Katalog kapsli polskich

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1771 Post autor: Kibi »

Browary Błonie i Artezan warzą pod jednym adresem. Czy według ciebie to oznacza to samo źródło?
Nie dajmy się zwariować. To katalog kapsli a nie książka adresowa.
Można zbierać kapsle w oderwaniu od ich pochodzenia i układać je kolorami, to nawet ładnie wygląda. Można też tak je umieszczać je w katalogu.
A że współczesny browar w Suwałkach odwołuje się do Północnego to nie znaczy że cokolwiek je łączy.
Browar w Raciborzu ma na kapslu rok 1567, a Lwówek 1209. One też się w ten sposób do czegoś odwołują.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1772 Post autor: PawełN »

Kibi pisze: 17 stycznia 2022, 19:49 Browary Błonie i Artezan warzą pod jednym adresem. Czy według ciebie to oznacza to samo źródło?
Dzięki za info, nie zwróciłem na to nigdy uwagi. Właśnie w swojej kolekcji przekładam Artezana żeby leżał w ciągu z Błoniem - bo jak najbardziej uważam że jest to samo lokalne źródło.
To pozwala poszukiwany kapsel znaleźć o wiele łatwiej.

W końcu to katalog kapsli a nie książka adresowa.

Mój zbiór kapsli jest już na tyle duży że muszę się chwytać różnych sztuczek aby szybko znaleźć poszukiwany kapsel. Ja rozumiem że to są wyłącznie moje odczucia, ale łączenie kapsli w większe grupy wg katalogu bardzo mi pomaga. A takie rozdrabnianie tego na małe firmy i firemki, które cośtam warzą w jednym budynku ale na czyje inne konto nic nie ułatwia a tylko utrudnia.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1773 Post autor: Kibi »

Każdy zbiera co chce i układa jak chce.
Możesz sobie trzymać w jednym pudełku kapsle z browarów Stu Mostów, Prost, Mieszczańskiego, Piasta i Zakrzowa. Pewnie są swoją oczywistą kontynuacją.
Możesz we wspólnym woreczku trzymać Żateckie i Brackie Żatecki Pils.
Możesz wierzyć, że Mazurska Manufaktura warząca piwo w Wielkopolsce jest kontynuatorką tradycji Browarów Bydgoskich.
Ja przez wiele lat kolekcjonowania birofiliów dużo się nauczyłem o piwie, jego warzeniu, historii browarnictwa w Polsce i trochę za granicą i moje hobby jest czymś więcej niż tylko zbieraniem pomalowanych blaszek.
I w ten sposób mój zbiór polskich kapsli piwnych, zrobił się na tyle nieduży, że znajduję je wszystkie bez chwytania się sztuczek :).
To tak jak z piciem piwa: jednych interesuje tylko woltaż i cena, drudzy zwracają uwagę na inne walory.
I dla tych drugich odległość pomiędzy Browarem Błonie i Artezanem jest kolosalna i trudno tam odnaleźć wspólne źródło, chyba że w książce adresowej.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1774 Post autor: PawełN »

No w sumie, teraz to mniej więcej już rozumiem.

Jeśli ktoś interesuje się generalnym zbieraniem briofili to takie różnice są dla niego kluczowe, bo tu chodzi właśnie o kwestie produkcyjne dotyczące samego piwa. Jednak dla kogoś takiego, jak ja, kogo niespecjalnie interesuje jaki to płyn niegdyś zalegał pod kapslem takie szczegóły to bardziej przeszkadzają niż pomagają.

