Katalog kapsli polskich

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 364
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1711 Post autor: PawełN »

Inne to przecież niekoniecznie nawet z piwem są związane
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Katalog kapsli polskich

#1712 Post autor: Bart »

Tyż racja, nie zbieram "Inne" więc lekkie zamotanie.
Browary / Przedwojenne / Serie / Pozostałe piwne / Odwrotki / Inne / Niepiwne / Poczekalnia... lub dowolna inna kolejność z takim pogrupowaniem.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 364
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1713 Post autor: PawełN »

Moim zdaniem "inne" to powinny być na końcu - przecież o to chodzi że te nie zaliczają się do żadnej z poprzednich grup, do niepiwnych też nie.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1714 Post autor: wismat »

Macie rację, że aktualnie jest dziwnie. Proponuję:
Browary / Pozostałe piwne / Przedwojenne / Serie / Odwrotki / Niepiwne / Inne / Poczekalnia

czyli najpierw kapsle piwne, potem odwrotki (w których jest też część niepiwnych), dalej niepiwne i inne
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

WiSt
Posty: 60
Rejestracja: 30 maja 2020, 11:34

Re: Katalog kapsli polskich

#1715 Post autor: WiSt »

O ile mogę, to proponowałbym Przedwojenne przenieść za Serie i Odwrotki. Chodzi o popularność kapsli.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 364
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1716 Post autor: PawełN »

Ja to bym Przedwojenne podłączył do Browarów, jako osobna podkategoria (tak jak np. Rozlewnie)
Nie do końca rozumiem czemu te "kilkanaście" kapsli dostało całą wielką osobną kategorię. Są rzadsze z powodu wieku, to fakt - no ale przecież to są wciąż po prostu zwykłe kapsle browarowe. Tylko że z innego okresu.
Znak towarzyszy zastrzelonych

WiSt
Posty: 60
Rejestracja: 30 maja 2020, 11:34

Re: Katalog kapsli polskich

#1717 Post autor: WiSt »

PawełN pisze: 05 grudnia 2021, 19:09 Ja to bym Przedwojenne podłączył do Browarów, jako osobna podkategoria (tak jak np. Rozlewnie)
Nie do końca rozumiem czemu te "kilkanaście" kapsli dostało całą wielką osobną kategorię. Są rzadsze z powodu wieku, to fakt - no ale przecież to są wciąż po prostu zwykłe kapsle browarowe. Tylko że z innego okresu.
W pełni się z Tobą zgadzam.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Katalog kapsli polskich

#1718 Post autor: Bart »

Logiczne i dobry pomysł.


Wismat, jest jakiś problem ze statystykami w katalogu. Po dodaniu kapsli z aktualizacji pokazuje mi, że kolekcja liczy 8 sztuk (tych ostatnio dodanych)
Problem nie dotyczy tylko mnie bo gdy wejdę w zakładkę Kolekcjonerzy to kilku ostatnio logowanych osób ma po kilka sztuk posiadanych.
(wizualna lista braków i posiadanych kapsli się zgadza)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1719 Post autor: wismat »

Zaraz zaktualizuję statystyki do poprawnego stanu.

Jeśli chodzi o przedwojenne to niech zostanie tak jak jest. To specyficzna grupa od zawsze będąca osobno.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
adam1108
Posty: 350
Rejestracja: 01 listopada 2014, 21:14
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Katalog kapsli polskich

#1720 Post autor: adam1108 »

wismat pisze: 06 grudnia 2021, 07:58 Zaraz zaktualizuję statystyki do poprawnego stanu.

...
Liczba już sie zgadza, jednak nie widać jeszcze poprawnej liczby na wykresie.
Pasja przerodziła się w obsesję!

Aktualna liczba polskich kapsli bez sygnatur 2502 (stan na 20.01.2024)
Zbieram tylko kapsle butelkowane.

