Katalog kapsli polskich

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1651 Post autor: wismat »

Gdyby on się rzeczywiście czymś mocno się różnił to bym go umieścił osobno. Ale ponieważ jest to ten sam wzór, tylko inna metoda wykonania, zdecydowałem o niepowielaniu wzoru.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1652 Post autor: krzysio »

Z tym kapslem jest tak, że wersja z mniejszym logo była już baaaardzo dawno. Tak z rok -półtora. Dokładając kapsel z ostatniej aktualizacji zdziwiłem się, że mam już w zbiorze 'odmiany' także z NB z mniejszym logo. Właśnie te z różnymi poziomami czerni na licu.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
mu0dy
Posty: 440
Rejestracja: 18 listopada 2008, 17:32
Lokalizacja: Wrocław | Medyka

Re: Katalog kapsli polskich

#1653 Post autor: mu0dy »

Czy to jest Braniewo 9? Bo jeżeli tak to zdjęcie w katalogu jest mylące
Załączniki
20211015_111152_resize_62.jpg

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Katalog kapsli polskich

#1654 Post autor: Bart »

Tak, zdjęcie w katalogu inaczej odbija światło.

WiSt
Posty: 59
Rejestracja: 30 maja 2020, 11:34

Re: Katalog kapsli polskich

#1655 Post autor: WiSt »

Tak jak część kolekcjonerów zbieram kapsle z działu "Inne". Jak wszyscy wiemy występuje tam dużo odmian. Niestety obecnie nie można zaznaczyć kapsli z odmian, które posiada się w kolekcji. Co za tym idzie, tylko fizycznie można sprawdzić czy posiadamy dany kapsel z odmian. Podobnie rzecz ma się z liczbą kapsli, tutaj też fizycznie trzeba policzyć odmiany. Stąd moje pytanie, czy nie można byłoby wprowadzić jednak zaznaczania kapsli w odmianach? Oraz dodać do podsumowania działu "Inne" ilości kapsli w odmianach?

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 544
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: Katalog kapsli polskich

#1656 Post autor: kopernik »

Skoro już o dziale inne mowa, to może warto przenieść w odpowiednie miejsce kapsel WIELKOPOLSKIE SPOTKANIA KAPSLARZY (4) z Kujawsko-pomorskiego klubu kolekcjonerów kapsli.

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Katalog kapsli polskich

#1657 Post autor: southern »

mu0dy pisze: 15 października 2021, 10:18 Czy to jest Braniewo 9? Bo jeżeli tak to zdjęcie w katalogu jest mylące
U mnie wygląda to tak:
Załączniki
bra 9cc.jpg

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1658 Post autor: krzysio »

WiSt pisze: 15 października 2021, 16:18 Tak jak część kolekcjonerów zbieram kapsle z działu "Inne". Jak wszyscy wiemy występuje tam dużo odmian. Niestety obecnie nie można zaznaczyć kapsli z odmian, które posiada się w kolekcji. Co za tym idzie, tylko fizycznie można sprawdzić czy posiadamy dany kapsel z odmian. Podobnie rzecz ma się z liczbą kapsli, tutaj też fizycznie trzeba policzyć odmiany. Stąd moje pytanie, czy nie można byłoby wprowadzić jednak zaznaczania kapsli w odmianach? Oraz dodać do podsumowania działu "Inne" ilości kapsli w odmianach?
Właśnie przed chwilą została wprowadzona zasada wręcz odwrotna do tej, którą proponujesz. Raczej nie zostanie zmieniona. Nie w tym katalogu.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

bigzbig70
Posty: 184
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 23:22
Lokalizacja: INOWROCŁAW

Re: Katalog kapsli polskich

#1659 Post autor: bigzbig70 »

Kapsel nr 4 Kujawsko-Pomorskiego Klubu był zrobiony przez jego członków na spotkanie z kolekcjonerami z Wlkp w Poznaniu i znajduje się w odpowiednim miejscu.

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 544
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: Katalog kapsli polskich

#1660 Post autor: kopernik »

bigzbig70 pisze: 15 października 2021, 22:41 Kapsel nr 4 Kujawsko-Pomorskiego Klubu był zrobiony przez jego członków na spotkanie z kolekcjonerami z Wlkp w Poznaniu i znajduje się w odpowiednim miejscu.
A to w porządku, wszystko jasne. Sorry za zamieszanie.

