Katalog kapsli polskich

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
venator24
Posty: 377
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nowa wersja Katalogu kapsli polskich

#961 Post autor: venator24 »

A ta wersja to tylko dla tych co abonament mają ?
Ja za każdym razem loguję się do starej wersji.

Awatar użytkownika
skalcik11
Posty: 194
Rejestracja: 06 grudnia 2015, 20:19
Kontaktowanie:

Re: Nowa wersja Katalogu kapsli polskich

#962 Post autor: skalcik11 »

venator24, a wchodzisz przez link z pierwszego posta?

Kolejna uwaga to w wersji bezsygnatur nie pokazuje statystyki kapsla, jest informacj ze kapsel to nowosc.
W lista brakow wykres kolowy nie pokrywa sie z legenda (wersja bezsygnatur)
Brakuje opcji dodaj/usun wszystkie kapsle z danego browaru.
Zapraszam na moją stronę: http://kapselmania.com, na której prezentuje moją kolekcje oraz materiały do wymiany.

venator24
Posty: 377
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Nowa wersja Katalogu kapsli polskich

#963 Post autor: venator24 »

No ... jakby to powiedzieć ... gapa ze mnie :D

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Nowa wersja Katalogu kapsli polskich

#964 Post autor: chinet »

Pasek pod kapslem: jasnozielony - mam butelkowany, ciemnozielony - mam niebutelkowany, a taki pasek to co? Mam obie wersje?
Załączniki
grafika.jpg
grafika.jpg (7.33 KiB) Przejrzano 13340 razy
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1719
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Nowa wersja Katalogu kapsli polskich

#965 Post autor: Jacek »

chinet pisze:Pasek pod kapslem: jasnozielony - mam butelkowany, ciemnozielony - mam niebutelkowany, a taki pasek to co? Mam obie wersje?
Dokładnie, patrz pkt. 1 w poście wismata Obrazek

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Nowa wersja Katalogu kapsli polskich

#966 Post autor: chinet »

A to sorki, jakoś nie doczytałem...
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Nowa wersja Katalogu kapsli polskich

#967 Post autor: wismat »

