Okocim Mocne koziołki

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Oguś27
Posty: 821
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

Okocim Mocne koziołki

#1 Post autor: Oguś27 »

wzór
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2013, 00:57 przez Oguś27, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#2 Post autor: wiki »

Oguś18 pisze:... bede miał 4 te kozły :cool:
Znam Okocim mocne (z rogami kozła) o sygn. cp, astir, korona a jaki jest ten 4 kapsel?
Czyżbyc cos mi umknęlo? K.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#3 Post autor: Krzysiek »

wiki pisze:astir

Czy ktos może pokazać/opisać te sygnaturę??
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#4 Post autor: wiki »

Zobacz na stronie Pawla (jest znany kapsel i nieznana sygnatura). K.

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Paweł »

wiki pisze:Zobacz na stronie Pawla (jest znany kapsel i nieznana sygnatura). K.
ASTIR to fabryka z Grecji, robią kapsle z tą sygnaturą już chyba z 15 lat.

Oguś27
Posty: 821
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

#6 Post autor: Oguś27 »

wiki pisze:
Oguś18 pisze:... bede miał 4 te kozły :cool:
Znam Okocim mocne (z rogami kozła) o sygn. cp, astir, korona a jaki jest ten 4 kapsel?
Czyżbyc cos mi umknęlo? K.
na jednym z moich jest mniejszy kozioł i biała cieniutka obwódka to bład drukarski

Awatar użytkownika
TOM_TOM
Posty: 124
Rejestracja: 27 listopada 2005, 10:31
Lokalizacja: Katowice-Zarzecze

Astir

#7 Post autor: TOM_TOM »

Ten Z sygnaturA ASTIR jest z Grecji, piwo mocne, niestety nie wiem z jakiego browaru (należy w każdym razie do Carlsberga), napewno nie Okocim.

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#8 Post autor: Kowalsik »

Hmm.. Wzmacniacz w Gdansku je sciagal z butelek :-) Moze sie wypowie...
Kowalsik

Awatar użytkownika
TOM_TOM
Posty: 124
Rejestracja: 27 listopada 2005, 10:31
Lokalizacja: Katowice-Zarzecze

#9 Post autor: TOM_TOM »

Znajomy był w Grecji i mówił, że widział piwo łudząco podobne do mocnego Okocimia. Sygnatura ASTIR występuje w Grecji, Turcji i okolicznych krajach. Svyturys ma piwo identyczne do (kapsel bardzo podobny) Palonego i też należy do Carlsberga, co mnie utwierdza w mniemaniu, że częśc piw "Okocimia" - Carlsberga ma odpowiedniki w swoich krajach.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#10 Post autor: wzmacniacz »

W sumie to nie bardzo rozumiem co ma wnieść ta dyskusja. Ten kapselek jaki mam w kolekcji był zdięty z butelki "okocim mocny" w polsce, w zeszłym roku a piwo zakupione zostało w polskim sklepie. Na etykiecie niebyło żadnej informacji ze to akurat piwo ma jakies powiązanie z Grecją. Wzór na tym kapslu nie jest podobny do innych lecz jest identyczny.

Naprawdę nie wiem co ma tu Grecja wspólnego? Okocimia można kupić w kilku miejscach na świecie a kapsle są w zasadzie identyczne z poskimi wzorami a czasem róznią się sygnaturami. Sporadycznie zmieniany jest wzór jak np. "warka". Etykiety natomiast różnią się w opisach. Wskazują importera i oczywiście są w jezyku żadanym w danym kraju. W irlandii np. etykieta jest w całości po angielsku wskazany jest angielski importer a kapsel jest ten który chodził u nas lecz z inną sygnaturą.

Awatar użytkownika
TOM_TOM
Posty: 124
Rejestracja: 27 listopada 2005, 10:31
Lokalizacja: Katowice-Zarzecze

#11 Post autor: TOM_TOM »

W sumie to nie bardzo rozumiem co ma wnieść ta dyskusja....
Chodziło mi o ustalenie czy ten kapsel jest z polskiego piwa, nic więcej.

...W irlandii np. etykieta jest w całości po angielsku wskazany jest angielski importer a kapsel jest ten który chodził u nas lecz z inną sygnaturą.
Co zwykle wskazuje na to, że piwo było co najmiej butelkowane gdzie indziej. A dla mnie, zbieracza polskich kapsli ma to znaczenie.

Awatar użytkownika
TOM_TOM
Posty: 124
Rejestracja: 27 listopada 2005, 10:31
Lokalizacja: Katowice-Zarzecze

#12 Post autor: TOM_TOM »

Poprostu dostałem ten kapsle z tą sygnaturą od znajomego i na 100% twierdzi, że to nie był okocim. Przywiózł go z Grecji. To wszystko.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#13 Post autor: wzmacniacz »

Cytat:
...W irlandii np. etykieta jest w całości po angielsku wskazany jest angielski importer a kapsel jest ten który chodził u nas lecz z inną sygnaturą.