WiSt
Posty: 59
Rejestracja: 30 maja 2020, 11:34

Re: Katalog kapsli polskich

#1661 Post autor: WiSt »

krzysio pisze: 15 października 2021, 21:19
WiSt pisze: 15 października 2021, 16:18 Tak jak część kolekcjonerów zbieram kapsle z działu "Inne". Jak wszyscy wiemy występuje tam dużo odmian. Niestety obecnie nie można zaznaczyć kapsli z odmian, które posiada się w kolekcji. Co za tym idzie, tylko fizycznie można sprawdzić czy posiadamy dany kapsel z odmian. Podobnie rzecz ma się z liczbą kapsli, tutaj też fizycznie trzeba policzyć odmiany. Stąd moje pytanie, czy nie można byłoby wprowadzić jednak zaznaczania kapsli w odmianach? Oraz dodać do podsumowania działu "Inne" ilości kapsli w odmianach?
Właśnie przed chwilą została wprowadzona zasada wręcz odwrotna do tej, którą proponujesz. Raczej nie zostanie zmieniona. Nie w tym katalogu.
Co do porządkowania katalogu jestem jak najbardziej za. Chodziło mi o to, że w przypadku kolekcjonera zbierającego odmiany, po kliknięciu na gwiazdę odmian, można było w kolekcji zaznaczyć te kapsle które się posiada. Ludzka pamięć jest zawodna, a trudno jest spamiętać na przykład w przypadku Krajcara które kapsle się ma, a które nie. Nie widzę też powodu, oprócz technicznego, żeby katalog nie zliczał kapsli z odmian. Kto z kolekcjonerów jest w stanie z pamięci powiedzieć ile ma kapsli w odmianach? W statystyce można byłoby dodać" Odmiany" i tu podać ilość występujących i posiadanych.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Katalog kapsli polskich

#1662 Post autor: Pluto »

WiSt pisze: 16 października 2021, 08:23
krzysio pisze: 15 października 2021, 21:19
WiSt pisze: 15 października 2021, 16:18 Tak jak część kolekcjonerów zbieram kapsle z działu "Inne". Jak wszyscy wiemy występuje tam dużo odmian. Niestety obecnie nie można zaznaczyć kapsli z odmian, które posiada się w kolekcji. Co za tym idzie, tylko fizycznie można sprawdzić czy posiadamy dany kapsel z odmian. Podobnie rzecz ma się z liczbą kapsli, tutaj też fizycznie trzeba policzyć odmiany. Stąd moje pytanie, czy nie można byłoby wprowadzić jednak zaznaczania kapsli w odmianach? Oraz dodać do podsumowania działu "Inne" ilości kapsli w odmianach?
Właśnie przed chwilą została wprowadzona zasada wręcz odwrotna do tej, którą proponujesz. Raczej nie zostanie zmieniona. Nie w tym katalogu.
Co do porządkowania katalogu jestem jak najbardziej za. Chodziło mi o to, że w przypadku kolekcjonera zbierającego odmiany, po kliknięciu na gwiazdę odmian, można było w kolekcji zaznaczyć te kapsle które się posiada. Ludzka pamięć jest zawodna, a trudno jest spamiętać na przykład w przypadku Krajcara które kapsle się ma, a które nie. Nie widzę też powodu, oprócz technicznego, żeby katalog nie zliczał kapsli z odmian. Kto z kolekcjonerów jest w stanie z pamięci powiedzieć ile ma kapsli w odmianach? W statystyce można byłoby dodać" Odmiany" i tu podać ilość występujących i posiadanych.
Zawsze możesz sobie wpisać w notatkach przy kapslu jakie odmiany posiadasz.
Sam w niektórych przypadkach zbieram odmiany i jest to pewnego rodzaju problem "z oznaczaniem" ale szanuję decyzję i ją rozumiem.
Ma to na celu ukrócenie produkcji odmian jednego kapsla w kilkunastu kolorach po to żeby znalazł się w katalogu i można było na nim zarobić (bo jest w katalogu, zobacz czy masz zaznaczone czy go już masz!)
Pamiętaj, że im więcej odmian - tym więcej pracy przy obróbce zdjęć!
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1663 Post autor: krzysio »

