Co z tą Polską?

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
kapiral
Posty: 464
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Co z tą Polską?

#1 Post autor: kapiral »

Wczoraj w Lublinie padło podobne pytanie. Rozmawiając z Kolekcjonerem na temat serii Euro z Witnicy dowiedziałem się, że ma już prawie komplet ale bez flagi Polski (a kilka marketów sprawdził). Wracając w Auchan zaopatrzyłem się również w prawie komplet, ale Polski pomimo przejrzenia wszystkich półek (Celtyckie, Zielone, Miodowe) nie znalazłem. Czy to zbieg okoliczności, czy tym razem świadoma próba stworzenia unikatu (patrz wielka Brytania-Anglia na Euro 2012). Jeżeli to drugie, to w połączeniu z faktem możliwości zakupu kompletnej serii w Browarze byłoby to działanie bardzo nie w porządku względem kolekcjonerskiej braci. Od razu zastrzegam, że jestem zdecydowanym przeciwnikiem wszelkich teorii spiskowych i wolałbym to pierwsze a zaraz pojawi się mnóstwo wpisów w stylu "znalazłem Polskę". A Wy co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską?

#2 Post autor: krzysio »

Ja sądzę, że po prostu butelka z kapslem Polska znika jako pierwsza wśród piwoszy nie zbierających kapsli. Wydaje mi się to oczywiste.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
chris_pontius
Posty: 45
Rejestracja: 28 marca 2014, 11:20
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Co z tą Polską?

#3 Post autor: chris_pontius »

Może ja młody i świata nie znam ale byłem zaskoczony ceną pełnej serii od Witnicy -72 zł + 8zł wysyłka co daje 80zł. To jest 3,00-3,33 zl za kapsel. Chyba troszkę polecieli biorąc pod uwagę to, że średnia cena piw w ich sklepie to ok 3,50. Teraz słysząc o tej Polsce dochodzę do wniosku, że to może być powód wyśrubowanej ceny. Może faktycznie polski jest dużo mniej niż reszty, bo ciężko mi uwierzyć, że typowi Janusze wertują półki specjalnie dla kapsla z Polską, który i tak potem wyrzucą.
wielkość kolekcji
9.05.2015 - 719
20.02.2016 - 1222

duble na wymianę :http://pokazywarka.pl/kpaz15/

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Co z tą Polską?

#4 Post autor: chinet »

Chyba, że tak jak pisał PawelG kapsel ten będzie na tych piwach z "polską" etykietą. Okazja do zarobienia, bo piwo droższe od pozostałych jasnych.
http://forum.katalogkapsli.pl/viewtopic ... &start=750
Jestem trollem :mad:

Bemol
Posty: 95
Rejestracja: 08 kwietnia 2016, 20:01
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską?

#5 Post autor: Bemol »

chris_pontius pisze:Może ja młody i świata nie znam ale byłem zaskoczony ceną pełnej serii od Witnicy -72 zł + 8zł wysyłka co daje 80zł. To jest 3,00-3,33 zl za kapsel. Chyba troszkę polecieli biorąc pod uwagę to, że średnia cena piw w ich sklepie to ok 3,50. Teraz słysząc o tej Polsce dochodzę do wniosku, że to może być powód wyśrubowanej ceny. Może faktycznie polski jest dużo mniej niż reszty, bo ciężko mi uwierzyć, że typowi Janusze wertują półki specjalnie dla kapsla z Polską, który i tak potem wyrzucą.
Nie wiem jak inni ale za swoją serię od Witnicy zapłaciłem 72 zł + 5 zł wysyłka = 77 zł. Może dlatego, że zamawiałem zaraz po ogłoszeniu o tej serii na FB.
CC.I # 2864

2016 - 2025
31.01.2017 - 2047
28.02.2017 - 2095
31.03.2017 - 2227

https://www.facebook.com/kapsleprzem/
https://www.youtube.com/channel/UCZeV-c ... 5eACOMNjww

Awatar użytkownika
yaro28ag
Posty: 216
Rejestracja: 15 lutego 2013, 11:41
Lokalizacja: Giełzów 28a 26-340 Drzewica
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską?

