Katalog kapsli polskich

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Rekordy Allegro [przeczytaj 1. post]

#1561 Post autor: yoreck »

Paweł pisze: 15 czerwca 2021, 09:07 Od razu widać, że masz ból dupy z tym Wrocławiem 4, Koszalin 5, Leżajskem 13 i Bydgoszcz 39 i na ich podstawie wnioskujesz, że w takim razie twój Wrocław bez białego koloru musi wejść. Otóż wcale nie musi. I wiesz co? Prędzej usunę swój Wrocław 4 niż dodam twój niedodruk. Bo dla mnie najważniejszy jest spokój, a nie awantura, którą prowokujesz.
Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz ,ze mam ból dupy ? Nie wiem na jakiej postawie sądzisz ,że chcę ,aby Wrocław wszedł do katalogu? Nie wiem jaką awanturę prowokuję?
Otóż WALI MNIE TO CO JEST W KATALOGU ,A CO NIE - już od dawna zbieram kapsle w/g swoich kryteriów .
Post z Wrocławiem /którego notabene NIE MAM :lol: / był tylko przykładem - ponieważ o ile dobrze pamiętam - miały być również umieszczane odmiany kapsli.
Tak więc więcej luzu Paweł ,życie jest kolorowe i do zobaczenia ,mam nadzieję w zdrowiu na kolejnych giełdach :-)
Pozdrawiam :-)
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Katalog kapsli polskich

#1562 Post autor: Bart »

Paweł a może zamiast szukać następcy lepiej poszukać osobę lub osoby do pomocy ? Wiesz taki wyraźny sygnał czy apel mógłby przynieść pozytywny odzew.
Ode mnie i tak duży ukłon bo ciężar gatunkowy z dodawaniem kapsli masz duży (napisałeś odwaga)
Absolutnie mamy najlepszy katalog na świecie. Zgadzam się z southern, że kuleją zasady i właśnie w/g mnie to powinno być ogarnięte. Katalog jest Twój ale jak wyjdziesz trochę do ludzi i na nich przerzucisz część decyzji - byłoby Ci łatwiej. Takie wsłuchanie się w głos kolekcjonerów. Są przecież sposoby...nie wiem ankiety albo to co napisałem na początku czyli zespół.
Nie odbieraj tego jako atak na swoją osobę. Jest forum i mam wrażenie, że osoby wpisujące się tu chcą aby było lepiej. Owszem możemy mieć różne zdania ale celem nadrzędnym powinno być dobro katalogu prawda ? Zresztą jestem zdania, że jak "usiądziemy" do rozmów to coś wymyślimy.

venator24
Posty: 377
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1563 Post autor: venator24 »

Bart pisze: 15 czerwca 2021, 14:15 Paweł a może zamiast szukać następcy lepiej poszukać osobę lub osoby do pomocy ? Wiesz taki wyraźny sygnał czy apel mógłby przynieść pozytywny odzew.
Ode mnie i tak duży ukłon bo ciężar gatunkowy z dodawaniem kapsli masz duży (napisałeś odwaga)
Absolutnie mamy najlepszy katalog na świecie. Zgadzam się z southern, że kuleją zasady i właśnie w/g mnie to powinno być ogarnięte. Katalog jest Twój ale jak wyjdziesz trochę do ludzi i na nich przerzucisz część decyzji - byłoby Ci łatwiej. Takie wsłuchanie się w głos kolekcjonerów. Są przecież sposoby...nie wiem ankiety albo to co napisałem na początku czyli zespół.
Nie odbieraj tego jako atak na swoją osobę. Jest forum i mam wrażenie, że osoby wpisujące się tu chcą aby było lepiej. Owszem możemy mieć różne zdania ale celem nadrzędnym powinno być dobro katalogu prawda ? Zresztą jestem zdania, że jak "usiądziemy" do rozmów to coś wymyślimy.
Popieram kolegę. Też uważam że można to ogarnąć zespołowo. Sam nie zbieram na sygnatury i tu bym się nie mądrzył ale powielanie odcieni, przesunięć tekstu itp to mnie powala.
Już przy jakiejś innej okazji pisałem na ten temat o odcieniach nadruku podkładu czy odcieniach blachy, przesunięciach tekstu itp mankamentach - to nie są kryteria do przyjęcia czy dany kapsel jest innym wzorem. Te jak je nazwałem mankamenty są akceptowalne przez zamawiającego i dopuszcza je do zastosowania na swój produkt pomimo że różnią się od zamówionego wzoru. Dla zamawiającego (browaru) te różnice są nieznaczne, akceptowalne z założenia że konsument na takie drobiazgi nie zwróci uwagi.

kapiral
Posty: 463
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: Katalog kapsli polskich

#1564 Post autor: kapiral »

Poczytałem sobie ostatnią wymianę zdań i mam wrażenie, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z obecnych możliwości Katalogu. Przecież już w chwili obecnej każdy może tworzyć swój Katalog na bazie istniejącego. Wystarczy zaznaczyć w opcjach pod kapslem "x" - oznacz jako kapsel nieposzukiwany i przestaje kuć w oczy czerwony kolor braku (nie jest też dodawany do listy braków do wydruku) co więcej, w każdej chwili możemy po pierwsze widzieć, że taki kapsel istnieje (nieważne czy niedodruk czy odmiana) oraz przywrócić go do swojego katalogu. Jednocześnie funkcja komentarze pozwala na wyrażenie swojej opinii na temat danego kapsla (nie zauważyłem dotychczas, żeby ktoś cenzurował takie opinie).
To że jak każdy mam pewne zastrzeżenia do katalogu nie oznacza, że będę go krytykował (nie myli się ten co nic nie robi a poza tym skąd pewność, że akurat ja mam rację)