WiSt pisze: 16 października 2021, 08:23 Co do porządkowania katalogu jestem jak najbardziej za. Chodziło mi o to, że w przypadku kolekcjonera zbierającego odmiany, po kliknięciu na gwiazdę odmian, można było w kolekcji zaznaczyć te kapsle które się posiada. Ludzka pamięć jest zawodna, a trudno jest spamiętać na przykład w przypadku Krajcara które kapsle się ma, a które nie. Nie widzę też powodu, oprócz technicznego, żeby katalog nie zliczał kapsli z odmian. Kto z kolekcjonerów jest w stanie z pamięci powiedzieć ile ma kapsli w odmianach? W statystyce można byłoby dodać" Odmiany" i tu podać ilość występujących i posiadanych.
Katalog jest prowadzony całkowicie niekomercyjnie. A to oznacza, że osoby go tworzące nie pobierają wynagrodzenia za opiekę i prace rozwojowe ( rozumiane jako zwiększanie możliwości katalogu, a także dodawanie kolejnych pozycji ) Co więcej jego utrzymanie ( domena + hosting ) też kosztuje. Nie wiem, czy opłata za wersję premium pokrywa nawet te koszty. A korzysta z tego kilka setek a może i więcej osób. Podobnie zresztą, jak z tego forum....
Trend kapsli INNYCH poszedł w stronę, której pewnie trochę nie przewidziano - pojawia się ich takie multum, że aby nadążyć z ich dodaniem trzeba by pewnie z pół etatu, a może więcej. Widząc efekt końcowy większość nie zdaje sobie sprawy ile czasu kosztuje zeskanowanie, obrobienie przygotowanie i dodanie do katalogu. A jest to przecież mniej znacząca część tego, do czego jest przeznaczony ten katalog. Są przede wszystkim kapsle piwne ( z sygnaturami i bez ), odwrotki, serie, kapsle niepiwne.
"Nie widzę też powodu, oprócz technicznego, żeby katalog nie zliczał kapsli z odmian" Jeśli masz czas - nawiąż kontakt z administratorem. Znam człowieka i jest otwarty na pomoc. Jeśli przejąłbyś ową techniczną stronę INNYCH na warunkach, które On określi - to kto wie, może uda się bardziej rozwinąć ten podzbiór...
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Katalog kapsli polskich

#1664 Post autor: PawelG »

Uproszczenie to słuszny ruch. W ogóle dział "inne" w znakomitej większości należałoby zlikwidować albo wyłączyć zliczanie tych kapsli w statystykach. Jego istnienie nakręca produkcję szemranych wynalazków. Ceny produkcji spadają i niebawem utoniemy w podróbkach i kapslach typu "rzuciłem papierosy".

Publikowanie w Katalogu tylko kapsli, które trafiły na butelki, tak jak Wismacie pisałeś, jest dobrym kierunkiem.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1665 Post autor: Tomek »

PawelG pisze: 16 października 2021, 17:44 Uproszczenie to słuszny ruch. W ogóle dział "inne" w znakomitej większości należałoby zlikwidować albo wyłączyć zliczanie tych kapsli w statystykach. Jego istnienie nakręca produkcję szemranych wynalazków. Ceny produkcji spadają i niebawem utoniemy w podróbkach i kapslach typu "rzuciłem papierosy".
W 100% się zgadzam.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1666 Post autor: krzysio »

PawelG pisze: 16 października 2021, 17:44 Uproszczenie to słuszny ruch. W ogóle dział "inne" w znakomitej większości należałoby zlikwidować albo wyłączyć zliczanie tych kapsli w statystykach. Jego istnienie nakręca produkcję szemranych wynalazków. Ceny produkcji spadają i niebawem utoniemy w podróbkach i kapslach typu "rzuciłem papierosy".

Publikowanie w Katalogu tylko kapsli, które trafiły na butelki, tak jak Wismacie pisałeś, jest dobrym kierunkiem.
Katalog ma służyć kolekcjonerom. Jeśli ktoś nie zbiera kapsli PW - nie zagląda do tego działu. Podobnie z odwrotami - znam wielu bardzo poważnych kolekcjonerów, którzy nie zbierają odwrotów. Ale znam też kolekcjonerów, którzy zbierają tylko pozycje z działu INNE, co dla reszty może być ciężkie do zrozumienia. Ja zbieram kapsle na sygnatury i ciężko mi zrozumieć ( choć w pełni to akceptuję ), jak można pozbywać się z kolekcji tylu ciekawych wzorów ( odmian względem sygnatury ), a już na pewno nie powiedziałbym, że katalog bez sygnatur to strata czasu i sztuczny twór i można go zlikwidować. Wszak byłoby więcej czasu na kapsle z sygnaturami.

