Katalog kapsli polskich

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Katalog kapsli polskich

#751 Post autor: Bart »

Zamiast przejrzystych reguł zrobi się straszny bałagan i za jakiś czas dojdziemy do takiej paranoi, że będzie przybywało kapsli w dziale "Serie" a ubywało w dziale "Browary"
- Vrest (Gdańsk)
- Cieszyn Grand Champion
- Warszawa (L)
- Poznań kciuki
- Tychy Książęce
itd. itp.....

Czy naprawdę nie może zostać po staremu a dział "Serie" byłby takim tworem informacyjnym z jakimi mamy seriami do czynienia ?

Krzysiek pisze: 03 czerwca 2018, 14:46 Kwestia rozdzielenia kapsli browarowych od Kormoranów upadła?
Podbijam pytanie.

Awatar użytkownika
Delma21
Posty: 622
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 17:23
Lokalizacja: Waplewo Wielkie/Malbork
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#752 Post autor: Delma21 »

Bart pisze: 03 czerwca 2018, 21:51 Zamiast przejrzystych reguł zrobi się straszny bałagan i za jakiś czas dojdziemy do takiej paranoi, że będzie przybywało kapsli w dziale "Serie" a ubywało w dziale "Browary"
- Vrest (Gdańsk)
- Cieszyn Grand Champion
- Warszawa (L)
- Poznań kciuki
- Tychy Książęce
itd. itp.....

Nie chodzi o to że kapsle jak wymienione wyżej zostaną seriami bo tak nie będzie,to są pojedyncze kapsle wypuszczane co(powiedzmy miesiac)ale jest to zmiana kapsla,
Chodzi tutaj o to że serią mozna zaliczyć powiedzmy dajac przykład
Kapsle Browaru Braniewo Żywioły wyszły odrazu 4 sztuki watpie zeby takaie kapsle wyszły w odstepie miesiac po miesiucu i zrobiła sie z tego seria;P
Dlatego kapsle jak Ksiażece nie zostaną wyodrebnione jako seria bo to bez sensu... zreszta to tylko sa nowe piwa i na kazdym jest ten sam kapsel ale inny kolor;)
Mysle ze kazdy zrozumie pojecie seria i przestanie wypisywac głupoty że robi sie bałagan,oczywiscie ma kazdy swojej zdanie ale nie kazdy jarzy co to seria;)

Delmuś :D

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Katalog kapsli polskich

#753 Post autor: southern »

W zamierzchłych czasach, kiedy byłem młodziutkim zbieraczem znaczków pocztowych, co chwilę je przekładałem w klaserach. Seriami, tematami, motywami, kształtem(zdarzały się trójkątne), wielkością, krajami, itp., itd. Moim skromnym zdaniem, przy całym szacunku dla administracji katalogu, to ciągłe gmeranie, poprawianie dobrego na "lepsze" jest zwyczajnie ośmieszaniem naszego hobby. Przykro mi ale tak uważam.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#754 Post autor: wismat »

Sądzę, że niektórzy szukają dziury w całym. Myślałem, że pojęcie "seria" jest w miarę intuicyjne, ale jak widać nie do końca. Dlatego ciężka jest rola administratora, który musi w którymś momencie o czymś zdecydować, narażając się na krytykę czy to z jednej czy to z drugiej strony.

Osobiście za serię uznaję kapsle związane ze sobą pewnym motywem, niezwiązane konkretnie z danym smakiem/rodzajem piwa na którym są zakładane i zamówione przez producenta. Jestem przekonany, że do tak sformułowanej definicji ktoś znajdzie kilka kapsli spoza listy parę postów wyżej, lecz mam nadzieję, że rozjaśni to mój pogląd na to. A ruch wyodrębnienia kapsli do serii to tak naprawdę naprawienie błędu, jakim było zostawienie ich w browarach kilka lat temu podczas tworzenia tego działu.