Awatar użytkownika
Brat_Piwny
Posty: 80
Rejestracja: 28 lipca 2019, 10:20
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Re: Katalog kapsli polskich

#1565 Post autor: Brat_Piwny »

Zmieniając nieco tematykę. Taka drobna informacja do działu Inne / Zastępcze/ Poznań / Nr 2.
Swój egzemplarz zdjąłem 14.09.1993 r. z piwa Diamond z browaru Warka (rozlewnia w Jaworznie-Dębie). Informację opieram na zapiskach, który sporządziłem wówczas na odwrocie kapsla i etykiety. :)

Awatar użytkownika
almin
Posty: 505
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1566 Post autor: almin »

Koledzy mam pytanie, bo nie potrafię sam znaleźć w katalogu opcji - grupowe zaznaczanie kapsli w ramach browaru, rozlewni itp. Przykładowo nie zbieram niepiwnych i chciałbym jednym kliknięciem oznaczyć wszystkie kapsle Cappy jako nieposzukiwane, a nie klikać każdego z osobna. Czy jest taka możliwość, a jak tak gdzie to znaleźć?
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1567 Post autor: wismat »

Takiej opcji w każdym browarze nie ma, ale jeśli nie zbierasz wszystkich niepiwnych to w zakładce Profil -> Zarządzaj listami braków -> Oznacz wszystkie nieposiadane kapsle w wybranej kategorii jako nieposzukiwane

https://katalogkapsli.pl/profil/dodaj-usun-liste-brakow

Dodatkowo dla osób z abonamentem można ustawić w zakładce Profil zaznaczanie nowododawanych kapsli na szaro
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1568 Post autor: krzysio »

Wiele zagadnień poruszonych zostało w tej dyskusji. Wymiana uwag, czasem kąśliwa, ale też słuszne uwagi w przypadku wielu postów tu padły. Wybrzmiało tu także kilka kwestii.
1. Paweł stoi na stanowisku, że należy niemal do zera sprowadzić sytuacje związane z dodawaniem "na prawdę starych" wzorów. Ma to dużo sensu, gdyż po wielu latach do dyskusji akademickiej można sprowadzić temat, czy dany wzór chodził na butelkach, czy jest to pojedyncza sztuka próbna ( wszystko jedno, czy butelkowana, czy nie ). Przykładów było powyżej kilka. Nie zostały dodane, ani wyrzucone. Ale na przykład Tychy 161 weszły, bo powszechnie wiadomo, że tego kapsla jest dużo. I to był dobry ruch. W/g mnie dodawać możemy tylko nowe stare wzory, które spełniają casus Tychów 161. Są dostępne u wielu kolekcjonerów, a nie ma ich w katalogu.
2. Aktualizacje katalogu. Paweł mówi, że rozważa przekazanie rozwijania [ " Szukam chętnych na przejęcie roli administratora i poprowadzenie projektu "porządkowania". I co najważniejsze: odwagi do poniesienia odpowiedzialności za decyzje. Od kilku lat nie mogę znaleźć kandydatów "]. W wielu sprawach może pomóc grono kolekcjonerów. Dodajemy nowy wzór, gdy pojawi się na butelce. Można ( wzorem zaczerpniętym z jednej ze stron kolekcjonerskich ) dodać do katalogu zdjęcie kapsla na butelce i etykiety. Paweł nie uznaje ( i słusznie ) kapsla w stanie dziewiczym do chwili, gdy będzie on w sprzedaży lub innej formie dostępnej w miarę powszechnie. Należy tylko zachować jakość zdjęć dostępnych w katalogu.
3. Odpowiedzialność za katalog nie może być zbiorowa. Rozwiązania rodem z CCI obniżą rangę tego katalogu w sekundę. Proponuję aby nadzorował to nadal Paweł, ale część pracy ( w szczególności wskazującej, że dany wzór już chodzi ) robili konkretni kolekcjonerzy. Będzie to wymagało zapewne modyfikacji serwisu ze strony Wismata. Po zamieszczeniu zdjęć na forum - można by je dodać do katalogu.
4. Kwestie techniczne związane ze zdjęciami, umieszczeniem sygnatur itp. Tu należy po prostu stworzyć instrukcję z wymaganiami i przykładami oraz sposobem na realizację tych zdjęć.