A jak ktoś się uprze to może "odmiany" odznaczać na biało :lol: .
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Katalog kapsli polskich

#1667 Post autor: PawelG »

Zgadzam się co do pierwszego zdania, zastanawiam się co do reszty. Może ten narastający bałagan wpłynie pozytywnie na regulację chorych cen in minus, bo wkrótce nie będziemy w stanie odróżnić podróbek od oryginałów, co z kolei wpłynie pozytywnie na możliwość wymian, bo Koledzy przestaną przeliczać namiętnie kapsle na złotóweczki. Czyli jednak posłużyłoby to jednak koniec końców Kolekcjonerom. No ok. Chyba tego kierunku tak czy inaczej się nie powstrzyma.

Awatar użytkownika
Brat_Piwny
Posty: 80
Rejestracja: 28 lipca 2019, 10:20
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Re: Katalog kapsli polskich

#1668 Post autor: Brat_Piwny »

Pozostając nadal przy dziale INNE, propozycje zmian w nazewnictwie Kategorii:
1. Browary
Kraftwerk ---> Rzuchów (Kraftwerk)
Perun ---> Budziszyn
Odra Barrels ---> Wrocław (Odra Barrels)
2. Kontraktowcy, w których przypadku sugerowałbym także odejście od przypisywania do miejscowości czyli przykładowo Widmo zamiast Elbląg (Widmo)
Biskupice (Pilica) ---> Pilica
Elbląg (Widmo) ---> Widmo
Gliwice (Koneser) ---> Koneser
Janów Lubelski (Janowskie ZB) ---> Janowskie Zakłady Browarnicze
Karczewski (Karczewski) ---> Karczewski
Kraków (Browanza) ---> Browanza
Kraków (Wielochmiel) ---> Wielochmiel
Mintaka ---> Mintaka
PiwoWarownia ---> PiwoWarownia
Skawina (Marcel) ---> Marcel
Skrzat ---> Skrzat
Tyniec ---> Benedyktynów Tynieckich [forma nazwy występująca w Poczekalni]
Wołomin ---> Wołomin
Oczywiście są to tylko propozycje do rozważenia i sprawdzenia … :)

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Katalog kapsli polskich

#1669 Post autor: PawelG »

A ja jeszcze na chwilę wracając do poprzedniego tematu (sorry), mam propozycję stanowiącą kompromis.

Krok 1) zakładamy poddomenę szemranekapsle.katalogkapsli.pl (jeśli wiąże się to z opłatą, na pewno znajdzie się grono Kolekcjonerów, które zrzuci się tak, że wystarczy na pokrycie na 10 lat do przodu - chętnie się dorzucę),
krok 2) przenosimy dział "inne" na nową domenę i z głównego Katalogu wyrzucamy cholerstwo w diabły,
krok 3) szemranymkapslom tworzymy nową, całkowicie oddzielną statystykę,
krok 4) oddajemy zarządzanie szemranymikapslami chętnym, godnym zaufania osobom.

Plusy:
+ nazwa oddaje słuszne miejsce podkatalogu jako drugorzędnego,
+ jak ktoś zbiera same szemrane, to oznacza sobie osobno i nie przeszkadzają mu fabryczne i nie psują statystyk - niech mu będzie na zdrowie; ci co zbierają i te i te, zsumują sobie statystyki na kartce,
+ może sobie wisieć kilkadziesiąt wersji kolorystycznych jako oddzielne kapsle, kto zbiera, ten będzie miał porządną statystykę i narzędzie do utrzymywania odmian, innym nie będzie przeszkadzało,
+ po wykonaniu początkowej pracy związanej z wydzieleniem, ostatecznie odciąży to dotychczasowych administratorów, a zainteresowani szemranymi mogą robić im zdjęcia Nokią 3310 i publikować, bo ostatecznie co to komu szkodzi w tamtym miejscu?

Minusy:
???

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1670 Post autor: wiki »

PawelG pisze: 17 października 2021, 19:03 A ja jeszcze na chwilę wracając do poprzedniego tematu (sorry), mam propozycję stanowiącą kompromis.

