Katalog kapsli polskich

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
kapiral
Posty: 464
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: Katalog kapsli polskich

#1951 Post autor: kapiral »

Więc co, usuniemy na wszelki wypadek? To odwrotna logika - udowodnij, że jesteś nie winny.....

Gdybyśmy byli w sądzie, trudno by było nie zgodzić się z taką argumentacją. W Katalogu, przynajmniej odkąd zaczęła się dyskusja na Forum, obowiązuje generalnie zasada "udowodnij, że kapsel był na butelkach". Pamiętam aukcje na Allegro z kapslem bodajże z Koszalina, a konkretnie chodziło o sponsoring koszykówki (starsi kolekcjonerzy potrafią doprecyzować). Ten kapsel pewnie gdzieś około roku 2006 potrafił osiągnąć cenę około 100 zł (spora część dzisiejszych rarytasów chodziła po kilka zł). Gdyby trafił do Katalogu, aż trudno sobie wyobrazić ile by dzisiaj kosztował.
Na liście nowości 2006 roku na stronie Wikiego, nadal są zdjęcia czterech Wojaków, o których mało kto dzisiaj pamięta, a większość młodszej kolekcjonerskiej braci, nie ma nawet pojęcia, że coś takiego było. O Namysłowach już pisałem.
Konsekwentnie, albo jak to kiedyś mawiano "h..... ale jednakowo" i wtedy nie ma kontrowersji.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#1952 Post autor: chinet »

krzysio pisze: 10 kwietnia 2023, 16:31 bo za 3-4 lata nikt nie będzie pamiętał......
Dopóki będę zbierał kapsle czeskie, to będę pamiętał... :mrgreen:
Jestem trollem :mad:

f430
Posty: 59
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 14:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Katalog kapsli polskich

#1953 Post autor: f430 »

Czy pominięcie w dzisiejszej aktualizacji nr 172 z Tych jest przypadkowe czy celowe? :)

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1954 Post autor: PawełN »

Obrazek
Chyba nie muszę mówić że ten skan to zbyt udany nie jest...
https://bezsygnatur.katalogkapsli.pl/kapsel/BR2150

Nikt się nie domyśli że to jest złote.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1955 Post autor: wismat »

Pominięcie jest celowe. Tam trafi pozostały złoty kapsel z poczekalni.

Skan faktycznie nie jest najlepszy. Może uda się kiedyś zrobić lepszy.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

southern
Posty: 289
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Katalog kapsli polskich

#1956 Post autor: southern »

Tak na szybko, może się przyda.

Awatar użytkownika
Trzeci
Posty: 600
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1957 Post autor: Trzeci »

W aktualizacji z kwietnia dla katalogu bez sygnatur błędnie dopisano wzór BRZESKO 61B (katalog z sygnaturami) do BRZESKO 57 (katalog bez sygnatur). Powinien być dopisany do BRZESKO 49 (katalog bez sygnatur)

Patryk
Posty: 196
Rejestracja: 24 marca 2019, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1958 Post autor: Patryk »

Przy okazji porządkowania kolekcji zauważyłem pewną rzecz odnośnie Lublina nr 28 (katalog bez sygnatur). Otóż w kapslach o nr 34, 35 i 66 zielony kolor herbu jest w kolorze ząbków kapsla (ciemny zielony), natomiast w kapslach o nr 69 i 73 w kolorze lica (jasny zielony) - tutaj numeracja podana wg katalogu z sygnaturami.

Przy okazji aktualizacji katalogu warto pokusić się o rozróżnienie tych kapsli na osobne wzory. Różnica jest widoczna na pierwszy rzut oka.

