Hellgate po raz ostatni

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.

Czy kapsle Hellgate powinny zostać umieszczone w katalogu w dziale <<Inne>>?

Czas głosowania minął 05 maja 2015, 17:52

Tak
21
29%
Nie
52
71%
 
Liczba głosów: 73

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Hellgate po raz ostatni

#1 Post autor: wismat »

Otrzymałem 4 dobre skany Hellgatów. Właśnie się zastanawiam czy je dodać. Historię każdy zainteresowany zna lepiej lub gorzej. Czas podjąć decyzję.

Głosując, pamiętajcie, że tak naprawdę każdy zbiera to co chce, kapsle się ukazały to może jednak powinny gdzieś trafić, a potem można je oznaczyć "nie uznaję".

Myślę, że dotychczas wszystko zostało powiedziane, więc proszę zrezygnować ze zbędnych złośliwości :) Wynik tego głosowania zapewne potraktuję jako wskazówkę na przyszłość.

Osobiście jest mi to bardzo obojętne. Nie mam czasu na dywagacje, chcę jedynie dostarczyć katalog i możliwość decyzji Wam, kolekcjonerom.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Hellgate po raz ostatni

#2 Post autor: lendoo »

Odpowiedź na to pytanie już jest i do tego w katalogu.

Obrazek
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Hellgate po raz ostatni

#3 Post autor: krzysio »

Szczerze mówiąc w nosie mam, czy HellGate będzie, czy nie w katalogu. Jeśli jednak nie, to zrodzi to kolejne pytanie, a czy kolejny kapsel lub seria może być lub nie. Ja uważam, że jeśli wiadomo, że 'zrobiony' kapsel lub seria są polskie - powinno się je w dziale inne umieścić, a jak komuś nie pasuje do zbioru - może go oznaczyć na biało.
Głosować nad umieszczeniem każdego kapsla lub 'podejrzanej o szemralność' serii - bez sensu!
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Hellgate po raz ostatni

#4 Post autor: wismat »

Głosować nad umieszczeniem każdego kapsla lub 'podejrzanej o szemralność' serii - bez sensu!
Wismat pisze:Wynik tego głosowania zapewne potraktuję jako wskazówkę na przyszłość.
...i nie będzie konieczności głosowania.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Hellgate po raz ostatni

#5 Post autor: lendoo »

krzysio pisze:Ja uważam, że jeśli wiadomo, że 'zrobiony' kapsel lub seria są polskie - powinno się je w dziale inne umieścić
Czyli idąc Twoim tokiem rozumowania, popierasz oszustów i ich szemrane kapsle?
Z tej wypowiedzi tak wynika, że dodawałbyś wszystkie kapsle jak leci byleby były polskie, nie ważne czy szemrane, dla zabawy, zrobione przez oszusta czy podrabiacza.
Dodawanie wszystkiego co wyszło, nie bacząc na jego pochodzenie, to jawne pozwolenie na szemrane akcje w przyszłości.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Hellgate po raz ostatni

#6 Post autor: krzysio »

lendoo pisze:
krzysio pisze:Ja uważam, że jeśli wiadomo, że 'zrobiony' kapsel lub seria są polskie - powinno się je w dziale inne umieścić
Czyli idąc Twoim tokiem rozumowania, popierasz oszustów i ich szemrane kapsle?
Źle odczytujesz mój tok rozumowania. Decyzję o tak zwanej szemralności - jakie to głupie słowo - każdy podejmuje indywidualnie. Są tacy i tacy. A katalog ma służyć jak największej grupie. To, że Ty ten kapsel pomijasz - to Twoja sprawa. Nie powinieneś wymuszać na innych Twojego zdania.
Uważam też, choć to trochę OFF TOPIC do tej ankiety, że w katalogu powinny znaleźć się tzw. Kormorany 2007 ( może być w sekcji Inne ), kilka setek Can Packów reklamowych i temu podobne kapsle. Wszystko, co polskie. Katalog kapsli polskich jest tu definicją dokładną.
Dla mnie EOT.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

kapiral
Posty: 463
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: Hellgate po raz ostatni

