Katalog kapsli polskich

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#811 Post autor: wismat »

https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#812 Post autor: yoreck »

Czy widać tą zakładkę na stronie katalogu?
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Goodtom
Posty: 68
Rejestracja: 23 lipca 2016, 21:56
Lokalizacja: Suwałki

Re: Katalog kapsli polskich

#813 Post autor: Goodtom »

Jest w zakładce "Pojęcia"

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#814 Post autor: yoreck »

Goodtom pisze: 12 lipca 2018, 21:21 Jest w zakładce "Pojęcia"
dzięki :P :oops:
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#815 Post autor: Kibi »

Dwa pytania:
- czy w tym dziale pojawią się serie używane przez Konstancin i Kormorana, które nigdy nie znalazły się w katalogu?
- czy pojawią się tam inne nadruki igłowe np. Relakspol?
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
caralinus
Posty: 380
Rejestracja: 21 czerwca 2014, 21:26
Lokalizacja: Swarzewo k.Pucka / pomorskie

Re: Katalog kapsli polskich

#816 Post autor: caralinus »

wismat pisze: 12 lipca 2018, 20:34 Dobrze, to w takim razie decyzja podjęta. Kapsle z BeerConceptu trafią do niedodanych. Tam również trafią w najbliższych miesiącach wszystkie reklamowe serie z CanPacka.
to dobrze by było taką zakładkę zrobić w jakimś bardziej widocznym miejscu bo obecnie jak ktoś nie wie to ciężko znaleźć
piwne i nie piwne bez sygnatur Polskie, zagraniczne serie , zakrętki PET Polskie , porcelanki Polskie

dubelki :https://chomikuj.pl/caralinus

zielak89
Posty: 145
Rejestracja: 17 maja 2015, 15:45
Lokalizacja: Opole

Re: Katalog kapsli polskich

#817 Post autor: zielak89 »

zielak89 pisze: 13 maja 2017, 18:18 No ja Was wszystkich jak najbardziej rozumiem i przyznaje, że sposób o którym mnie poinformowaliście jest naprawdę spoko.

Ale mi chodziło o opcję w gdy przeglądamy listę braków (te czerwone, ciemno i jasno zielone prostokąciki).
Lub podczas przeglądania kapsli z browaru (post #607 obrazek 2)

Zabawiłem się w mistrza PaintCada, żeby Wam przedstawić moje propozycje :D więc bez krytyki dużej poproszę :)
Ponawiam pytanie czy jest szansa na coś takiego ?
Zbieram kapsle piwne na sygnatury z całego świata
Stan na 22.02.2019

Polskie: 1510
Zagranica: 2395 z 82 Krajów

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#818 Post autor: krzysio »

caralinus pisze: 13 lipca 2018, 12:10 to dobrze by było taką zakładkę zrobić w jakimś bardziej widocznym miejscu bo obecnie jak ktoś nie wie to ciężko znaleźć
Nie bardzo jest miejsce na górnej belce. Chyba, że admin zdecyduje zmienić PRZEDWOJENNE na PW , a KONTAKT na @
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#819 Post autor: krzysio »

... i w/g mnie prawdą jest, że dla kolekcjonera np z zagranicy nie będzie łatwo znaleźć teraz tego menu......
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

drek25
Posty: 71
Rejestracja: 06 września 2016, 14:53

Re: Katalog kapsli polskich

#820 Post autor: drek25 »

Można by dodać opcję zaznaczenia jak w katalogu czy się któryś posiada czy też nie...

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#821 Post autor: wismat »

zielak89 pisze: 13 lipca 2018, 13:24 Ponawiam pytanie czy jest szansa na coś takiego ?
Jest to do zrobienia. Wiem, że ostatnio pisałem prawie rok temu o tym, ale aktualnie sytuacja jest taka, że uzupełniam katalog o braki kapslowe. Z nowymi funkcjami będę działać od października. Proszę jeszcze o kilka miesięcy cierpliwości :)

Niedodane fakt, muszą być jakoś mocniej wyeksponowane. Wraz z nowymi funkcjami postaram się dodać opcję oznaczania prywatnie.
Kibi pisze: 13 lipca 2018, 08:49 Dwa pytania:
- czy w tym dziale pojawią się serie używane przez Konstancin i Kormorana, które nigdy nie znalazły się w katalogu?
- czy pojawią się tam inne nadruki igłowe np. Relakspol?
Jakie serie Konstancina? Canpacki z 2008 roku będą tam na pewno.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#822 Post autor: Krzysiek »

krzysio pisze: 13 lipca 2018, 17:21
... i w/g mnie prawdą jest, że dla kolekcjonera np z zagranicy nie będzie łatwo znaleźć teraz tego menu......
Powiedzmy sobie szczerze: i bez tego zagraniczny kolekcjoner nie będzie miał łatwo patrząc jak poszatkowany jest katalog.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#823 Post autor: yoreck »