#6 Post autor: yaro28ag »

Bemol pisze:
chris_pontius pisze:Może ja młody i świata nie znam ale byłem zaskoczony ceną pełnej serii od Witnicy -72 zł + 8zł wysyłka co daje 80zł. To jest 3,00-3,33 zl za kapsel. Chyba troszkę polecieli biorąc pod uwagę to, że średnia cena piw w ich sklepie to ok 3,50. Teraz słysząc o tej Polsce dochodzę do wniosku, że to może być powód wyśrubowanej ceny. Może faktycznie polski jest dużo mniej niż reszty, bo ciężko mi uwierzyć, że typowi Janusze wertują półki specjalnie dla kapsla z Polską, który i tak potem wyrzucą.
Nie wiem jak inni ale za swoją serię od Witnicy zapłaciłem 72 zł + 5 zł wysyłka = 77 zł. Może dlatego, że zamawiałem zaraz po ogłoszeniu o tej serii na FB.
Ja również płacilem 77 zeta ,też zamawiałem na samym początku

Kinson
Posty: 114
Rejestracja: 19 czerwca 2012, 18:33
Lokalizacja: Gliwice

Re: Co z tą Polską?

#7 Post autor: Kinson »

Podejrzewam, że nie dają flagi na Jagodowym bo by podpadali pod ten artykuł kodeksu karnego:

- art. 137: „§ 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

:lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
chris_pontius
Posty: 45
Rejestracja: 28 marca 2014, 11:20
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Co z tą Polską?

#8 Post autor: chris_pontius »

Kinson pisze:Podejrzewam, że nie dają flagi na Jagodowym bo by podpadali pod ten artykuł kodeksu karnego:

- art. 137: „§ 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

:lol: :lol: :lol:
heh, w pełni popieram i dodatkowo przytoczę słowa mojego znajomego - "warto się zastanowić nad kupieniem całej serii, chociażby po to aby uniknąć picia tego gówna" :lol:
wielkość kolekcji
9.05.2015 - 719
20.02.2016 - 1222

duble na wymianę :http://pokazywarka.pl/kpaz15/

Awatar użytkownika
almin
Posty: 508
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską?

#9 Post autor: almin »

Dokładnie tydzień temu byłem w Łodzi. Poszedłem do Manufaktury i tam w Auchan na małych butelkach (nie pamiętam co to było za piwo) znalazłem flagi: Portugalii, Chorwacji, Francji i... 3 Polski - tak więc są dostępne, kwestia szczęścia myślę.
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

kapiral
Posty: 464
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: Co z tą Polską?

#10 Post autor: kapiral »

Kinson pisze:Podejrzewam, że nie dają flagi na Jagodowym bo by podpadali pod ten artykuł kodeksu karnego:

- art. 137: „§ 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

:lol: :lol: :lol:
Dawno się tak nie ubawiłem czytając forum. Gdybyśmy co roku oprócz wybierania najładniejszego kapsla wybierali najlepszy post, to Kinson aktualnie byłby moim kandydatem do zwycięstwa. Cieszę się tym bardziej, że okazuje się, że do każdego tematu można podejść z dystansem. przecież te nasze kapsle mają nas bawić.
A przy okazji, skoro były te kapsla na piwach to pozostaje szukać cierpliwie.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co z tą Polską?

#11 Post autor: Paweł »

Wczoraj w Szczecinie rozmawiałem z przedstawicielami Browaru Witnica i wszystko się wyjaśniło (z tego też powodu nie mogłem być jednocześnie z Wami w Lublinie, trzeba zarabiać na życie).

