Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#241 Post autor: Serek »

Paczka już w drodze do rybson_sc. Daj znać jak dojdzie.

Trochę to trwało, ale paczka wymagała trochę pieszczot...

Póki co tylko nieco suchych statystyk wymiany:
- polskie niebutelkowane: wyjąłem 34 i włożyłem tyle samo;
- polskie butelkowane: wyjąłem 44 i włożyłem tyle samo;
- kolekcjonerskie: wyjąłem 7 i włożyłem tyle samo.

Tyle na ten moment. Więcej szczegółów po weekendzie bo jestem w rozjazdach.

rybson_sc
Posty: 39
Rejestracja: 09 września 2013, 22:04
Lokalizacja: Katowice

Re: Paczka forumowa - zabawa

#242 Post autor: rybson_sc »

Paczka doszła do paczkomatu. Dzisiaj ja odbieram. Ale jutro będę mógł się dopiero nią zająć i ogarnąć jak najszybciej.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#243 Post autor: Bart »

Spokojnie i bez pośpiechu. Serek zrobił porządek w polskich kapslach i uszanujmy to. Myślę że każdy zrozumie.

Przenoszę listę z poprzedniej strony:

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG
42) filips33
43) PawelG
44) f430
45) KZK16
46) Patryk
47) Shrek
48) adinog
49) Lokys-71
50) Tomek
51) Bart
52) wersa
53) caralinus
54) marecki1207
55) Pluto
56) Paweł
57) Wiśnia
58) Delma21
59) kopernik
60) krzmos
61) mu0dy
62) lachu1994

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#244 Post autor: Serek »

Winien Wam jestem kilka słów komentarza…
Najpierw jeszcze raz suche dane ws. wymiany:
- Polskie niebutelkowane: 34 szt. wzięte i tyle samo dodanych, 1 przeniesiony do zagranicy i 1 golas wyjęty z paczki.
- Polskie butelkowane: 44 szt. wzięte i tyle samo dodanych, 1 przeniesiony do polskich niepiwnych i 1 przeniesiony do zagranicy.
- Kolekcjonerskie: 7 szt. wzięte i tyle samo dodanych.
Spośród wyjętych kapsli tylko 9 to nowości do mojej kolekcji ale i tak uważam to za niezły wynik.

Niepiwnych i zagranicznych nie tykałem, oprócz wspomnianego wcześniej przeniesienia kapsli z przeglądanych przeze mnie worków.

Po otwarciu i zajęciu się przeglądaniem paczki, chciałem najpierw na gorąco zalać tą dyskusję moimi gorzkimi żalami i niewybrednymi słowami w kierunku moich poprzedników ale po czasie i przedyskutowaniu tej sprawy z Bartem stwierdziłem że nie ma to większego sensu. W końcu ma to być zabawa a nie jakaś kołchoźnicza udręka.
To jednak, że mamy się tym bawić nie oznacza, że nie mamy do tej zabawy podchodzić odpowiedzialnie i poważnie, bo będzie to oznaka braku szacunku wobec innych uczestników. W końcu zależy nam na jak najwyższym poziomie, żeby wszystkim nam bawiło się długo i dobrze.

A teraz moje spostrzeżenia i wnioski:
Na pierwszy rzut oka paczka rozrosła się kilka razy!
Policzyłem wszystkie przeglądane polskie kapsle więc garść statystyk:
- polskich dziewic jest 295 szt., z czego 147 to pojedyncze wzory a 148 to duble (z czego aż 120 szt. to kapsle z Grupy Carlsberg a rekordowy wzór liczył aż 19 szt.). Przypomnę tylko, że na początku było 100 niepowtarzalnych wzorów kapsli.
- polskich butelkowanych jest razem 603 szt., z czego 407 szt. to pojedyncze wzory a 196 to duble. I tu proporcja jest znacznie lepsza. Zaczynaliśmy od 150 sztuk różnych kapsli, więc rozrost jest dobry.
Dziwi fakt dużej różnicy pomiędzy liczbą kapsli odnotowywaną przez poprzednich uczestników (szczególnie polskich dziewic) a tą, którą rzeczywiście ustaliłem. Nie wykluczam oczywiście że mogłem popełnić błąd w liczeniu ale omyłka o prawie 60 sztuk jest raczej mało prawdopodobna. Jeśli ktoś jest w stanie poświęcić trochę czasu to proszę o zweryfikowanie moich wyliczeń. Naprawdę chciałbym się mylić.

