Kapsle zagraniczne wytwarzane dla innego kraju

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
eznik
Posty: 153
Rejestracja: 08 kwietnia 2015, 08:37
Lokalizacja: Zabrze

Kapsle zagraniczne wytwarzane dla innego kraju

#1 Post autor: eznik »

Czołem!

Od pewnego czasu mam taka oto zagwozdkę podczas przyporządkowywania kapsli zagranicznych do danego kraju. Mianowicie zdarzają się sytuacje, że piwo wytwarzane jest np. w Niemczech, a sprzedawane jest np. na rynku hiszpańskim (kieruję się informacjami w CCI). Do jakiego wtedy kraju należałoby przyporządkować ów kapsel? Do Niemiec (kraj produkcji) czy Hiszpanii (kraj sprzedaży)?

P.S.
Wiem, że każdy zbiera jak chce, ale jestem ciekaw Waszej opinii :)

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kapsle zagraniczne wytwarzane dla innego kraju

#2 Post autor: wiki »

Chyba jednak kraj produkcji. Piwo wyprodukowane w jednym kraju może być sprzedawane nawet w kilkunastu.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapsle zagraniczne wytwarzane dla innego kraju

#3 Post autor: Paweł »

To jest typowa relacja browar kontraktowy-producent piwa, z tą różnicą że oba podmioty są w dwóch różnych krajach. Ratebeer określa te firmy jako "Client brewer" i piwa z nich przyporządkowuje do miejsca warzenia, ale ja osobiście robię na odwrót i w kolekcji trzymam kapsle w kraju docelowym (odbiorcy piwa), gdyż często ma miejsce relacja "jeden do wielu", gdzie kilka różnych browarów rzeczywistych z różnych państw warzy piwo dla jednego odbiorcy.

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Kapsle zagraniczne wytwarzane dla innego kraju

#4 Post autor: Mike007 »

A jak to jest rozwiązane na CCI (na górze kraj: Holandia, na dole Belgi i Holandia)? Jakim kryterium tam się kierują? Sam mam nieraz podobne problemy. Kiedyś kapsle przypisywałem do kraju, z którego pochodzi marka piwa (czyli wszystkie Heinekeny do Holandii, Carlsbergi do Danii itp). Niedawno, przy reorganizacji zbiorów doszedłem do wniosku, że to głupie i zrobiłem remanent. Teraz kapsle przypisuję do kraju w którym piwo zostało wyprodukowane. Miałem kilka problemów z identyfikacją, jeden z nich:
Załączniki
4.JPG
4.JPG (44.63 KiB) Przejrzano 5921 razy
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
eznik
Posty: 153
Rejestracja: 08 kwietnia 2015, 08:37
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kapsle zagraniczne wytwarzane dla innego kraju

#5 Post autor: eznik »

@Mike właśnie o taką sytuacje mi chodzi. W tym konkretnym podanym przez Ciebie przypadku ja bym kapsel wrzucił mimo wszystko do Belgii (bo to stamtąd pochodzi to piwo). Inna sprawa jeśli byłby przyporządkowany tylko do Holandii - wtedy (mimo, że Grimbergen jest belgijski) wrzuciłbym go do Holandii

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapsle zagraniczne wytwarzane dla innego kraju

#6 Post autor: Paweł »

Trochę nie ten temat, ale Grimbergena najwięcej wolumenowo tłucze Kronenbourg, czyli Francja, ale ja historycznie zaliczam wszystkie te kapsle do Belgii.

ODPOWIEDZ