Katalog kapsli polskich

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#841 Post autor: wismat »

Ale skoro są osoby chcące to zbierać to trzeba im na to pozwolić zamiast nazywać ich idiotami a przedmiot ich pasji chłamem lub badziewiem.
w życiu nie słyszałem żeby ktoś powiedział coś tak okropnego.

A więc pytam: Czy jest ktoś chętny poświęcać regularnie swój czas i obrabiać zdjęcia w podobny sposób jak ja do działu Inne? Wymagane użycie conajmniej programu GIMP czasem da się w miarę automatycznie, czasem trzeba rzeźbić ręcznie.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#842 Post autor: Krzysiek »

Kibi pisze: 15 lipca 2018, 12:19 Rozumiem, że jak każdy masz ograniczone zasoby czasowe i może pora, żebyś się tą robotą z kimś podzielił. Niech ktoś z osób bezpośrednio zainteresowanych utrzymaniem działu Inne, czyli zbierający, a może nawet wydający te kapsle, przejmie od Ciebie uzgodnioną część obowiązków. Jeśli postawisz to jako warunek konieczny dalszego istnienia działu to może ktoś się zgłosi. A jeśli się nikt nie zgłosi, to nikt nie będzie mógł mieć pretensji, kiedy ten dział będzie traktowany po macoszemu.
Wismat.
Według mnie należy postawić sprawę jasno: są pewne priorytety w katalogu. Z założenia dział "Inne" miał być traktowany jako miejsce dla kapsli powszechnie uznanych za szemrane, gorsze. Zdecydowana większość w tym dziale nie spełnia podstawowego celu kapsla jakim jest zamknięcie butelki. Tymczasem "Inne" są dzisiaj traktowane tak samo jak "Browary": są porozdzielane na grupy, ponumerowane, regularnie aktualizowane, dostępne są te same funkcje. Przyczyniło się to do wzrostu ich wartości, zwiększenia liczby osób które zbierają i niestety także patologii polegającej na tworzeniu swoich kapsli w celach wymian lub zarobku. Prawdę mówiąc nie obchodziło mnie to aż do momentu w którym napisałeś że nie masz czasu na poprawianie funkcjonalności katalogu bo musisz obrabiać 8 kolorów kolekcjonera Zygfryda albo okolicznościową serię z okazji oberwania chmury w Biłgoraju.

Mój pomysł jest taki: nie bawmy się w kolejny dział. Niech dział "Inne" zacznie funkcjonować na takich zasadach jak planowałeś "Niedodane". Zrobisz nowy dział, stworzysz sobie kolejny problem bo nie będziesz w stanie jednoznacznie określić granicy między nimi. Oczywiście możesz szukać dodatkowej osoby która pomoże Ci prowadzić "Inne" w obecnej formie, ale to tylko pogłębi problem który wywołał tę dyskusję czyli masową produkcję szemranych kapsli.

Nie wiem jak dokładnie wygląda Twoje porozumienie z Pawłem odnośnie działu "Browary" i czy jesteś w stanie poświęcać mu więcej czasu kosztem "Innych". Wiem natomiast że cały czas pracujesz nad katalogiem kapsli niepiwnych i to powinien być w tym momencie priorytet. A i kilka mniejszych spraw się znajdzie jak chociażby dokładniejszy opis różnic między poszczególnymi kapslami.

Ze swojej strony dodałbym jeszcze wyszukiwarkę na kształt Indeksu czy CCI. Ostatnio widzę sporo zapytań od młodych kolekcjonerów o kapsle które wydają się oczywiste. No właśnie, oczywiste dla kogoś kto już od dawna zbiera i wie że żółta Promocja to Jabłonowo, 1410 to marka własna Leader Price'a a Pilsberga warzono na eksport w Van Purze. Patrząc z tej perspektywy katalog nie jest pomocny bo musiałbyś losowo sprawdzać kolejne strony. Czy z technicznego punktu widzenia istnieje możliwość stworzenia wyszukiwarki która szukałaby kapsle np. po tagach w których umieszczone byłyby napisy z lica?
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Katalog kapsli polskich

#843 Post autor: southern »