Ja mam pytanie o zdjęcia kapsli. W poczekalni zdjęcia się trochę rozjechały, tzn. rozciągnęły w poziomie. Przynajmniej u mnie w Chrome. Natomiast już np. w browarach mam wrażenie, że zdjęcia są ściśnięte. Czy to tymczasowy efekt, czy jednak już tak będzie?
Podpunkt 1. poprawiony, bo rzeczywiście w Chromie się rozjeżdżało. W browarach natomiast sprawdzałem i kapsle wydają się wyglądać w pełni poprawnie. Akurat te, który pokazałeś, u mnie też jest dość wąski, ale to raczej wina skanu.
A ja bym obrysował w jakieś ramki tam gdzie są podzielone nazwy grup i browary po lewej stronie kolumny.Po prostu jakieś obrysówki oddzielone od reszty bo tak to teraz wszystko jest zlane z całością.Taka kosmetyczna propozycja.
Dzięki za propozycję, będę mieć na uwadze, jeśli pojawiłoby się więcej takich sugestii. Póki co uważam, że wygląd jest naprawdę czytelny.
W poczekalni w browarach wyswietlone sa 2 tampony: Piwoteka i Puck
Racja. Przenoszenie danych ze starej poczekalni jest zautomatyzowane, stąd jest kilka błędów przenoszenia. Do poprawki ręcznej już ostatecznie. Ale dzięki za czujność.
Fajna opcja bylaby mozliwosc wyszukiwania kapsli wedlug kryterium popularnosci, od strony technicznej to chyba tylko kilka lini kodu ;)
Tak się zawsze mówi :) Dodaję do rzeczy do zrobienia z małym priorytetem :)
czy jest możliwość aby po kliknięciu w zdjęcie (lub dodaniu np. znaku lupy do pasku pod kapslem), obraz kapsla się powiększył. Do identyfikacji fajna opcja.
Niestety nie mam większych obrazków. W niektórych problematycznych przypadkach dodaję zdjęcia jako "zdjęcia porównawcze" na karcie kapsla. Dlatego jeśli gdzieś coś jest nieścisłe - piszcie na forum a będzie dodane.
Co do uwag, propozycji, ja bym zaproponował inną kolorystykę i wzór przycisków do dodawania dubli:
jasny zielony + (dodaj kapsel butelkowany do kolekcji)
ciemny zielony + (dodaj kapsel niebutelkowany do kolekcji)
jasny zielony > (dodaj kapsel butelkowany do dubli)
ciemny zielony > (dodaj kapsel niebutelkowany do dubli)
To fajnie wygląda, ale tylko na czerwonym tle :) Gdy tło pod kapsel jest zielone, przycisku "na wymianę" nie będzie widać.
A co z działem "inne"? Pytam bo niedawno rozgorzała na jego temat dyskusja na forum i sporo ludzi negtywnie się do niego odniosło. Nawet jeśli nie do samego istnienia, to do funkcjonowania na takich samych zasadach i prawach jak dział "browary".
Póki co zostaje. Przeniosłem browary domowe i kolekcjonerskie na sam dół. Zauważyłem w ostatnim czasie mocny spadek przyrostu tego typu kapsli, także może sytuacja się ustabilizowała. Dopuszczam jednak w przyszłości możliwość, że np. któraś z wymienionych kategorii kiedyś wyleci z działu. Ale co do pozostałych innych (tampodruki, naklejki, owijki, giełdowe, ...) nie ma aż takich uwag natury sensu ich katalogowania, więc tutaj nie obawiałbym się zmian.[/quote]
A jeśli chodzi już o zmiany w katalogu to cały czas odnoszę wrażenie że niektóre różnice między kapslami powinny być opisane. Regularnie na Kartkach mamy sytuacje że ktoś przynosi kapsle do identyfikacji i potem okazuje się że jeden porównuje blachy, inny dopatruje się innej czcionki a różnica koniec końców jest jeszcze w czymś innym.
Może fajnie by było, gdyby przy okazji takie informacje wrzucać też w komentarze do kapsla? Raz co prawda trzeba poświęcić kilka
minut na kliknięcie czy wysłanie do mnie zdjęcia porównawczego do wstawienia, ale na przyszłość jest to duże ułatwienie.[/quote]
1. Na górze strony listy braków przydałby się licznik dla dziewic.
Niestety nie jest to takie proste do zrobienia od razu. Dopisuję sobie do listy.[/quote]
2. Po oznaczeniu dla danego kapsla dubli dla wersji butelkowanej i niebutelkowanej ikona na liście braków moim zdaniem nie odpowiada legendzie na górze stronie. T.zn. nie pojawia się trójkąt jasnoniebieski w lewym górnym rogu kwadracika oznaczający dubel butelkowany. Jest tylko trójkąt ciemnoniebieski w dolnym prawym rogu.
Potrzebuję jakiś przykład, bo śmiem twierdzić, że jest OK :)[/quote]
Tak na pierwszy rzut oka: nie widzę zaznaczenia czy mam jakąś notatkę na temat danego kapsla czy nie.
Poprawione! A właściwie napisane od nowa, bo zapomniałem o tej funkcjonalności.
Kolejna uwaga to w wersji bezsygnatur nie pokazuje statystyki kapsla, jest informacj ze kapsel to nowosc.
Rzeczywiście był błąd. Od jutra rana powinno już się wyświetlać.
W lista brakow wykres kolowy nie pokrywa sie z legenda (wersja bezsygnatur)
Kolory na wykresie kołowym są inne, bo legenda odnosi się do stanu kapsla (posiadany, na wymianę,...) na liście braków. Wykres kołowy przedstawia podsumowanie liczności kapsli w kategoriach.
Brakuje opcji dodaj/usun wszystkie kapsle z danego browaru.
Myślałem, że nikt nie zauważy... Na dniach się pojawi ponownie :)


