Serie kolekcjonerów.

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.

Czy serie wyprodukowane przez kolekcjonerów, powinny być umieszczane w katalogu?

Czas głosowania minął 05 grudnia 2015, 20:05

Tak
11
18%
Nie
50
82%
 
Liczba głosów: 61

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Serie kolekcjonerów.

#1 Post autor: wismat »

Otóż otrzymałem kapsle widoczne w załączniku z prośbą o ich dodanie do katalogu (dział inne).

Dotychczas dodawałem wyłącznie kapsle-wizytówki kolekcjonerów, także serie, ale nadal reklamujące bezpośrednio daną osobę, ewentualnie grupę. Ta seria jednak nie reklamuje bezpośrednio kolekcjonera, mimo że jest nick na licu i teoretycznie mógłbym dodać je pod odpowiednie nazwiskiem. Przedmiotem serii są ewidentnie grzyby.

Ponieważ dotąd nie było takiej kwestii, zwracam się do Was o opinię. Czy ta oraz (ewentualne) kolejne serie o przeróżnej czasem tematyce, wyprodukowane przez kolekcjonerów, powinny być umieszczane w katalogu? Zaznaczam, że nie mam tu na myśli serii reklamujących kolekcjonera, a właśnie przedstawiających np. serię grzybów, kwiatów, samochodów lub czegokolwiek innego.
Załączniki
grzyby.jpg
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2352
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Serie kolekcjonerów.

#2 Post autor: Pluto »

Tak. Decyzja czy ktoś to będzie uznawał i zbierał to już indywidualna kwestia.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Serie kolekcjonerów.

#3 Post autor: Mike007 »

Choć ja nie zbieram takich cudów, to jednak jestem na tak. Po to został stworzony dział inne, żeby w nim umieszczać takie właśnie pozycje i odnotować, że coś takiego w ogóle istnieje. Taka informacja może się kiedyś komuś przydać :) Jakiś mędrzec niegdyś powiedział, ze "Każdy zbiera to co chce" i ta idea powinna być oprawiona w ramkę i zawieszona na głownej :)
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Serie kolekcjonerów.

#4 Post autor: lendoo »

Mike007 pisze: Po to został stworzony dział inne, żeby w nim umieszczać takie właśnie pozycje i odnotować, że coś takiego w ogóle istnieje. Taka informacja może się kiedyś komuś przydać :)
Wg tego co piszesz to należałoby umieścić także szemraną serię z logami polskich klubów, szemrane Konesery czy inne zabytki Olsztyna.
Dodając takie kapsle katalog mocno straciłby na rzetelności, a Janusze kolekcjonerstwa zaczęliby bić serie kapsli niczym mennice monety. Kolegów kolekcjonerów z zagranicy którzy korzystaliby z katalogu lub otrzymywali propozycję niepowtarzalnej wymiany lub kupna takich zabawnych rarytasów trzeba by na bieżąco ostrzegać wydając kwartalnik a potem miesięcznik.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie kolekcjonerów.

#5 Post autor: Wacek »

Katalog zamienia się w istną Wieżę Babel.
Coraz więcej funkcji /to na plus/,ale też staje się coraz mniej czytelny i bardziej skomplikowany /minus/.
Akurat takim kapslom jestem przeciw,ale to moje zdanie.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1354
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Serie kolekcjonerów.

#6 Post autor: Kibi »

Początkowo miałem się przychylić do zdania Pluto, ale po bliższym obejrzeniu tych kapsli zmieniłem zdanie.
To nie są kapsle kolekcjonerskie, tylko czysto komercyjne, a ich umieszczenie w katalogu ma służyć podniesieniu ich wartości sprzedażowej.
Jestem przeciwny promowaniu czyichś interesów przy pomocy katalogu.

Oczywiście, że jeśli ktoś zechce włączyć takie wzory do swojego zbioru - jego prawo. Jak wiadomo: każdy zbiera to co chce.
Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ktoś skupujący takie okazy katalogował je w internecie pod własnym adresem.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

FIDORIM
Posty: 182
Rejestracja: 13 października 2009, 21:44

Re: Serie kolekcjonerów.

#7 Post autor: FIDORIM »

Ja też jak najbardziej podzielam zdanie Kibiego

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2352
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Serie kolekcjonerów.

#8 Post autor: Pluto »

Może macie rację koledzy, że dodanie tych kapsli spowoduje podniesienie ich wartości. Ktoś będzie takie kapsle oferował w zagranicznych wymianach i podawał link do katalogu z informacją, że są to oficjalne produkcje bo są w katalogu. Pewnie sporo osób może się na to nabrać.
Ale jeśli ktoś jest chętny się za takie kapsle wymienić to jego decyzja.
Kapsel to kapsel, katalog jest miejsce gdzie powinny się znaleźć wszystkie kapsle.
Nawet te szemrane np. Hellgate, Konesery, Kluby itp. Wiem, że zmieniam zdanie odnośnie Hellgate'a ale przemyślalem sprawę.
Szukasz jakiegoś kapsla to pierwsze miejsce gdzie go szukasz to katalog kapsli polskich. Powinny tam być wszystkie, niezależnie od tego czy są szemrane czy nie. Oczywiście z adnotacją np. Biały giełdowy z Krakowa (nieoficjalny).
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2329
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Serie kolekcjonerów.

#9 Post autor: wiki »

Przestałem kolekcjonować kapsle inne i jest mi z tym dobrze.
Chociaż nie jestem bezpośrednio zainteresowany to zaznaczyłem odpowiedź NIE

Rozumiem, że teraz oficjalny będzie podział kapsli na:
- browarniane,
- inne
- jeszcze inne.

Tylko nasuwa mi się wątpliwość, kto będzie decydował czy seria kapsli jeszcze mieści w określeniu w określeniu inne i wchodzą one do katalogu czy już nie.

Oguś27
Posty: 821
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Serie kolekcjonerów.

#10 Post autor: Oguś27 »

Serie kolekcjonerów - owszem. Kapsle produkowane pod stołem, bez okazji, tak o - żeby zarobić na leszczach tak jak olsztyn czy grzyby, stanowcze nie.

Awatar użytkownika
krener
Posty: 138
Rejestracja: 27 stycznia 2012, 11:05
Lokalizacja: Komorniki

Re: Serie kolekcjonerów.

#11 Post autor: krener »

Tak sobie myślałem, że mogłaby być opcja zakładki "swoje inne".... gdzie każdy posiadacz konta w katalogu, mógłby dodawać swoje inne kapsle polskie (zdjęcie, opis), których nie ma w katalogu, a które uwzględnia on. Kapsle wyświetlałyby się tylko na tym indywidualnym koncie, żadnym innym. Taka opcja dla tych co chcieliby mieć w katalogu jakieś kapsle, jednocześnie bez wprowadzania kolejnych zakładek opcji, itp.
2072 polskich kapsli piwnych (sygnaturki, rozlewnie, serie, reklamowe, inne)

3160 zagranicznych kapsli piwnych (76 krajów)

ODPOWIEDZ