Wewnątrz część woreczków, w których spakowane były poszczególne grupy kapsli, były już albo dziurawe albo w bardzo kiepskim stanie. Do tego choć niektóre z nich były opisane, to trudno było się w tym doszukać jakiejś logiki, dlatego też postanowiłem to wszystko uporządkować.
Kapsle, które występują najliczniej zostały umieszczone w oddzielnych woreczkach, odpowiednio w podziale na grupy piwowarskie i browary, lub kategorie z Katalogu do jakiej należą, np.: Grupa Żywiec – Warka, Komp. Piwowarska – Białystok, Bielkówko, Koncernowe itp. . W przypadku mniej licznych przedstawicieli kapsle trafiały do wspólnego worka (np. Gr. Żywiec Pozostałe).
Mniej liczne kapsle trafiły do wspólnego woreczka opisanego jako „POZOSTAŁE”

Duble, jako mniej liczne udało się podzielić według grup piwowarskich lub mniejszych browarów działających jako osobne byty (np. Bielkówko i Kormoran) i znalazły się one w oddzielnych woreczkach.

Wszystkie woreczki zostały czytelnie opisane.

W przypadku kapsli niebutelkowanych niepowtarzalne kapsle trafiły do wspólnego woreczka a duble do drugiego w podziale na "Gr. Carlberg" i "Pozostałe".
Woreczki z kapslami z butelek znalazły się w dwóch większych workach w podziale na kapsle pojedyncze i powtórki.

Kapsle kolekcjonerskie znalazły miejsce w koszulce, do której wcześniej włożone były kapsle butelkowane bez porządku. W ten sposób ta szczególna grupa kapsli zyskała moim zdaniem odpowiednią ekspozycję. Pozostałe dwie, puste strony na kapsle przeznaczyłbym na następne kolekcjonerskie egzemplarze jeśli już nie będą się mieścić.

Stan kartonu był już słaby, ktoś przede mną próbował go ratować srebrną taśmą, więc postarałem się o nowy, większy i solidniejszy. Mam nadzieję, że posłuży nam trochę.

Wynik moich działań znajdziecie na zdjęciach w poniższym linku:
https://photos.app.goo.gl/SHNZhcSZVv2KtBKd6

Mam nadzieję, że dzięki nim kolejnym osobom łatwiej będzie bawić się razem z nami.

A teraz moje pomysły i wnioski na przyszłość:
- Proponuję robić zdjęcie paczki przed otwarciem i zawartości po otwarciu a także na krótko przed wysyłką i załączanie ich do naszych wpisów. Kontrola podstawą zaufania ;) ;
- W miarę możliwości policzmy kapsle w trakcie, może nie wszyscy ale jak widać od czasu do czasu przyda się zweryfikować realny stan paczki;
- Postarajmy się proszę zachować porządek przechowywania kapsli i opisywania poszczególnych woreczków. Jeśli jakiś zbiór przekroczy znacznie swoje obecne rozmiary, wymieniajmy woreczki na większe;
- UWAGA!!! Umieszczenie w oddzielnych woreczkach danych browarów nie oznacza, że wymiana musi się odbywać tylko w ramach danej grupy. Jeśli wziąłeś 2 butelkowane kapsle Żywca to możesz włożyć 2 kapsle innego browaru ale do właściwych woreczków;
- Jeśli zabierasz kapsel z woreczka, sprawdź czy nie ma jeszcze jego dubla. Jeśli tak przełóż go do woreczka z niepowtarzalnymi egzemplarzami;
- Za indywidualny kapsel wkładajmy również taki, którego nie ma w danym momencie w paczce;
- Jeśli już dodajemy powtórki (szczególnie dziewice), to róbmy to z umiarem i zgodnie z zastanym porządkiem. Nie wkładajmy złomu i kilkanaście sztuk tego samego kapsla?
- Nadliczbowe kapsle (których jest zdecydowanie za dużo) lub są w najgorszym stanie powinny co jakiś czas opuszczać paczkę. Ich przeznaczenie powinno zostać jeszcze ustalone.
- Wymieniajmy uszkodzone woreczki na nowe a za małe na większe. Na pewno Twoi towarzysze zabawy będą Ci wdzięczni.
- Dbajmy o paczkę. Jesli karton zostanie uszkodzony wymieńmy go na nowy.