Na koniec powiem, że ja jestem bardzo przywiązany do tego, co jest moje i mimo iż szanuje ludzi, kolegów, przyjaciół itp., to generalnie mówiąc łagodnie nie jestem podatny na rady wszystkich, co mam zrobić z tym, czy owym, co moje jest. Przychodzisz do mnie i nie podoba Ci się kolor moich ścian lub meble? To nie przychodź.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Katalog kapsli polskich

#1569 Post autor: southern »

krzysio pisze: 17 czerwca 2021, 20:18 Wiele zagadnień poruszonych zostało w tej dyskusji. Wymiana uwag, czasem kąśliwa, ale też słuszne uwagi w przypadku wielu postów tu padły. Wybrzmiało tu także kilka kwestii.
1. Paweł stoi na stanowisku, że należy niemal do zera sprowadzić sytuacje związane z dodawaniem "na prawdę starych" wzorów. Ma to dużo sensu, gdyż po wielu latach do dyskusji akademickiej można sprowadzić temat, czy dany wzór chodził na butelkach, czy jest to pojedyncza sztuka próbna ( wszystko jedno, czy butelkowana, czy nie ). Przykładów było powyżej kilka. Nie zostały dodane, ani wyrzucone. Ale na przykład Tychy 161 weszły, bo powszechnie wiadomo, że tego kapsla jest dużo. I to był dobry ruch. W/g mnie dodawać możemy tylko nowe stare wzory, które spełniają casus Tychów 161. Są dostępne u wielu kolekcjonerów, a nie ma ich w katalogu.
2. Aktualizacje katalogu. Paweł mówi, że rozważa przekazanie rozwijania [ " Szukam chętnych na przejęcie roli administratora i poprowadzenie projektu "porządkowania". I co najważniejsze: odwagi do poniesienia odpowiedzialności za decyzje. Od kilku lat nie mogę znaleźć kandydatów "]. W wielu sprawach może pomóc grono kolekcjonerów. Dodajemy nowy wzór, gdy pojawi się na butelce. Można ( wzorem zaczerpniętym z jednej ze stron kolekcjonerskich ) dodać do katalogu zdjęcie kapsla na butelce i etykiety. Paweł nie uznaje ( i słusznie ) kapsla w stanie dziewiczym do chwili, gdy będzie on w sprzedaży lub innej formie dostępnej w miarę powszechnie. Należy tylko zachować jakość zdjęć dostępnych w katalogu.
3. Odpowiedzialność za katalog nie może być zbiorowa. Rozwiązania rodem z CCI obniżą rangę tego katalogu w sekundę. Proponuję aby nadzorował to nadal Paweł, ale część pracy ( w szczególności wskazującej, że dany wzór już chodzi ) robili konkretni kolekcjonerzy. Będzie to wymagało zapewne modyfikacji serwisu ze strony Wismata. Po zamieszczeniu zdjęć na forum - można by je dodać do katalogu.
4. Kwestie techniczne związane ze zdjęciami, umieszczeniem sygnatur itp. Tu należy po prostu stworzyć instrukcję z wymaganiami i przykładami oraz sposobem na realizację tych zdjęć.

Na koniec powiem, że ja jestem bardzo przywiązany do tego, co jest moje i mimo iż szanuje ludzi, kolegów, przyjaciół itp., to generalnie mówiąc łagodnie nie jestem podatny na rady wszystkich, co mam zrobić z tym, czy owym, co moje jest. Przychodzisz do mnie i nie podoba Ci się kolor moich ścian lub meble? To nie przychodź.
Wszystko prawda. Ufam, że po głębszym namyśle, dostrzeżesz nietrafność Twojego porównania(ściany, meble, absencja), ktoś mógłby odnieść wrażenie, że nie dostrzegasz rzeczywistej roli i znaczenia Katalogu dla kolekcjonerów. Hasło: "Nie podoba się, to nie korzystaj", to dość infantylne. Dyskusja(przynajmniej moje sugestie) wg mnie, miała na celu pomoc w udoskonaleniu Katalogu, przez zachętę do wprowadzenia jasnych, stałych zasad i żelazną konsekwencję w ich realizacji/przestrzeganiu przez autorów/adminów Katalogu.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Katalog kapsli polskich

#1570 Post autor: Bart »