[/quote]
Powiedzmy sobie szczerze: i bez tego zagraniczny kolekcjoner nie będzie miał łatwo patrząc jak poszatkowany jest katalog.
[/quote]
Hmm,jakoś hiszpanie , francuzi czy niemcy się tym nie przejmują :mrgreen: Wolałbym ja się w nim odnależć,a jakoś jak dla mnie jest coraz trudniej
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#824 Post autor: Mike007 »

Czym różnią się Leżajsk 11 i 12?
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

pawlosek12
Posty: 1495
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#825 Post autor: pawlosek12 »

Co to za kapsel browar wobor dodany do poczekalni.

Awatar użytkownika
naitsabess
Posty: 235
Rejestracja: 02 stycznia 2013, 11:52
Lokalizacja: Białystok

Re: Katalog kapsli polskich

#826 Post autor: naitsabess »

Po przeniesieniu do serii rozjechały się odwrotki z licem
Załączniki
odwrotki.jpg

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#827 Post autor: Kibi »

wismat pisze: 13 lipca 2018, 20:35 Jakie serie Konstancina? Canpacki z 2008 roku będą tam na pewno.
Na przykład taka
Olimp.jpg
Pomimo, ze ciągnie się za nią zła sława, żadnego z 49 kapsli nie kupiłem na Allegro.
Część dostałem w browarze w Konstanciniie a inne osobiście zdejmowałem z piw z Kormorana i Konstancina.
Jeśli dobrze pamiętam na butelkach były w tym czasie również inne serie.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#828 Post autor: yoreck »

Mike007 pisze: 14 lipca 2018, 00:25 Czym różnią się Leżajsk 11 i 12?
złote i srebrne ząbki
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#829 Post autor: Mike007 »

Rozumem, że 11 złote a 12 srebrne?
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#830 Post autor: yoreck »

Mike007 pisze: 14 lipca 2018, 10:16 Rozumem, że 11 złote a 12 srebrne?
dokładnie
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#831 Post autor: wismat »

Kibi, ta seria nie wejdzie do katalogu. Jedynym miejscem, jeśli już, byłby dział serie zarządzany przez Pawła. Jeśli jednak uznał, że ta seria na te butelki w Konstancinie i potem w Kormoranie trafiła na sam koniec "na siłę", a głównym rynkiem zbytu było allegro to w takim wypadku trzeba ją potraktować jako zwykłą serię reklamową jak inne CanPacka, których jest kilkaset wzorów.

Właśnie dostałem zdjęcie 100 kapsli z browaru Leśniczówka (20 kolorów x 5 wzorów, słaby tampodruk). Powiem szczerze, to już przelewa czarę goryczy u mnie. Dodam je jako 5 wzorów, każdy po 20 odmian. I tak będę najprawdopodobniej traktować kapsle Inne.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#832 Post autor: Mike007 »

Chociaż nie zbieram kapsli z działu inne (za paroma małymi wyjątkami), to jednak pozwolę sobie na zabranie głosu. Nie wychodzę z podziwu, jak wam się chce zbierać to dziadostwo, a do tego jeszcze to katalogować?! W tym jakże obfitym w kapsle roku (głownie za sprawą serii mundialowych) pojawiło się na tą chwilę już 172 kapsle browarniane. Części z nich jeszcze nie ma w katalogu. A wiecie ile badziewia z działu inne zostało dodane do katalogu tylko w ciągu ostatnich 4 miesięcy - 179 sztuk, wg tego co widać w aktualizacjach, nie uwzględniając tych 96 sztuk z ,,fabryki kapsli" beer concept, bo tak to by było 275!!! Komentarz chyba zbędny...
Katalog jest zalewny kapslami, które z piwem nie mają nic wspólnego. Podchodzenie do tego tematu z pietyzmem, fotografowanie i dodawanie do katalogu każdego tego typu kapsla z osobna jest wg mnie stratą czasu. Czas ten o wiele produktywniej można by było spożytkować chociażby na:
- dokończenie działu niepiwne;
- wstawienie informacji o odmianach i drobnych różnicach, bo ich też jest niemało;
- zadbanie o to, ażeby każda pozycja w katalogu miała wstawione real-foto (a nie jak to bywa w przypadku niektórych sztuk, foto zapożyczone od kapsla z inną sygnaturą);
- opisanie różnic pomiędzy podobnymi pozycjami;
- dodanie kapsli zalegających w poczekalni od dłuższego czasu;
- utworzenie działu ,,próby", który funkcjonowałby na podobnych zasadach co dział ,,inne" (w końcu spora cześć prób i błędodruków to całkiem osobne wzory);
Co do działu inne to wystarczyłoby jedno, byle jakie, zbiorcze zdjęcie całej takiej wielokolorowej rodzinki, umieszczone w danej zakładce - i tyle. Nie ma się co rozczulać i marnować na to czas. Wystarczy, aby istnienie takiego kapsla było odnotowane. Jeśli ktoś chce sobie zbierać tego typu wynalazki to droga wolna, nikomu przecież tego nie można zabronić. W myśl głównej maksymy tego katalogu - ,,Niech każdy zbiera co chce, a wszyscy będą szczęśliwi".
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#833 Post autor: krzysio »

