Katalog kapsli polskich

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1051 Post autor: krzysio »

Ta próba wejdzie prędzej czy później ewentualnie jako odmiana ( było jej 20 sztuk ). Jest to sytuacja podobna np do browaru domowego Gorcek, który wypuścił serię około 20 kapsli w różnych kolorach ( w tym naklejek ) dla celów charytatywnych w ilości około 5 kompletów.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
skalcik11
Posty: 194
Rejestracja: 06 grudnia 2015, 20:19
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1052 Post autor: skalcik11 »

Osobiscie to ja bym jej nie wrzucal do katalogu, skoro inne proby nie trafiaja.
Zapraszam na moją stronę: http://kapselmania.com, na której prezentuje moją kolekcje oraz materiały do wymiany.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1053 Post autor: Kibi »

Na jednym z komputerów z których korzystam, w przeglądarce Chrome nie mam prawidłowych symboli pod kapslami.
Jest tylko zielony plus i czerwony minus a poza tym od dwóch do pięciu prostokątów różnej wielkości.
Co ciekawe najechanie albo kliknięcie prostokąta wywołuje jego funkcje, ale nie pod każdym kapslem wszyskie prostokąty są widoczne.
Wyczyściłem cookies i pamięć podręczną, bez rezultatu.
Co z tym robić?

Sprawdziłem, że nie tylko w Chromie tak mam. Otworzyłem w Operze i jest to samo.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1054 Post autor: Tomek »

Kibi pisze: 23 lutego 2019, 13:46 Na jednym z komputerów z których korzystam, w przeglądarce Chrome nie mam prawidłowych symboli pod kapslami.
Jest tylko zielony plus i czerwony minus a poza tym od dwóch do pięciu prostokątów różnej wielkości.
Co ciekawe najechanie albo kliknięcie prostokąta wywołuje jego funkcje, ale nie pod każdym kapslem wszyskie prostokąty są widoczne.
Wyczyściłem cookies i pamięć podręczną, bez rezultatu.
Co z tym robić?

Sprawdziłem, że nie tylko w Chromie tak mam. Otworzyłem w Operze i jest to samo.
Chyba pora wyrzucić ten komputer. :lol:
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1055 Post autor: Kibi »

Mordka na końcu sugeruje, ze to był żart, ale już od pewnego czasu myślę o tym najzupełniej poważnie.
Jedyna rzecz, która mnie przed tym powstrzymuje, to fakt, ze jeszcze nie mam go czym zastąpić.
Jako człowiek starszej daty jestem przyzwyczajony do desktopa i same laptopy, tablety i smartfony mi nie wystarczą.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1056 Post autor: krzysio »

Kibi - a tak poważnie - problem bierze się z keszowania przeglądarki. ( cache = pamięć podręczna ) i przeglądarka zgłupiała, gdyż do niedawna pod tym adresem miała kompletnie inny serwis ( inaczej oprogramowany ), niż ten, który jest od niedawna. Musisz wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki i co najmniej ją zrestartować. Jak nie dasz rady - zadzwoń do mnie.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

novak
Posty: 39
Rejestracja: 08 maja 2015, 06:49

Re: Katalog kapsli polskich

#1057 Post autor: novak »

Witam, w kategorii Inne/Tampodruki i laserodruki/Witnica 1 nie wyświetla się obrazek z kapslem.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1058 Post autor: Serek »

wismat pisze: 20 lutego 2019, 19:46
Serek pisze: 16 lutego 2019, 17:31 Strona listy braków. Liczniki u góry.
Co się zalicza do liczby w kategorii 'Nowości'? Jeśli tylko kapsle zaznaczone w Poczekalni to u mnie liczy o trzy więcej niż faktycznie mam.
Czy nadal jest źle?
U mnie jest już prawie dobrze. Zamiast 14 jest 13. Chyba, że licznik ma nie uwzględniać odwrotek.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3623
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1059 Post autor: wismat »