Co zwykle wskazuje na to, że piwo było co najmiej butelkowane gdzie indziej. A dla mnie, zbieracza polskich kapsli ma to znaczenie.
Na etykiecie jest zaznaczony importer a nie rozlewnia! Wiekszosc butli idzie droga morska w kontenerach nie w skrzynkach a kartonach :D przy terminal w Gdynii.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#14 Post autor: wzmacniacz »

TOM_TOM pisze:Poprostu dostałem ten kapsle z tą sygnaturą od znajomego i na 100% twierdzi, że to nie był okocim. Przywiózł go z Grecji. To wszystko.
Jak dla mnie to nie klei sie to kupy!!!

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#15 Post autor: wzmacniacz »

W sumie jest jedna mozliwośc aby ten kapsel znalazł się na piwie Greckim jeżeli browar jakowyś zrobił ordynarny plagiat jak to miało miejsce w browarze Barczewo a wzór etykiety, jedynie ze zmienionymi napisami na polskie zdjety był z Norweskiego Nordland's o ile pamietam. W co raczej wątpie. Lub jakiś poupadły browar kupił w fabryce po taniości kapsle i nałożył je na swoje piwo, jak to miało miejsce w Męckiej Woli np.
na co Carlsberg też by sobie nie pozwolił.

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#16 Post autor: mr-perez »

TOM_TOM pisze:Znajomy był w Grecji i mówił, że widział piwo łudząco podobne do mocnego Okocimia. Sygnatura ASTIR występuje w Grecji, Turcji i okolicznych krajach. Svyturys ma piwo identyczne do (kapsel bardzo podobny) Palonego .
Okocim Mocny z Astirem przytargałem z mojego osiedlowego sklepu. Byłem pewny , że mam taki kapsel , więc uchował sie cudem tylko jeden egzemplarz. Na pewno jest z Polski , nie wiem co o tym sądzić, byc moze wyszła jakaś krótka seria z ta sygnaturą.

Co do Svytrurysa to kupiłem go na giełdzie w Żywcu , jest prawie identyczny jak Okocim Palone (troszke inne płomienie) , ale ma białą sygnaturę CP na IX. "Stary" kapslarz powiedział mi , że to polski :)
Załączniki
skanuj0009.jpg
skanuj0009.jpg (41.4 KiB) Przejrzano 7466 razy

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#17 Post autor: Paweł »

Włascicielem Svyturysa ejst Carlsberg, więc nie dziwne że probują powtórzyć sukces Palnego na rynku litewskim. Swoją drogą nie wiedziałem że robią tam odpowiednik Palonego :)

PS
Już wielokrotnie na tym forum pisałem, że sygnatura kapsla nie równa się krajowi produkcji piwa!
Zagraniczne firmy produkujące kapsle eksportują swoj towar na polski rynek (np. TIK, RKR i nawet grecki ASTIR) i nie ma nic dziwnego w tym że polskie fabryki kapsli sprzedają swój towar zagranicą jak np ten Svyturys z CP.

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#18 Post autor: mr-perez »

Czyli Svyturys z CP na IX i Okocim Mocne z Astirem zaliczamy do polskich piwnych... Dobrze zrozumiałem ???

PS jednego Svyturysa z cp na IX mam wolnego. Jeżeli mój serdeczny kolega Kaktus nie bedzie reflektował to chętnie odstąpię :)

Awatar użytkownika
TOM_TOM
Posty: 124
Rejestracja: 27 listopada 2005, 10:31
Lokalizacja: Katowice-Zarzecze

#19 Post autor: TOM_TOM »

Ma może ktoś go na wymianę. Warto by było sprawdzić czy są identyczne.[/list]

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#20 Post autor: Mr Cinx »

Wiele Svyturysów było robionych z sygn. cP więc czmue akurat ten miałby być polski ??
Osobiście wsadziłbym go do Litwy....
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#21 Post autor: mr-perez »

Mr Cinx pisze:Wiele Svyturysów było robionych z sygn. cP więc czmue akurat ten miałby być polski ??
Osobiście wsadziłbym go do Litwy....
Pytałem na giełdzie kapslarza ( Twojego dobrego znajomego), który zbiera już ok 30 lat i powiedział mi , że to polski. I tylko na tym się opieram. Możesz go Cinxie nawet do Bangladeszu wrzucić :D

Niech się wypowiedzą fachowcy.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#22 Post autor: danio_145 »

Zależy od tego gdzie piwko było robione.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
TOM_TOM
Posty: 124
Rejestracja: 27 listopada 2005, 10:31
Lokalizacja: Katowice-Zarzecze

#23 Post autor: TOM_TOM »

wzmacniacz pisze: na co Carlsberg też by sobie nie pozwolił.
Tu nie chodzi o plagiat. Przecież oba browary należą do Carlsberga więc może te Mocne Okocim w Grecji robione jest przez załużmy X browar należący do Carlsberga i ma identyczne opakowanie ale inną nazwę. Przykładem tu jest wspomniane Okocim Palone - Svyterus jakieś tam.

Oczywiście dotarło to do mnie, że Astir-y są też z Polski :)

ODPOWIEDZ