Seria Kormoranów zostaje tam gdzie była, bez zmian. Inne serie, typowo reklamowe niezakładane na butelki w jakiejś odległej przyszłości znajdą się w dziale Inne (aczkolwiek może nawet nie wejdą do katalogu,a zostają umieszczone dla informacji potomnych).
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Katalog kapsli polskich

#755 Post autor: Bart »

Delma21 pisze: 03 czerwca 2018, 22:04 Nie chodzi o to że kapsle jak wymienione wyżej zostaną seriami bo tak nie będzie,to są pojedyncze kapsle wypuszczane co(powiedzmy miesiac)ale jest to zmiana kapsla,
Chodzi tutaj o to że serią mozna zaliczyć powiedzmy dajac przykład
Kapsle Browaru Braniewo Żywioły wyszły odrazu 4 sztuki watpie zeby takaie kapsle wyszły w odstepie miesiac po miesiucu i zrobiła sie z tego seria;P
Dlatego kapsle jak Ksiażece nie zostaną wyodrebnione jako seria bo to bez sensu... zreszta to tylko sa nowe piwa i na kazdym jest ten sam kapsel ale inny kolor;)
Mysle ze kazdy zrozumie pojecie seria i przestanie wypisywac głupoty że robi sie bałagan,oczywiscie ma kazdy swojej zdanie ale nie kazdy jarzy co to seria;)

Delmuś :D

Dobra, niech będzie. Czyli Vrest się kwalifikuje ?

To teraz mam pytanie i jako przykład wezmę zagraniczne kapsle Sierra Nevada Bigfoot gdzie co roku przybywa 1 sztuka - jest to seria ?
Jeżeli jest, to czym się różni od np. Cieszyna Grand Champion, który był wydawany przy okazji konkursu piwowarskiego - również cyklicznie raz w roku.



wismat pisze: 03 czerwca 2018, 22:58 Sądzę, że niektórzy szukają dziury w całym. Myślałem, że pojęcie "seria" jest w miarę intuicyjne, ale jak widać nie do końca. Dlatego ciężka jest rola administratora, który musi w którymś momencie o czymś zdecydować, narażając się na krytykę czy to z jednej czy to z drugiej strony.

Osobiście za serię uznaję kapsle związane ze sobą pewnym motywem, niezwiązane konkretnie z danym smakiem/rodzajem piwa na którym są zakładane i zamówione przez producenta. Jestem przekonany, że do tak sformułowanej definicji ktoś znajdzie kilka kapsli spoza listy parę postów wyżej, lecz mam nadzieję, że rozjaśni to mój pogląd na to. A ruch wyodrębnienia kapsli do serii to tak naprawdę naprawienie błędu, jakim było zostawienie ich w browarach kilka lat temu podczas tworzenia tego działu.

Wismat tu nie chodzi o szukanie dziury w całym a o transparentność.
Pojęcie serii jak napisałeś jest intuicyjne ale każdy tą intuicję ma inną co jest zrozumiałe.
Dla jasności wszyscy co wymieniają Książęce, Lechy, Miedziankę itd. robią to trochę ironicznie. Nie musisz wszystkich przykładów brać tak śmiertelnie poważnie. Sprawa jest świeża i dyskusyjna a o to przecież chodzi.


wismat pisze: 03 czerwca 2018, 22:58 Seria Kormoranów zostaje tam gdzie była, bez zmian. Inne serie, typowo reklamowe niezakładane na butelki w jakiejś odległej przyszłości znajdą się w dziale Inne (aczkolwiek może nawet nie wejdą do katalogu,a zostają umieszczone dla informacji potomnych).

Jak w przyszłości pojawi się kolejna seria reklamowa Kormorana to trafi do działu "Inne" czy zostanie pominięta ?
Mam wrażenie, że w tej formule Kormorany zostają ponieważ chodzi o statystyki. Nie mam innego wytłumaczenia. Nie warto dla liczb psuć katalogu.


Czemu nie zrobicie działu "Serie" jako dział informacyjny o Polskich seriach tak aby wszystko było po staremu albo wyodrębnić je w dziale "Browary" jak np. Tatra ?
Przecież prościej się nie da!