Ted i Krzysiek mają wg mnie pełną rację. Już wcześniej parę razy, podnosiłem problem umieszczania w katalogu różnych, samoróbek, kartoflaków i innych popierdółek, wskazując na to, że bytność w katalogu w pewien sposób je nobilituje i daje "rodowód". W obecnej sytuacji nazwa Katalogu jest jakby mniej adekwatna do rzeczywistości. Niby dlaczego pamięć po ww. kartoflakach miałaby nie zaginąć? Kapsle te powinny(jak już ktoś potrzebuje je produkować) funkcjonować wyłącznie na poziomie bezpośrednich wymian lub sprzedaży(jeśli będzie klient). Będę miał "swój" kapsel, zaproponuję kontrahentowi i już. Nie ma naprawdę potrzeby informować w Katalogu(w kilku kolorach) o tym, że ktoś zebrał 5 lub 10 tys. kapsli. Napędzany jest patologiczny proceder wytwarzania byle czego wyłącznie z chęci zysku. Sam nie zbieram takich kapsli i nie będę, szkoda mi zwyczajnie ludzi, którzy za kartoflaki potrafią zapłacić na alle.. spore, nieadekwatne do wartości pieniądze za kapsle o niczym. No ale przecież są w Katalogu... I to jest smutne i szkodliwe dla naszego hobby.

Ted
Posty: 9
Rejestracja: 31 października 2016, 22:18

Re: Katalog kapsli polskich

#844 Post autor: Ted »

Ja osobiście uważam, że:
- decyzja nie umieszczania kapsli w różnych odcieniach to bardzo dobry ruch. Poszedłbym jeszcze krok dalej. Zamiast obrabiania i umieszczania ich jako odmiany notatka "Kapsel występuje w odmianach kolorystycznych."
- co do odwiecznej dyskusji odnośnie sers Canpack z 2008 dodałbym je do innych i zamknął prowadzoną od lat dyskusję na ten temat.
- funkcjonowania działu Kapsle usunięte lub niedodane do katalogu bym nie rozpoczynał. Umieszczenie tam kapsla wymaga też nakładu pracy, a autor katalogu ma pełne prawo do subiektywnej oceny, które kapsle ze znanych sobie powodów nie umieszcza w katalogu i nie musi o tym nikogo informować.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#845 Post autor: wismat »

Mój pomysł jest taki: nie bawmy się w kolejny dział. Niech dział "Inne" zacznie funkcjonować na takich zasadach jak planowałeś "Niedodane". Zrobisz nowy dział, stworzysz sobie kolejny problem bo nie będziesz w stanie jednoznacznie określić granicy między nimi. Oczywiście możesz szukać dodatkowej osoby która pomoże Ci prowadzić "Inne" w obecnej formie, ale to tylko pogłębi problem który wywołał tę dyskusję czyli masową produkcję szemranych kapsli.
Ta podstrona niedodanych jest między innymi po to, abym mógł dodać taką serię 290 kapsli z 2007 roku w niecałe 25 minut: https://katalogkapsli.pl/niedodane.php# ... -Serie2007 wraz z informacją o historii. Każdy sobie w sumieniu odpowie czy chce płacić/wymieniać się za taką serię wg własnego uznania.
Nie wiem jak dokładnie wygląda Twoje porozumienie z Pawłem odnośnie działu "Browary" i czy jesteś w stanie poświęcać mu więcej czasu kosztem "Innych". Wiem natomiast że cały czas pracujesz nad katalogiem kapsli niepiwnych i to powinien być w tym momencie priorytet. A i kilka mniejszych spraw się znajdzie jak chociażby dokładniejszy opis różnic między poszczególnymi kapslami.
Na sytuację piwnych to nie wpłynie, z niepiwnymi jest pewien problem z uzyskaniem kolejnych skanów, niemniej publicznie o tym póki co nie piszę. Dlatego staram się uporządkować sprawę innych teraz.
Ze swojej strony dodałbym jeszcze wyszukiwarkę na kształt Indeksu czy CCI.
I to jest coś, na co dzięki ostatniej decyzji mam zamiar znaleźć W KOŃCU czas.