Uff, chyba udało się odpowiedzieć na wszystko :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Nowa wersja Katalogu kapsli polskich

#968 Post autor: chinet »

Nie mów hop, na pewno coś jeszcze znajdziemy :wink: .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#969 Post autor: wismat »

W najbliższy poniedziałek 11.02.2019, w godzinach późno-wieczornych nastąpi chwilowa przerwa w dostępie do kont w Katalogu (będzie możliwe tylko podejrzenie katalogu bez logowania). Od wtorku rana katalog będzie za to już dostępny w nowej wersji oficjalanie. Na pewno informacja pojawi się jeszcze na stronie katalogu.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#970 Post autor: krzysio »

Wow!
Szkoda, że dopiero w poniedziałek. Dodałbym niepiwne w weekend, a tak.... w następny Kraków.... dopiero za 2 tygodnie...
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#971 Post autor: chinet »

Mateusz, przy dodawaniu nowej pozycji do poczekalni zmieniłbym trochę opis. W rozwijanej liście wyszukujemy w zasadzie browaru i odpowiedniej kategorii, a nie samej kategorii. Trochę to mylące :wink: .
Załączniki
dodawanie.jpg
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#972 Post autor: wismat »

Specjalnie nie chcę nazywać tego "browarem" ponieważ czasem dodaje się kapsle do niepiwnych, czasem do innych... Kategoria była w zamyśle właśnie browarem... :) Nie wiem czy można to precyzyjniej opisać?
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#973 Post autor: chinet »

No, OK. Chociaż lepiej by brzmiało: Wyszukaj w istniejących... :)
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#974 Post autor: wismat »

Mówisz i masz :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#975 Post autor: chinet »

W poczekalni do usunięcia jest nowa Warka Strong z RRK na IX. Ktoś dodał dwa razy to samo zdjęcie.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#976 Post autor: Kibi »

Czy jeśli zaznaczam posiadanie dubla w poczekalni, to ktoś (oprócz mnie) to widzi?
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#977 Post autor: chinet »

Na pewno Mateusz i Paweł :D .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#978 Post autor: krzysio »

chinet pisze: 05 lutego 2019, 08:54 W poczekalni do usunięcia jest nowa Warka Strong z RRK na IX. Ktoś dodał dwa razy to samo zdjęcie.
Tak, ktoś testował.
Te dane zostaną zamazane.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#979 Post autor: Kowalsik »

Zielone Pokemony są z 7up, a nie z Mirindy.
Kowalsik

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#980 Post autor: wismat »

Zaraz poprawię.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#981 Post autor: Krzysiek »

Fajnie wygląda ten katalog. :)
Chciałem tu wejść i napisać że w starej wersji często było tak że coś się nie do końca pokrywało i nieraz trzeba było najechać kawałek obok znaku zapytania żeby się pojawiła notatka bo po najechaniu na jego środek nic się nie pokazywało ale teraz widzę że działa to perfekt. :)
Za to inna uwaga: u mnie, a podejrzewam że i u każdego, czynne browary mają czerwoną ikonkę a zamknięte zieloną. To trochę sprzeczne z logiką która nakuje myśleć że zielone = włączony, czerwone = wyłączony.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#982 Post autor: wismat »

Racja, racja. Zaraz poprawię.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

zielak89
Posty: 145
Rejestracja: 17 maja 2015, 15:45
Lokalizacja: Opole

Re: Katalog kapsli polskich

#983 Post autor: zielak89 »

Hej,

Dzięki za wprowadzenie zaproponowanej przeze mnie, dodatkowej opcji z dodawaniem kapsli niebutelkowanych i rozróżnieniem ich kolorami.