P.S. Żeby była jasność...nie piszę tego w formie pretensji. Szanuję Waszą pracę i wkład w katalog!

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 730
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#756 Post autor: RyBy »

Czy wyodrębnianie serii jest porządkowaniem?
Moim zdaniem nie! To wprowadzi jeszcze większy bałagan niż ten, który jest teraz.
Ale niektórzy uparcie dążą do celu i na siłę wprowadzają kolejne zmiany. Ich sprawa, ich Katalog.
Wobec tego i ja zaproponuję dalej idące poprawki w Katalogu.
Moim zdaniem, w ramach powiększania tego bałaganu należało by rozważyć wyodrębnienie do oddzielnych działów kapsli pochodzących z poszczególnych grup piwowarskich od czasu utworzenia tych grup, w których to samo piwo warzone jest jednocześnie w kilku browarach, czego skutkiem będzie zakończenie fałszowania historii i idiotycznego dodawania kolejnych kapsli do nieczynnych od dawna browarów. Jaskrawym przykładem takiego działania jest Warszawa. Niezrozumiałym dla mnie jest dlaczego dodano ten browar do Grupy Żywiec skoro Heineken tylko po to go kupił aby zamknąć, a tym bardziej nie ma żadnych podstaw aby do kapsli warszawskich dodawać bydgoskie i wareckie, gdzie po 2004 roku została przeniesiona produkcja.
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#757 Post autor: Kowalsik »

Trzeci?? Ja już przeżyłem sześć renumeracji ;)
Kowalsik

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#758 Post autor: Kibi »

A nie można, dla tych którzy koniecznie chcą, żeby serie były wydzielone (choć oni się za bardzo nie ujawnili) zrobić odpowiedni dział, ale dla tych którzy nie chcą, nie ruszać ich z dotychczasowego miejsca?
Po prostu, żeby dział serie był dla zainteresowanych tylko gwoli informacji i nie naruszał dotychczasowej numeracji i umieszczania kapsli w browarach.
Edit: nie zauważyłem, że Bart chyba już to proponował. Nie można wyjechać na weekend, żeby nie przegapić jakiejś dłuższej dyskusji :) .

O ile chodzi o mnie to, pomimo pewnych wątpliwości związanych z umieszczaniem nowych kapsli w dawno zamkniętych browarach, dostosowałem się do nowej wersji katalogu i jest dla mnie bardzo wygodne przechowywanie zbioru w zgodzie z katalogową numeracją.
Ale podobnie jak Jurek nie zamierzam po raz kolejny przeorganizowywać moich segregatorów.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Re: Katalog kapsli polskich

#759 Post autor: Arusiak »

Lepsze wrogiem dobrego.

Awatar użytkownika
caralinus
Posty: 380
Rejestracja: 21 czerwca 2014, 21:26
Lokalizacja: Swarzewo k.Pucka / pomorskie

Re: Katalog kapsli polskich

#760 Post autor: caralinus »

Kibi pisze: 04 czerwca 2018, 09:13 A nie można, dla tych którzy koniecznie chcą, żeby serie były wydzielone (choć oni się za bardzo nie ujawnili) zrobić odpowiedni dział, ale dla tych którzy nie chcą, nie ruszać ich z dotychczasowego miejsca?
Po prostu, żeby dział serie był dla zainteresowanych tylko gwoli informacji i nie naruszał dotychczasowej numeracji i umieszczania kapsli w browarach.
Edit: nie zauważyłem, że Bart chyba już to proponował. Nie można wyjechać na weekend, żeby nie przegapić jakiejś dłuższej dyskusji :) .