#7 Post autor: kapiral »

demokracja ma to do siebie, że decyduje większość. Chociaż dotychczas było mi to właściwie obojętne, to teraz gwoli czystej uczciwości chciałbym zaznaczyć swój głos na NIE.
Kiedy Carlsberg przesuwa sygnaturę o kilka godzin, a kapsel można znaleźć prawie w każdym mniej strzeżonym parku, trudno doszukiwać się drugiego dna. Kiedy jednak inny "rarytas" osiąga niebotyczne ceny, to znaczy, że coś tu nie gra.
Ja naprawdę będę szukał tego kapsla o ile wejdzie do katalogu. podejrzewam, że nie tylko ja. Ktoś zarobi kilkaset złotych (nie więcej), a w przyszłości niewielu będzie nawet zdawało sobie sprawę cóż to takiego.
I nie jest takie oczywiste stwierdzenie, że "każdy zbiera to co chce". Namiary do polskiego katalogu wysyłałem pewnie kilkunastu kolekcjonerom z różnych stron świata, zawsze podkreślając jego rzetelność. Pomimo pewnych zastrzeżeń do obecnej wersji, nadal pozostaje katalog wyrocznię dla większości z nas (ROZPOCZYNAJĄC WERYFIKACJĘ KOLEKCJI, KILKA KAPSLI TRAFIŁO NIESTETY do wymiany). Nie wprowadzajmy w błąd tych z zewnątrz, nie mających pojęcia, że dla kilkuset złotych można odstawiać takie cyrki.

kapiral
Posty: 463
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: Hellgate po raz ostatni

#8 Post autor: kapiral »

Ponieważ poprzedni post pojawił się w trakcie redagowania mojego ostatniego, to jeszcze jedno zdanie.
Krzysiu pamiętaj, że nie my Polacy jesteśmy pępkiem świata. Nasi przyjaciele z najbardziej odległych zakątków kuli ziemskiej oczekują rzetelności. Jeżeli liczysz, że za jakieś can packi wyrwiesz od któregoś z Niemców kompletnego Herfordera lub Którąś z kanadyjskich serii, to nie tędy droga (z góry przepraszam, że ustosunkowałem się bezpośrednio do Ciebie).

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Hellgate po raz ostatni

#9 Post autor: krzysio »

Katalog – zbiór zawierający systematyczny, często hierarchiczny spis obiektów jednego typu wraz z towarzyszącymi im atrybutami, umożliwiający klasyfikację obiektów według kategorii lub wybór obiektów według określonych kryteriów wyszukiwania.
@kapiral: wczytaj się proszę w definicję tego słowa. Zastanów się , jak taki Niemiec lub Kanadyjczyk może dowiedzieć się o kompletności jakiejś serii - niech będzie ten can pack. Ktoś mu da 30% kompletu i powie, że to wszystko. Tu jest właśnie kłopot.
Zdefiniujmy zatem katalog kapsli polskich jako co? Podzbiór kapsli polskich bez atrybutu szemralności.
Wyrywaniem ewentualnym zajmij się proszę sam. Ja nie czuję potrzeby.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1086
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Hellgate po raz ostatni

#10 Post autor: Wacek »

krzysio pisze: Źle odczytujesz mój tok rozumowania. Decyzję o tak zwanej szemralności - jakie to głupie słowo - każdy podejmuje indywidualnie. Są tacy i tacy. A katalog ma służyć jak największej grupie. To, że Ty ten kapsel pomijasz - to Twoja sprawa. Nie powinieneś wymuszać na innych Twojego zdania.
Uważam też, choć to trochę OFF TOPIC do tej ankiety, że w katalogu powinny znaleźć się tzw. Kormorany 2007 ( może być w sekcji Inne ), kilka setek Can Packów reklamowych i temu podobne kapsle. Wszystko, co polskie. Katalog kapsli polskich jest tu definicją dokładną.
Dla mnie EOT.
Nie odczuwam aby lendoo na kimś coś wymuszał,natomiast Ty tak a już te kilkaset reklamowych kapsli Can Packów i innej maści to :lol: :rotfl:.
Nie róbmy z katalogu monstrum.Bez urazy.
Poza tym sprawa nierealna,bo Kol.wismat nie pracuje tu na etacie /płatnym/. :)
NIE
Ostatnio zmieniony 22 kwietnia 2015, 20:02 przez Wacek, łącznie zmieniany 1 raz.

kapiral
Posty: 463
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: Hellgate po raz ostatni

#11 Post autor: kapiral »

Miałem z Tobą Krzysiu gotowy tekst polemiki. Tylko po co? Ja też się rozpędziłem (przepraszam ostatni post w tym wątku). Wismat zapytał tak czy nie. Odpowiedź plus ewentualne uzasadnienie powinno wystarczyć. Jedna osoba, jeden głos. Odpowiedziało trzy osoby, a postów jest już chyba 9 (może więcej, nie liczyłem). Czy ,my Polacy musimy spierać się przy każdej okazji? Ja jeszcze raz przepraszam. (do administratora: możesz zostawić tylko kapiral: nie)