Ponieważ w zagranicznej części paczki jest także sporo do zrobienia bardzo proszę osobę, która może poświęcić trochę więcej czasu na uporządkowanie tego zbioru.
Przepraszam wszystkich niecierpliwych za przetrzymywanie paczki ale uznałem, że dla dobra naszej zabawy trzeba jej poświęcić trochę wysiłku a to z kolei wymagało więcej czasu.
To przydługie podsumowanie miejmy nadzieję nastroi pozostałych do podtrzymania dbałości o poziom naszej wspólnej zabawy.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
filips33
Posty: 229
Rejestracja: 15 kwietnia 2012, 10:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paczka forumowa - zabawa

#245 Post autor: filips33 »

W związku z moim wyjazdem urlopowym w dniach 29.05-05.06 postanowiłem przesunąć swoją osobę na liście o jedno miejsce, za PawelG ( w uzgodnieniu z Bartem ). Proszę zatem FALUBAZ_ZG o wysłanie paczki do PawelG ( adres kolegi podam w PW ), a PawelG o wysłanie paczki do mnie ( swój adres podam w PW ).

Aktualnie lista wygląda tak :

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG
42) 0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG
42) PawelG
43) filips33
44) f430
45) KZK16
46) Patryk
47) Shrek
48) adinog
49) Lokys-71
50) Tomek
51) Bart
52) wersa
53) caralinus
54) marecki1207
55) Pluto
56) Paweł
57) Wiśnia
58) Delma21
59) kopernik
60) krzmos
61) mu0dy
62) lachu1994
43) PawelG
44) f430
45) KZK16
46) Patryk
47) Shrek
48) adinog
49) Lokys-71
50) Tomek
51) Bart
52) wersa
53) caralinus
54) marecki1207
55) Pluto
56) Paweł
57) Wiśnia
58) Delma21
59) kopernik
60) krzmos
61) mu0dy
62) lachu1994

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Paczka forumowa - zabawa

#246 Post autor: Lokys-71 »

Serek pisze: 24 maja 2021, 18:06 Winien Wam jestem kilka słów komentarza…
Najpierw jeszcze raz suche dane ws. wymiany:
- Polskie niebutelkowane: 34 szt. wzięte i tyle samo dodanych, 1 przeniesiony do zagranicy i 1 golas wyjęty z paczki.
- Polskie butelkowane: 44 szt. wzięte i tyle samo dodanych, 1 przeniesiony do polskich niepiwnych i 1 przeniesiony do zagranicy.
- Kolekcjonerskie: 7 szt. wzięte i tyle samo dodanych.
Spośród wyjętych kapsli tylko 9 to nowości do mojej kolekcji ale i tak uważam to za niezły wynik.

Niepiwnych i zagranicznych nie tykałem, oprócz wspomnianego wcześniej przeniesienia kapsli z przeglądanych przeze mnie worków.

