Problem z sygnaturami

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
maryk
Posty: 414
Rejestracja: 14 stycznia 2006, 20:18
Lokalizacja: Kraków<->Humniska

Problem z sygnaturami

#1 Post autor: maryk »

Mam wewnętrzny problem czy zbierać sygnatury czy nie ( aktualnie nie zbieram a jak już bym zbierał to chyba raczej okazjonalnie).
Dajcie jakieś rady. bo nie wiem co mam robić.
hehe śmieszne że was o to pytam ale nie mogę się zdecydować, w którą strone sie przełamać,

powiedzcie proszę, ewentualnie jak zacząć i jak to układać (czy coś tam takiego) :)

Jatup
Posty: 24
Rejestracja: 27 sierpnia 2005, 01:55
Lokalizacja: USA/Polska

#2 Post autor: Jatup »

Niewiem czy kolekcjonujesz kapsle polskie czy z całego swiata. Jesli tylko z Polski to napewno sygnatury pomoga ci latwiej powiekszyc kolekcje. Jesli ogolnoswiatowe to moim zdaniem nie kolekcjonuj sygnatur. Jest tyle kapsli że i bez sygnatur będziesz z nich szczęsliwy.
Ja np. nie kolekcjonuje sygnatur bo nie sa dla mnie ciekawe. Niezbyt mnie cieszy inny znaczek na ząbkach kapsla. Używam ich najwyżej w identyfikacji.

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#3 Post autor: Pedro »

Ja mam taki sam poglad jak Jatup. Zbieram wszystkie kapsle z calego swiata i sa ich dziesiatki tysiecy, wiec zawsze znajde jakis nowy i interesuacy wzor. I to jak spojze na kapsel od razu z gory. Dlatego nie interesuje mnie ogladanie brzegow na wygladajacych tak samo kapslach i wyszukiwanie miniaturowych symboli i okreslanie gdzie sie znajduja. Gdyby ktos jednak zbieral tylko polskie kapsle, albo przede wszystkim polskie, to oczywiscie ich ilosc jest ograniczona, wiec po jakims czasie okazalo by sie, ze nie ma juz duzo do zebrania - a sygnatury pozwalaja znaczaco poszerzyc pule kapsli bedacych obiektem zainteresowania.

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#4 Post autor: Mr Cinx »

Najlepiej przyjąć zasadę, Polska- sygnaturki, świat-raczej nie, chyba że masz czas, miejsce, pieniądze. :D
Chyba, że chciałbyś poświęcić się zagranicy, wtedy kolekcjonowanie sygnaturek jest na pewno bardzo interesujące (sam na początku zbierałem na sygnaturki, ale z czasem okazało się że bardzo trudno stwierdzić czy ma się taki czy taki kapsel z taką czy taką sygnaturką) ale decyzja należy do Ciebie :)
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

barann
Posty: 924
Rejestracja: 27 marca 2006, 18:13
Lokalizacja: Włocławek

#5 Post autor: barann »

ja to tylko przy okazji jak się trafią zagraniczne sygnaturki... a mam taki sam problem tylko z kolorami sygnatur jak np. w lechu premium - ma czarne i białe CP na 5.30..

Awatar użytkownika
barthez
Posty: 303
Rejestracja: 18 sierpnia 2005, 13:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6 Post autor: barthez »

Ja już zrezygnowałem ze zbierania sygnatur, mam dość wpatrywania się w malutkie znaczki, szkoda oczu :P . Rzeczywiście wzorów jest tyle, że i bez sygnatur znajdziesz coś nowego.
Radzę raczej nie zbierać sygnatur, ale to Twój wybór.
kapsle piwne i niepiwne, bez sygnatur i odwrotek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#7 Post autor: zgrredek »

Sygnatura jest bardzo ważna - świadczy o tym gdzie kapsel został wyprodukowany. Taki n.p. Heineken ma na całym świecie taki sam wzór kapsla. Po sygnaturze można poznać czy to kapsel z Europy, Ameryki czy z Australii.

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#8 Post autor: Pedro »

P-Oset pisze:Sygnatura jest bardzo ważna - świadczy o tym gdzie kapsel został wyprodukowany. Taki n.p. Heineken ma na całym świecie taki sam wzór kapsla. Po sygnaturze można poznać czy to kapsel z Europy, Ameryki czy z Australii.
Oj, to jest bardzo ogolna i szeroka wiedza. Np. kapsel z Dap moze byc rownie dobrze z Polski, Wloch jak i Konga w Afryce, nie wspominajac o wielu innych krajach.

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#9 Post autor: mr-perez »

Żeby zbierac cały świat na sygnatury to chyba trzeba by poswięcic całe życie i swój czas tylko kapslom. Ja zbieram polskie na sygnatury i jest z tym troche roboty, a jak mialbym jeszcze zbierac zagranice na sygnatury, segregować wg panstw , to musiałbym rzucić pracę i rodzinę. Oczywiscie mam na mysli jakąś "kompletnosc zbioru" nazwijmy to umownie.

Chyba , ze jestem slabo zorganizowany, ale po 12 godz pracy mało zostaje mi czasu na zagraniczne sygnatury.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#10 Post autor: Krzysiek »

Powiem tak, ja zbieram tylko polskie kapsle, i to z podziałem na sygnatury, bo tak jest mi łatwiej prowadzić ich segregacje wg katalogu Bartka. Gdybym nie zbierał na sygnatury, musiał bym się doszukiwac małych różnić, a niektóre egzemplarze usuwać ze spisu.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
warsol
Posty: 52
Rejestracja: 03 czerwca 2006, 09:14

#11 Post autor: warsol »

A ja zbieram bez podzialu na sygnaturki i mam spokoj :mrgreen:
Piwo jest napojem chłodzącym zapał do pracy.

ODPOWIEDZ