Kapsel "Polska" jest dedykowanym kapslem dla piwa "Polska", przygotowanym specjalnie dla kibiców reprezentacji Polski na Euro 2016. Piwo było dostępne na firmowym stoisku browaru Witnica. Wg mnie po prostu Lubuskie Jasne ze zmienioną etykietą (inna niż na załączonym plakacie), ale parametrów nie porównywałem. Do szerokiej dystrybucji ma ruszyć niebawem, więc wkrótce będzie dostępne równie łatwo jak wszystkie inne piwa z browaru Witnica, które są kapslowane losowo wszystkimi pozostałymi 23 rodzajami kapsli.

Druga sprawa. Kompletna seria kapsli jest jednocześnie losem w konkursie Witnicy. Wyjaśniałoby to dlaczego browar nie był skłonny wysyłać wam kompletnych serii...

Obrazek

danjas
Posty: 20
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 22:32

Re: Co z tą Polską?

#12 Post autor: danjas »

Niestety na tym piwie z etykieta polska sa tez kapsle cale białe bez flagi. Takie tylko wczoraj zastalem w odwiedzinach kauflandu w poznaniu.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co z tą Polską?

#13 Post autor: Paweł »

Mieli ze sobą całe zgrzewki piwa "Polska" z kapslem "Polska". Zakupiłem jedno nawet.

Awatar użytkownika
adam1108
Posty: 352
Rejestracja: 01 listopada 2014, 21:14
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Co z tą Polską?

#14 Post autor: adam1108 »

Piwo z kapslami z nowej serii można też kupić za 2,50 zł (butelka 0,33, jasne pełne, nie żadne smakowe) więc wychodzi taniej niż od browaru (60 zł) a i schłodzić człowiek się trochę może :) Poza tym, jak dla mnie to większa frajda jak kapsel do kolekcji dołożę z wypitego przez siebie piwa ale oczywiście co kto lubi.
Pasja przerodziła się w obsesję!

Aktualna liczba polskich kapsli bez sygnatur 2502 (stan na 20.01.2024)
Zbieram tylko kapsle butelkowane.

Jestem otwarty na każdą możliwą wymianę
Moje duble: http://forum.katalogkapsli.pl/viewtopic.php?f=2&t=3998

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską?

#15 Post autor: Tomek »

adam1108 pisze:Piwo z kapslami z nowej serii można też kupić za 2,50 zł (butelka 0,33, jasne pełne, nie żadne smakowe) więc wychodzi taniej niż od browaru (60 zł) a i schłodzić człowiek się trochę może :) Poza tym, jak dla mnie to większa frajda jak kapsel do kolekcji dołożę z wypitego przez siebie piwa ale oczywiście co kto lubi.
I co kto zbiera. :-)
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1353
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Co z tą Polską?

#16 Post autor: Kibi »

Do niedawna też próbowałem w miarę możliwości zdobywać nowe kapsle poprzez zakup i wypicie zamkniętego nimi piwa.
Niestety, tak się jakoś składa, ze Pinta, Alebrowar i im podobni nie spieszą się z wydawaniem nowych kapsli, a koncerny wręcz przeciwnie.
Wysyp promocji spowodował, ze zamiast z przyjemnością wypić dobre piwo jestem zmuszany do spożywania Warki, Tatry albo Harnasia.
W związku z powyższym zakup na giełdzie czy w portalu aukcyjnym takiego kapsla, w cenie zbliżonej do zamkniętego nim piwa ostatnio uznaję za dobry interes.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską?

#17 Post autor: Tomek »

Swoją drogą Polskę można już nabyć na Allegro: http://allegro.pl/witnica-euro-2016-kom ... 47698.html
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską?

#18 Post autor: krzysio »

Kibi pisze:....
W związku z powyższym zakup na giełdzie czy w portalu aukcyjnym takiego kapsla, w cenie zbliżonej do zamkniętego nim piwa ostatnio uznaję za dobry interes.
Nie mogę się się nie zgodzić z Kibim.
Biorąc ponadto pod uwagę numerację Wikiego mamy około 100 nowych kapsli na dziś. Jeśli ktoś chciałby mieć niektóre kapsle w dublu i je wszystkie wypijać - to oznacza 1-2 piw dziennie codziennie od początku roku. Bon apetit.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

adaś1650
Posty: 84
Rejestracja: 31 października 2014, 11:05

Re: Co z tą Polską?

