Afrykańskie kapsle

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#1 Post autor: Pedro »

AnDrEw pisze:Także znam wiele przykładów z 0,0 % , jednak taki napoj wciaz nazywa się piwo i traktuje sie go jako piwo . Nie mam pojecia z jakiego piwa pochodzi mój kapsel, ale takze znajomy od ktorego mam ten kapsel mowil iz jest to kapsel PIWNY POCHODZACY Z LIBII.
Zajzyj na ta strone o rynku piwa w Afryce:

http://www.skolinternational.com/commun ... n&region=n

jak widac, produkcja piwa wynosi w Libii 0. Byc moze zanim Kadafi doszedl do wladzy produkowano tam piwo, ale bylo to juz w latach 70ych, a ten kapsel nie wyglada na tak stary. A to co ludzie twierdza, to trzeba brac na to duza poprawke. Wystarczy popatrzec na BottleCapsIndex - roi sie tam od bledow. Nawet najbardziej uwazny kolekcjoner nie jest w stanie ich uniknac (np. na stronie Pawla tez niestety znalazlem kilka bledow), wiec uwazam ze twoj znajomy sie mylil.

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#2 Post autor: Gacka »

Wszystko prawda,wlacznie z Kadafim!Te kapsle,rzeczywiscie maja miec kilkadziesiat lat.
Wks Slask! Kocham kapsle!

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#3 Post autor: Mr Cinx »

http://www.skolinternational.com/commun ... pays_id=28

W ciągu ostanich 5 lat nie było robione piwo.
Ten kapsel Andrewa nie wygląda na 30 lat. Ale kto wie.
Może piwo tam było np. 6-7 lat produkowane nielegalnie.
I mamy nowy problem do rozwiązania.

:? :?
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

ugedey
Posty: 155
Rejestracja: 21 września 2005, 18:03
Lokalizacja: Poznan

#4 Post autor: ugedey »

i jeszcze moje 5 groszy n/t kapsla z Libii. to co napisali na skolinternational niekoniecznie musi byc zgodne z rzeczywistoscia, poniewaz wg http://beerme.com/breweries/ly/index.shtml istnieje w Libii "microbrewery", a o ile mi wiadomo w "brewery" produkuje sie "beer". W zwiazku z tym ze Libia jest panstwem muzulmanskim, moze to byc piwo bezalkoholowe lub cos w stylu malt. moze ktos cos jeszcze wie na ten temat???

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#5 Post autor: Pedro »

Pogrzebalem w i-netcie i poza ta wzmianka (powielona jeszcze na innej stronie) nie znalazlem zadnej informacji o tym "browarze". Jesli jednak instnieje, to jak sam opis wskazuje to mikrobrowar, wiec poziom produkcji moze byc na tyle maly ze go pominieto na Skol Int. I nie ma zadnego dowodu, ze produkowane tam piwo jest w ogole butelkowane.

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#6 Post autor: Pedro »

Mam dowod jednak, ze na stronie Skol International nie wszystkie informacje sa 100% pewne. Dotarly do mnie kapsle 33 Export z Gwinei Rownikowej, podczas kiedy na stronie SKOL jest napisane, ze nie jest znany tam zaden browar.

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#7 Post autor: Gacka »

Gwinea Rownikowa,posiada tylko 1 piwnego kapsla.Jest nim CEVREZA GULDER.Blizniaczo podobny do kapsli z GHANY,NIGERII.Kapsel ma okolo 20-30 lat,browar wypuscil go,jeszcze wtedy gdy istnial.Co sadzic o wypowiedzi PEDRO? Hhhmmm...No coz,jesli ktos czegos sam nie zobaczy na wlasne oczy,wierzy temu co inni powiedza.A ze mowia co chca.Pisales tam do browaru,i przyslali Ci etykiety, wraz z kapslami "33"?Moze to cos nowego?!Lub cos takiego jak "GUINNES",ktorego mozna wlozyc,prawie do kazdego kraju w Afryce.
Wks Slask! Kocham kapsle!