O ile chodzi o mnie to, pomimo pewnych wątpliwości związanych z umieszczaniem nowych kapsli w dawno zamkniętych browarach, dostosowałem się do nowej wersji katalogu i jest dla mnie bardzo wygodne przechowywanie zbioru w zgodzie z katalogową numeracją.
Ale podobnie jak Jurek nie zamierzam po raz kolejny przeorganizowywać moich segregatorów.
dlaczego nie ujawnili - zawsze mówiłem otym że moim zdaniem te kapsle powinny trafić do serii - zresztą sam je osobno jako serie trzymałem - po co nam dział w katalogu skoro go nie używamy i na siłę ładujemy wszystko pod browary


ktoś wyżej pisał o Vreście jako serii - w tym browarze kapsel był przypisany do piwa więc do serii nie pasuje
piwne i nie piwne bez sygnatur Polskie, zagraniczne serie , zakrętki PET Polskie , porcelanki Polskie

dubelki :https://chomikuj.pl/caralinus

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#761 Post autor: Mike007 »

A może wystarczy tylko jeden mały zabieg - zmiana nazwy dotychczasowego działu ,,Serie" na ,,Serie komercyjne" i przeniesienie go do ,,Innych"?
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Katalog kapsli polskich

#762 Post autor: Bart »

caralinus pisze: 04 czerwca 2018, 11:48 ktoś wyżej pisał o Vreście jako serii - w tym browarze kapsel był przypisany do piwa więc do serii nie pasuje


A do czego kapsel ma być przypisany jak nie do piwa ?
Moim celem nie jest tworzenie definicji "serii"
Jest dyskusja i o to chodzi!




Może faktycznie dobrym pomysłem byłaby ankieta ?

Dla mnie dział serie mógłby w ogóle nie istnieć. Zbieram kapsle, które przypisuję do browarów a nie do serii.
Rozumiem jednak, że są osoby którym dział serie jest potrzebny. Zróbmy tak aby dwie strony były zadowolone.
W moich postach dałem dwie propozycje rozwiązujące obecny problem. Coś wspólnie byśmy wymyślili, tylko twórcy katalogu też muszą chcieć.

Kibi i tak czeka nas reorganizacja w segregatorach...na rynku jest nowy gracz Asahi do tego zapowiadany rozpad BRJ.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#763 Post autor: Krzysiek »

Problemem nie jest istnienie działu "serie". Problemem jest brak konsekwencji w zasadach. Wismat, ładnie napisałeś jakie kryteria decydują o umieszczeniu w tym dziale. Po czym wcisnąłeś enter i napisałeś coś w stylu "seria Kormoranów nie spełnia tych kryteriów, ale zostaje w dziale bo tak". I dla mnie obecność tej serii otwiera furtkę żeby powrzucać tam wszelkie wieże, bagry, wiagry, różnego rodzaju chałturnicze mazepy porobione na kolorowych kapslach. Bo prawdę mówiąc więcej te kapsle mają wspólnego z przyjętą przez Ciebie definicją serii niż Kormorany.

W wielu sytuacjach wychodzisz na przeciw oczekiwaniom kolekcjonerów. Nieraz wystarczy jeden wpis na forum i coś jest wdrożone albo poprawione. Tymczasem na funkcjonowania działu serie spada mocna krytyka ze strony coraz większej liczby użytkowników a odpowiedzią jest "Robimy tak jak ja mówię. I już, koniec tematu". Rozumiem, funkcja administratora uprawnia do takiego postępowania, niemniej katalog jest dla ludzi i czasami warto poddać dyskusji pewne kwestie. A ja nie dyskusji to przykładowo wrzucić ankietę dla abonentów katalogu. Wspierasz finansowo katalog? Masz prawo zagłosować na to jak powinien wyglądać dział serie. Malkontenci będą zawsze ale wtedy pokazujesz wyniki ankiety, mówisz 74% abonentów popiera moje zmiany i nie ma dyskusji.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#764 Post autor: Kibi »

caralinus pisze: 04 czerwca 2018, 11:48
dlaczego nie ujawnili - zawsze mówiłem otym że moim zdaniem te kapsle powinny trafić do serii - zresztą sam je osobno jako serie trzymałem - po co nam dział w katalogu skoro go nie używamy i na siłę ładujemy wszystko pod browary
Nie napisałem, że ten pomysł zupełnie nie ma zwolenników
Jeśli uważasz, że jest was dużo, poprzyj pomysł ankiety.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Katalog kapsli polskich