naitsabess pisze: 21 lutego 2019, 22:54 Jeśli pamiętasz Wismat PW ode mnie w tej sprawie, to miałeś się nad tym zastanowić i ewentualnie wprowadzić w nowej wersji katalogu.
Rozumiem, że funkcja nie zmieściła się do obecnej wersji katalogu, ale czy brana jest pod uwagę w przyszłości?
Jest to technicznie do zrobienia teraz, ale rzeczywiście nie było to moim priorytetem. Mam to na liście - nie zapomnę o tym, ale teraz są inne priorytety (głównie dodanie aktualizacji kapsli)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

pawlosek12
Posty: 1495
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1060 Post autor: pawlosek12 »

Za ile dni tygodni będą kapsle niepiwne bez sygnatur.

pawlosek12
Posty: 1495
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1061 Post autor: pawlosek12 »

Jest dużo kapsli z browarów domowych do dodania, których nie ma w katalogu.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1062 Post autor: Kibi »

krzysio pisze: 24 lutego 2019, 12:54 Jak nie dasz rady - zadzwoń do mnie.
W czwartek pogadamy. Chyba, ze cię nie będzie.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1063 Post autor: krzysio »

Być planuję.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

prochcio
Posty: 75
Rejestracja: 24 września 2016, 16:24

Re: Katalog kapsli polskich

#1064 Post autor: prochcio »

Działa wam Katalog ?

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#1065 Post autor: chinet »

Działa
Jestem trollem :mad:

marecki1207
Posty: 305
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Katalog kapsli polskich

#1066 Post autor: marecki1207 »

Ja mam taki problemik,gdyż jak najeżdżam kursorem na odwrotkę której nie mam to wyświetla się zdjęcie ale już z zielonym paskiem że ów odwrotkę mam.Czy to nie pokazuje faktycznie kapsli które posiadam a pokazuje się w odwrotkach?

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1067 Post autor: Serek »

Jedna uwaga którą zauważyłem niedawno.
Po zalogowaniu na stronie startowej przedstawiane powinny być "Najnowsze kapsle, których (jeszcze!) nie posiadasz:"

Tymczasem grafika pokazuje też kapsle które są już w kolekcji. Poniżej przykład:
2019-03-02 11_45_36-Katalog kapsli polskich - Zbieraj z nami!!.jpg

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1068 Post autor: Serek »

Błędy w statystykach na stronach poszczególnych kapsli:
Za przykład niech posłuży najnowszy Pszeniczniak z Bielkówka.

1. Mam go na wymianę [1]
Nie wiem dlaczego ale brakuje mnie na listach kolekcjonerów którzy mają go na wymianę [2] lub mają go w ogóle [3].

2. Tak poza tym przy sprawdzaniu list zauważyłem, że sortowanie według nazwisk użytkowników nie działa [4]. Działa tylko sortowanie wg nazw Użytkowników [5].

Poniżej grafika:
2019-03-02 12_05_51-Katalog kapsli polskich - Bielkówko 68.jpg

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1069 Post autor: Serek »

Jeszcze pewien pomysł. Czy na stronie poszczególnych kapsli jest możliwość umieszczenia daty dodania go do kolekcji. To mogłoby być ciekawa informacja dla użytkowników.
Moge się mylić ale myślę, że baza przechowuje dane, które będą potrzebne do dodania takiej funkcjonalności. Na podstawie nich powstają wykresy rozwoju kolekcji kolekcjonerów.

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Katalog kapsli polskich

#1070 Post autor: rwjak »

Serek pisze: 02 marca 2019, 12:20 Błędy w statystykach na stronach poszczególnych kapsli:
Nie wiem dlaczego ale brakuje mnie na listach kolekcjonerów którzy mają go na wymianę [2] lub mają go w ogóle [3].
To normalne. Tak było też w poprzedniej wersji katalogu. Każdy użytkownik widział wszystkich, oprócz siebie. No bo po co miałby widzieć? Żeby się ze sobą wymienić?