kapiral pisze: 17 czerwca 2021, 07:49 Poczytałem sobie ostatnią wymianę zdań i mam wrażenie, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z obecnych możliwości Katalogu. Przecież już w chwili obecnej każdy może tworzyć swój Katalog na bazie istniejącego. Wystarczy zaznaczyć w opcjach pod kapslem "x" - oznacz jako kapsel nieposzukiwany i przestaje kuć w oczy czerwony kolor braku (nie jest też dodawany do listy braków do wydruku) co więcej, w każdej chwili możemy po pierwsze widzieć, że taki kapsel istnieje (nieważne czy niedodruk czy odmiana) oraz przywrócić go do swojego katalogu. Jednocześnie funkcja komentarze pozwala na wyrażenie swojej opinii na temat danego kapsla (nie zauważyłem dotychczas, żeby ktoś cenzurował takie opinie).
To że jak każdy mam pewne zastrzeżenia do katalogu nie oznacza, że będę go krytykował (nie myli się ten co nic nie robi a poza tym skąd pewność, że akurat ja mam rację)
Głos rozsądku ale nie eliminuje wszystkiego o czym rozmawiamy...chociażby w drugą stronę ze "starymi nowymi" nie dodanymi, czy to co pisał Paweł wspomniał o administrowaniu.
krzysio pisze: 17 czerwca 2021, 20:18 Wiele zagadnień poruszonych zostało w tej dyskusji. Wymiana uwag, czasem kąśliwa, ale też słuszne uwagi w przypadku wielu postów tu padły. Wybrzmiało tu także kilka kwestii.
1. Paweł stoi na stanowisku, że należy niemal do zera sprowadzić sytuacje związane z dodawaniem "na prawdę starych" wzorów. Ma to dużo sensu, gdyż po wielu latach do dyskusji akademickiej można sprowadzić temat, czy dany wzór chodził na butelkach, czy jest to pojedyncza sztuka próbna ( wszystko jedno, czy butelkowana, czy nie ). Przykładów było powyżej kilka. Nie zostały dodane, ani wyrzucone. Ale na przykład Tychy 161 weszły, bo powszechnie wiadomo, że tego kapsla jest dużo. I to był dobry ruch. W/g mnie dodawać możemy tylko nowe stare wzory, które spełniają casus Tychów 161. Są dostępne u wielu kolekcjonerów, a nie ma ich w katalogu.
2. Aktualizacje katalogu. Paweł mówi, że rozważa przekazanie rozwijania [ " Szukam chętnych na przejęcie roli administratora i poprowadzenie projektu "porządkowania". I co najważniejsze: odwagi do poniesienia odpowiedzialności za decyzje. Od kilku lat nie mogę znaleźć kandydatów "]. W wielu sprawach może pomóc grono kolekcjonerów. Dodajemy nowy wzór, gdy pojawi się na butelce. Można ( wzorem zaczerpniętym z jednej ze stron kolekcjonerskich ) dodać do katalogu zdjęcie kapsla na butelce i etykiety. Paweł nie uznaje ( i słusznie ) kapsla w stanie dziewiczym do chwili, gdy będzie on w sprzedaży lub innej formie dostępnej w miarę powszechnie. Należy tylko zachować jakość zdjęć dostępnych w katalogu.
3. Odpowiedzialność za katalog nie może być zbiorowa. Rozwiązania rodem z CCI obniżą rangę tego katalogu w sekundę. Proponuję aby nadzorował to nadal Paweł, ale część pracy ( w szczególności wskazującej, że dany wzór już chodzi ) robili konkretni kolekcjonerzy. Będzie to wymagało zapewne modyfikacji serwisu ze strony Wismata. Po zamieszczeniu zdjęć na forum - można by je dodać do katalogu.
4. Kwestie techniczne związane ze zdjęciami, umieszczeniem sygnatur itp. Tu należy po prostu stworzyć instrukcję z wymaganiami i przykładami oraz sposobem na realizację tych zdjęć.

Na koniec powiem, że ja jestem bardzo przywiązany do tego, co jest moje i mimo iż szanuje ludzi, kolegów, przyjaciół itp., to generalnie mówiąc łagodnie nie jestem podatny na rady wszystkich, co mam zrobić z tym, czy owym, co moje jest. Przychodzisz do mnie i nie podoba Ci się kolor moich ścian lub meble? To nie przychodź.
1) Gdyby był odpowiedni temat ze zdjęciami takich kapsli nawet bez możliwości komentowania a jedynie kontaktem do Pawła...byłaby to (chociaż) szansa na kilka wyjaśnień. Myślę, że odrobina wysiłku jest tego warta. Brat_Piwny ze swoimi zapiskami jest przykładem, że coś można wyjaśnić.
2, 3) Dokładnie to miałem na myśli pisząc o pomocy. Głos decyzyjny należałby do Pawła. Pomoc, zespół na pewno się przyda.

Co do ostatniej części Twojej wypowiedzi...katalog owszem jest Pawła i przez swoje funkcje jest dostępny dla ogółu. Nie jest to jednak strona internetowa z jego kolekcją (tu miałbyś rację). Jeżeli ktoś chce podsunąć pomysł - nie jest to krytyka a dalej pomysł, który Paweł rozpatrzy lub nie.
Czy jeżeli w przyszłości przyjdzie do Ciebie syn i powie Ci, że ten kolor ścian mu się nie podoba a te meble mógłbyś już zmienić to powiesz mu nie przychodź więcej czy zmienisz kolor (meble zostaw mogą być w cenie) ? a gdyby tak syn przyszedł i powiedział, że kolor jest już wyblakły i "tata pomogę Ci pomalować" to jestem przekonany, że pomoc przyjmiesz :)

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1571 Post autor: Mike007 »

Brat_Piwny pisze: 17 czerwca 2021, 08:29 Zmieniając nieco tematykę. Taka drobna informacja do działu Inne / Zastępcze/ Poznań / Nr 2.
Swój egzemplarz zdjąłem 14.09.1993 r. z piwa Diamond z browaru Warka (rozlewnia w Jaworznie-Dębie). Informację opieram na zapiskach, który sporządziłem wówczas na odwrocie kapsla i etykiety. :)
14.09.1993, miałem wtedy niespełna 4 miesiące :) A z kolei kapsel, o którym piszesz ostatnio wpadł mi do kolekcji... No kto by pomyślał, że to Warecki wyrób. Nie mniej jednak to ważna informacja, przynajmniej dla mnie - wyczulonego na wszystko co wareckie. Dzięki za informację, tą jak i inne podobne dot. poszczególnych kapsli, które wstawiasz na forum. Myślę, że są one bardzo cenne dla ogółu społeczności.
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1572 Post autor: krzysio »