#765 Post autor: Pluto »

Mi się podoba pomysł wyodrębnienia serii. I tak, po raz kolejny z chęcią przeorganizuję zbiór bo czerpię z tego przyjemność :)

Wcześniej pisałem, żeby przyjąć kryterium 12 sztuk. Wyeliminowałoby nam to wszystkie inne mini serie, które teraz mają zostać przeniesione (Królewskie, Żubry, Żywioły, Jabłonowo).
Nic nie trzeba by przenosić i zmieniać numeracji. Na przyszłość do działu zaliczałyby się serie składające się z minimum 12 sztuk.

Nie wiem skąd pomysł na 4 sztuki? Można mówić wtedy o serii ale czy to nie za mała liczba?

Kryterium zaliczające kapsle do serii Wismat wysunął słuszne. Dodałbym do tego, że kapsle muszę być wypuszczone w tym samym czasie.
Nie ma natomiast znaczenia, że były na różnych piwach.

Czyli tutaj łapie się np. Vrest ale Grand Champion, Książęce czy Big Foot już nie, bo nowy kapsel dochodzi co roku.

Ps. W ankiecie chętnie wezmę udział :)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
caralinus
Posty: 380
Rejestracja: 21 czerwca 2014, 21:26
Lokalizacja: Swarzewo k.Pucka / pomorskie

Re: Katalog kapsli polskich

#766 Post autor: caralinus »

Bart pisze: 04 czerwca 2018, 12:37
caralinus pisze: 04 czerwca 2018, 11:48 ktoś wyżej pisał o Vreście jako serii - w tym browarze kapsel był przypisany do piwa więc do serii nie pasuje


A do czego kapsel ma być przypisany jak nie do piwa ?
Moim celem nie jest tworzenie definicji "serii"
Jest dyskusja i o to chodzi!




Może faktycznie dobrym pomysłem byłaby ankieta ?

Dla mnie dział serie mógłby w ogóle nie istnieć. Zbieram kapsle, które przypisuję do browarów a nie do serii.
Rozumiem jednak, że są osoby którym dział serie jest potrzebny. Zróbmy tak aby dwie strony były zadowolone.
W moich postach dałem dwie propozycje rozwiązujące obecny problem. Coś wspólnie byśmy wymyślili, tylko twórcy katalogu też muszą chcieć.

Kibi i tak czeka nas reorganizacja w segregatorach...na rynku jest nowy gracz Asahi do tego zapowiadany rozpad BRJ.

do konkretnego piwa był konkretny kapsel a to trochę inne niż flagi które były na piwa losowo kapslowane - szukanie dziury w całym żeby tylko pokazać że sie ma racje

ankieta dobry pomysł
piwne i nie piwne bez sygnatur Polskie, zagraniczne serie , zakrętki PET Polskie , porcelanki Polskie

dubelki :https://chomikuj.pl/caralinus

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#767 Post autor: Paweł »

Nie było mnie miesiąc, zrobiło się tu gorąco jak za starych dobrych czasów :D

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#768 Post autor: Paweł »

Vrest to nie seria. Każdy kapsel był na innym gatunku piwa. Grand Champion i Książęce tak samo.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Katalog kapsli polskich

#769 Post autor: Pluto »

Paweł pisze: 06 czerwca 2018, 20:43 Vrest to nie seria. Każdy kapsel był na innym gatunku piwa. Grand Champion i Książęce tak samo.
Ale weszły w tym samym czasie na piwa. Tak samo jak kormorany, na różne piwa.

