Koszalin - brak w katalogu

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Koszalin - brak w katalogu

#1 Post autor: yoreck »

Koszalin bez czarnego obrysu liter. Z lewej strony /dla porównania/ katalogowa 23.
Obrazek
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Koszalin - brak w katalogu

#2 Post autor: rwjak »

Stawiam na niedodruk. :D

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Koszalin - brak w katalogu

#3 Post autor: yoreck »

rwjak pisze: 27 września 2020, 19:44 Stawiam na niedodruk. :D
hehe ja też, Nr 17,18,19,20 wylatują z katalogu :-) I już masz mniej o 4 sztuki :(
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Koszalin - brak w katalogu

#4 Post autor: chinet »

Jest to (chyba) pierwszy Koszalin wydrukowany prawidłowo :) Linie znajdują się równo po obrysie liter.
Załączniki
DSCF0604.jpg
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Koszalin - brak w katalogu

#5 Post autor: yoreck »

chinet pisze: 27 września 2020, 20:23 Jest to (chyba) pierwszy Koszalin wydrukowany prawidłowo :) Linie znajdują się równo po obrysie liter.
Krzysiu czyli wylatują 21,22,23,25,26,27 jako błędodruki :?
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

pawlosek12
Posty: 1495
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Koszalin - brak w katalogu

#6 Post autor: pawlosek12 »

Tego faktycznie nie ma w katalogu.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Koszalin - brak w katalogu

#7 Post autor: chinet »

yoreck pisze: 27 września 2020, 20:37
chinet pisze: 27 września 2020, 20:23 Jest to (chyba) pierwszy Koszalin wydrukowany prawidłowo :) Linie znajdują się równo po obrysie liter.
Krzysiu czyli wylatują 21,22,23,25,26,27 jako błędodruki :?
Kwestia ustalenia dokładnego nazewnictwa: przesunięcie druku a błędodruk. Od czasów głębokiego PRLu (kiedy nic nie było) do okresu powstawania wolnej gospodarki rynkowej (sporo było, ale jeszcze brakowało jakości), takie błędodruki nikogo nie raziły w oczy i szły na butelki i do sprzedaży. Teraz kontrola jakości nie przepuści takich bubli. Prędzej to wyniesie pracownik browaru lub producenta kapsli niż KJ któregokolwiek z wymienionych.
Jeśli te wszystkie kapsle z takim czarnym obrysem były produkowane zgodnie z zamówieniem browaru, to ten kapsel z Twojego zdjęcia po prawej może być właśnie z przesunięciem w druku :)

Co do typowego błędodruku, to wg mnie mamy Wrocław Piast 4, Poznań 12 i 13 (są tylko w odmianach), a ze współczesnych Płoć (nr 15) z czerwonymi ząbkami z serii Ryby (Kormoran).

EDIT: oglądając jeszcze raz na spokojnie, skłaniam się jednak do błędodruku w Twoim kapselku.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Koszalin - brak w katalogu

#8 Post autor: yoreck »

wow! Krzysiu ,skąd masz tą wiedzę ,ze właśnie takie kapsle browar zamawiał? Bo każdy taki ma? A każdy kolejny inny to bubel? I tak samo uważasz odnośnie mniejszego wnętrza literki R od literki B .Pokaż projekt kapsla wraz z zamówieniem to uwierzę.
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

luzik36
Posty: 242
Rejestracja: 04 listopada 2014, 20:55

Re: Koszalin - brak w katalogu

#9 Post autor: luzik36 »

W temacie bubli i kontroli jakości ostatnio kupiny
Załączniki
20200927_224850-1.jpg

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Koszalin - brak w katalogu

#10 Post autor: southern »

Moim zdaniem, w przypadku "pasiastych Koszalinów" i jakości ich druku, zabawa w badanie wnętrz liter, ich grubości, kształtu owalu i głębokości, konturów i stopnia ich przesunięcia, itd., była jednym z fundamentów założycielskich mnożenia na siłę wzorów i odmian. Biorąc pod uwagę te konkretne wzory, oraz zapał kolekcjonerów, można się spodziewać jeszcze wielu odkryć;)
A tym czasem dla rozluźnienia, quiz bez nagród.
Załączniki
wr.jpg

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Koszalin - brak w katalogu

#11 Post autor: chinet »

yoreck pisze: 27 września 2020, 21:31 wow! Krzysiu ,skąd masz tą wiedzę ,ze właśnie takie kapsle browar zamawiał? Bo każdy taki ma? A każdy kolejny inny to bubel? I tak samo uważasz odnośnie mniejszego wnętrza literki R od literki B .Pokaż projekt kapsla wraz z zamówieniem to uwierzę.
Jurek, gdzie napisałem, że wiem jaką grafikę browar zamówił? Nie wiem tego. Mogę przyjąć jakieś założenia na podstawie zdobytego doświadczenia kolekcjonerskiego oraz realiów "tamtych" czasów. Uważam też, że browary w czasach PRL nie miały nawet wpływu na kolor blachy złotej czy srebrnej. Brały to, co im dostarczył producent kapsli. Stąd też znamy tyle "warzywniaków". Ważne, aby grafika się zgadzała. A jeśli udałoby nam się potwierdzić z tym kolorem blach w 100% to co, usunięto by ok. 1/3 kapsli z katalogu?
Ciągnąc dalej temat jakości towarów w tamtych czasach. Kupowałeś może Dużego Fiata albo inne cudo ówczesnej polskiej techniki? Ty albo ktoś z Twojej rodziny, tak prosto z fabryki? Każdy kupujący wiedział, że samochód prawie na 100% będzie miał wady albo braki. I co z tego, zapisy i kolejki były :wink:
Ja się nie upieram, że jeden wzór, którzy mają wszyscy, to ten prawdziwy. Być może trafiłeś właśnie na ten jedyny dobrze zrobiony, a reszta ma błędodruki. Albo trafiłeś na taki, który jest inny i faktycznie został zamówiony przez browar.
yoreck pisze: 27 września 2020, 21:31I tak samo uważasz odnośnie mniejszego wnętrza literki R od literki B .
To był dla mnie pierwszy element, na który zwracałem uwagę przy identyfikacji tych kapsli. Później doszedł ważniejszy argument, czyli wielkość napisu BROK.
luzik36 pisze: 27 września 2020, 21:54 W temacie bubli i kontroli jakości ostatnio kupiny
Zbyt duża ilość podanej farby jest wadą zadruku. Nie znam jednak procedur kontrolnych u producenta kapsli. Przy nakładach kilkumilionowych nawet 100.000 szt. z tak niewielką wadą mogło być puszczone do browaru, nawet za ich wiedzą i zgodą. Kwestia uzgodnień pomiędzy nimi.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Koszalin - brak w katalogu

#12 Post autor: yoreck »

@ chinet ,no nie pierwsze Koszaliny wyprodukowane prawidłowo :-) W katalogu są już takie ,a mianowicie nr 17,18,19,20 . Tam też obrys liter jest spasowany dokładnie ,co widać chociażby po powiększeniu kapsli w katalogu.
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Koszalin - brak w katalogu

#13 Post autor: rwjak »

chinet pisze: 27 września 2020, 20:23 Linie znajdują się równo po obrysie liter.
No, po prostu sokole oko.

ODPOWIEDZ