Awatar użytkownika
naitsabess
Posty: 235
Rejestracja: 02 stycznia 2013, 11:52
Lokalizacja: Białystok

Re: Katalog kapsli polskich

#1071 Post autor: naitsabess »

Zniknęły gwiazdkowe i procentowe informacje o popularności kapsla - w zamian jest informacja, że to nowość w katalogu. Dotyczy to chyba wszystkich kapsli.

Brakuje też możliwości dodawania notatek do kapsli w poczekalni (w poprzedniej wersji były).

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1072 Post autor: Serek »

naitsabess pisze: 03 marca 2019, 10:56 Zniknęły gwiazdkowe i procentowe informacje o popularności kapsla - w zamian jest informacja, że to nowość w katalogu. Dotyczy to chyba wszystkich kapsli.

Brakuje też możliwości dodawania notatek do kapsli w poczekalni (w poprzedniej wersji były).
U mnie są gwiazdki i procenty popularności na stronie danego kapsla.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1073 Post autor: Serek »

rwjak pisze: 02 marca 2019, 14:16
To normalne. Tak było też w poprzedniej wersji katalogu. Każdy użytkownik widział wszystkich, oprócz siebie. No bo po co miałby widzieć? Żeby się ze sobą wymienić?
No faktycznie. Zorientowałem się jak już opublikowałem post. Niemniej może napisy nad listami zacząć od: "Inni kolekcjonerzy...". Wtedy zniknęłyby wątpliwości.

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Katalog kapsli polskich

#1074 Post autor: rwjak »

Serek pisze: 03 marca 2019, 18:46
rwjak pisze: 02 marca 2019, 14:16
To normalne. Tak było też w poprzedniej wersji katalogu. Każdy użytkownik widział wszystkich, oprócz siebie. No bo po co miałby widzieć? Żeby się ze sobą wymienić?
No faktycznie. Zorientowałem się jak już opublikowałem post. Niemniej może napisy nad listami zacząć od: "Inni kolekcjonerzy...". Wtedy zniknęłyby wątpliwości.
Wystarczy chyba wiedza, że tak jest.
Natomiast u mnie też nie ma gwiazdek i procentów. I sortowanie według nazwisk użytkowników też nie działa.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3623
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1075 Post autor: wismat »

naitsabess pisze: 21 lutego 2019, 22:54 Przy próbie dodania notatki niechcący kliknąłem w jasnoszary kwadrat zaznaczony na zdjęciu i wykasował się wpis, który był tam do tej pory - jakaś ukryta funkcja?

I jeszcze pytanie o funkcję, którą proponowałem jakiś czas temu :

"Cały czas staram się polepszać swoja kolekcję tzn. wymieniam kapsle, które są w gorszym stanie na lepsze.
Mocno przydałaby mi się możliwość odznaczenia danego kapsla jako posiadanego ale w dalszym ciągu poszukiwanego - tak żeby wyświetlał się w potencjalnych wymianach (np. z innym kolorem).
Teraz istnieje funkcja "Grupy" do której można wrzucać kapsle np. w gorszym stanie - ale nie powiązana z funkcją wymian.
Inną opcją mogłoby być dodanie kolejnego przycisku na pasku pod kapslem (miejsce jest)."

"Najwygodniejsze byłoby dodanie kolejnego przycisku "mam, ale szukam w lepszym stanie" i automatyczne wyświetlanie tego kapsla w potencjalnych wymianach.
Tak jak pisałem, miejsce na pasku jest. Nie wiem niestety jak pracochłonne byłoby jego dodanie (kodowanie)."