Krok 1) zakładamy poddomenę szemranekapsle.katalogkapsli.pl (jeśli wiąże się to z opłatą, na pewno znajdzie się grono Kolekcjonerów, które zrzuci się tak, że wystarczy na pokrycie na 10 lat do przodu - chętnie się dorzucę),
krok 2) przenosimy dział "inne" na nową domenę i z głównego Katalogu wyrzucamy cholerstwo w diabły,
krok 3) szemranymkapslom tworzymy nową, całkowicie oddzielną statystykę,
krok 4) oddajemy zarządzanie szemranymikapslami chętnym, godnym zaufania osobom.


Minusy:
???
Widzę tylko jeden problem "krok 4)" znalezienie chętnych i godnych zaufania osób. Do dawania dobrych rad chętni są wszyscy do pracy ... Ilu ?

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1671 Post autor: PawełN »

Pluto pisze: 16 października 2021, 12:18
Zawsze możesz sobie wpisać w notatkach przy kapslu jakie odmiany posiadasz.
Ja z tych notatek prawie nie korzystam, bo zwyczajnie ciężko zauważyć że jakaś notatka tam w ogóle jest.
Ja bym postulował wprowadzenie takiej drobnej zmiany która by spowodowała że ten "?" przy opcji dodawania notatki zaświeci się na pomarańczowo jeśli jakaś notatka będzie przy tym kapslu.

Od razu będzie widać że trzeba tam coś doczytać sprawdzając tego kapsla.
Znak towarzyszy zastrzelonych

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Katalog kapsli polskich

#1672 Post autor: PawelG »

wiki pisze: 17 października 2021, 20:24 Widzę tylko jeden problem "krok 4)" znalezienie chętnych i godnych zaufania osób. Do dawania dobrych rad chętni są wszyscy do pracy ... Ilu ?
Miło widzieć próbę dyskusji, chociaż nie bardzo rozumiem - jest trochę z boku tego, co napisałem. A może to jednak była próba powstrzymania dyskusji na zasadzie "nie marudźmy, który to już raz, wszyscy mają dość"? :) Jednak sprowokowało mnie to do jeszcze kilku zdań.
To znaczy, że status quo ma zostać taki jak jest i wtedy nie ma problemu, bo mamy chętnych, którzy utrzymają dział "inne" w obecnej formie?
Można wywalić to, to roboty w ogóle nie będzie.
Albo wydzielić i kto jego istnienia pragnie, niech utrzymuje. Jak chętnych nie będzie - to dział umrze, i ok. Nie wydaje mi się, żeby brak rąk do pracy, o którym piszesz, był jakimkolwiek problemem. Jeśli nie ma rąk do pracy, to znaczy, że nie jest to nikomu potrzebne. Krzyżyk na drogę.
Zamiast kultywować narastający na ten moment wykładniczo śmietnik, warto skupić się na sednie i jemu poświęcić czas.
Nie wiem, czy przytyk co do braku rąk do pracy w cytowanej wiadomości był skierowany w tej sytuacji do mnie czy do ogółu Kolegów z Forum, ale jeśli jakkolwiek mogę pomóc, to jestem do dyspozycji. Na wszelki wypadek napiszę jednak wprost, że nie oferuję swoich rąk do pomocy przy dziale "inne", chyba że w zakresie naciśnięcia przycisku "delete".

Na koniec dwie uwagi, gdyby ktoś co do tego miał wątpliwości:
1) uważam, że Katalog jest genialną inicjatywą, świetną robotą i mam wielki szacunek dla Autorów za poświęcony czas i energię,
2) uważam, że prywatne kapsle są fajną inicjatywą i chętnie trzymam je póki co w swojej kolekcji, tym niemniej katalogowanie ich uważam za zbędne. Na początku, kiedy
było tego mało, mogło się to wydawać fajne, ale to ślepa uliczka.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1673 Post autor: PawełN »

Ale czemu cały dział Inne traktowany jest jedną miarą?

Ja rozumiem niechęć do jakiś skrajnie niszowych kapsli typu kapsle prywatne, okolicznościowe czy reklamowe, których tym samym nawet nie można nazwać piwnymi ale tampodruki i laserodruki które FAKTYCZNIE się na piwach, które można kupić pojawiają to moim zdaniem jest już całkiem inna kategoria.

