Katalog kapsli polskich

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#121 Post autor: Paweł »

krzysio pisze:A co z kapslami Browaru na Jurze? Czy one wejdą do katalogu?
Dwa portery i te dostępne ostatnio z BL oraz pozostałe?
Wszystkie będą w tampodrukach.
Oprócz oczywiście regularnej nowości z "BL".

FIDORIM
Posty: 182
Rejestracja: 13 października 2009, 21:44

Re: Katalog kapsli polskich

#122 Post autor: FIDORIM »

Chciałbym stanąć w obronie browaru na Jurze,moim skromnym zdaniem kapsle z Jury powinny być zaliczone normalnie , a nie do tampodruków może nie wyszedł ich nakład kilku tysięcy ,a kilkuset sztuk,każdego ze wzorów, ale był dostępny w wielu sklepach,i kto się postarał to je zdobył,jeśli nie chcecie ich liczyć to wywalmy jeszcze z katalogu brzesko od nr.52 do 57wyszły kiedyś okazyjnie tylko w zapewne mniejszej ilości niż portery i jubileuszowe kapsle z jury,także inne kapsle okazyjne,dla przykładu eb 107 jubileuszowy,czy żubr czarny 38,to tylko przykład, bo jest takich kapsli w katalogu wiele więcej,które powinny być idąc drogą kapsli z jury wywalone do tamponów,bo np....wyszło ich mniej niż masówy,czy były wypuszczone na jubileusz,dla pracowników browaru czy też z innego powodu,chciałem temat poddać szerszej dyskusji co o tym sądzicie drodzy koledzy kolekcjonerzy?

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1719
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#123 Post autor: Jacek »

Różnica między kapslami, które wymieniłeś jest taka, że mały nakład, ciężka dostępność a co za tym idzie ich rzadkość w przypadku kapsli "jurajskich" jest specjalnie kreowana w celu zysku, wystarczy pojechać na jakąś pierwszą lepszą giełdę czy spojrzeć na allegro. Na allego nawet powstała firma, która jest dystrybutorem (producentem) tych kapsli. Czarnego Żubra czy Specjala Jubileuszowego nikt nie tworzył w celu własnego zysku a ich trudna dostępność jest właśnie dla kolekcjonerów wyzwaniem i zdobycie takiego kapsla wymaga zadania sobie jakiegoś trudu, a zdobycie go sprawia radość posiadania czegoś rzadszego bardziej lub mniej. Żadnym wyzwaniem jest wejście na allegro i zakup takich rarytasów w ilości praktycznie nieograniczonej wprost od producenta, który jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba dodrukuje każdą ilość. Osobiście jest to dla mnie sprzeczne z moją ideą kolekcjonerstwa i nie mam zamiaru przykładać do tego procederu ręki i pomimo tego, że znalazłem nawet te kapsle na piwe w sklepie to nie chcę ich mieć w swojej kolekcji. Oczywiście nikomu nie zabraniam, wspierać takiego procederu i stawać w jego obronie ale sugeruję mu zastanowić się czy jest sens stawać w obronie "wytworu" na którym ktoś nabija sobie kasę i nic pozatym.

Tampon to tampon, laser to laser, nie można ich stawiać na równi z kapslami wydrukowanymi w profesjonalnej fabryce i kryterium małego nakładu ale dostępności w sklepach jest bez sensu.

FIDORIM
Posty: 182
Rejestracja: 13 października 2009, 21:44

Re: Katalog kapsli polskich

#124 Post autor: FIDORIM »

W twoim poście Jacku jest dużo racji,ja też nie wspieram takich procederów ,ale faktem jest że browar na Jurze wypuścił kapsle na swoich produktach ,były one dostępne w dość dużym nakładzie ,dlatego uważam że warto je zaliczyć do kapsli z zawiercia, jak napisałem wcześniej to tylko moje skromne zdanie

pawlosek12
Posty: 1495
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#125 Post autor: pawlosek12 »

Kiedy będzie kolejna aktualizacja katalogu.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1084
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Katalog kapsli polskich

#126 Post autor: Wacek »

pawlosek12 pisze:Kiedy będzie kolejna aktualizacja katalogu.
Przecież tydzień temu była,więc jeszcze trochę czasu musi upłynąć aby było co dodać..

pawlosek12
Posty: 1495
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#127 Post autor: pawlosek12 »

Jest co dodać do katalogu.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#128 Post autor: krzysio »