Ja w pewnym sensie zbieram właśnie takie "pomalowane blaszki". Dla mnie przede wszystkim liczą się ich walory artystyczne (uwielbiam pięknie zaprojektowane grafiki na kapslach), ciągłość serii, różne wariacje jednego wzoru. Dlatego uwielbiam zbierać serie. Kompletując zbiór z jakiegoś browaru mnie najbardziej interesuje jak zmieniała się szata graficzna danej marki, zwłaszcza jak wyraźnie widoczne są wpływy czasów w jakich kapsel powstawał.
Znak towarzyszy zastrzelonych

WiSt
Posty: 59
Rejestracja: 30 maja 2020, 11:34

Re: Katalog kapsli polskich

#1775 Post autor: WiSt »

Co do Browarów Błonie i Artezan, to mają ten sam adres, a to dlatego, że są umiejscowione na rozległych terenach byłej fabryki MERA. Są to dwa osobne browary, z osobnymi bramami wjazdowymi, ze swoimi sklepikami i całą infrastrukturą.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1776 Post autor: PawełN »

Coś nie działa katalog. Chyba trzeba zrestartować serwer o ile się nie mylę.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1777 Post autor: wismat »

Kurczę, wyłączyli nam maszynę serwera. Już włączyłem. 😊
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1778 Post autor: wismat »

Mała rzecz, a myślę, że uprzykrzała życia.

Dotychczas po powrocie z karty kapsla do widoku kategorii (np. browaru) automatycznie wracaliście na górę listy, mimo, że mogliście przeglądać kapsle na przykład na dole strony. Problem dotyczył osób z abonamentem, ponieważ automatycznie kursor miga w lewym górnym pasku wyszukiwania. Teraz nadal tak jest, ale przeglądarki już automatycznie nie będą Was przesuwały w to miejsce za każdym razem.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1779 Post autor: Serek »

Zniknęły pola do wyszukiwania danej kategorii nad listą browarów/kategorii po lewej stronie...

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1780 Post autor: wismat »

To dlatego, że nie masz abonamentu. Wyszukiwarka jest dla osób z aktywnym abonamentem 🙂
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1719
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1781 Post autor: Jacek »

Serek pisze: 09 lutego 2022, 07:29 Zniknęły pola do wyszukiwania danej kategorii nad listą browarów/kategorii po lewej stronie...
Może Ci się abonament skończył, u mnie jest tak jak wcześniej.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1782 Post autor: Serek »

Jacek pisze: 09 lutego 2022, 08:19
Serek pisze: 09 lutego 2022, 07:29 Zniknęły pola do wyszukiwania danej kategorii nad listą browarów/kategorii po lewej stronie...
Może Ci się abonament skończył, u mnie jest tak jak wcześniej.
No tak, przegapiłem ten drobny szczegół... ;)
Dziękuję za cenne wskazówki

pawlosek12
Posty: 1495
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1783 Post autor: pawlosek12 »

Może by wprowadzić rok produkcji w katalogu bez sygnatur starszych kapsli tak jak jez z sygnaturą.

Awatar użytkownika
Rookboss
Posty: 188
Rejestracja: 17 marca 2014, 18:53
Lokalizacja: Bytom

Re: Katalog kapsli polskich

#1784 Post autor: Rookboss »

Ciężko dojść do informacji w jakim roku wyprodukowano kapsle, zwłaszcza jeśli chodzi o kapsle starsze.

A ja z wnioskiem formalnym, przy nowo dodanych kapslach niepiwnych widnieje rok produkcji 2022 co raczej nie jest informacją prawdziwą. Pewnie z automatu katalog dodaje taki rok.
Ja bym takiej informacji nie dodawał jeśli nie wiadomo. Ewentualnie podałbym datę orientacyjną typu lata 90. XX w.
Załączniki
Untitled 1.png
Untitled 1.png (64.56 KiB) Przejrzano 5822 razy
POLONIA BYTOM NIGDY NIE ZGINIE
RUCH CHORZÓW TEŻ
NA BOISKA EKSTRAKLASY POWRÓCIMY JAK NA TRON
SŁUCHAJ JEZU JAK CIĘ BŁAGA LUD, Z JAGIELLONII MISTRZA POLSKI ZRÓB
CAŁE ŻYCIE PIAST GLIWICE
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC KU*WA BOMBOWIEC
POLONIA DUMA STOLICY

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Katalog kapsli polskich

#1785 Post autor: PawelG »

Ja też z malutkim pomysłem - pod warunkiem, że łatwo robialny - odkryłem jak fajna (bardzo) jest zakładka WYMIANY w Katalogu. Otóż minimalnie brakuje mi możliwości flagowania Kolegów lub dodawania przy nich notatki. Z jednej strony fajnie byłoby móc oznaczyć ulubionych, żeby się jakoś zaświecili, z drugiej (jeszcze bardziej) takich, do których szkoda czasu pisać, bo i tak nie odpisują.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1786 Post autor: wismat »

Rookboss, oczywiście, to moje niedopatrzenie przy aktualizacji. W przypadku starszych wzorów wstawiam puste pole zamiast daty dodania.