Jestem otwarty na każdą możliwą wymianę
Moje duble: http://forum.katalogkapsli.pl/viewtopic.php?f=2&t=3998

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1721 Post autor: Krzysiek »

Ciekawą rzecz zauważył na fejsie Cooper. Mazurska Manufaktura to produkcja na zlecenie a nie browar kontraktowy. Podobnie rzecz ma się z Regionalnymi Składami Piwnymi. Firma zamawia piwo i branduje je wlasnymi markami. Browar kontraktowy ma jednak znacznie większy wpływ na produkcję - w teorii dostarcza recepturę i bierze udział w procesie powstawania piwa.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1722 Post autor: Serek »

Mam też sugestię, aby również w dziale "Pozostałe piwne" kapsle uszeregować kategoriami tak jak w dziale "Browary"
Może wydzielić podkategorię "Browary" dotyczącą browarów stacjonarnych i "Browary kontraktowe"?
W tej chwili mamy taką namiastkę w istniejącej podkategorii "Tampodruki i laserodruki", gdzie część jest zapisana kursywą, która chyba miała oznaczać właśnie kontrakty.
Tylko, że mamy tu pewną niekonsekwencję:
Jeśli taki był zamysł autorów, to Browar Widmo, z tego co wiem, jest kontraktem z Elbląga a Perun to z kolei browar stacjonarny z Budziszyna.
Powyższe przykłady mogą nie być odosobnione... a więc lista jest do weryfikacji.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1723 Post autor: wismat »

Nie przewiduję jeszcze dodatkowych podziałów. Jeśli chodzi o dotychczasowe kursywy - to wg mojej najlepszej wiedzy nazwy zapisane kursywą nie ważą u siebie. Jeśli coś gdzieś jest niepoprawne, dajcie znać, najlepiej ze źródłem informacji i poprawię.

Wykresy są już generowane poprawnie.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

pawlosek12
Posty: 1495
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1724 Post autor: pawlosek12 »

Browar Marcel to kontaktowy tak wychodzi z Facebooka.
Browar Bagry Siedziba: Kraków, ul. Bagrowa Produkcja: Kraków, ul. płk. Dąbka 8.
Browar Bunkier to mikrobrowar z Krakowa.
Browar PiwoWarownia Kraków.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 364
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1725 Post autor: PawełN »

Czy w gruncie rzeczy aż tak istotne jest co gdzie ważą? Liczy się kapsel a nie piwo które było kiedyś pod nim. Albo nawet nie było, bo to dziewica.
Moim zdaniem jeśli to niepotrzebnie skomplikujemy to o wiele ciężej będzie znaleźć konkretne kapsle w katalogu, bo nie będzie się już szukało kapsla a danych dotyczących piwa wraz ze szczegółami produkcyjnymi... Już nie mówiąc o tym że weryfikowanie tego wszystkiego oznaczałoby nakłady niepotrzebnej pracy.
Ja optuję za tym żeby katalog był jak najbardziej katalogiem kapsli a nie katalogiem firm warzelniczych.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
almin
Posty: 505
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1726 Post autor: almin »

Pytanie: czy jest jakiś sposób aby cofnąć opcję "oznacz wszystkie nieposiadane kapsle jako nieposzukiwane" w danej kategorii?
Dział "inne" miałem tak oznaczony, ale po wydzieleniu "pozostałych piwnych" chciałbym to zmienić - każdy browar ręcznie z osobna trzeba?
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

wersa
Posty: 349
Rejestracja: 26 października 2011, 08:28
Lokalizacja: Stanisławice
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1727 Post autor: wersa »

Dlaczego w browarach kontraktowych Koneser jest po BR Koneser , i Wiślany jest też pod literą "B" Browar Wiślany ?
Czy nie lepiej będzie ustawić je w/g alfabetu?
http://www.janko.cba.pl Zapraszam do wymiany. Mam 23 000 dziewic.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 364
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1728 Post autor: PawełN »

Ja bym też do browaru Koszalin dodał nazwę marki (Brok) - oni te piwo teraz ważą we wszystkich browarach grupy Van Pur i rozpoznać w którym to można tylko po numerze produkcyjnym.

Chciałbym też wyjaśnić kwestię kapsla Rakszawa nr 45
Obrazek
Ono właśnie ląduje na Broku - na pewno też na tym koszalińskim. Ale czy na innych piwach też? Niech wypowie się ktoś kto widział go też na innych piwach.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 544
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: Katalog kapsli polskich

#1729 Post autor: kopernik »

Ja kupowałem na karpackim.

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Katalog kapsli polskich

#1730 Post autor: Lokys-71 »

kopernik pisze: 08 grudnia 2021, 19:59 Ja kupowałem na karpackim.
a ja na Koszalinie i Braniewie
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1719
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1731 Post autor: Jacek »

PawełN pisze: 08 grudnia 2021, 19:46 Ja bym też do browaru Koszalin dodał nazwę marki (Brok) - oni te piwo teraz ważą we wszystkich browarach grupy Van Pur i rozpoznać w którym to można tylko po numerze produkcyjnym.