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Hellgate po raz ostatni

#12 Post autor: lendoo »

krzysio pisze:Źle odczytujesz mój tok rozumowania. Decyzję o tak zwanej szemralności - jakie to głupie słowo - każdy podejmuje indywidualnie. Są tacy i tacy. To, że Ty ten kapsel pomijasz - to Twoja sprawa. Nie powinieneś wymuszać na innych Twojego zdania.
I nikomu nie bronię, niech każdy podejmuje decyzję czy chce to zbierać czy nie i czy doda do kolekcji czy nie.
Kto chce zbierać szemrane to i tak będzie, nieważne czy będą w katalogu, a dodawanie ich do niego jak wspomniał kapiral to
ujmowanie jego rzetelności.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Hellgate po raz ostatni

#13 Post autor: yoreck »

No to do tych can-packów,kormoranów proponuję dodać jeszcze do katalogu serie grzybki,kluby ekstraklasy , 2 kolejne konesery,serię z Olsztynem itp.itd. ,bo też wyszły i są polskie.
Jak wszystkie to wszystkie -co nie?
Tak na marginesie- na butelce z piwem był tylko 1 wzór Hellgate czy wszystkie 4 ?

Wydaje mi się ,że nie każdy chyba wie ,że to jest katalog kapsli piwnych - a nie katalog kapsli polskich
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Hellgate po raz ostatni

#14 Post autor: chinet »

Dawno, dawno temu na początku był Katalog Kapsli z Polskiego Piwa, a potem wszystko się rozpizgło...
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1086
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Hellgate po raz ostatni

#15 Post autor: Wacek »

yoreck pisze:No to do tych can-packów,kormoranów proponuję dodać jeszcze do katalogu serie grzybki,kluby ekstraklasy , 2 kolejne konesery,serię z Olsztynem itp.itd. ,bo też wyszły i są polskie.
Jak wszystkie to wszystkie -co nie?
Tak na marginesie- na butelce z piwem był tylko 1 wzór Hellgate czy wszystkie 4 ?

Wydaje mi się ,że nie każdy chyba wie ,że to jest katalog kapsli piwnych - a nie katalog kapsli polskich
Jurek.Grubo się mylisz.Ja też myślałem że piwnych.Kiedyś zadałem pytanie czemu w katalogu jest kapsel e-biletowo pl :roll:
Ale Kol.wismat mnie przygasił.Jednak to jest "Katalog Kapsli Polskich".
http://forum.katalogkapsli.pl/download/ ... p?id=11193

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Hellgate po raz ostatni

#16 Post autor: yoreck »

@ Wacek,dzięki za info,bo o tym nie wiedziałem.
Skoro jest e-biletowo , to naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie aby dodać te wszystkie co napisałem+ oczywiście WSZYSTKIE 4 Hellgate.Niektórzy panowie kolekcjonerzy się ucieszą.
Wismat . w takim razie co z Zawierciem,wysłać zdjęcia?
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hellgate po raz ostatni

#17 Post autor: Paweł »

chinet pisze:Dawno, dawno temu na początku był Katalog Kapsli z Polskiego Piwa, a potem wszystko się rozpizgło...
Dodam tylko, że rozpizgło się w momencie, od kiedy każdy może sobie zrobić swój kapsel w domu. Wcześniej były tylko niejasności co jest próbą, a co nie. Z utęsknieniem wspominam czasy, gdy ilość kapsli była skończona.
Dzisiaj z powodu tego, że każdy może sobie wydrukować mniej lub bardziej udany kapsel, ich ilość dąży do nieskończoności, przez co idea zbierania i katalogowania traci sens.
Moje przewidywania że domowe robótki rozrosną się do gigantycznych rozmiarów się sprawdziły. Będziemy mieli dziesiątki wzorów Klubu Kolekcjonerów Kapsli z Koziej Wólki, setki wizytówek kolekcjonera Typowego Janusza (każdy na innym kolorze tła) oraz tysiące oficjalnych wzorów Giełdy w Zadupiu Dolnym.
Jest mi całkowicie obojętne, czy Hellgaty pojawią się w dziale Inne czy nie. Właśnie po to stworzyłem ten dział, żeby mnożyły się tam bezwartościowe produkty, a ja będę mógł olewać zbieranie tych wytworów (od czasu do czasu oznaczam tylko wszystko jako Nie Poszukuję).