PawełG, dobry pomysł, dodam go. Muszę tylko aktualnie skończyć dodawanie kapsli niepiwnych od jednego z kolekcjonerów.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Re: Katalog kapsli polskich

#1787 Post autor: Arusiak »

Czy Rakszawa z poczekalni nie powinna być w eksportowych?

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#1788 Post autor: chinet »

Mateusz, czy jest możliwe, aby abonamentowiec mógł sobie ułożyć listę browarów alfabetycznie miastami nie uwzględniając grup piwowarskich?
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1789 Post autor: wismat »

Aktualnie nie ma takiej możliwości. Byłoby przydatne?
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#1790 Post autor: chinet »

Zapewne wtedy bym wykupił abonament :D
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog kapsli polskich

#1791 Post autor: PawełN »

Ja to bym wolał jaką taką listę "ulubionych" browarów zamiast alfabetycznej.
Pozwoliłoby to odsortować ten ogrom mikrobrowarków co się do nich prawie nigdy nie zagląda od tych dużych co się sprawdza regularnie.

Ale tak ogólnie to głównym powodem płacenia abonamentu dla mnie jest po prostu wsparcie katalogu i ułatwienie wymian.

Dlatego absolutnie priorytetową zmianą byłoby dla mnie wprowadzenie tego już proponowanego tu wcześniej systemu pozwalającego na automatyczne oznaczenie kapsli jako nieposzukiwane w katalogu z sygnaturami lub bez jeśli posiada się te kapsle w drugim z katalogów.
Bez tego dojście do tego, kto co posiada, jeśli posługuje się odmiennymi katalogami jest ogromnym wysiłkiem.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
adam1108
Posty: 349
Rejestracja: 01 listopada 2014, 21:14
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Katalog kapsli polskich

#1792 Post autor: adam1108 »

Dlaczego kapsle typu Łomża 112, 113, Sierpc 82, Tychy 145 nie znajdują się w dziale "na export"?
Pasja przerodziła się w obsesję!

Aktualna liczba polskich kapsli bez sygnatur 2502 (stan na 20.01.2024)
Zbieram tylko kapsle butelkowane.

Jestem otwarty na każdą możliwą wymianę
Moje duble: http://forum.katalogkapsli.pl/viewtopic.php?f=2&t=3998

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#1793 Post autor: chinet »

W związku z ostatnią większą reorganizacją katalogu:

Wyodrębniony został dział Pozostałe piwne, w którym znalazły się tampodruki, laserodruki, etykiety, laki, foliowe owijki i kapsle zastępcze, które były na butelkach w ogólnej sprzedaży. Kryterium to wymaga, aby piwo z tymi kapslami było sprzedawane w restauracji, sklepie i każdy mógł je kupić.

mam pytanie, czy wszystkie umieszczone tutaj kapsle były w ogólnej sprzedaży (np. z Zawiercia)?
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1794 Post autor: krzysio »

chinet pisze: 20 lutego 2022, 15:33
mam pytanie, czy wszystkie umieszczone tutaj kapsle były w ogólnej sprzedaży (np. z Zawiercia)?
Zostały udostępnione te, które w/g Sławka z Zawiercia były dostępne na butelkach w sprzedaży i nie są to wzory np. spotkaniowe 50 sztuk.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1795 Post autor: Krzysiek »