Cieszę się, że ze swoją decyzją nie spotykam tylko i wyłącznie krytyki.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#846 Post autor: Mike007 »

A może by tak otworzyć dział inne dla użytkowników i pozwolić im na samodzielne dodawanie kapsli? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście każde takie działanie musiałoby przejść akceptację przez moderatora/admina
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#847 Post autor: Krzysiek »

Ja nie neguję takiej formy umieszczania szemranych kapsli. Chodzi mi o to że zaczynamy za bardzo rozdrabniać katalog. W momencie powstawania działu "inne" jego założenia były takie jak teraz strony z tzw. niedodanymi. To znaczy uznano że część kapsli jest z pewnych powodów gorsza i niegodna tego by umieszczać je z kapslami browarowymi. Niestety z czasem dział "inne" zaczął służyć legitymizacji takich sztuk. I to jest główny powód tego że obecnie znowu robimy podział i uznajemy że pewne kapsle są jeszcze gorsze i nie powinny być w tym dziale. W ten sposób prędzej czy później spotkasz się z krytyką i pretensjami na zasadzie "bo kapsel X jest w innych a mój kapsel w niedodanych". Albo dlaczego oficjalnie ogłoszona próba kapsla giełdowego ma być obok oszukańczego kapsla z Męskiego Grania. I tak dalej. Tak tylko piszę. ;)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#848 Post autor: wismat »

Przez te wszystkie lata się już przyzwyczaiłem. Powiem szczerze, niezła szkoła życia ;) Jednakże nie jest krytykowany tylko ten kto nic nie robi. W tym momencie to wg mnie najlepsza decyzja ze wszystkich możliwych, jeśli dział Inne ma w ogóle być utrzymywany. Historia oceni czy była ona takową. Wiecie co? Pamiętam rok 2014, kiedy byłą reforma Pawła. Zamknięto dział Inne... Gdybym go ponownie nie otworzył, nie miałbym tego problemu. Ale jeszcze mi się chce...

Mike007, nie ma takiej możliwości. Jakość zdjęć od użytkowników jest niestety w przeważającej części zbyt słaba, a obrobienie takiego zdjęcia wymaga pracy.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#849 Post autor: Paweł »

Moje zdanie znacie: dział "Inne" - precz. Żeby jednak benedyktyńska robota Mateusza nie poszła na marne, postuluję wszystkie zdjęcia przenieść w formie galerii na inną domenę, żeby nie legitymizować tych produkcji pod szyldem Katalogu.
To samo dotyczy się serii chodzących na Konstancinie i Kormoranie w 2007 - a wcześniej jako reklamowe na Allegro. Nie zaprzestanę tępienia wszelkich prób wejścia kapsli do katalogu bocznymi drzwiami, jaka by nie była to metoda. A więc przestańcie mi przysyłać "gratis" wasze domowe produkcje - nie stracę na nie nawet chwili, tym bardziej że jak ktoś słusznie zauważył, nie mam czasu nawet na regularne kapsle rzeczywistych browarów.

Awatar użytkownika
imperial_porter
Posty: 12
Rejestracja: 24 marca 2017, 10:37
Lokalizacja: Augustów
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#850 Post autor: imperial_porter »

o handlarze tera mają ból dupy :( jak mi przykro

stanowcze NIE dla tęczowych kapsli !! oraz pseudo browarów domowych
przez te tęczowe kapsle robił sie smietnik w katalogu

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#851 Post autor: Kibi »

Paweł pisze: 15 lipca 2018, 20:40 Moje zdanie znacie: dział "Inne" - precz. Żeby jednak benedyktyńska robota Mateusza nie poszła na marne, postuluję wszystkie zdjęcia przenieść w formie galerii na inną domenę, żeby nie legitymizować tych produkcji pod szyldem Katalogu.
To nawet dobry pomysł: oddzielna domena dla kapsli, które nie spełniają kryteriów katalogu.
Tylko kto za nią zapłaci i kto będzie obrabiał i dodawał zdjęcia do katalogu kapsli szemranych?
Może ich kolekcjonerzy byliby skłonni?
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Katalog kapsli polskich

#852 Post autor: rwjak »

Może sami producenci.