Po otwarciu i zajęciu się przeglądaniem paczki, chciałem najpierw na gorąco zalać tą dyskusję moimi gorzkimi żalami i niewybrednymi słowami w kierunku moich poprzedników ale po czasie i przedyskutowaniu tej sprawy z Bartem stwierdziłem że nie ma to większego sensu. W końcu ma to być zabawa a nie jakaś kołchoźnicza udręka.
To jednak, że mamy się tym bawić nie oznacza, że nie mamy do tej zabawy podchodzić odpowiedzialnie i poważnie, bo będzie to oznaka braku szacunku wobec innych uczestników. W końcu zależy nam na jak najwyższym poziomie, żeby wszystkim nam bawiło się długo i dobrze.

A teraz moje spostrzeżenia i wnioski:
Na pierwszy rzut oka paczka rozrosła się kilka razy!
Policzyłem wszystkie przeglądane polskie kapsle więc garść statystyk:
- polskich dziewic jest 295 szt., z czego 147 to pojedyncze wzory a 148 to duble (z czego aż 120 szt. to kapsle z Grupy Carlsberg a rekordowy wzór liczył aż 19 szt.). Przypomnę tylko, że na początku było 100 niepowtarzalnych wzorów kapsli.
- polskich butelkowanych jest razem 603 szt., z czego 407 szt. to pojedyncze wzory a 196 to duble. I tu proporcja jest znacznie lepsza. Zaczynaliśmy od 150 sztuk różnych kapsli, więc rozrost jest dobry.
Dziwi fakt dużej różnicy pomiędzy liczbą kapsli odnotowywaną przez poprzednich uczestników (szczególnie polskich dziewic) a tą, którą rzeczywiście ustaliłem. Nie wykluczam oczywiście że mogłem popełnić błąd w liczeniu ale omyłka o prawie 60 sztuk jest raczej mało prawdopodobna. Jeśli ktoś jest w stanie poświęcić trochę czasu to proszę o zweryfikowanie moich wyliczeń. Naprawdę chciałbym się mylić.

Wewnątrz część woreczków, w których spakowane były poszczególne grupy kapsli, były już albo dziurawe albo w bardzo kiepskim stanie. Do tego choć niektóre z nich były opisane, to trudno było się w tym doszukać jakiejś logiki, dlatego też postanowiłem to wszystko uporządkować.
Kapsle, które występują najliczniej zostały umieszczone w oddzielnych woreczkach, odpowiednio w podziale na grupy piwowarskie i browary, lub kategorie z Katalogu do jakiej należą, np.: Grupa Żywiec – Warka, Komp. Piwowarska – Białystok, Bielkówko, Koncernowe itp. . W przypadku mniej licznych przedstawicieli kapsle trafiały do wspólnego worka (np. Gr. Żywiec Pozostałe).
Mniej liczne kapsle trafiły do wspólnego woreczka opisanego jako „POZOSTAŁE”

Duble, jako mniej liczne udało się podzielić według grup piwowarskich lub mniejszych browarów działających jako osobne byty (np. Bielkówko i Kormoran) i znalazły się one w oddzielnych woreczkach.

Wszystkie woreczki zostały czytelnie opisane.

W przypadku kapsli niebutelkowanych niepowtarzalne kapsle trafiły do wspólnego woreczka a duble do drugiego w podziale na "Gr. Carlberg" i "Pozostałe".
Woreczki z kapslami z butelek znalazły się w dwóch większych workach w podziale na kapsle pojedyncze i powtórki.

Kapsle kolekcjonerskie znalazły miejsce w koszulce, do której wcześniej włożone były kapsle butelkowane bez porządku. W ten sposób ta szczególna grupa kapsli zyskała moim zdaniem odpowiednią ekspozycję. Pozostałe dwie, puste strony na kapsle przeznaczyłbym na następne kolekcjonerskie egzemplarze jeśli już nie będą się mieścić.