Tak, tego typu opinii jest dużo. Ja akurat myślę inaczej, ale nie o to w tym chodzi. Zwróć proszę uwagę na jedno: Katalog należy do Pawła i czy nam się to podoba, czy nie on decyduje co w nim i kiedy będzie. Mateusz prowadzi jedynie dział INNE i poświęcając swój czas na bieżąco wstawia tam to, co się pojawia. Paweł poświęca na nowości znacznie mniej czasu ( NIESTETY!!! ) i dlatego pozostałe części ( poza NIEPIWNYMI ) mają takie opóźnienia.
Wielokrotnie pojawia się wątek zbieraczy z zagranicy, początkujących kolekcjonerów itp. Zapewne Ty, ja i pewne grono mające spory zbiór mogłoby opierać się na wydruku listy braków, mającej z 15 stron i tyle.
Bez sensu jest złościć się na rozwój działu Inne z powodu braku rozwoju ( nowości ) z działu Browary. Wismat robi aktualizacje natychmiast wtedy, gdy je dostanie od Pawła. Pisz, dzwoń, mailuj do Pawła K. niech się weźmie i przygotuje to, co leży w poczekalni....
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#834 Post autor: Kibi »

@Wismat: od dawna wiem, że ta seria nie wejdzie do katalogu i wcale mi na tym nie zależy, ale skoro pojawia sie dział "Niedodane", gdzie mają się znaleźć kapsle które nie wchodza do katalogu, to chyba odpowiednie miejsce. A może trzeba będzie założyć jeszcze jeden: "Niedodane do niedodanych"?

@Mike 007: nie zbieram kapsli z działu inne, ani niepiwnych,więc z grubsza biorac mi to lotto, ale nie lubię kiedy ktoś próbuje mi narzucać swój subiektywny punkt widzenia.
Nie spotkałeś ludzi którzy nie rozumieją jak Ci się chce zbierać dziadostwo jakim są kapsle piwne? Podchodzisz z pietyzmem do zardzewiałych i pogiętych jednorazowych blaszanych zamknięć, których miejsce po zdjęciu z butelki jest w śmietniku?
Naprawdę tak trudno zrozumieć ludzi, którzy zbierają coś czego Ty nie zbierasz?
Umiesz obiektywnie udowodnić że próby i błędodruki to coś lepszego od kapsli z Beerkoncept?
A może kapsle z działu inne, które trudno spotkać w sklepie monopolowym powinny być dokładniej ukazane, a badziewie, które można znaleźć pod tym sklepem wystarczyłoby zamieszczać w katalogu sfotografowane z daleka leżące na kupce?
Naprawde rzadko zaglądam do działu Inne i wszytko mi jedno ile odcieni kapsli wypuścił browar Leśniczówka, ale umiem zrozumieć, że ktoś to zbiera i dla niego to coś więcej niż badziewie i dziadostwo.
Czego i tobie życzę :) .
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Ted
Posty: 9
Rejestracja: 31 października 2016, 22:18

Re: Katalog kapsli polskich

#835 Post autor: Ted »

Nie można chyba przecenić pracy autorów katalogu i faktu jak jego powstanie wpłynęło na popularyzację tego hobby. To wszyscy wiemy i na pewno każdy z nas to docenia. Miło jest popatrzeć na ceny które osiągają niektóre wzory, co oczywiście nie byłoby możliwe bez katalogu. I tu dochodzimy do sedna. Polityka umieszczania kapsli w katalogu kształtuje ich cenę. Można sobie wyobrazić, co by się stało z cenami kapsli, gdyby w katalogu umieścić zakładkę próby, albo błędnodruki? Kto zbierał znaczki lub monety, to wie :-). Ciekaw jestem ilu kolekcjonerów przestanie zbierać kapsle z działu inne w różnych odcieniach, gdy nie będą one oddzielną pozycją w katalogu? Pozdrawiam autorów katalogu i życzę dużo zdrowego rozsądku w jego prowadzeniu.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#836 Post autor: Kibi »