Poniżej porównanie: po prawej stronie katalogowy nr 34, zaś po lewej nr 66.
Załączniki
20230503_111310.jpg

Awatar użytkownika
Brat_Piwny
Posty: 84
Rejestracja: 28 lipca 2019, 10:20
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Re: Katalog kapsli polskich

#1959 Post autor: Brat_Piwny »

Sierpc 28 odmiana kolorystyczna (analogiczna jak w przypadku Brzesko 83) :)
Załączniki
20230503_140306.jpg

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1409
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Katalog kapsli polskich

#1960 Post autor: KZK16 »

Jeśli dany kapsel występuje zarówno z uszczelką korkową i gumową to może warto dodać jakiś znacznik, który by pokazywał jaką wersję kapsla mamy w kolekcji i posiadamy na wymianę.
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1961 Post autor: PawełN »

Taki znacznik to trudna sprawa, bo to by znaczyło że wszystkie odmiany też by tak trzeba jakoś oznaczać.
Ja takie rzeczy piszę w adnotacjach, wraz z np. stanem kapsla.

Dlatego postulowałbym raczej aby adnotacje uczynić widocznymi jeśli się generuje PDF.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 500
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1962 Post autor: Serek »

PawełN pisze: 06 maja 2023, 22:12 Dlatego postulowałbym raczej aby adnotacje uczynić widocznymi jeśli się generuje PDF.
Myślę że to spoko pomysł

Proponuję też uruchomić funkcję komentarzy dla kapsli z poczekalni.

Awatar użytkownika
Brat_Piwny
Posty: 84
Rejestracja: 28 lipca 2019, 10:20
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Re: Katalog kapsli polskich

#1963 Post autor: Brat_Piwny »

Zabrze 30, kapsel dostępny także na piwie wyprodukowanym w Rakszawie.
Może jednak byłoby wskazane przenieść kapsel do Rakszawy :?: Bliżej stamtąd do karpackich wilków 😀
Załączniki
20230511_054119.jpg
Ostatnio zmieniony 11 maja 2023, 04:50 przez Brat_Piwny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1964 Post autor: PawełN »

Zdecydowanie jestem za tym aby przenieść ten kapsel do Rakszawy. Tam są wszystkie inne kapsle od piwa Karpackie - i te Karpackie wilki to naturalne miejsce by ich szukać w katalogu!
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1965 Post autor: Jacek »

Brat_Piwny pisze: 10 maja 2023, 17:56 Zabrze 30, kapsel dostępny także na piwie wyprodukowanym w Rakszawie.
Może jednak byłoby wskazane przenieść kapsel do Rakszawy :?: Bliżej stamtąd do karpackich wilków 😀
Sygnalizowałem to już 1 marca, a po 2 tygodniach kapsel wylądował w Zabrzu :wink: To tak jakby teraz nagle pojawiło się nowe Królewskie i dodać je do Warki zamiast do Warszawy. Moim skromnym zdaniem, co i gdzie będzie w katalogu jest drugorzędną sprawą, ale najważniejsza jest konsekwencja, której niestety brak. Skoro przyjmuje się jakieś założenia i nawet jeśli część osób się z tym nie zgadza, to warto się tego trzymać aby panował jakiś ustalony, względny porządek. Nie mogę wyjść z podziwu, że trwają porządki wśród starszych kapsli a na bieżąco są dodawane nowe buble jak to karpackie, serie Somersby czy złota Fortuna, która jest książkowym przykładem niedodruku.
Jacek pisze: 01 marca 2023, 09:43
venator24 pisze:Warzone będzie w browarach grupy Van Pur ? Gdzie ten kapsel przypisać ? Do jakiego browaru ?
Na etykietach jest oznaczenie, w którym browarze piwo zostało uwarzone. Na razie robi to Zabrze. A co dalej to zobaczymy Obrazek
Marka Karpackie wywodzi się z Rakszawy więc pod względem spójności katalogu tam powinien ten kapsel trafić.