Bart pisze: 17 czerwca 2021, 21:47 Czy jeżeli w przyszłości przyjdzie do Ciebie syn i powie Ci, że ten kolor ścian mu się nie podoba a te meble mógłbyś już zmienić to powiesz mu nie przychodź więcej czy zmienisz kolor (meble zostaw mogą być w cenie) ? a gdyby tak syn przyszedł i powiedział, że kolor jest już wyblakły i "tata pomogę Ci pomalować" to jestem przekonany, że pomoc przyjmiesz :)
:) Podtrzymuję swoje zdanie. Nie ma wśród nas kolekcjonerów takich relacji, które mogłyby być zbliżone do relacji ojciec - syn. Nie ma też - odnosząc się do innej wypowiedzi takiego rozwiązania ( w sensie uporządkowania wzorów w katalogu ), które byłoby dogodne dla wszystkich. Dla tego status quo, jaki ma obecna zawartość katalogu nie powinna być zmieniana wstecz ( poza na prawdę uzasadnionymi przypadkami podpartymi wieloma dowodami obecności wzoru ). Można natomiast zastanowić się, jak pomóc w jego rozwoju w sensie wzięcia na siebie części prac przygotowawczych.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Katalog kapsli polskich

#1573 Post autor: Bart »

krzysio pisze: 17 czerwca 2021, 22:33
Bart pisze: 17 czerwca 2021, 21:47 Czy jeżeli w przyszłości przyjdzie do Ciebie syn i powie Ci, że ten kolor ścian mu się nie podoba a te meble mógłbyś już zmienić to powiesz mu nie przychodź więcej czy zmienisz kolor (meble zostaw mogą być w cenie) ? a gdyby tak syn przyszedł i powiedział, że kolor jest już wyblakły i "tata pomogę Ci pomalować" to jestem przekonany, że pomoc przyjmiesz :)
:) Podtrzymuję swoje zdanie. Nie ma wśród nas kolekcjonerów takich relacji, które mogłyby być zbliżone do relacji ojciec - syn. Nie ma też - odnosząc się do innej wypowiedzi takiego rozwiązania ( w sensie uporządkowania wzorów w katalogu ), które byłoby dogodne dla wszystkich. Dla tego status quo, jaki ma obecna zawartość katalogu nie powinna być zmieniana wstecz ( poza na prawdę uzasadnionymi przypadkami podpartymi wieloma dowodami obecności wzoru ). Można natomiast zastanowić się, jak pomóc w jego rozwoju w sensie wzięcia na siebie części prac przygotowawczych.
Jak to ? Przecież jesteśmy rodziną, bracią...kolekcjonerską :)
Spoko, rozumiem Twoją argumentację tylko nie zgadzam się z twierdzeniem, że jeżeli coś jest moje, ogólnodostępne i możesz z tego korzystać to nie masz prawa podrzucać mi pomysłów (bo nie chodzi o narzucanie).
Podpisuję się pod ostatnim postem southern.

Mike007 pisze: 17 czerwca 2021, 21:56
Brat_Piwny pisze: 17 czerwca 2021, 08:29 Zmieniając nieco tematykę. Taka drobna informacja do działu Inne / Zastępcze/ Poznań / Nr 2.
Swój egzemplarz zdjąłem 14.09.1993 r. z piwa Diamond z browaru Warka (rozlewnia w Jaworznie-Dębie). Informację opieram na zapiskach, który sporządziłem wówczas na odwrocie kapsla i etykiety. :)
...Dzięki za informację, tą jak i inne podobne dot. poszczególnych kapsli, które wstawiasz na forum. Myślę, że są one bardzo cenne dla ogółu społeczności.
Miałem okazję poznać Sławka osobiście (pozdrawiam!)...kopalnia wiedzy. Inne szersze spojrzenie na nasze hobby przez zbieranie etykiet i robienie notatek.
Właśnie dzięki takim ludziom (taką pomoc mam na myśli) jest szansa na wyjaśnienie niektórych kapsli a co za tym idzie korekt w katalogu. Co do nowych kapsli warto wypracować zasady.

Awatar użytkownika
almin
Posty: 505
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1574 Post autor: almin »

wismat pisze: 17 czerwca 2021, 18:00 Takiej opcji w każdym browarze nie ma, ale jeśli nie zbierasz wszystkich niepiwnych to w zakładce Profil -> Zarządzaj listami braków -> Oznacz wszystkie nieposiadane kapsle w wybranej kategorii jako nieposzukiwane

https://katalogkapsli.pl/profil/dodaj-usun-liste-brakow

Dodatkowo dla osób z abonamentem można ustawić w zakładce Profil zaznaczanie nowododawanych kapsli na szaro
Dzięki za pomoc
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rekordy Allegro [przeczytaj 1. post]

#1575 Post autor: Paweł »

southern pisze: 15 czerwca 2021, 13:48 Znowu wysyp kopernikańskich "odkryć"(rockstar) i znane od dawna dreptanie w miejscu. Nie chodzi o godzeniu wszystkich interesów, tylko o jasne zasady, kryteria i żelazną konsekwencję. Ludziska nie kumają, z jakiego powodu w stosunku do pewnych wzorów stosuje się określone kryteria, wobec innych(w podobnej sytuacji)nie. Chyba, że odpowiedzią jest "no bo tak...", wtedy ok., zbędna dyskusja. Jeżeli jedynym kryterium jest fakt posiadania kapsla przez Ciebie lub posiadają go, jak to się ostatnio słyszy w reklamie piwa, "koleżcy" :wink: , to trzeba to twardo powiedzieć i skończyć ten serial mielenia, bo z tego mąki nie ma i długo nie będzie. Tak dla doprecyzowania, nie jestem zwolennikiem siłowego tworzenia nowych wzorów, sam posiadam trochę kapsli, które mogłyby się ubiegać o miejsce w Katalogu, jeżeli przyjąć kryteria wcześniej stosowane, nie zależy mi na tym. Ostatnio zaproponowałem od razu do niedodanych(wg mnie) próbę Sierpca, tak dla informacji dla innych, że coś takiego może się w przyrodzie przydażyć, nawet nie myślałem, żeby go lansować jako nieznany, zaginiony, stary nowy wzór.
Tok myślenia prawidłowy. Teraz jeszcze potrzeba znaleźć kogoś, kto wykona zadania:
- wytworzenie jasnych zasad, kryteriów i żelazną konsekwencję
- na podstawie wytworzonych zasad, kryteriów i konsekwencji przemodeluje katalog
Ktoś chętny?