Stan kartonu był już słaby, ktoś przede mną próbował go ratować srebrną taśmą, więc postarałem się o nowy, większy i solidniejszy. Mam nadzieję, że posłuży nam trochę.

Wynik moich działań znajdziecie na zdjęciach w poniższym linku:
https://photos.app.goo.gl/SHNZhcSZVv2KtBKd6

Mam nadzieję, że dzięki nim kolejnym osobom łatwiej będzie bawić się razem z nami.

A teraz moje pomysły i wnioski na przyszłość:
- Proponuję robić zdjęcie paczki przed otwarciem i zawartości po otwarciu a także na krótko przed wysyłką i załączanie ich do naszych wpisów. Kontrola podstawą zaufania ;) ;
- W miarę możliwości policzmy kapsle w trakcie, może nie wszyscy ale jak widać od czasu do czasu przyda się zweryfikować realny stan paczki;
- Postarajmy się proszę zachować porządek przechowywania kapsli i opisywania poszczególnych woreczków. Jeśli jakiś zbiór przekroczy znacznie swoje obecne rozmiary, wymieniajmy woreczki na większe;
- UWAGA!!! Umieszczenie w oddzielnych woreczkach danych browarów nie oznacza, że wymiana musi się odbywać tylko w ramach danej grupy. Jeśli wziąłeś 2 butelkowane kapsle Żywca to możesz włożyć 2 kapsle innego browaru ale do właściwych woreczków;
- Jeśli zabierasz kapsel z woreczka, sprawdź czy nie ma jeszcze jego dubla. Jeśli tak przełóż go do woreczka z niepowtarzalnymi egzemplarzami;
- Za indywidualny kapsel wkładajmy również taki, którego nie ma w danym momencie w paczce;
- Jeśli już dodajemy powtórki (szczególnie dziewice), to róbmy to z umiarem i zgodnie z zastanym porządkiem. Nie wkładajmy złomu i kilkanaście sztuk tego samego kapsla?
- Nadliczbowe kapsle (których jest zdecydowanie za dużo) lub są w najgorszym stanie powinny co jakiś czas opuszczać paczkę. Ich przeznaczenie powinno zostać jeszcze ustalone.
- Wymieniajmy uszkodzone woreczki na nowe a za małe na większe. Na pewno Twoi towarzysze zabawy będą Ci wdzięczni.
- Dbajmy o paczkę. Jesli karton zostanie uszkodzony wymieńmy go na nowy.

Ponieważ w zagranicznej części paczki jest także sporo do zrobienia bardzo proszę osobę, która może poświęcić trochę więcej czasu na uporządkowanie tego zbioru.
Przepraszam wszystkich niecierpliwych za przetrzymywanie paczki ale uznałem, że dla dobra naszej zabawy trzeba jej poświęcić trochę wysiłku a to z kolei wymagało więcej czasu.
To przydługie podsumowanie miejmy nadzieję nastroi pozostałych do podtrzymania dbałości o poziom naszej wspólnej zabawy.

pozdrawiam
jestem pod wrażeniem,z powodu braku czasu nigdy tak bym tego nie poukładał, WIELKIE UKŁONY POD TWOIM ADRESEM ślę!!
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

rybson_sc
Posty: 39
Rejestracja: 09 września 2013, 22:04
Lokalizacja: Katowice

Re: Paczka forumowa - zabawa

#247 Post autor: rybson_sc »

Wysłałem paczkę do FALUBAZ_ZG w sobotę rano. Ogrom paczki i młyn w pracy (nadgodziny) mnie przerosło :)
Paczka zrobiła się gigantyczna odkąd miałem ja pierwszy raz. Podziwiam również za poukładanie wszystkiego. Pomogło to bardzo w przeglądaniu paczki.
Moje wymiany:
2 niepiwne polskie
7 butelkowanych polskich
3 niebutelkowane polske

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#248 Post autor: Bart »

Uszanujmy pracę Serka oraz dbajmy o poziom a każdy będzie zadowolony.
Wymieniajcie kapsle i przygotowujcie paczkę tak jakbyście wysyłali do najlepszego kumpla.