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1409
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Katalog kapsli polskich

#1966 Post autor: KZK16 »

Etykieta mówi jasno, jak Rakszawa to Rakszawa, ...wa jego mać. XD
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1967 Post autor: wismat »

Kapsel przeniesiony do Rakszawy :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 500
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1968 Post autor: Serek »

Kapsel "nowego" Browaru Rybnik, nie wiedzieć czemu dodano do nieistniejącego już Browaru Rybnik.

Piwa zamykane tymi kapslami warzone są w Browarze Bury w Jaworznie

Jako dowód zamieszczam informację ze strony Roberta Szyndela:
http://www.kapsle.webd.pl/kapsle/Polska ... lewnia=&c=

Proponuję przenieść go do grupy browarów kontraktowych. Na pewno nie jest to przypadek Browaru Piast i Królewskiego, których marki piw warzone są w browarach tej samej grupy piwowarskiej.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1969 Post autor: Krzysiek »

Hmmm, czy tutaj wszystko się zgadza?
Po pierwsze kapsel 74 (również na zdjęciu 53bs) na zdjęciu wbrew opisowi nie ma jednolitego koloru tła i ząbków, choć w rzeczywistości tak oczywiście jest.
Po drugie mam przed sobą kilka sztuk kapsla z takim dapem jak 79 i żaden z nich nie ma okręgu. Jednocześnie żadna z sygnaturowych odmian 54bs nie ma takiego dapa. Nie wiem jak wygląda sytuacja z 84.
Załączniki
Perła.jpg
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

adinog
Posty: 166
Rejestracja: 17 lipca 2015, 10:52

Re: Katalog kapsli polskich

#1970 Post autor: adinog »

Gdzie się podział numer 172 ?
Załączniki
Zrzut ekranu (28).png

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#1971 Post autor: chinet »

adinog pisze: 23 maja 2023, 17:42 Gdzie się podział numer 172 ?
wismat pisze: 18 maja 2023, 08:47
Mike007 pisze: 11 maja 2023, 14:47 (...) Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby, aby po usuniętych z katalogu kapslach zostawiać po prostu puste miejsce z jakimś uniwersalnym foto typu ,,kapsel usunięty"?
Nie, to by tylko pogorszyło czytelność, nic nie wniosło, a i tak efekt byłby nie taki jak oczekiwany, ponieważ trzeba wziąć poprawkę na nowe-stare wzory z literkami "b".
:D
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1972 Post autor: wismat »

172 to będzie kapsel matowy, analogiczny do 167.

Browar Bury już ktoś chyba zmienił na "Dziki Wschód" więc będzie kontraktowy.

Perły w kolejnej aktualizacji starych wzorów w browarach mam zapisany do przejrzenia na nowo.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1973 Post autor: PawełN »

Mam duże wątpliwości co do osobnych wzorów Słupska 1 i 3:
https://katalogkapsli.pl/katalog/wyswie ... y/-/Slupsk
Wykazana różnica wydaje mi się po prostu niedoskonałością druku. Takich niedoskonałości wtedy było niezwykle dużo.
Zwłaszcza że tutaj już w obrębie samego jednego kapsla ten złoty otok ma bardzo różne odcienie i jest bardzo niejednolity...

Czy miałby ktoś ewentualnie zdjęcie porównawcze by rozwiać wątpliwości?
Znak towarzyszy zastrzelonych

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1974 Post autor: Paweł »

Masz słuszne wątpliwości. Numery 1 i 3 to co najwyżej odmiany ze względu na jakość druku.
Osobny wzór o numerze 3 powstał, ponieważ pewne osoby na siłę doszukiwały się analogii do wzorów z pozostałych browarów Koszalińskich Zakładów Piwowarskich, czyli Połczyna (numery 4,5,6) i Koszalina (numery 2,3,4).