Paweł pisze:
Mike007 pisze:Pozwolę sobie na pewną uwagę - dlaczego kapsle od Somersby i Carlsberga, których pochodzenie nie jest jeszcze potwierdzone, znajdują się w kolejnych aktualizacjach? Wrazie czego w przyszłości trzeba będzie znowu zmieniać numerację...
To że będzie trzeba zmieniać numerację jest pewne i tak. Mam już na liście około 10 starych-nowych kapsli (odkrytych niedawno),które będą musiały znaleźć się w katalogu.
Paweł, czy mógłbyś napisać tą listę ( niezobowiązująco ), jak przewidujesz zmianę numeracji. Przekładam całą kolekcję w/g nowych numerów i katalogu z wolnym miejscem na braki i to info byłoby dla mnie cenne.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#129 Post autor: wismat »

Nie wszyscy zaglądają, więc napiszę: spora aktualizacja kapsli innych i odwrotek (dziękuję tym, którzy udostępnili zdjęcia i kapsle). Przypominam, że jeśli ktoś posiada abonament, nie zbiera odwrotek lub innych i denerwują go niepotrzebne propozycje wymian to wystarczy oznaczyć kapsle krzyżykiem "Nie poszukuję tego kapsla".

Jest to też wskazane ze względu na statystyki - gwiazdki i procenty są wyliczane ze wzoru : (osoby posiadające) / (wszyscy aktywni - osoby nieuznające kapsla).
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

pawlosek12
Posty: 1495
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#130 Post autor: pawlosek12 »

Jak zaznaczyć że niechcę zbierać kapsli tych samych tylko inna sygnatura.

Awatar użytkownika
triple_h_stg
Posty: 411
Rejestracja: 31 lipca 2012, 10:41
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Katalog kapsli polskich

#131 Post autor: triple_h_stg »

Kolekcjonować kapsle według tego katalogu: http://bezsygnatur.katalogkapsli.pl/
pawlosek12 pisze:Jak zaznaczyć że niechcę zbierać kapsli tych samych tylko inna sygnatura.
http://pokazywarka.pl/trade/
http://katalogkapsli.pl/powtorki.php?kto=triple_h_stg

Wymienię na moje polskie braki piwne (niekoniecznie dziewice). :)

pawlosek12
Posty: 1495
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#132 Post autor: pawlosek12 »

A jak zbieram na sygnatury tylko że pojedyńcze kapsle.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#133 Post autor: krzysio »

FIDORIM pisze:Chciałbym stanąć w obronie browaru na Jurze,moim skromnym zdaniem kapsle z Jury powinny być zaliczone normalnie , a nie do tampodruków może nie wyszedł ich nakład kilku tysięcy ,a kilkuset sztuk,każdego ze wzorów, ale był dostępny w wielu sklepach,i kto się postarał to je zdobył,jeśli nie chcecie ich liczyć to wywalmy jeszcze z katalogu brzesko od nr.52 do 57wyszły kiedyś okazyjnie tylko w zapewne mniejszej ilości niż portery i jubileuszowe kapsle z jury,także inne kapsle okazyjne,dla przykładu eb 107 jubileuszowy,czy żubr czarny 38,to tylko przykład, bo jest takich kapsli w katalogu wiele więcej,które powinny być idąc drogą kapsli z jury wywalone do tamponów,bo np....wyszło ich mniej niż masówy,czy były wypuszczone na jubileusz,dla pracowników browaru czy też z innego powodu,chciałem temat poddać szerszej dyskusji co o tym sądzicie drodzy koledzy kolekcjonerzy?
No to już są w Innych. Po temacie.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#134 Post autor: krzysio »

Jacek pisze:Różnica między kapslami, które wymieniłeś jest taka, że mały nakład, ciężka dostępność a co za tym idzie ich rzadkość w przypadku kapsli "jurajskich" jest specjalnie kreowana w celu zysku, wystarczy pojechać na jakąś pierwszą lepszą giełdę czy spojrzeć na allegro. Na allego nawet powstała firma, która jest dystrybutorem (producentem) tych kapsli. Czarnego Żubra czy Specjala Jubileuszowego nikt nie tworzył w celu własnego zysku a ich trudna dostępność jest właśnie dla kolekcjonerów wyzwaniem i zdobycie takiego kapsla wymaga zadania sobie jakiegoś trudu, a zdobycie go sprawia radość posiadania czegoś rzadszego bardziej lub mniej. Żadnym wyzwaniem jest wejście na allegro i zakup takich rarytasów w ilości praktycznie nieograniczonej wprost od producenta, który jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba dodrukuje każdą ilość. Osobiście jest to dla mnie sprzeczne z moją ideą kolekcjonerstwa i nie mam zamiaru przykładać do tego procederu ręki i pomimo tego, że znalazłem nawet te kapsle na piwe w sklepie to nie chcę ich mieć w swojej kolekcji. Oczywiście nikomu nie zabraniam, wspierać takiego procederu i stawać w jego obronie ale sugeruję mu zastanowić się czy jest sens stawać w obronie "wytworu" na którym ktoś nabija sobie kasę i nic pozatym.