Grand Champion i Książęce - zgoda.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#770 Post autor: Mike007 »

Paweł pisze: 06 czerwca 2018, 20:29 Nie było mnie miesiąc, zrobiło się tu gorąco jak za starych dobrych czasów :D
Jak widać forum tętni życiem, a forumowicze czynnie uczestniczą w dyskusjach nad ulepszaniem katalogu :D
Wiem, wiem... Brzmi jak slogan z PRL-owskiego plakatu, albo jak napis z paska w pewnej telewizji :D
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
caralinus
Posty: 380
Rejestracja: 21 czerwca 2014, 21:26
Lokalizacja: Swarzewo k.Pucka / pomorskie

Re: Katalog kapsli polskich

#771 Post autor: caralinus »

Pluto pisze: 06 czerwca 2018, 21:12
Paweł pisze: 06 czerwca 2018, 20:43 Vrest to nie seria. Każdy kapsel był na innym gatunku piwa. Grand Champion i Książęce tak samo.
Ale weszły w tym samym czasie na piwa. Tak samo jak kormorany, na różne piwa.

Grand Champion i Książęce - zgoda.

Vresty nie były na różnych piwach - jeden kapsel i jedno określone piwo - tak jak masz żywca - w danym czasie na różnych piwach różne kapsle ale nie są serią
piwne i nie piwne bez sygnatur Polskie, zagraniczne serie , zakrętki PET Polskie , porcelanki Polskie

dubelki :https://chomikuj.pl/caralinus

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#772 Post autor: wismat »

Kapsel z Nepomucena https://katalogkapsli.pl/katalog.php?co ... Nepomucen2 zdjąłem kilka dni temu z butelki piwa - przeniosę go do tampodruków.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#773 Post autor: Kibi »

Tym razem z innej beczki.
Jeśli nie mamy braków w nowościach, na pierwszej stronie katalogu wyświetlany jest następujący komunikat: "Wygląda na to, że nic nie poszukujesz".
Wydaje mi się, że powinno być " Wygląda na to, że niczego nie poszukujesz".
Szukamy czegoś a nie coś.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#774 Post autor: wismat »

Niech i tak się stanie.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#775 Post autor: wismat »

Serie zaktualizowane.

Udało się też dodać serie Carlsberga i Witnicy w dniu otwarcia Mistrzostw Świata! :)

https://katalogkapsli.pl/katalog.php?co ... rg/2018_MS
https://katalogkapsli.pl/katalog.php?co ... a/2018_MS2
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#776 Post autor: Krzysiek »

Nie ma się czym chwalić. :D
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

Re: Katalog kapsli polskich

#777 Post autor: Wiśnia »

To co się stało z katalogiem to DRAMAT !
Kiedyś wszystko było czytelne a teraz jakieś gówniane podziały na grupy.
A te masowe przeniesienia do serii to śmiechu warte. Niedługo to większość kapsli tam się znajdzie :)
Żadnej ankiety nie było, bo po co? Admin to ma władzę, ''będzie tak jak mi się podoba''.
Ja tej zmiany nie akceptuje.

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Katalog kapsli polskich

#778 Post autor: PawelG »

Konwencja konwencją, ale grunt to być konsekwentnym. Trzeba teraz przenieść serie z działu inne do serii ;-)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#779 Post autor: wismat »

Z działu inne żadne kapsle nie będą przenoszone poza ten dział - pozostaje to miejsce dla kapsli tampodruków, laserodruków, naklejek, okolicznościowych, ...
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Katalog kapsli polskich

#780 Post autor: PawelG »

"Okolicznościowych" to niefortunne sformułowanie w tym kontekście - prawie wszystkie serie z działu "serie" są kapslami okolicznościowymi, czyli w tym świetle należałoby je przenieść do działu "inne" ;-)
Troszkę się czepiam jedynie żeby sprowokować do dalszej dyskusji - katalog jest świetny, ale jest pole dla dalszych usprawnień.
Np. seria Browaru na Jurze - jest serią browaru, więc nie znając dość dokładnie katalogu szukałbym pod seriami, w drugiej kolejności pod browarami... a jest w "inne". Warto chyba na stronie głównej opisać możliwie dokładnie kryteria dla przypisań.

ODPOWIEDZ