Gdyby ktoś miał czas i ochotę zająć się zagranicą byłoby super.



Lista:

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG
42) PawelG
43) filips33
44) f430
45) KZK16
46) Patryk
47) Shrek
48) adinog
49) Lokys-71
50) Tomek
51) Bart
52) wersa
53) caralinus
54) marecki1207
55) Pluto
56) Paweł
57) Wiśnia
58) Delma21
59) kopernik
60) krzmos
61) mu0dy
62) lachu1994


Edit: poprawiona lista (dzięki)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2021, 19:54 przez Bart, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#249 Post autor: krzysio »

Tak coś numeracja zainteresowanych zaszwankowała.....
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

FALUBAZ_ZG
Posty: 199
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa

#250 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Udało się ogarnąć paczkę.
Na początek liczby:
Polskie niepiwne - wymieniony 1
polskie butelkowane - wymienione 26
polskie dziewice - wymienione 1
zagranica butelkowana - wyjąłem około 170, wrzuciłem około 130
Pozostałych nie ruszałem.

Jeśli o zagraniczne butelkowane chodzi to z decydowałem się na ten zuchwały ruch z dwóch powodów
1. W zagranicznych jest bałagan totalny. Sporo dubli, sporo kapsli w stanie niespotykanym w innych woreczkach.
2. Skoro są już prawie wszystkie kategorie to czemu nie zrobić worka zatytułowanego: "Serie"? Na początek wrzuciłem 90 kapsli, przyznaję, że niektóre z dublami.

Uważam, że poziom paczki się nie obniży, ale jeśli ktoś uważa, że nie powinienem sam podejmować decyzji i w ten sposób postępować, to ten worek z seriami proszę przemianować na "Witnica", a nadwyżkę zagranicznych butelkowanych oddam przy następnej kolejce. Co do tego bałaganu to chętnie podjąłbym się posprzątania, ale mój brak ogarnięcia w kapslach zagranicznych sprawiłby, że paczka pojechałaby dalej po miesiącu.
Poza tym paczka przez równe pół roku przytyła i to konkretnie. To cieszy. Podniosła się też jakość polskich butelkowanych.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#251 Post autor: Bart »

Spoko pomysł (serie) i dzięki za wdrożenie go w życie. W pewnym sensie będzie to też ułatwienie przy tej liczbie kapsli.
:arrow: jest zielone światło dla kogoś, kto dysponuje czasem i ochotą na zrobienie porządku z zagranicą.


Lista:

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG V
42) PawelG
43) filips33
44) f430
45) KZK16
46) Patryk
47) Shrek
48) adinog
49) Lokys-71
50) Tomek
51) Bart
52) wersa
53) caralinus
54) marecki1207
55) Pluto
56) Paweł
57) Wiśnia
58) Delma21
59) kopernik
60) krzmos
61) mu0dy
62) lachu1994

Patryk
Posty: 195
Rejestracja: 24 marca 2019, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Paczka forumowa - zabawa

#252 Post autor: Patryk »

Cześć,

Z racji, że paczka dojdzie do mnie za ok. 2-3 tygodnie, a najbliższy miesiąc będę mieć wyjęty z życia z powodu własnego ślubu chciałbym przepisać się na koniec listy. Nie chcę wstrzymywać zbyt długo paczki u siebie, a zapewne tak by było w najblizszym czasie. Mam nadzieję, że nikomu nie skomplikuję paczkowych planów przez tą zmianę. :)

Lista:

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG V
42) PawelG
43) filips33
44) f430
45) KZK16
46) Shrek
47) adinog
48) Lokys-71
49) Tomek
50) Bart
51) wersa
52) caralinus
53) marecki1207
54) Pluto
55) Paweł
56) Wiśnia
57) Delma21
58) kopernik
59) krzmos
60) mu0dy
61) lachu1994
62) Patryk

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Paczka forumowa - zabawa

#253 Post autor: PawelG »

Gratulacje Patryku!