Wystarczy wprowadzić zasadę że taki kapsel wart zanotowania musi FAKTYCZNIE pojawiać się na piwach lub innych napojach oferowanych w sklepach lub jakiś przybytkach komercyjnych typu komercyjne minibrowary. Czyli jakieś jednorazowe imprezy, wesela, czy tam jakieś inne okazyjne odpadają. A odpaść już powinny w zupełności wszystkie te prywatne.
I biorąc pod uwagę to - nie będzie już aż tak dużo do roboty.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#1674 Post autor: chinet »

wismat pisze: 22 sierpnia 2021, 17:09 Obiecałem, więc wracam z tematem. (...) Na horyzoncie, a właściwie w najbliższej perspektywie tygodni mam też plan wydzielenia kapsli, które rzeczywiście były umieszczone na butelkach z piwem (zastępcze, większość browarnianych tampodruków, naklejki, owijki, itp.) do osobnej kategorii roboczo nazywanej "pozostałe kapsle piwne". Chcę, aby kapsle, które jeśli komuś zależy to może dostać w publicznym sklepie z piwem, w browarze restauracyjnym, itp. oddzielić od kapsli robionych prywatnie, na zamknięte imprezy., itp. (...)
Tak jak napisał Mateusz, szykuje się korekta działu INNE. Co dla mnie osobiście jest wspaniałą informacją, gdyż obecnie z tego działu zbieram kapsle z piw dostępnych w szeroko rozumianej ogólnej sprzedaży. Reszta może lecieć w kosmos :wink:
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1675 Post autor: wismat »

Pomysł z wydzielaniem szemranych jest nierealny z powodu o którym wspomniał Krzysztof. Nie ma chętnych do obrabiania takiej ilości skanów i praca włożona w wydzielenie poszłaby na marne. Również całkowite usunięcie działu zaprzepaściłoby wiele moich godzin spędzonych na tworzeniu tego działu oraz pracy włożonej przez osoby skanujące te kapsle. Dlatego nie usuwam, ale mówię otwarcie, że kapsle z tego działu będą miały najmniejszy priorytet przy aktualizacjach, tak, aby w końcu dostarczyć Wam oczekiwane funkcjonalności.

Aktualnie jestem na etapie prac nad kodem katalogu, aby obsłużył nowy dział. W ostatnim czasie usunąłem wszystkie pozostałe odmiany kolorystyczne, aby przygotować dział do podziału.

PawelN, aktualnie kolor zmienia się z ciemnozielonego na niebieski. Kolor mogę jednak zmienić, żeby był bardziej widoczny.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Katalog kapsli polskich

#1676 Post autor: southern »

Nie wspominając o "zaprzepaszczeniu" pracy producentów owych kapsli i narażeniu ich na szkody biznesowe(spodziewane pożytki).
Wismacie, szanuję i doceniam Twoją pracę, jednak czasem lepiej wyciąć problem, zanim stanie się "nieoperowalny", a żal włożonej pracy będzie jeszcze większy.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1677 Post autor: PawełN »

@Wismat
Faktycznie zmienia się na niebieski. Przyznaję się że w ogóle tego nie zauważyłem. Naprawdę słabo to widać, przydałoby się zmienić to na kolor taki, który dobrze będzie się odróżniał.

Zrobiłem nawet taką próbę z różnymi kolorami:
Obrazek
Ale widać że nawet zmiana koloru nie czyni tego jakoś bardzo wyraźnie widocznym. Gubi się to w gąszczu tych znaczków, a takie "dzikie kolory" z kolei dziwnie wyglądają. A to trochę szkoda, bo te adnotacje są czymś szalenie ważnym, bardzo źle byłoby to pominąć w pośpiechu (a na giełdzie jest pośpiech)

Myślę że najlepiej by było gdyby zmieniał się się wtedy kolor tła - tak jak "niebutelkowany kapsel na wymianę" - biały symbol na ciemnozielonym polu.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Katalog kapsli polskich

#1678 Post autor: rwjak »

To może niech się zmieni znak zapytania na wykrzyknik (uwaga jest info!)

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1679 Post autor: Serek »

rwjak pisze: 21 października 2021, 20:26 To może niech się zmieni znak zapytania na wykrzyknik (uwaga jest info!)
To jest zdecydowanie lepszy pomysł.
Nie wiem tylko jak od strony technicznej dla admina...

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1680 Post autor: wismat »

Dobry pomysł. Coś takiego zaproponowałem:
Załączniki
znakzapytania.jpg
znakzapytania.jpg (35.81 KiB) Przejrzano 4443 razy
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

ODPOWIEDZ