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rekordy Allegro [przeczytaj 1. post]

#1576 Post autor: Paweł »

yoreck pisze: 15 czerwca 2021, 13:56 Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz ,ze mam ból dupy ? Nie wiem na jakiej postawie sądzisz ,że chcę ,aby Wrocław wszedł do katalogu? Nie wiem jaką awanturę prowokuję?
Otóż WALI MNIE TO CO JEST W KATALOGU ,A CO NIE - już od dawna zbieram kapsle w/g swoich kryteriów .
Post z Wrocławiem /którego notabene NIE MAM :lol: / był tylko przykładem - ponieważ o ile dobrze pamiętam - miały być również umieszczane odmiany kapsli.
Tak więc więcej luzu Paweł ,życie jest kolorowe i do zobaczenia ,mam nadzieję w zdrowiu na kolejnych giełdach :-)
Pozdrawiam :-)
To tobie życzę luzu. Szczególnie że zacząłeś od wylania żalu na forum, że twojego Wrocławia nie ma w katalogu, a mój jest.
Te śmiejące się mordki dodawane do postu nic nie zmienią - wyszło szydło z worka, co cię boli.
Więc schowaj swoje ego do kieszeni i przyjmij do wiadomości, że NIE JESTEŚ NAJWAŻNIEJSZY. Jesteś tylko jednym z prawie 1000 kolekcjonerów zarejstrowanych w katalogu i poza nim, którzy zbierają kapsle.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1577 Post autor: Paweł »

Bart pisze: 15 czerwca 2021, 14:15 Paweł a może zamiast szukać następcy lepiej poszukać osobę lub osoby do pomocy ? Wiesz taki wyraźny sygnał czy apel mógłby przynieść pozytywny odzew.
Ode mnie i tak duży ukłon bo ciężar gatunkowy z dodawaniem kapsli masz duży (napisałeś odwaga)
Absolutnie mamy najlepszy katalog na świecie. Zgadzam się z southern, że kuleją zasady i właśnie w/g mnie to powinno być ogarnięte. Katalog jest Twój ale jak wyjdziesz trochę do ludzi i na nich przerzucisz część decyzji - byłoby Ci łatwiej. Takie wsłuchanie się w głos kolekcjonerów. Są przecież sposoby...nie wiem ankiety albo to co napisałem na początku czyli zespół.
Nie odbieraj tego jako atak na swoją osobę. Jest forum i mam wrażenie, że osoby wpisujące się tu chcą aby było lepiej. Owszem możemy mieć różne zdania ale celem nadrzędnym powinno być dobro katalogu prawda ? Zresztą jestem zdania, że jak "usiądziemy" do rozmów to coś wymyślimy.
Nie, katalog nie jest mój. Nie mam do niego żadnych praw własności. Już prędzej jest Mateusza, bo to na niego zarejestrowane jest konto u dostawcy platformy serwerowej w chmurze. Nie mam żadnych loginów i haseł i samodzielnie nie mogę nic zrobić - celowo wszystkiego się pozbyłem, bo są lepsi ode mnie.
Wiem, że zasady powinny być ogarnięte. Ale kto ma to zrobić? Moja era już się skończyła, jestem zmęczony i nielubiany. Nie chcę się w tym znowu babrać od nowa.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1578 Post autor: Paweł »

venator24 pisze: 16 czerwca 2021, 19:36 Popieram kolegę. Też uważam że można to ogarnąć zespołowo. Sam nie zbieram na sygnatury i tu bym się nie mądrzył ale powielanie odcieni, przesunięć tekstu itp to mnie powala.
Już przy jakiejś innej okazji pisałem na ten temat o odcieniach nadruku podkładu czy odcieniach blachy, przesunięciach tekstu itp mankamentach - to nie są kryteria do przyjęcia czy dany kapsel jest innym wzorem. Te jak je nazwałem mankamenty są akceptowalne przez zamawiającego i dopuszcza je do zastosowania na swój produkt pomimo że różnią się od zamówionego wzoru. Dla zamawiającego (browaru) te różnice są nieznaczne, akceptowalne z założenia że konsument na takie drobiazgi nie zwróci uwagi.
Dla ciebie i np. dla mnie te kryteria nie są do przyjęcia, a dla innych jak najbardziej tak. I jak to pogodzić? Dla aktualnie wypuszczanych wzorów można byłoby jeszcze coś uradzić. Dla 10-letnich może też. Ale dla 20-30-40-50 letnich i starszych nie da rady. Nie dowiesz się jak to z nimi było naprawdę.