Paczka dotarła do mnie dzisiaj. Pobawiłem się już polskimi. Ogólnie faktycznie jest dramat w porównaniu z tym, co było na początku - ale sytuacje ratuje dział inne i jest fajny potencjał w seriach. Natomiast mega wrażenie robią gabaryty paczki.

1) Polskich dziewic nie ruszałem.

2) Przeglądanie polskich butelkowanych po szybkim rzucie okiem odpuściłem. Tym niemniej wyciągnąłem jednego kolorowego Leszka, którego miałem w takim sobie stanie oraz 24 z worka z dubletami, które puszczę sobie dalej w wymianach zagranicznych. Poza tym nie potrafiłem sobie odmówić wyrzucenia do kosza tego:
DSCF0653.JPG
DSCF0653.JPG (66.52 KiB) Przejrzano 4917 razy
Tak naprawdę należałoby chyba wywalić ze setkę, ale nie mam do tego serca. Może zrobię jakąś większą czystkę w zagranicznych, bo te będę przeglądać jutro.

W zamian za te butelkowane kapselki utworzyłem nowy woreczek, do którego włożyłem 35 różnych pospolitych starszych wzorów. Może spróbujmy go utrzymać i wrzucać do niego kapselki powiedzmy 15-letnie i starsze (tak na oko)? Zauważyłem, że takich kapselków praktycznie nie ma.

3) Podebrałem 6 Witnic z serii z powiatami wrzucając w zamian 10 Kormoranów z 2007 - może komuś się to przyda.

4) Największy miszmasz zrobiłem w kapslach z działu "inne": usunąłem duble (10, w tym 3 z 4 sztuk masówki "browar domowy", a jedną z dwóch serii Nektara sobie odłożyłem wrzucając w zamian skatalogowaną serię innego Kolekcjonera)
DSCF0654.JPG
DSCF0654.JPG (49.6 KiB) Przejrzano 4917 razy
i dodatkowo wymieniłem 13 dorzucając od siebie 24 (tyle, ile mieściło się w koszulce), czyli bilans -23 za +24 (nie mam tego dużo, ale starałem się wrzucać podobne jak wyciągałem).

5) Wymieniłem 1 wygraną odwrotkę za 1 wygraną odwrotkę.

6) W polskich niepiwnych też szału zdecydowanie nie ma, nie wyjąłem nic, trzy zagraniczne przerzuciłem do worka z zagranicznymi, dołożyłem od siebie 10, ale nic szczególnego, bo prawie nie mam niepiwnych dubli.

Jutro ogarniam zagranicę. Puszczę dalej tak szybko jak się uda :)

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#254 Post autor: Serek »

W zamian za te butelkowane kapselki utworzyłem nowy woreczek, do którego włożyłem 35 różnych pospolitych starszych wzorów. Może spróbujmy go utrzymać i wrzucać do niego kapselki powiedzmy 15-letnie i starsze (tak na oko)? Zauważyłem, że takich kapselków praktycznie nie ma
Moim zdaniem jest to przesada. Mało kto ma takie egzemplarze.
Jaja jest idea, czy wymiany mogą się odbywać tylko w ramach tego zbioru?
Żeby nie skończyło się tym, że ktoś będzie zabierał z tego worka a dokładał będzie zwykłe młodsze kapsle.

Obym się mylił

marecki1207
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Paczka forumowa - zabawa

#255 Post autor: marecki1207 »

Tyle się mówiło i pisał bart (nie tylko) o jakości (odnoszę się do zdjęcia PawłaG) i jak ktoś na żywca wyciąga kapsle a dokłada takie siano jak te powyginane tatry,warki,namysłowy.Jakim trzeba już być .....(dokończcie sami) żeby tak robić ale pewnie ktoś wychodzi z założenia że wrzucę takie a kto mi udowodni że to ja.Normalnie zero jakiegoś szacunku do innych i do kapsli i do trudu jaki ktoś w to włożył i wkłada żeby to jakoś wyglądało a tu niektórzy lachę kładą i dalej jadą.

