korzystanie z www.bottlecaps.de

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
henryk
Posty: 134
Rejestracja: 20 listopada 2016, 06:50

korzystanie z www.bottlecaps.de

#1 Post autor: henryk »

Poniższą treść nieopatrznie zamieściłem w dziale plastykowych nakrętek. Zwrócono mi na to uwagę. Poprawiam się i umieszczam w odpowiednim miejscu.

Kto pyta nie błądzi, więc pytam.
Do identyfikacji kapsli zagranicznych korzystam z wyszukiwarki www.battlecaps.de
Szukałem kapsla Desperados zielony z sygnaturą HB. Znalazłem go pod pozycją nr 171
Pytanie brzmi: Czy pozycja (numer po lewej stronie) tabelki jest stały a nowości wpisuje się pod pierwszy wolny numer?
Jest to dla mnie o tyle istotne, że na swojej liście posiadania zapisuję ten kapsel jako nr 171. Jest to wtedy odnośnik do porównywania z innym podobnym kapslem. Jak w tytule, kto wie, podpowie.

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 544
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: korzystanie z www.battlecaps.de

#2 Post autor: kopernik »

www.bottlecaps.de

numer kapsla na tej stronie jest po prostu numerem porządkowym/przypadkowym, zapewne zauważyłeś że wiele z kapsli się powtarza i załączany jest każdy kapsel kolejnych kolekcjonerów, jak Ty dodasz swoje kapsle to też się tam pojawią. Jeśli wpiszesz DESPERADOS VERDE to ten sam zielony kapsel z sygnaturą HB pojawi się jako nr 4

henryk
Posty: 134
Rejestracja: 20 listopada 2016, 06:50

Re: korzystanie z www.battlecaps.de

#3 Post autor: henryk »

To w takim razie zapytam czy ten numer porządkowy jest na stałe przypisany do tego kapsla? Dla mnie nie ma znaczenia to, że jeszcze ileś takich kapsli jest zapisanych w dalszej kolejności. Ja szukam pierwszego w kolejności, który odpowiada kapslowi jaki ja posiadam. Zaznaczam jego nr kolejny, żeby potem go odszukać. Chyba nikt nie wstawia kapsli w istniejącą listę tylko umieszcza go końcu listy.

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 544
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: korzystanie z www.battlecaps.de

#4 Post autor: kopernik »

a tego to już nie wiem, akurat dla mnie ta numeracja nie ma znaczenia.
Ale po co go odszukiwać ? nie lepiej stworzyć kolekcję na CCI ??

henryk
Posty: 134
Rejestracja: 20 listopada 2016, 06:50

Re: korzystanie z www.battlecaps.de

#5 Post autor: henryk »

doprecyzuj bo nie bardzo wiem jak

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 544
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: korzystanie z www.battlecaps.de

#6 Post autor: kopernik »

Na www.crowncaps.info możesz dodać kapsle które masz każdy ma swój numer, a kapsli których tam nie ma to możesz je dodać i też otrzyma swój jedyny i niepowtarzalny numer. Na bottlecaps.de sporo się po prostu powtarza i nie ma sensu dodawać tam kolejnych zdjęć tych samych kapsli.
Ale oczywiście najpierw musisz się tam zarejestrować.

henryk
Posty: 134
Rejestracja: 20 listopada 2016, 06:50

Re: korzystanie z www.battlecaps.de

#7 Post autor: henryk »

Dziękuję za informacje ale nie o to mi chodziło. Nie chcę tworzyć ogólnych katalogów czy zestawów.
Zestawienia robię tylko dla siebie, żebym wiedział gdzie dany kapsel przechowuję. Żeby nie wyjmować kapsla z pudełka
odszukuję go w moim spisie i odnajduję rysunek na battlecaps. To mi wystarcza.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: korzystanie z www.battlecaps.de

#8 Post autor: wismat »

Ma crowncaps.info każdy kapsel ma indywidualne ID. Tego używaj w takim razie.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

henryk
Posty: 134
Rejestracja: 20 listopada 2016, 06:50

Re: korzystanie z www.battlecaps.de

#9 Post autor: henryk »

Wszedłem na crowncaps.info. Popstrykałem na różnych kapslach. Fakt, szybciej można odszukać to co się szuka. Nie powiodła mi się próba odnalezienia konkretnego kapsla. Wpisałem Desperados id 78821 i wyszukiwarka nie odnalazła mi tego konkretnego kapsla. Może źle wpisuję. Może trzeba większej wprawy. Może trzeba inaczej wpisywać. W tej chwili to tylko ćwiczenia i obserwacja wyników.
Dziękuję za informację. Będę z tego korzystał.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: korzystanie z www.battlecaps.de

#10 Post autor: Kibi »

Skorzystaj z zaawansowanego wyszukiwania. Tam masz między innymi pole "ID kapsla"
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

henryk
Posty: 134
Rejestracja: 20 listopada 2016, 06:50

Re: korzystanie z www.battlecaps.de

#11 Post autor: henryk »

Za drugim razem udało się bezbłędnie. Wpisany id kapsla odnalazł jego wizerunek graficzny.
Serdeczne dzięki za wskazówki.

ODPOWIEDZ