Ted pisze: 15 lipca 2018, 09:39 Ciekaw jestem ilu kolekcjonerów przestanie zbierać kapsle z działu inne w różnych odcieniach, gdy nie będą one oddzielną pozycją w katalogu?
Zgadzam się. Ja tez nie zbierałbym kapsli z maleńkim jaśniejszym rastrem pośrodku, albo z odrobinę mniej błyszczącą blachą, gdyby ktoś kiedyś nie zadecydował, że jest to oddzielny wzór katalogowy :D.
Ale mam pytanie: dlaczego to żeby część kolekcjonerów przestała zbierać kapsle w różnych odcieniach miałoby być celem samym w sobie?
A ilu kolekcjonerów przestałoby je zbierać gdyby był zakaz administracyjny i sankcja karna (np grzywna, albo tydzień aresztu)?
Może jednak zostawmy ich w spokoju niech sobie zbierają co chcą?
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Ted
Posty: 9
Rejestracja: 31 października 2016, 22:18

Re: Katalog kapsli polskich

#837 Post autor: Ted »

Nie zrozumiałeś mnie Kolego. Nikogo nie krytykuję, każdy niech zbiera co chce. Mówię tylko, że sposób i zakres umieszczania kapsli w katalogu w pewnym sensie determinuje to co jest bardzie popularne wśród Kolekcjonerów lub mnie. Tylko tyle.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#838 Post autor: wismat »

Kibi pisze: 14 lipca 2018, 23:11 @Wismat: od dawna wiem, że ta seria nie wejdzie do katalogu i wcale mi na tym nie zależy, ale skoro pojawia sie dział "Niedodane", gdzie mają się znaleźć kapsle które nie wchodza do katalogu, to chyba odpowiednie miejsce. A może trzeba będzie założyć jeszcze jeden: "Niedodane do niedodanych"?
Odczuwam pewną nutkę zgryźliwości(?) w tej propozycji, ale może po prostu źle odbieram tę wypowiedź - wtedy przepraszam. Kapsle z CanPacka 2008, które trafiły ostatecznie na pewne piwa Konstancina, a później i Kormorana, tafią do nieodanych, aby pamięć i wiedza o nich nie zaginęła.

Krzysztof mądrze prawi. Ja jednak chciałbym wyjaśnić pewne nieporozumienie, które od czasu do czasu pojawia się w wypowiedziach. Zdaję sobie sprawę z pewnego wpływu jaki na świat kolekcjonerski ma Katalog, lecz naprawdę ostatecznie mi to rybka na co i w jakiej ilości ktoś wydaje pieniądze. Jednak staram zachować się zdrowy rozsądek (jak wiadomo to pojęcie subiektywne) przy dodawaniu kapsli do działu Inne z dwóch powodów:

1) Główny: Katalog ma pełnić kompendium wiedzy na temat wydanych kapsli w przeszłości, także w idealnym scenariuszu wszystko powinno być dodawane jako wzory, a kolekcjonerzy mogą je oznaczać dla własnej wygody. Jednak w takim świecie nie żyjemy i proszę o odrobinę litości. Mój czas jest ograniczony, katalog jest częścią mojego hobby, a nie pełnoetatową pracą. Oczywiście część z Was wspiera go finansowo (za co bardzo dziękuję), co pozwala poświęcać na niego więcej czasu niż bez tego wsparcia, jednak nadal muszę wybierać. Albo poświęcę wieczór na dodanie 100 wzorów kapsli z Leśniczówki albo zaimplementuję jedną z wielu funkcjonalności, które proponujecie w tym temacie. I tu pojawia się moje rozgoryczenie, kiedy początkowo mały dział Inne dosłownie pożera cały mój czas na katalog, bo trzeba obrobić całą tęczę kapsli. Mike słusznie podjął się obliczenia tego, a ja nawet go przebiję. W tym roku do samych innych dodałem 239(!) nowych kapsli, nie wliczając w to 80 kapsli z Leśniczówki, 100 z BeerConceptu i wielu innych. Dla porównania do browarów doszło 93 sztuki, a w poczekalni jest 59, czyli z grubsza 1/3 Innych. Dlatego mówię STOP i czas zatrzymać tę samo rozpędzającą się karuzelę, bo naprawdę chciałbym poświęcić czas na bardziej wartościowe rzeczy.