Awatar użytkownika
Brat_Piwny
Posty: 84
Rejestracja: 28 lipca 2019, 10:20
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Re: Katalog kapsli polskich

#1975 Post autor: Brat_Piwny »

Literówka w obu katalogach. Zamiast "Najnowsze" jest "Najnwosze". :!:
Załączniki
Screenshot_20230528-091545_Chrome.jpg

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1976 Post autor: Krzysiek »

Zgubiłem gdzieś pasek z przyciskami pod kapslami w katalogu z sygnaturami. Czy to że mam oznaczoną kolekcję w katalogu bez sygnatur powoduje, że nie mogę nic oznaczać w drugiej wersji katalogu? Analogicznie ma się sytuacja na koncie Kibiego, u którego kolekcja jest zaznaczona z sygnaturami, natomiast w wersji bez sygnatur nie pojawia się pasek na którym można oznaczać kolekcję/duble/inne historie. :?
Załączniki
Screenshot_7.jpg
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1977 Post autor: Tomek »

Krzysiek pisze: 28 maja 2023, 11:37 Zgubiłem gdzieś pasek z przyciskami pod kapslami w katalogu z sygnaturami. Czy to że mam oznaczoną kolekcję w katalogu bez sygnatur powoduje, że nie mogę nic oznaczać w drugiej wersji katalogu? Analogicznie ma się sytuacja na koncie Kibiego, u którego kolekcja jest zaznaczona z sygnaturami, natomiast w wersji bez sygnatur nie pojawia się pasek na którym można oznaczać kolekcję/duble/inne historie. :?
Chyba raczej nie w tym rzecz, bo ja mając oznaczoną kolekcję w kat. bez sygnatur mogę wszystko oznaczać na sygnatury i odwrotnie.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1978 Post autor: Krzysiek »

Trochę pogrzebałem i znalazłem: żeby w katalogu był panel z przyciskami, należy dodać listę braków na odpowiedniej podstronie w prawym górnym rogu. Problem w tym, że ja nie potrzebuję listy braków, tylko listę dubli. Lista braków będzie wprowadzała innych kolekcjonerów w błąd, ponieważ będę się pojawiał na liście wymian. Istnieje opcja automatycznego oznaczenia wszystkich nieposiadanych kapsli w danej kategorii na szaro, niemniej metodą prób i błędów odkryłem, że działa ona jednocześnie na obie wersje katalogu. Stworzenie listy braków w katalogu z sygnaturami, oznaczenie wszystkich kapsli na szaro i dodawanie wówczas dubli odpada, ponieważ równolegle wymażę na szaro swoje braki w katalogu bez sygnatur.
W skrócie: chciałbym stworzyć listę dubli z sygnaturami, którą wygenerowałbym do PDF. Z tego co widzę jestem w stanie wejść w dany kapsel i dodać go do dubli bez tworzenia listy braków, niemniej jest to znacznie bardziej pracochłonne niż dodawanie ich z poziomu browaru.

Halo Wismat :help:
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1979 Post autor: wismat »

Nie mam za dobrych wieści. To, że możesz dodać je wchodząc na stronę kapsla, jest to błąd i niedopatrzenie. Generalnie "utworzenie listy braków" oznacza, że możesz dowolnie oznaczać kapsle. Ja np. prowadzę wiążącą dla mnie listę braków bez sygnatur, a w katalogu z sygnaturami oznaczam kapsle na szaro + duble. W ten sposób pojawiam się na liście wymian, ale jest to prawdziwa lista, ponieważ usunąłem z niej kapsle odpowiadające tym, które posiadam w katalogu bez sygnatur. I tę drogę bym Ci polecał.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1980 Post autor: PawełN »

Mi najbardziej brakuje, o czym pisałem wielokrotnie, przycisku który pozwoli wygenerować listę braków w drugim katalogu na podstawie pierwszego.

Czyli chodzi o to by mając dany kapsel w jednym katalogu w drugim oznaczał się automatycznie jako nieposzukiwany.
Wystarczy by dokonywało się to jednorazowo.
Znak towarzyszy zastrzelonych

ODPOWIEDZ