Korzystałem dziś trochę z katalogu i przy wyszukiwaniu browarów uderzyło mnie jak nieporzęczne jest używanie samych miejscowości w których znajdują się browary. W przypadku nowofalowych browarów duża część znana jest ze swojej nazwy a nie miejsca zlokalizowania. Dlatego wrzucam rozpiskę z prośbą o dodanie tych nazw tak jak zrobiliście to w pozostałych piwnych. :)

Aleksadrów Kujawski (De Facto)
Annopole (Gzub)
Bielanka (Podgórz)
Bielawa (Wielka Sowa)
Czarna Białostocka (Waszczukowe)
Domaniewek (Jabeerwocky)
Hajnówka (Markowy)
Hrubieszów (Sulewski)
Jaworzno (Bury)
Limanowa (Browars)
Łoziska k. Piaseczna (BeerLab)
Nowy Sącz (Trzy Korony)
Poniatowa (Zakładowy)
Puck (Spółdzielczy)
Ruda Śląska (Alternatywa) -> tu można zaznaczyć jako nieczynny
Siedlce (Brofaktura)
Świętochłowice (Recraft)*
Uherce Mineralne (Ursa Maior)
Uniejów (Wiatr)
Zwoleń (Maryensztadt)

*Tutaj poprawne byłoby rozdzielenie Redena (browar restauracyjny z Chorzowa, kapsle 1 oraz 2) oraz Recraftu (browar fizyczny w Świętochłowicach, kapsle 3 oraz 4).
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Brat_Piwny
Posty: 80
Rejestracja: 28 lipca 2019, 10:20
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Re: Katalog kapsli polskich

#1796 Post autor: Brat_Piwny »

Bardzo dobra propozycja. :)
Mam tylko jedną istotną uwagę do * przy Świętochłowice (ReCraft). Nie należy rozdzielać tych kapsli. Obecnie jest dobrze!. :D Kapsle 1 i 2 nie pochodzą z Redena restauracyjnego z Chorzowa. Pochodzą z Redena rzemieślniczego ze Świętochłowic, który w czerwcu 2016 zmienił nazwę na ReCraft.
Może w katalogu przy opisie browaru dodać uwagę, że w latach 2014-2016 działał pod nazwą Reden.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1797 Post autor: Krzysiek »

To zależy jak na to spojrzymy. Ja przyjąłem że pierwsze dwa kapsle zakładane były na butelki z piwem z browaru Reden. Gdyby to było proste przekształcenie Reden -> Recraft to bym się oczywiście zgodził. Ale jest tak, że browar Reden dalej funkcjonuje. Jeśli w tym momencie pojawią się nowe kapsle z browaru Reden (a w zasadzie już się pojawiły, tyle że szemrane) to stworzy to dziwną sytuację w której część kapsli Redena będzie w Redenie, a część w Recrafcie. Zresztą katalogowe podejście przypisuje raczej marki do browarów aniżeli poszczególne kapsle do miejca gdzie warzono piwo. Wszystkie Żubry są w Białymstoku, komplet Królewskich mamy w Warszawie nawet mimo tego, że część z tych kapsli powstała po zamknięciu browaru. Także to już kwestia optyki administracji katalogu. ;)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Brat_Piwny
Posty: 80
Rejestracja: 28 lipca 2019, 10:20
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Re: Katalog kapsli polskich

#1798 Post autor: Brat_Piwny »

Dla mnie sprawa jest jasna. Kapsle nr 1 i 2 pochodziły z piwa wyprodukowanego przez browar Reden ze Świętochłowic, który tylko zmienił nazwę na ReCraft. W tym wypadku nie widzę potrzeby przypisywania kapsli do browaru, który nie wyprodukował tego piwa. To jest oczywiście tylko moja optyka. :D

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1799 Post autor: wismat »

Katalog niestety nie działa. Coś dziwnego się dzieje i nie jestem w stanie w tym momencie powiedzieć kiedy uda mi się go przywrócić. Dane dotyczące posiadanych kapsli są bezpieczne, niestety serwer odmawia współpracy.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1800 Post autor: wismat »

Katalog wrócił do życia. Wszystko wróciło do normy. Przepraszam za kilkugodzinne kłopoty :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

ODPOWIEDZ