Jeśli pamiętasz Wismat PW ode mnie w tej sprawie, to miałeś się nad tym zastanowić i ewentualnie wprowadzić w nowej wersji katalogu.
Rozumiem, że funkcja nie zmieściła się do obecnej wersji katalogu, ale czy brana jest pod uwagę w przyszłości?
Miejsce jest, ale nie wszędzie - na stronie głównej dla abonentów w kategorii "kapsle które poszukujesz" tego miejsca już nie ma. Zapewne dodam osobny "tik" , który pojawi się w dymku po najechaniu na kapsel. Rzeczywiście funkcja nie była priorytetem przy tworzeniu nowej wersji. Prawdą jest również, że teraz będzie możliwe stworzenie takiej funkcji. I najważniejsze: kiedy? Nie wiem. Mam do obrobienia teraz kilkadziesiąt kapsli niepiwnych, drugie tyle innych. Na bieżąco poprawiam błędy. Ale jest to punkt na mojej liście i nie zginie.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3623
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1076 Post autor: wismat »

krzysio pisze: 22 lutego 2019, 19:29 Ta próba wejdzie prędzej czy później ewentualnie jako odmiana ( było jej 20 sztuk ). Jest to sytuacja podobna np do browaru domowego Gorcek, który wypuścił serię około 20 kapsli w różnych kolorach ( w tym naklejek ) dla celów charytatywnych w ilości około 5 kompletów.
Skoro to próba, to raczej trafi do niedodanych.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3623
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1077 Post autor: wismat »

novak pisze: 24 lutego 2019, 15:50 Witam, w kategorii Inne/Tampodruki i laserodruki/Witnica 1 nie wyświetla się obrazek z kapslem.
Poprawione.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3623
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1078 Post autor: wismat »

marecki1207 pisze: 02 marca 2019, 00:04 Ja mam taki problemik,gdyż jak najeżdżam kursorem na odwrotkę której nie mam to wyświetla się zdjęcie ale już z zielonym paskiem że ów odwrotkę mam.Czy to nie pokazuje faktycznie kapsli które posiadam a pokazuje się w odwrotkach?
W dymku nad odwrotką nie pokazuje się pasek odwrotki, a dotyczący zwykłego kapsla.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3623
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1079 Post autor: wismat »

Serek pisze: 02 marca 2019, 11:56 Jedna uwaga którą zauważyłem niedawno.
Po zalogowaniu na stronie startowej przedstawiane powinny być "Najnowsze kapsle, których (jeszcze!) nie posiadasz:"

Tymczasem grafika pokazuje też kapsle które są już w kolekcji. Poniżej przykład:
2019-03-02 11_45_36-Katalog kapsli polskich - Zbieraj z nami!!.jpg
Tytuł jest taki a nie inny, bo to jest podstawowy cel tej strony. Jednakże zwróć uwagę na punkt który opcjonalnie zaznaczyłeś po prawej: "pokaż także kapsle, które posiadam" :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3623
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1080 Post autor: wismat »

Serek pisze: 02 marca 2019, 12:20 Błędy w statystykach na stronach poszczególnych kapsli:
Za przykład niech posłuży najnowszy Pszeniczniak z Bielkówka.

1. Mam go na wymianę [1]
Nie wiem dlaczego ale brakuje mnie na listach kolekcjonerów którzy mają go na wymianę [2] lub mają go w ogóle [3].

2. Tak poza tym przy sprawdzaniu list zauważyłem, że sortowanie według nazwisk użytkowników nie działa [4]. Działa tylko sortowanie wg nazw Użytkowników [5].

Poniżej grafika:
2019-03-02 12_05_51-Katalog kapsli polskich - Bielkówko 68.jpg
1. Koledzy odpowiedzieli już niżej - jest to zamierzone.
2. Co masz na myśli że nie działa? Że w ogóle nie reaguje przycisk, posortowanie jest niewłaściwe? Jedyne co zauważyłem to rzeczywiście tylko w odwrotnym sortowaniu osoby na Ś są niewłaściwie ustawione na początku.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

ODPOWIEDZ