#19 Post autor: adaś1650 »

krzysio pisze:
Kibi pisze:....
W związku z powyższym zakup na giełdzie czy w portalu aukcyjnym takiego kapsla, w cenie zbliżonej do zamkniętego nim piwa ostatnio uznaję za dobry interes.
Nie mogę się się nie zgodzić z Kibim.
Biorąc ponadto pod uwagę numerację Wikiego mamy około 100 nowych kapsli na dziś. Jeśli ktoś chciałby mieć niektóre kapsle w dublu i je wszystkie wypijać - to oznacza 1-2 piw dziennie codziennie od początku roku. Bon apetit.
Oni nas w alkoholizm wpędzą!!

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1353
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Co z tą Polską?

#20 Post autor: Kibi »

krzysio pisze: Jeśli ktoś chciałby mieć niektóre kapsle w dublu i je wszystkie wypijać - to oznacza 1-2 piw dziennie codziennie od początku roku. Bon apetit.
Gdyby to były smaczne piwa to dałbym radę :cool: . Problem nie leży w ilości tylko jakości :).
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
chris_pontius
Posty: 45
Rejestracja: 28 marca 2014, 11:20
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Co z tą Polską?

#21 Post autor: chris_pontius »

Kibi pisze:Gdyby to były smaczne piwa to dałbym radę :cool: . Problem nie leży w ilości tylko jakości :).
True story bro... Na samą myśl o wypiciu 24 witnic, harnasia, 3 tatr, 2 okocimiow itd itd już mi niedobrze... do dziś dziękuję Bogu że większość z serii żubra znalazłem lub dostałem.
wielkość kolekcji
9.05.2015 - 719
20.02.2016 - 1222

duble na wymianę :http://pokazywarka.pl/kpaz15/

Awatar użytkownika
mirekm
Posty: 59
Rejestracja: 05 lutego 2005, 22:51
Lokalizacja: Leżajsk
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską?

#22 Post autor: mirekm »

chris_pontius pisze:
Kibi pisze:Gdyby to były smaczne piwa to dałbym radę :cool: . Problem nie leży w ilości tylko jakości :).
Na samą myśl o wypiciu 24 witnic, harnasia, 3 tatr, 2 okocimiow itd itd już mi niedobrze...
A ile trzeba poświęcenia, żeby zebrać odwrotki? Nie bardzo można liczyć, że wypije się 2 harnasie, królewskie, okocimie i jeden z nich będzie "wygrany"

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską?

#23 Post autor: krzysio »

No to czas teraz, żeby któryś koncern wypuścił kody. Np 660 sztuk, jak kiedyš Szczecin czy Sierpc. To by dopiero była katorga. Oczywiście, jeśli ktoś zbiera kody.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską?

#24 Post autor: Mike007 »

Akurat wygrane odwrotki można podejrzeć przez szyjkę oświetlając odpowiednio telefonem, tylko trochę lipa w sklepie przy ludziach :D
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Co z tą Polską?

#25 Post autor: krzysio »

Mike007 pisze:Akurat wygrane odwrotki można podejrzeć przez szyjkę oświetlając odpowiednio telefonem, tylko trochę lipa w sklepie przy ludziach :D
Akurat mi chodziło o kody, które się wysyłało SMS.
Jeśli chodzi o wygrane to np. żubr specjalnie zmienił wygląd odwrotki 'spróbuj ponownie', żeby była podobna do wygranej, bo pierwsze były bardzo łatwo odróżnialne od wygranych. Ach Polacy... Naród sprytny.....
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

ODPOWIEDZ