Jedna jeszcze uwaga co do kapsli INNE . Jeśli przejdzie decyzja o usunięciu ich z katalogu, prponowałbym zastanowienie się nad pozostawieniem etykiet, foliowych owijek, browarnianych tamponów i zastępczych. W końcu chodziły na butelkach.

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Katalog kapsli polskich

#853 Post autor: southern »

Mam pytanie do Szanownej Administracji. Temat był już wałkowany, ale widać nie wszyscy są przekonani co do prawidłowego ustawienia logo Carlsberga. Co w związku z tym, z kapslami pod numerami 33 i 34?

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#854 Post autor: Paweł »

Przekręcimy te Carlsbergi przy okazji poprawiania jakości zdjęć kilkunastu innych pozycji.

pawlosek12
Posty: 1495
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#855 Post autor: pawlosek12 »

Mam taką cielawostkę bo nie wiem jak znaleźć ten browar w internecie.
Załączniki
1133.jpg
1133.jpg (16.36 KiB) Przejrzano 9320 razy

Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Re: Katalog kapsli polskich

#856 Post autor: Arusiak »

Wygląda na ziemniakodruk😀

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#857 Post autor: Kibi »

Arusiak pisze: 25 lipca 2018, 23:47 Wygląda na ziemniakodruk😀
Jeśli potrafisz wydłubać taką matrycę z ziemniaka, to może bym u ciebie zamówił kilka wzorów? :P.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Re: Katalog kapsli polskich

#858 Post autor: Arusiak »

Napisz co potrzebujesz😄

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#859 Post autor: Mike007 »

Czy kapsel Jabłonowo 31 (RRK) nie występuje czasem w dwóch kolorach (tak jak 23 i 24)? Bo mam coś co tak wygląda.
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#860 Post autor: chinet »

Pokaż?
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#861 Post autor: Mike007 »

Dodam tylko, że były zdejmowane z tego samego piwa - na miodzie gryczanym, kupiłem dwie sztuki a w domu zonk.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#862 Post autor: chinet »

Szczerze mówiąc, na Twoich zdjęciach ta różnica kolorów nie powala.
Jestem trollem :mad:

zielak89
Posty: 145
Rejestracja: 17 maja 2015, 15:45
Lokalizacja: Opole

Re: Katalog kapsli polskich

#863 Post autor: zielak89 »

Ja bym obstawiał, że jeden troszkę wyblakł
Zbieram kapsle piwne na sygnatury z całego świata
Stan na 22.02.2019

Polskie: 1510
Zagranica: 2395 z 82 Krajów

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#864 Post autor: Kibi »

Różnica odcieni zawsze największe wrażenie robi na posiadaczu kapsli :D .
Jest określenie na takie przypadki - "odmiana kolorystyczna".
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
eznik
Posty: 153
Rejestracja: 08 kwietnia 2015, 08:37
Lokalizacja: Zabrze

Re: Katalog kapsli polskich

#865 Post autor: eznik »

Dlaczego kapsle Beer Concept zostały usunięte z katalogu (dział "Reklamowe") ?

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#866 Post autor: chinet »

Przeczytaj sobie dwie strony wstecz w tym temacie.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 730
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#867 Post autor: RyBy »

etykieta na kapsel z napisem PIWO SUN jest w dwóch miejscach - proponuje usunąć ją z kapsli niedodanych do katalogu.
dodany
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#868 Post autor: wismat »

OK. Poprawiłem.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Katalog kapsli polskich

#869 Post autor: goblin »

Przytaczając precedens z kapslem Kormorana umieszczonym w katalogu bez sygnatur jako 5a i5b /różnią się sygnaturą i odcieniem blachy/, ciekawi mnie dlaczego nie zostały wyodrębnione jako oddzielne wzory ostatnie kapsle Świeże i Warmińskie Rewolucje, które również różnią się sygnaturą i odcieniem użytych kolorów od tych używanych poprzednio przez browar Kormoran
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#870 Post autor: wismat »

5a/5b różnią się tym, że jeden jest błyszczący, drugi matowy. Warmińskie Rewolucje wyglądają na różnicę w odcieniu, chociaż przyznam, że nowego kapsla nie mam na żywo u siebie i mogę się mylić.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

ODPOWIEDZ