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: Hellgate po raz ostatni

#18 Post autor: zipkeczup »

Składam wniosek formalny o likwidację działu "inne". Niech fani lub producenci tamponów i innego G poprowadzą sobie sami swój katalog z G. Jedyną słuszną drogą jest przywrócenie katalogu kapsli piwnych. Dodatkowo oczywiście może dojść w ramach tego katalogu katalog kapsli po napojach (już nie "kapsli niepiwnych", bo to już nieaktualne określenie, o czym gdzieś tam kiedyś pisałem).

Składam to ja, Jarząbek...
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

miro
Posty: 14
Rejestracja: 22 grudnia 2014, 21:16

Re: Hellgate po raz ostatni

#19 Post autor: miro »

Proszę szanownego gremium, a dlaczego w katalogu są kapsle browarów domowych, też prywatna produkcja,tak w ogóle to w katalogu powinien być dział kapsle komercyjne,jeżeli chodzi o Hellgete,to kapsle wszystkie cztery były butelkowane i są całkowicie legalnie zrobione ,za pozwoleniem właścicieli BROWARU MAJER,i zaakceptowane przez nich.

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Hellgate po raz ostatni

#20 Post autor: southern »

zipkeczup pisze:Składam wniosek formalny o likwidację działu "inne". Niech fani lub producenci tamponów i innego G poprowadzą sobie sami swój katalog z G. Jedyną słuszną drogą jest przywrócenie katalogu kapsli piwnych. Dodatkowo oczywiście może dojść w ramach tego katalogu katalog kapsli po napojach (już nie "kapsli niepiwnych", bo to już nieaktualne określenie, o czym gdzieś tam kiedyś pisałem).

Składam to ja, Jarząbek...
...i to jest bardzo słuszna koncepcja. Pojawienie się kapsla w katalogu może być dla niektórych swojego rodzaju "uprawomocnieniem, nobilitacją" kapsla (czyt. mnożeniem zysków "domowego" producenta). Twierdzenie "każdy zbiera co chce" nie ma tu kluczowego znaczenia.

Awatar użytkownika
Olchaw
Posty: 149
Rejestracja: 20 listopada 2008, 18:14
Lokalizacja: Pelplin

Re: Hellgate po raz ostatni

#21 Post autor: Olchaw »

zipkeczup pisze:Składam wniosek formalny o likwidację działu "inne". Niech fani lub producenci tamponów i innego G poprowadzą sobie sami swój katalog z G. Jedyną słuszną drogą jest przywrócenie katalogu kapsli piwnych. Dodatkowo oczywiście może dojść w ramach tego katalogu katalog kapsli po napojach (już nie "kapsli niepiwnych", bo to już nieaktualne określenie, o czym gdzieś tam kiedyś pisałem).

Składam to ja, Jarząbek...
Podpisuję się pod wnioskiem !!!

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Hellgate po raz ostatni

#22 Post autor: goblin »

Ta propozycja chyba jest jedynym rozwiązaniem, a na pewno warta jest poważnego rozpatrzenia przez twórców katalogu.
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Hellgate po raz ostatni

#23 Post autor: Pluto »

Panowie, wszyscy chyba macie dzisiaj zły dzień i piszecie bzdury. Likwidacja działu inne? Dajcie spokój, toż to będzie istny strzał w stopę.
Ankieta dotyczy jednego prostego pytania "Czy kapsle Hellgate powinny zostać umieszczone w katalogu w dziale <<Inne>>?"
Wystarczy zaznaczyć opcję tak lub nie. Po co cała ta dyskusja... :|

Ja jestem na NIE, ale to tylko ze względu na to jaka afera wybuchła z tym kapslem i niejasnymi próbami wyjaśnienia źródła skąd się wziął ten kapsel a w rzeczywistości kapsle w ilości czterech sztuk.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hellgate po raz ostatni

#24 Post autor: Paweł »

Spoko Pluto, ja swój głos oddałem.
Dział Inne ma ważny cel: będzie tam zamieszczany wszelki kontrowersyjny śmietnik, który nie zasługuje żeby w pełni być kapslem browarowym.