Chciałbym też wyjaśnić kwestię kapsla Rakszawa nr 45
Obrazek
Ono właśnie ląduje na Broku - na pewno też na tym koszalińskim. Ale czy na innych piwach też? Niech wypowie się ktoś kto widział go też na innych piwach.
Patryk pisze: 08 maja 2021, 22:53 Do poczekalni wpadł ostatnio czerwony, loteryjny kapsel o nr 2424 opisany, jako Łomża. Jestem prawie pewien, że to nie będzie Łomża. :)

1 maja ruszyła nowa loteria piw Van Pur. Zgodnie z nią, pod kapslami piw takich marek, jak: Karpackie, Brok (Martin i Sambor), Śląskie Mocne oraz Braniewo Jasne Pełne będzie można wygrać piwo. Ten sam wzór kapsla zapewne trafi na butelki wszystkich wymienionych marek, różne będą tylko wygrywające odwrotki, ponieważ do wygrania będą cztery różne piwa.

Pozostaje zatem dylemat, gdzie go dodać - do Rakszawy Koszalina, Zabrza, Braniewa? Może zastosować regułę, że trafi do miasta tej marki, której piw do wygrania jest najwięcej, czyli do Rakszawy :)

Szczegóły dotyczące loterii dla wszystkich wymienionych marek piw znajdziecie pod poniższymi linkami:
https://www.e-konkursy.info/konkurs/lot ... ie-18.html
https://www.e-konkursy.info/konkurs/lot ... ie-18.html
https://www.e-konkursy.info/konkurs/lot ... ok-18.html
https://www.e-konkursy.info/konkurs/lot ... wo-18.html
Paweł pisze: 11 maja 2021, 10:31 Mamy nowy trend - wspólne kapsle dla całej grupy piwowarskiej.
Myślę, że najlepiej będzie robić tak, że kapsle "grupowe" będą przypisywane tam gdzie jest siedziba grupy.
Kapsel BRJ przewędruje więc z Lwówka Śląskiego do Ciechanowa: https://www.brjsa.pl/kontakt.html - w tym przypadku widać z perspektywy czasu, że przypisanie go do miejsca gdzie był używany jako pierwszy jest trochę bez sensu.
Kapsel promocyjny grupy Van Pur będzie w Rakszawie.
P.S. Piwo w browarze warzą (gotują) a nie ważą go np. na wadze.

Awatar użytkownika
Ganz
Posty: 92
Rejestracja: 08 lutego 2008, 21:43
Lokalizacja: Ruda Śląska 6

Re: Katalog kapsli polskich

#1732 Post autor: Ganz »

Witam
Kiedyś to pisałem(napiszę jeszcze raz) a może jednak katalogować kapsle wg daty ich wyprodukowania ( tak jest w numizmatyce . filatelistyce itp.)nie musielibyśmy wtedy co chwila przekładać (dokładać ) starczyłyby roczniki np kapsle wydane w roku 2021 itd itd ) to tylko moja sugestia.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 364
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1733 Post autor: PawełN »

Fajnie by było, problem w tym że w przypadku bardzo wielu kapsli tak naprawdę nie wiadomo z którego one są roku.
Jeśli chodzi o numerację to jedyne co bym zmienił to wprowadził numerację wspólną dla sygnaturowych i niesygnaturowych.
Czyli numer dla wzoru i po przecinku numer sygnatury.
Czyli np Koszalin 41,0 to byłby bez sygnatury a 41,5 z sygnaturą zegarek itd. Jedna numeracja dla wszystkich. Bardzo precyzyjna w dodatku. Jak łatwo by się było wtedy wymieniać. Wtedy można by się nawet pokusić o jakieś stałe numery dla popularnych sygnatur. Czyli korona to zawsze by było np x,3 a cp x,6
W ten sposób też łatwo by było zapamiętać i każdy kolekcjoner który zobaczy taki numer natychmiast będzie wiedział z jakim kapslem ma do czynienia.