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Katalog kapsli polskich

#1579 Post autor: southern »

Paweł pisze: 18 czerwca 2021, 08:35
Bart pisze: 15 czerwca 2021, 14:15 Paweł a może zamiast szukać następcy lepiej poszukać osobę lub osoby do pomocy ? Wiesz taki wyraźny sygnał czy apel mógłby przynieść pozytywny odzew.
Ode mnie i tak duży ukłon bo ciężar gatunkowy z dodawaniem kapsli masz duży (napisałeś odwaga)
Absolutnie mamy najlepszy katalog na świecie. Zgadzam się z southern, że kuleją zasady i właśnie w/g mnie to powinno być ogarnięte. Katalog jest Twój ale jak wyjdziesz trochę do ludzi i na nich przerzucisz część decyzji - byłoby Ci łatwiej. Takie wsłuchanie się w głos kolekcjonerów. Są przecież sposoby...nie wiem ankiety albo to co napisałem na początku czyli zespół.
Nie odbieraj tego jako atak na swoją osobę. Jest forum i mam wrażenie, że osoby wpisujące się tu chcą aby było lepiej. Owszem możemy mieć różne zdania ale celem nadrzędnym powinno być dobro katalogu prawda ? Zresztą jestem zdania, że jak "usiądziemy" do rozmów to coś wymyślimy.
Nie, katalog nie jest mój. Nie mam do niego żadnych praw własności. Już prędzej jest Mateusza, bo to na niego zarejestrowane jest konto u dostawcy platformy serwerowej w chmurze. Nie mam żadnych loginów i haseł i samodzielnie nie mogę nic zrobić - celowo wszystkiego się pozbyłem, bo są lepsi ode mnie.
Wiem, że zasady powinny być ogarnięte. Ale kto ma to zrobić? Moja era już się skończyła, jestem zmęczony i nielubiany. Nie chcę się w tym znowu babrać od nowa.
Nie no, nie popadaj w pesymizm i kryzys samooceny. Jak to mawiają w środowisku wymiaru sprawiedliwości, sprawa(tu dyskusja) jest w fazie "w sprawie", nie zaś "przeciwko", przynajmniej ja mam taki pogląd. Fakt, narzuciłeś w swoim czasie nieco konfrontacyjny, władczy styl polemiki, który, moim zdaniem, nie był potrzebny, nie wszyscy na forum są nastolatkami, uganiającymi się za nowymi(wyblakłymi) wzorami po parkach(przy całym szacunku dla naszych nastoletnich braci i sióstr w kolekcjonerskiej wierze).

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1580 Post autor: Paweł »

Brat_Piwny pisze: 17 czerwca 2021, 08:29 Zmieniając nieco tematykę. Taka drobna informacja do działu Inne / Zastępcze/ Poznań / Nr 2.
Swój egzemplarz zdjąłem 14.09.1993 r. z piwa Diamond z browaru Warka (rozlewnia w Jaworznie-Dębie). Informację opieram na zapiskach, który sporządziłem wówczas na odwrocie kapsla i etykiety. :)
To jest bardzo dobra wiadomość. Na CCI nikt się nie przyznaje do tego kapsla, więc można go uznać nie jako zastępczy, a czysto polski i utworzyć nową rozlewnię.
Drugi kapsel wyrzuciłbym (Extra) - kolejny z NRD - analogicznie jak BBM z Saksonii, który jakiś czas temu już wyleciał. Przynajmniej jedna kategoria byłaby już wyczyszczona z zagadek.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1581 Post autor: Paweł »

southern pisze: 18 czerwca 2021, 09:36 Nie no, nie popadaj w pesymizm i kryzys samooceny. Jak to mawiają w środowisku wymiaru sprawiedliwości, sprawa(tu dyskusja) jest w fazie "w sprawie", nie zaś "przeciwko", przynajmniej ja mam taki pogląd. Fakt, narzuciłeś w swoim czasie nieco konfrontacyjny, władczy styl polemiki, który, moim zdaniem, nie był potrzebny, nie wszyscy na forum są nastolatkami, uganiającymi się za nowymi(wyblakłymi) wzorami po parkach(przy całym szacunku dla naszych nastoletnich braci i sióstr w kolekcjonerskiej wierze).
To nie jest kryzys, tylko nabywanie mądrości z wiekiem. Muszę jednak przyznać, że robienie czegoś dużego wymaga ofiar i poszkodowanych, więc nie zaprzeczam, że wielokrotnie wyśmiewałem szukanie nowych wzorów na siłę i pewnie nadal będę to robił.

PS. Właśnie wyjeżdżam na 2-tygodniowy urlop, będę sobie zbierał w spokoju kapsle, odpoczywam od forum, wiadomości, maili, komentarzy i wszystkich innych.
Aktualizacja nowości polskich dopiero w lipcu.