Miro: tu nie chodzi o to czy kapsle są "legalne" czy nie, ale o to, że ich technologia wykonania umożliwia powstanie pojedynczych egzemplarzy, co kłóci się z ideą kolekcjonowania.
Browarowi Majer zalecam wziąć przykład od Browaru Reden po sąsiedzku i zamówienie profesjonalnie wykonanych zamknięć, które będą dostępne dla każdego. Niestety (dla pewnych osób) minimalne zamówienie w CanPacku, Pelliconi, Astir, NewBox wynosi kilkaset tysięcy sztuk, co wyklucza podejrzenie o przekręty i gwarantuje szeroką dostępność dla kolekcjonerów. Jeżeli Majer nie warzy takich ilości, to niech dalej bawi się w naklejki, tampodruki czy laserodruki w nakładach po kilka sztuk, a my będziemy zamieszczać to w dziale Inne, żeby ktoś nie użył argumentu, że robimy "cenzurę". Pod warunkiem oczywiście, że komuś z nas w ogóle będzie się chciało tym zajmować.

miro
Posty: 14
Rejestracja: 22 grudnia 2014, 21:16

Re: Hellgate po raz ostatni

#25 Post autor: miro »

Chciałbym jeszcze dodać że ,kolekcjonerzy etykiet zaakceptowali,etykiety z Hellgate,jako browar Majer, i podstawki też są w katalogu podstawek,to nie wiem dlaczego kapsle nie są zaakceptowane przez szanowne gremium.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hellgate po raz ostatni

#26 Post autor: Paweł »

Kolekcjonerzy etykiet i podstawek mają zupełnie inne kryteria.
Poza tym takie przekręty tam już przechodziły, że pojedyncze kapsle z Majera przy nich to pikuś.

AGAD
Posty: 40
Rejestracja: 08 grudnia 2014, 10:20

Re: Hellgate po raz ostatni

#27 Post autor: AGAD »

Paweł pisze:
chinet pisze:Dawno, dawno temu na początku był Katalog Kapsli z Polskiego Piwa, a potem wszystko się rozpizgło...
Dodam tylko, że rozpizgło się w momencie, od kiedy każdy może sobie zrobić swój kapsel w domu. Wcześniej były tylko niejasności co jest próbą, a co nie. Z utęsknieniem wspominam czasy, gdy ilość kapsli była skończona.
Dzisiaj z powodu tego, że każdy może sobie wydrukować mniej lub bardziej udany kapsel, ich ilość dąży do nieskończoności, przez co idea zbierania i katalogowania traci sens.
Moje przewidywania że domowe robótki rozrosną się do gigantycznych rozmiarów się sprawdziły. Będziemy mieli dziesiątki wzorów Klubu Kolekcjonerów Kapsli z Koziej Wólki, setki wizytówek kolekcjonera Typowego Janusza (każdy na innym kolorze tła) oraz tysiące oficjalnych wzorów Giełdy w Zadupiu Dolnym.
Jest mi całkowicie obojętne, czy Hellgaty pojawią się w dziale Inne czy nie. Właśnie po to stworzyłem ten dział, żeby mnożyły się tam bezwartościowe produkty, a ja będę mógł olewać zbieranie tych wytworów (od czasu do czasu oznaczam tylko wszystko jako Nie Poszukuję).
Mam nadzieję, że "Janusz" zostało tylko przeniesione tu z języka kibicowskiego, bo w klatce na wyjazdach takich kompleksów nie mam :)
A tak na serio: Przedwczoraj telefon, wczoraj po giełdzie w Tychach osobiście w Koneserze dostałem, podkreślam: DOSTAŁEM!, ładnie otwartego kapsla oraz (niestety) pustą już butelkę z etykietą po jubileuszowym przedsięwzięciu. Widzę tu jednak pewną różnicę. To tak w temacie co powinno być gdzie, bo jak większość kolegów pamięta Hellgate też sprawdzałem osobiście.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: Hellgate po raz ostatni

#28 Post autor: zipkeczup »

Trochę się pogubiłem. A jaki ma związek kapsel, o którym piszesz, z kapslami Hellgate?
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

AGAD
Posty: 40
Rejestracja: 08 grudnia 2014, 10:20

Re: Hellgate po raz ostatni

#29 Post autor: AGAD »

Pisałem odnośnie dostępności i dystrybucji wszak dyskutujemy o katalogowaniu.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Hellgate po raz ostatni

#30 Post autor: yoreck »

zipkeczup pisze:Trochę się pogubiłem. A jaki ma związek kapsel, o którym piszesz, z kapslami Hellgate?
ja też, zip rano czytałem w Twoim poście co innego,teraz co innego :mrgreen:
p.s. ostatnio usunąłeś post z najnowszym kapslem Raciborza z sygn BL. Teraz to taki standard ,że rano jest tak a wieczorem inaczej ?
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

ODPOWIEDZ