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#8 Post autor: Pedro »

Gacka pisze:Gwinea Rownikowa,posiada tylko 1 piwnego kapsla.Jest nim CEVREZA GULDER.Blizniaczo podobny do kapsli z GHANY,NIGERII.Kapsel ma okolo 20-30 lat,browar wypuscil go,jeszcze wtedy gdy istnial.Co sadzic o wypowiedzi PEDRO? Hhhmmm...No coz,jesli ktos czegos sam nie zobaczy na wlasne oczy,wierzy temu co inni powiedza.A ze mowia co chca.Pisales tam do browaru,i przyslali Ci etykiety, wraz z kapslami "33"?Moze to cos nowego?!Lub cos takiego jak "GUINNES",ktorego mozna wlozyc,prawie do kazdego kraju w Afryce.
No widzisz, niestety sie mylisz... Ten kapsel 33 przywiozl mi osobiscie z Gwinei moj ojciec, wiec trudno o pewniejsze zrodlo. Co wiecej, jest tez oczywiscie naklejka na ktorej jest napisane: "Fabricado y embotellado por Soeguibe - Apdo 554 - Bata - Guinea Ecuatorial"... O, wlasnie pogrzebalem w i-netcie i znalazlem, ze browar otwarto w kwietniu 2004.
Zalaczam skan kapsli: po lewej 33 z Gwinei, po prawej obecny 33 z Kamerunu (taki sam mam tez z Gabonu).
Załączniki
Gwinea - Kamerun
Gwinea - Kamerun
33.jpg (11.06 KiB) Przejrzano 4662 razy

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#9 Post autor: Gacka »

Niestety nie wiem w czym sie pomylilem...A czy ta naklejka,na ktotrej sa te napisy,to etykieta?No i ciekawe,co jest napisane na etykiecie?Jesli sie wszystko zgadza,potwierdza sie to,o czym napisalem,ze to jakas nowosc.Dowiedzialem sie tez,ze procz GUINNESA,ktorego pelno jest w Afryce,dochodzi teraz 33,ktorego PERDO,ma w kilku krajach.
Wks Slask! Kocham kapsle!

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#10 Post autor: Pedro »

Mysliles sie w dwoch sprawach, po pierwsze ze ktos mnie chyba nabral na kapsle, po drugie ze nie ma juz piw z Gwinei Rownikowej. Mowiac o naklejce mialem na mysli oczywiscie etykiete. Jesli ktos ma jeszcze watpliwosci, to moge ja zeskanowac za pare dni i przeslac. Mozna tez rzucic okiem na te dwie strony: :czytaj:
http://www.haute-normandie.net/hni_pres ... _chercher=
http://www.malabophonebook.com/alimenta ... -8274.html
Na koncu pierwszej jest krotka wzmianka o otwarciu tego browaru, na drugiej mozna zobaczyc zdjecie malej reklamowki - widac na nim ze m.in. produkuja tez Castle Beer. Niestety, poza 33 dostalem stamtad tylko Malta Guinness. Te ostatnie niestety, jak i normalny Guiness, jak wspomniales sa produkowane w wielu krajach w Afryce i tylko te z Wybrzeza Kosci Sloniowej latwo odroznic (maja sygnature slon). Teraz jak moj ojciec jedzie do Afryki, to na moja prosbe robi notatki co jest skad i w miare mozliwosci przywozi etykiety, mam jednak np. kilka starszych Guinessow ktorych nigdy nie ustale skad sa. Niestety, tam sporo gatunkow piwa jest produkowanych w kilku-kilkunastu krajach, jak chociazby wspomniane 33 (ja mam z 4, ale jest wiecej), Castle Beer czy Mutzig (teraz trafily do mnie z Konga, ale niestety w przeciwienstwie do tych z np. Kamerunu, sa biale i tylko na folii jest nadruk :( ). Dostalem tez teraz Amstel Beer i Isenbeck Premium z Kamerunu, ktorych kapsle sa takie same jak na piwach wazonych w wielu innych krajach na swiecie.

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#11 Post autor: Gacka »

A wiec to prawda,jest nastepny kapsel,w GWINEII ROWNIKOWEJ.Ale dalej Pedro nie rozumiem,kto niby Cie nabral?A jesli chodzi o 2 pomylke,to przeciez przeczytales tez " Moze to cos nowego?!" Mysle ze teraz wyjasnilismy sobie niejasnosci.
Wks Slask! Kocham kapsle!

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#12 Post autor: Pedro »

Konkluzja jest wiec taka:
1) Ponad wszelka watpliwosc ustalono, ze sa nowe kapsle z Gwinei, a wiec zbieracze, zwlaszcza tacy ktorym zalezy na posiadaniu kapsli z jak najwiekszej ilosci panstw, do dziela !! :D
2) Na stronie Skol International, choc bardzo pomocnej, moga sie znajdowac czasem nieaktualne informacje. Coz, malo mamy zrodel absolutnie pewnych. :(

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#13 Post autor: Gacka »

Ponad wszelka watpliwosc,Pedro ustalil pewien wazny fakt,ze SKOL nie aktualizowal dawno swoich informacji :/ :/ .Gratulacje,ale trzeba przyznac,ze ogromny udzial w tym przedsiewzieciu,mial udzial Twoj Tato :) :)
Wks Slask! Kocham kapsle!

ODPOWIEDZ