Zachęcam do zebrania grona chętnego na opracowanie i spisania zasad. Nie będę się już w to włączał, ani nic sugerował. Z przyjemnością przekażę władzę nowemu organowi - trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Rekordy Allegro [przeczytaj 1. post]

#1582 Post autor: yoreck »

Paweł pisze: 18 czerwca 2021, 08:30 Więc schowaj swoje ego do kieszeni i przyjmij do wiadomości, że NIE JESTEŚ NAJWAŻNIEJSZY. Jesteś tylko jednym z prawie 1000 kolekcjonerów zarejstrowanych w katalogu i poza nim, którzy zbierają kapsle.
I vice-versa
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1583 Post autor: Krzysiek »

Ja odnoszę wrażenie że Paweł jest jak Jerzy Brzęczek: wielu osobom wydaje się że zastąpienie go nowym zarządcą odmieni obecną sytuację, poprawi działanie katalogu. A tak nie będzie, zachowany zostanie status quo bo jak wiadomo jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził. Kompletnie nie zgadzam się z opinią że powstanie grupy osób odpowiedzialnej za katalog obniży jego rangę. To co dzisiaj może zyskać katalog na takiej zmianie to częstsze aktualizacje, szybsze tempo pojawiania się danego wzoru (bo już nie musimy czekać aż jedna konkretna osoba wejdzie w posiadanie danego kapsla), podział na osoby odpowiedzialne za konkretną część strony. Nie zmieni się to, że jeśli przeprowadzone zostaną jakieś strukturalne zmiany to i tak znajdą się tacy którym się one nie spodobają i skrytykują ich autorów. Nawet jeśli w kluczowych sprawach zrobimy ankietę na forum (chociaż kompletnie nie rozumiem czemu by tak miało być) to jednomyślności nie będzie i przegrani mimo bycia w mniejszości będą negatywnie komentować zaistniałą sytuację. Miliony pytań na zasadzie "dlaczego ten kapsel jest a dlaczego tego nie ma". Robota jest niewdzięczna i chociaż żałuję że jest jak jest bo traci na tym katalog, to nie dziwię się Pawłowi i jego przemyśleniom.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Katalog kapsli polskich

#1584 Post autor: Bart »

Paweł, wszystko jasne...wiesz dobrze, że nikt nie zgłosi się do samodzielnego prowadzenia katalogu. W naszym pięknym kraju jak coś zrobisz to zawsze będą klepać po plecach a za nimi obgadywać czy wręcz kręcić afery.
Włożyłeś w to sporo pracy i serducha, mamy katalog nr 1 na świecie i na Twoim miejscu nie przejmowałbym się co "inni" mówią. Udanego urlopu :)

Chcę coś Wam zobrazować. Z pewną osobą z forum rozmawialiśmy o kolekcjonowaniu kapsli "po" katalogu. Czy potraficie sobie wyobrazić jego koniec ?
Starzy wyjadacze sobie poradzą, młodzi niekoniecznie a dla mnie osobiście byłby to nie lada kłopot. Ktoś powie...no co ty katalog nie zniknie. Są tu osoby korzystające z browar.biz ? Jeżeli tak to mogą potwierdzić, że teraz jest dramat. Czy nam się katalog podoba czy nie każdemu powinno na nim zależeć.

Krzysiek z tą ankietą to nie pomysł faktyczny a raczej próba pokazania, że są różne możliwości.

Wismat możesz się odnieść do tego co napisał Paweł + o "naszym" pomyśle z zespołem tak aby to płynniej śmigało ?
Zostawmy zasady na później żeby nie dreptać w kółko.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1585 Post autor: wismat »

Bart pisze: 18 czerwca 2021, 21:01 Wismat możesz się odnieść do tego co napisał Paweł + o "naszym" pomyśle z zespołem tak aby to płynniej śmigało ?
Zostawmy zasady na później żeby nie dreptać w kółko.
Oczywiście zabiorę w tej dyskusji głos, ale jestem aktualnie w rozjazdach i po powrocie na spokojnie odpowiem.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Brat_Piwny
Posty: 80
Rejestracja: 28 lipca 2019, 10:20
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Re: Katalog kapsli polskich

#1586 Post autor: Brat_Piwny »

W poście 1514 dotyczącym kapsli niezidentyfikowanych wspomniałem o zapisku na odwrocie kapsla nr 6, którego nie udało mi się rozszyfrować. Owóż udało się!. :D Zapisałem: „Jatut.” czyli Jatutów. Niezidentyfikowany kapsel nr 6 zdjąłem więc z piwa wyprodukowanego przez Browar Jatutów. Biorąc pod uwagę posiadane etykiety z wypitych piw kapsel może pochodzić z:
1. Piwa z Jatutowa: Złociste, Hetman (rok 1992)
2. Piwa z Jatutowa napełnionego w krakowskiej rozlewni Krakpiw: Sarmata, Pilsener, Braumeister (rok 1994)
Przyznam, że przychylałbym się bardziej do tej drugiej proweniencji czyli rozlewni Krakpiw. Jednak to tylko domniemanie ...
„To wszystko co mam na ten temat do powiedzenia”. :)

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1047
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

Re: Katalog kapsli polskich

#1587 Post autor: glogowianin »

Co z nowym kapslem z Grudziądza? :) Można liczyć na dodanie do poczekalni?
Załączniki
IMG_20210703_220056.jpg
IMG_20210703_220103.jpg

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1588 Post autor: wismat »

Dodałem :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 450
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: Katalog kapsli polskich

#1589 Post autor: Frey71 »

Cześć...nigdy tego nie robiłem więc wolę dopytać...
Chcę hurtowo wykasować wszystkie zaznaczone w katalogu powtórki...
Czy jak kliknę w swoim profilu -"usuń wszystkie kapsle na wymianę z sygnaturami"...-to rozwiąże sprawę?
Z góry dziękuję za odpowiedź...

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1590 Post autor: wismat »

Cześć. Tak.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

ODPOWIEDZ