Tampon to tampon, laser to laser, nie można ich stawiać na równi z kapslami wydrukowanymi w profesjonalnej fabryce i kryterium małego nakładu ale dostępności w sklepach jest bez sensu.
Nie masz racji w tej części, w której mówisz o zadaniu sobie trudu, czy podejmowaniu wyzwań. Obecnie praktycznie każdy kapsel bez trudu można nabyć w internecie. Dostępność mierzona jest jedynie zasobnością portfela osoby, która chce go nabyć.
Zgadzam się z tym, że ktoś może nie chcieć danego kapsla do kolekcji.
Pisałem o tym już wcześniej i generalnie poza tym postem więcej nie będę tego w tym wątku mówił - tworzenie macierzy funkcji decydujących o tym, czy kapsel można, czy nie wstawić do katalogu jest w/g mnie nie normalne. Wstawiamy kapsel, jeśli autor nie jest podejrzany o działanie dla pieniędzy, kapsel ma nakład powyżej 1000 sztuk, był na piwie w więcej niż 1 województwie, nie jest tamponem ani laserem i jego historia nie wzbudza kontrowersji u więcej niż połowy kolekcjonerów.

Jeśli ktoś go nie chce - odznaczana biało i po temacie.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#135 Post autor: wiki »

Patrząc na dział inne w katalogu kapsli dochodzę do wniosku, że kolekcjonerzy to takie duże dzieci. Gdy moja córka była mała kupowała w sklepie bloczek z jakimiś obrazkami i wymieniała się z innymi dzieciakami. Teraz kolekcjonerzy produkują własne kapsle (im więcej tym lepiej) by wymienić się za kapsle innych kolekcjonerów. Podobieństwo wydaje mi się uderzające.

Jak myślicie za ile lat liczba kapsli "kolekcjonerskich" przekroczy liczbę kapsli browarnianych. Ja stawiam na 5 może nawet 3 lata.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1084
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Katalog kapsli polskich

#136 Post autor: Wacek »

wiki pisze:Patrząc na dział inne w katalogu kapsli dochodzę do wniosku, że kolekcjonerzy to takie duże dzieci. Gdy moja córka była mała kupowała w sklepie bloczek z jakimiś obrazkami i wymieniała się z innymi dzieciakami. Teraz kolekcjonerzy produkują własne kapsle (im więcej tym lepiej) by wymienić się za kapsle innych kolekcjonerów. Podobieństwo wydaje mi się uderzające.

Jak myślicie za ile lat liczba kapsli "kolekcjonerskich" przekroczy liczbę kapsli browarnianych. Ja stawiam na 5 może nawet 3 lata.
:D :D :D :D :D :D

Jak to kiedyś było pięknie,kiedy był tylko "Katalog Kapsli Piwnych".

Do tego,jeżeli ten sam kapsel ukaże się w X kolorach /nie wiem po co/,to te 3 lata spoko gwarantowane. :P

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

Re: Katalog kapsli polskich

#137 Post autor: Wiśnia »

Jak Browar na Jurze znalazł się w innych, to Okocimy 53-57 też powinny się tam znaleźć.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#138 Post autor: krzysio »

wiki pisze:Patrząc na dział inne w katalogu kapsli dochodzę do wniosku, że kolekcjonerzy to takie duże dzieci. Gdy moja córka była mała kupowała w sklepie bloczek z jakimiś obrazkami i wymieniała się z innymi dzieciakami. Teraz kolekcjonerzy produkują własne kapsle (im więcej tym lepiej) by wymienić się za kapsle innych kolekcjonerów. Podobieństwo wydaje mi się uderzające.

