przy okazji. kto i na jakiej podstawie decyduje o tym, czy dane ręce są "powołane"?
Czy możesz się po prostu przedstawić?

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Przedwojenne repliki

#17 Post autor: southern »

Już tak poważnie, co Ci to da?

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: Przedwojenne repliki

#18 Post autor: zipkeczup »

Anonimowość to tania socjotechniczna sztuczka, która zostawia Ci pewien bufor bezpieczeństwa. Przedstawiając się i mówiąc skąd jesteś dajesz jasny przekaz, że masz czyste intencje i nie masz nic do ukrycia. Pozostając anonimowym oczywiście ukrywasz samego siebie, co generalnie nie jest dobrze postrzegane. Zauważ, że tu na forum zawsze ktoś kogoś zna - rozmawiał prywatnie, spotykał się etc. (wkroczyłeś przecież dobrowolnie w to bardzo wąskie i specyficzne grono ludzi). W związku z tym pozostanie anonimowym, choć to może pozornie wydawać się dziwne, tak naprawdę jest ograniczeniem, a nie szeroko teraz lansowaną wolnością i prawem do nieujawniania swoich "bezcennych" danych osobowych.

Sam osobiście np. nigdy nie odbieram telefonów zastrzeżonych - jeśli ukrywasz swój numer, to ze mną nie pogadasz, proste. Nie zależy mi, a tobie najwyraźniej tak, skoro do mnie dzwonisz. Z anonimami (listami, mailami lub ludźmi w sieci) jest podobnie. I jak niby mam z kimś umówić się chociażby na piwo, skoro nie wiem ile ma lat, a nawet jak ma na imię.

Reasumując, przedstawiając się nic nie tracisz, a możesz tylko zyskać. Przedstawiając się, człowiek staje się bardziej człowieczy, namacalny, a nie wirtualny, sztuczny, złudny, chowający się, ukryty.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Przedwojenne repliki

#19 Post autor: southern »

To o czym piszesz jest bardzo ciekawe i pouczające, tylko że ja już jestem na etapie dość ugruntowanych poglądów na większość ważnych życiowych spraw i postaw. Skupiacie(Ty i Twój Kolega)się na tym kim jestem, a nie na tym, w sprawie czego zabieram głos, czyżby takie wątki były na forum tabu? Nie ubliżam nikomu, nie rzucam oskarżeń, sam nie wywołuję wątków, upominam się tylko o to, żeby w tym środowisku nie było miejsca dla ciemnych geszeftów. Stąd moje zdziwienie budzi niechęć do wyjaśniania pojawiających się tu i ówdzie wątpliwości. Przy sprawie z niejakim Rattusem, chciano mnie rozdeptać, zarzucając niskie pobudki, w całkowitym oderwaniu od tego co i w jakiej intencji pisałem(choć wielokrotnie to wyjaśniałem), teraz ktoś inny wywołuje temat, ktoś w podobnej sprawie "dozuje" informację na zasadzie: "wiem ale nie powiem", a po mojej prośbie o ujawnienie konkretów(dla dobra ogólnego), zarzuca mi sianie fermentu i wzywa jak uczniaka do złożenia wiernopoddańczej autoprezentacji. Dla Waszej wiadomości podam, że nie jestem gimnazjalistą(nawet nie miałem szansy być).

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: Przedwojenne repliki

#20 Post autor: zipkeczup »

Ten temat dotyczy przedwojennych replik, a nie sprawy Rattusa i kapsli z drużynami, więc te pominę. W mojej ocenie Twój komentarz dotyczący serii GKKK był bezpodstawnie uszczypliwy. Nikt z tymi kapslami nie robi żadnych tajemnic, o czym napisał zresztą Wzmak. Skoro czegoś nie wiesz, to się po prostu zapytaj, wszystko można załatwić grzecznie i kulturalnie. Nie dziw się, że Wzmak tak zareagował, bo go sprowokowałeś. Miałeś cywilną odwagę, żeby rzucić dziwną aluzję co do serii GKKK, ale żeby się przedstawić, to już nie, co słusznie zauważył Wzmak.

I tyle w temacie. Niech chcesz się przedstawić, Twoja sprawa. Sprawa kapsli GKKK została prosto wyjaśniona.

W dalszą polemikę z Tobą wdawać się nie będę. Z anonimami, jak wcześniej pisałem, nie mam zwyczaju rozmawiać.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Przedwojenne repliki

#21 Post autor: southern »

zipkeczup pisze:Sprawa kapsli GKKK została prosto wyjaśniona.

W dalszą polemikę z Tobą wdawać się nie będę. Z anonimami, jak wcześniej pisałem, nie mam zwyczaju rozmawiać.
Widzisz, ja Ciebie nie znam, a wiem, że jesteś posiadaczem "godnych rąk", anonimowy być muszę, bo zbyt blisko mieszkam :wink: Wesołych Świąt.

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2517
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Przedwojenne repliki

#22 Post autor: wtk »

Southern dlaczego cytujesz/ przypinasz mi coś czego nie napisałem :?:
CCi#1223 / Discord wtk#9189

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: Przedwojenne repliki

#23 Post autor: zipkeczup »

Wojtek, to po prostu przypadek. Szalona prośba - temat to przedwojenne repliki, kapsle GKKK wyjaśniono, dyskusję proszę prowadzić o kapslach tłoczonych z pierwszego postu.