Fajnie, że i innym użytkownikom, przypadła ta zmiana do gustu :)

Pytanie mam i uwagę - nie wie czy to tylko aktualnie problem z wersją testową - przy wybraniu opcji browarów, gdzie pokazuje nam stronę z kolorowymi prostokątami tego co mamy i nie, we wcześniejszej wersji po najechaniu na któryś z kwadratów pojawiało się miniaturowe zdjęcie kapsla. Teraz mi to nie działa w nowej wersji. Czy tylko mi ?
Zbieram kapsle piwne na sygnatury z całego świata
Stan na 22.02.2019

Polskie: 1510
Zagranica: 2395 z 82 Krajów

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#984 Post autor: wismat »

Powinno być zdjęcie. Możesz zrobić screen tego co aktualnie widzisz?
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Katalog kapsli polskich

#985 Post autor: rwjak »

Czy u Was na liście braków, kolor kapsli butelkowanych jest też tak intensywnie seledynowy, że aż w oczy kłuje?

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#986 Post autor: chinet »

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem seledynowy? Każdy facet inaczej widzi kolory :D .
U mnie wyświetla się tak
Załączniki
widok.jpg
widok.jpg (35.59 KiB) Przejrzano 12475 razy
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Nowa wersja Katalogu kapsli polskich

#987 Post autor: Serek »

wismat pisze: 28 stycznia 2019, 19:33
2. Po oznaczeniu dla danego kapsla dubli dla wersji butelkowanej i niebutelkowanej ikona na liście braków moim zdaniem nie odpowiada legendzie na górze stronie. T.zn. nie pojawia się trójkąt jasnoniebieski w lewym górnym rogu kwadracika oznaczający dubel butelkowany. Jest tylko trójkąt ciemnoniebieski w dolnym prawym rogu.
Potrzebuję jakiś przykład, bo śmiem twierdzić, że jest OK :)
Krok 1: Dodaję kapsel butelkowany:
K1.1.jpg
K1.1.jpg (25.92 KiB) Przejrzano 12432 razy
Krok 2: Dodaję kapsel niebutelkowany
K2.1.jpg
K2.1.jpg (18.25 KiB) Przejrzano 12432 razy
Krok 3: Dodaję kapsel butelkowany na wymianę:
K3.1.jpg
K3.1.jpg (17.88 KiB) Przejrzano 12432 razy
Efekt: Na stronie listy braków w lewym górnym rogu ikonki kapsla nr 8 pojawia się jasnoniebieski trójkąt. Ale znika na pasku ikonka z podwójną strzałką do dodawania kapsla niebutelkowanego. I żeby dodać dziewice na wymianę, trzeba najpierw usunąć butelkowane na wymianę naciskając ikonkę z dwoma przeciwnymi strzałkami na pasku pod zdjęciem kapsla.
K4.0.jpg

pawlosek12
Posty: 1495
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#988 Post autor: pawlosek12 »

W katalogu z sygnaturami są dodawane kapsle niepiwne ale jest napisane na guże danej kategorii jakich numerów brak z niepiwnych.

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Katalog kapsli polskich

#989 Post autor: rwjak »

chinet pisze: 07 lutego 2019, 00:38 Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem seledynowy? Każdy facet inaczej widzi kolory :D .
U mnie wyświetla się tak

Może przesadziłem z określeniem "seledynowy", ale ten nowy kolor jak dla mnie jest zbyt jaskrawy. Stary zdecydowanie przyjaźniejszy.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#990 Post autor: Tomek »

pawlosek12 pisze: 07 lutego 2019, 13:34 W katalogu z sygnaturami są dodawane kapsle niepiwne ale jest napisane na guże danej kategorii jakich numerów brak z niepiwnych.
Gdzie???
rwjak pisze: 07 lutego 2019, 18:22
chinet pisze: 07 lutego 2019, 00:38 Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem seledynowy? Każdy facet inaczej widzi kolory :D .
U mnie wyświetla się tak
Może przesadziłem z określeniem "seledynowy", ale ten nowy kolor jak dla mnie jest zbyt jaskrawy. Stary zdecydowanie przyjaźniejszy.
Też tak myślę.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

ODPOWIEDZ