Czyli że jeśli ktoś np wrzuci takie zdjęcie:
Obrazek
Zdobyłem dzisiaj 15,5
To natychmiast byłoby wiadomo że zdobył "Stronga" z sygnaturą zegarek, bez potrzeby patrzenia w katalog i szukania który to numer (a byłby to nr 33)
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1734 Post autor: Tomek »

PawełN pisze: 10 grudnia 2021, 03:20 Czyli np Koszalin 41,0 to byłby bez sygnatury a 41,5 z sygnaturą zegarek itd. Jedna numeracja dla wszystkich. Bardzo precyzyjna w dodatku. Jak łatwo by się było wtedy wymieniać. Wtedy można by się nawet pokusić o jakieś stałe numery dla popularnych sygnatur. Czyli korona to zawsze by było np x,3 a cp x,6
A jak cp ma milion położeń to co byś wtedy zrobił? :P
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Katalog kapsli polskich

#1735 Post autor: PawelG »

Oczywiście 15.6.[godzina]. Taka notacja jest całkiem uniwersalna, można po kolejnej kropce dodać minuty położenia sygnatury, a następnie kolor sygnatury w zapisie r.g.b. Czyli np.
Zdobyłem 15.6.12.15.50.205.50
oznaczałoby Warkę Strong z CP na godzinie 12.15 z sygnaturą w kolorze limonkowym.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1736 Post autor: Tomek »

PawelG pisze: 10 grudnia 2021, 19:40 Oczywiście 15.6.[godzina]. Taka notacja jest całkiem uniwersalna, można po kolejnej kropce dodać minuty położenia sygnatury, a następnie kolor sygnatury w zapisie r.g.b. Czyli np.
Zdobyłem 15.6.12.15.50.205.50
oznaczałoby Warkę Strong z CP na godzinie 12.15 z sygnaturą w kolorze limonkowym.
I potem na giełdzie pytam kogoś o kapsel nr 15.6.12.15.50.205.50? To prawie jak 1000500100900. :-) Sorki, ale nie widzę tego.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

FALUBAZ_ZG
Posty: 199
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Katalog kapsli polskich

#1737 Post autor: FALUBAZ_ZG »

To wygląda jak nadawanie kapslom IP.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1738 Post autor: yoreck »

PawelG pisze: 10 grudnia 2021, 19:40 Oczywiście 15.6.[godzina]. Taka notacja jest całkiem uniwersalna, można po kolejnej kropce dodać minuty położenia sygnatury, a następnie kolor sygnatury w zapisie r.g.b. Czyli np.
Zdobyłem 15.6.12.15.50.205.50
oznaczałoby Warkę Strong z CP na godzinie 12.15 z sygnaturą w kolorze limonkowym.
Jeżeli się nudzisz stwórz swój nowy WŁASNY niepowtarzalny katalog kapsli w/g swojej nomenklatury , opisów ,kropek i przecinków .Gratuluję pomysłu - czekam na efekt . Ja jestem jednak tradycjonalistą i pozostanę przy oznaczeniach w katalogu Pawła.
p.s. nie zapomnij o kalendarzu arabskim i balecie mongolskim / czyli o wędrujących sygnaturach/ Nie chce mi się więcej pisać na k... i na ch..... :cry:
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 364
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1739 Post autor: PawełN »

Widzę że humor kolegów nie opuszcza :)
Wiadomo że zmienianie obecnej nomenklatury raczej nie ma sensu. Ale może w przyszłości? Tak żeby była jedna numeracja.

A kto odkrył jeszcze że tak naprawdę to każdy kapsel w katalogu ma swój niepowtarzalny kod? I tak np w.w. Strong ma kod WA1015 a Rakszawa którą wcześniej zalinkowałem to RAK045
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1740 Post autor: yoreck »

PawełN pisze: 10 grudnia 2021, 20:58 Widzę że humor kolegów nie opuszcza :)
Wiadomo że zmienianie obecnej nomenklatury raczej nie ma sensu. Ale może w przyszłości? Tak żeby była jedna numeracja.

A kto odkrył jeszcze że tak naprawdę to każdy kapsel w katalogu ma swój niepowtarzalny kod? I tak np w.w. Strong ma kod WA1015 a Rakszawa którą wcześniej zalinkowałem to RAK045
:-)

hmm,poważnie ,takie dziwne kody w katalogu ? Pierwsze widzę :-) Kontynuuj ,może odkryjesz ,że jest jeszcze np. abonament ... a tam są takie również dziwne ciekawostki.
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

ODPOWIEDZ