PS Odezwałbyś się na GG ;p
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2517
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Przedwojenne repliki

#24 Post autor: wtk »

Dzięki Zip za wyjaśnienie. :-)

ps: Odezwę się. :)
CCi#1223 / Discord wtk#9189

kluszyn
Posty: 53
Rejestracja: 08 grudnia 2013, 05:59

Re: Przedwojenne repliki

#25 Post autor: kluszyn »

Nie wykluczam, że Southern może nie być zadowolony z mojego wtrącenia się, z obawy przed zarzutami o kolesiostwo, ale mimo to zabiorę głos w tej sprawie. Nie odbiegając od tematu przedwojennych replik.
Southern, w moim rozumieniu, wyraził humorystycznie swój stosunek do takowych przedsiewzięć, jak tworzenie replik kapsli. Ja jak i myślę spore grono kolekcjonerów, nigdy nie będzie zainteresowane takowymi produktami. Ze względu na rzadkość przedwojennych kapsli jestem w stanie zrozumieć taką inicjatywę i z całą pewnością ma ona większy sens niż tworzenie kapsli - zabawek, którymi ponoć zainteresowali się już Chińczycy :-) .
Uważam, że fakt anonimowości nie jest wystarczającym powodem do dyskryminacji czyichś poglądów.
Wszak, to forum, które z założenia jest li tylko miejscem wymiany właśnie owych poglądów.

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Przedwojenne repliki

#26 Post autor: southern »

wtk pisze:Southern dlaczego cytujesz/ przypinasz mi coś czego nie napisałem :?:
To już pytanie do mistrzów od forum, pojęcia zielonego nie mam z jakiego powodu cytat Wzmacniacza został oznaczony jako Twój, przecież ja na to technicznego wpływu nie mam. Jeżeli wyjaśnił Ci to Administrator to jeżeli Chcesz możesz się odnieść w ramach sprostowania lub zostawić w ramach uzasadniania tezy o sianiu fermentu przeze mnie :wink:

kluszyn
Posty: 53
Rejestracja: 08 grudnia 2013, 05:59

Re: Przedwojenne repliki

#27 Post autor: kluszyn »

Tak na marginesie, to Southern mimochodem podsunął całkiem fajny pomysł. Jestem zdania, że odpowiednia patyna, tudzież niezbyt ekspansywna rdza, to może być dobry pomysł dla takich replik. Jako repliki mogą zyskać na swojej "duchowości" . Oby tylko w przyszłości, nikomu z ich nabywców, nie przyszedł do głowy pomysł, by sprzedawać je jako oryginały, bo jakiś naiwny jelonek zawsze się znajdzie na ich kupno.
Moja wypowiedź nijak nie jest uszczypliwa, więc ewentualnych czytelników upraszam o doszukiwanie się w niej tylko pozytywnych aspektów.

Awatar użytkownika
TOM_TOM
Posty: 124
Rejestracja: 27 listopada 2005, 10:31
Lokalizacja: Katowice-Zarzecze

Re: Przedwojenne repliki

#28 Post autor: TOM_TOM »

kretu pisze:Jeżeli można wykonywać bezkarnie kopie monet, które kiedyś były znakami płatniczymi i chroniło je państwo to chyba w przypadku zwykłych kapsli z firm, które w większości dawno nie istnieją nie można raczej nic zrobić.
Uwierz mi, że prywatna firma bardziej dba o swoje patenty/znaki towarowe itp niż państwo. Właścicielem marki Browary Grodziskie (które były spadkobiercą 5 ostatnich przedwojennych browarów w Grodzisku) jak i marki Kobylepole jest Kompania Piwowarska, ona to (a właściwie był to jeszcze samodzielnie działający Lech) wykupiła te browary, a następnie zamknęła. Także jest prawny właściciel, któremu może i się w tej chwili nie chce pochylić nad tematem, ale jak się trafi kiedyś jakiś upierdliwy pracownik to puszczą z torbami gościa.
Inna sprawa, że koleś uczciwie informuje o tym, że sprzedaje repliki i cena 10zł nie jest zbyt wygórowania (majątku na tym nie zbije).

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

Re: Przedwojenne repliki

#29 Post autor: Cooper »

Akurat z Kobylepolem to nie wiem czy trochę nie przesadziłeś Tom-Tom. Może się pomylę bo nie posiłkuję się teraz z lenistwa fachową literaturą i piszę z głowy ale ten browar istniał chyba gdzieś do 1976 roku czyli 4 lata przed powstaniem, uruchomieniem browaru Lech w ogóle. Raczej więc nie ma żadnej zależności no chyba że cofniemy się do czasów Wielkopolskich Zakładów Piwowarskich w których znajdowały się oba browary (choć każdy w róznym czasie) a sukcesorem WZP po kilku zmianach nazwy jest obecna KP. Trochę to jednak chyba lekka przesada tak jakby za właściciela praw marki browaru L. Suchockiego (istniał do 1846 roku) uznać Wujnekena bo ma on prawa do marek Browarów Warszawskich, te z kolei kiedyś były browarem Haberbuscha a tenże w rzeczonym wcześniej roku kupił i przejął browar Suchockiego.
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

ODPOWIEDZ