2) Sam zbierałem kiedyś znaczki, potem monety 2zł NG. Wiecie dlaczego przestałem? Znaczki z tego powodu, że kupując ładne, klasyczne, różowe klasery Fischera, należało kupić np. 20 sztuk jednego znaczka (cały "plasterek" ich), żeby wypełnić nimi całą stronę. I tak Poczta wydała znaczek za powiedzmy 1,50zł (a często były droższe), a ja musiałem wydać tylko na niego dodatkowe 30zł. Nie wnikałem czy to był jakiś spisek, porozumienie czy coś innego, ale po kilku latach skutecznie mnie to zniechęciło. Monety 2zł NG przestałem również w momencie, kiedy zostawały wydawane właściwie co tydzień lub dwa (kilka lat przed zaprzestaniem ich produkcji przez NBP) i hobby przestawało nim być, lecz stawało się wyścigiem z producentem. Dlatego mając na uwadze wpływ Katalogu kapsli, nie chcę doprowadzić do tego, że nowi kolekcjonerzy, którzy nie są świadomi biznesu, jaki jest na kapslach Innych (oczywiście - niektórych!), zostaną tym przytłoczeni i w konsekwencji zniechęceni. Ale, że tak jak w punktcie 1. napisałem, katalog ma pełnić funkcję informacyjną, kapsle dodam, ale np. nieobrobione jako odmiany czy niedodane i sam zajmę się czymś bardziej pożytecznym. A jeśli ktoś ma ochotę - w czym ja jestem tu winien? Wszakże, odnosząc się do Twojej wypowiedzi, Kibi, ażeby część kolekcjonerów przestała zbierać kapsle w różnych odcieniach NIE jest celem samym w sobie. Wszakże wzorów nigdzie nie ukrywam, a zainteresowany znajdzie je bez problemu.

No, posta pisałem co prawda z dobre pół godziny(zmiana, prawie godzinę), ale mam nadzieję, że pozwoli on Wam zrozumieć czym się kieruję i że naprawdę robię to w dobrej wierze, aby móc poświęcić więcej czasu na opiekę nad tym, co było właściwie źródłem tego hobby wiele lat temu - kapsli piwnych i niepiwnych. Jakie to było wtedy wszystko proste... :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#839 Post autor: Kibi »

Wismat, doceniam Twój wkład w powstawanie katalogu i bardzo to szanuję, niejednokrotnie to tu pisałem. Dzięki Tobie mamy katalog, jakiego mogą nam pozazdrościć zagraniczni kolekcjonerzy. Nie spotkałem się z podobnie funkcjonalnym katalogiem kapsli w żadnym innym kraju. Jednym z poważnych powodów, dla którego kilka lat temu przestałem zbierać etykiety na rzecz kapsli był właśnie brak takiego katalogu etykiet.

Jak już pisałem nie zbieram kapsli z działu inne (choć mam ich pewną ilość) i irytuje mnie wydawanie kapsli w celach komercyjnych - tylko po to, żeby je następnie spieniężyć lub wymienić na coś wartosciowego. Ale skoro są osoby chcące to zbierać to trzeba im na to pozwolić zamiast nazywać ich idiotami a przedmiot ich pasji chłamem lub badziewiem.
Dla jednych niezrozumiałe jest kolekcjonowanie kapsli w ogóle, a inni nie wiedzą po co traktować jako nowy wzór kapsel, który od poprzedniego różni się tylko kolorem lub umiejscowieniem sygnatury. Skoro tolerujemy tych pierwszych, pozwólmy tez egzystować wszystkim pozostałym.

Rozumiem, że jak każdy masz ograniczone zasoby czasowe i może pora, żebyś się tą robotą z kimś podzielił. Niech ktoś z osób bezpośrednio zainteresowanych utrzymaniem działu Inne, czyli zbierający, a może nawet wydający te kapsle, przejmie od Ciebie uzgodnioną część obowiązków. Jeśli postawisz to jako warunek konieczny dalszego istnienia działu to może ktoś się zgłosi. A jeśli się nikt nie zgłosi, to nikt nie będzie mógł mieć pretensji, kiedy ten dział będzie traktowany po macoszemu.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#840 Post autor: chinet »

Mateusz, ja słówko w sprawie pojęcia "Niedodane". Zakładka "Kapsle usunięte lub niedodane do katalogu" jest integralną częścią katalogu, więc siłą rzeczy chcąc nie chcąc, kapsle tam umieszczone znajdują się w katalogu :D . A za pół roku odezwie się kilku kolekcjonerów z prośbą o dodanie tam znaczników mam/nie mam... Ot, taki czarny scenariusz widzę... :roll:
Jestem trollem :mad:

ODPOWIEDZ