Jak myślicie za ile lat liczba kapsli "kolekcjonerskich" przekroczy liczbę kapsli browarnianych. Ja stawiam na 5 może nawet 3 lata.
Całe to zbieranie blaszek z obrazkami przez dorosłych ludzi zakrawa na bardziej zabawę niż jakąś poważną działalność. Jak się do tego doda to, że taka blaszka bez żadnych oficjalnych cech certyfikacyjnych potrafi kosztować parę stówek - więcej niż srebrna moneta sprzed 300 - 400 lat o zbliżonej wadze - to dopiero bzdura.....
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#139 Post autor: wismat »

Każdy zbiera to co chce i katalog nie jest wyrocznią, dlatego też powstał dział Inne, powstała funkcja "Nie poszukuję kapsla" jak i w (niedalekiej) przyszłości planuję opcję automatycznego oznaczania nowych kapsli innych lub odwrotek na szaro by już więcej nie zawadzały. Spieranie się o wyższość kapsli piwnych nad pozostałymi uważam za bezcelowe. Po prostu musi zadziałać prawo: nie będzie popytu - nie będzie podaży.

Ja już zdecydowałem i aktywnie nie poszukuję kapsli innych a jedynie zostawiam to co dostanę jako pamiątki i powiem wam, że oszczędza mi to wiele stresu :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

kapiral
Posty: 463
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: Katalog kapsli polskich

#140 Post autor: kapiral »

Już któryś raz czytam uwagi dotyczące Okocimia 53-57 (sam też kiedyś próbowałem zacząć wątek). Kapsle trafiły do katalogu jako a,b,c,d,e, po rekonstrukcji katalogu dostały normalne litery, a nikt definitywnie nie wyjaśnił dlaczego. Gdzieś... Kiedyś... Przy okazji...
Myślę, że nie tylko ja chciałbym poznać precyzyjną odpowiedź.
Osobiście nie wierzę, że aż pięć kapsli mogło być przez tyle czasu niezauważonych. Gdyby niektórzy z kolekcjonerów zaczęli zakładać stare próby na butelki i potem tworzyć do nich legendę, to rarytasów mielibyśmy zdecydowanie więcej.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#141 Post autor: krzysio »

Jaka jest różnica pomiędzy kapslami Rakszawa 41 i 49 ?
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1719
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#142 Post autor: Jacek »

W 49 czerwony herb jest malowany a w 41 błyszczący.

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#143 Post autor: Mike007 »

krzysio pisze:Jaka jest różnica pomiędzy kapslami Rakszawa 41 i 49 ?
Tło herbu - w 41 metaliczne, ciemne a w 49 matowe, jaśniejsze.
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

luzik36
Posty: 242
Rejestracja: 04 listopada 2014, 20:55

Re: Katalog kapsli polskich

#144 Post autor: luzik36 »

Paweł pisze:
luzik36 pisze:Jako początkujący mam pytanie dlaczego Mocarz jest w Kielcach a nie w Rakszawie
http://forum.katalogkapsli.pl/viewtopic ... arz#p90523

:)
To mamy dwie różne etykiet dla tego samego produktu

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#145 Post autor: krzysio »

@Jacek @Mike007
Dziękuję, rzeczywiście po położeniu obok siebie widać tę różnicę.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#146 Post autor: krzysio »

Jaka jest różnica ( katalog z sygnaturami ) pomiędzy kapslami Koszalin 58 i 59 ?
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
triple_h_stg
Posty: 411
Rejestracja: 31 lipca 2012, 10:41
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Katalog kapsli polskich

#147 Post autor: triple_h_stg »

Wielkość sygnatury oraz cyferka.
krzysio pisze:Jaka jest różnica ( katalog z sygnaturami ) pomiędzy kapslami Koszalin 58 i 59 ?
http://pokazywarka.pl/trade/
http://katalogkapsli.pl/powtorki.php?kto=triple_h_stg

Wymienię na moje polskie braki piwne (niekoniecznie dziewice). :)

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#148 Post autor: Mike007 »

krzysio pisze:Jaka jest różnica ( katalog z sygnaturami ) pomiędzy kapslami Koszalin 58 i 59 ?
Na 58 rumak zdaje się być bardziej podpasiony, na pewno ma grubszy kark :D
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#149 Post autor: Kowalsik »

Wismat, nie zamieściłeś odwrotek, które Ci wysyłałem - Złoto Kujawiaka, jakieś dobre rady...
Kowalsik

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#150 Post autor: wismat »

Rzeczywiście zapomniałem. Postaram się nadrobić to w najbliższych dniach. Dobrze, że przypomniałeś :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

ODPOWIEDZ