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Paczka forumowa - zabawa

#256 Post autor: PawelG »

Jestem w trakcie przewalania zagranicznych i tu powiem Koledzy szanowni, że to woła o pomstę do nieba, co tu się zadziało. Na początku była masa fajnych kapsli, dużo USA, osobiście dokładałem coś 20 Australijczyków i kilka Afrykańczyków. W tej chwili pozaeuropejskich kapselków jest sześć (wywaliłem do Kosza kilka białych Coron, które wszyscy mają) i są to szałowe sztuki pokroju Tsing Tao i Singha z Biedronki, dwie masówki z USA, Kilikia i jedna ciut rzadsza Corona. Poza tym takie perełki:
np. obesłane
DSCF0749.JPG
DSCF0749.JPG (42.21 KiB) Przejrzano 4837 razy
kto mnie zna, wie, że nie jestem stanowym pedantem, dajcie mi pordzewiałego i podziurawionego rzadkiego Leszka czy coś, to oprawię w ramkę i powieszę nad łóżkiem, ale Lwowskie, które każdy ma z dziurą na wylot - litości. Żeby chociaż były dwa z takimi dziurami, to można by zrobić kolczyki dla żonki
DSCF0747.JPG
DSCF0747.JPG (43.12 KiB) Przejrzano 4837 razy
Na komentowanie takich cudów nie mam siły:
DSCF0746.JPG
DSCF0746.JPG (43.95 KiB) Przejrzano 4837 razy
DSCF0745.JPG
DSCF0745.JPG (45.75 KiB) Przejrzano 4837 razy
Fotek zawartości miało nie być, ale tak wzruszyła mnie po przestortowaniu mniej więcej krajami Belgia i Holandia, że postanowiłem się jednak podzielić:
DSCF0744.JPG
DSCF0744.JPG (79.03 KiB) Przejrzano 4837 razy
Mam nadzieję, że wybaczycie samowolkę, ale robię tu dużą czystkę. Przy tej jakości kapsli trzymanie dubli zagranicznych nie ma sensu, bo Obołony, Lwowskie czy Bavarie, których jest po kilkadziesiąt, każdy ma (chyba że ktoś analizuje z lupką czy na Lwowskim nie przesunęło się znowu CP, to może pochopnie pozbawiam go jakiejś tam frajdy). Wywaliłem już ponad setkę kapsli mocno pozaginanych, mocno porysowanych czy nic nie wartych dubli pokroju ww. Zostały mi Niemcy i Czechy (które stanowią 75% zagranicznych) i tu zrobię podobnie. Garstkę dubli, które mają jakiś sens, zostawię u siebie i wrzucę za to coś sensowniejszego, czego w paczce nie ma.

Postuluję:
1) nietrzymanie żadnych dubli w butelkowanych kapslach zagranicznych,
2) nietrzymanie żadnych dubli w butelkowanych kapslach polskich (tu oferuję się zachować duble i wrzucić w zamian kolejne 35 starszych pospolitych polskich kapsli, jeśli się zgodzicie - niekoniecznie idealnych, ale lepszych niż te z powyższych fotek),
3) utrzymanie porządku w zagranicznych (poza wydzieleniem najpopularniejszych krajów zrobię woreczek z kapslami pozaeuropejskimi i wrzucę tam coś na początek),
4) podmiany na zasadzie wkładania czegoś lepszego lub takiego samego jak wyciągamy. Tu odniosę się do postów wyżej - nie uważam, że trzeba trzymać się kurczowo woreczków i wkładać stary polski za stary polski itd. Popatrzmy na to, czego polscy kolekcjonerzy poszukują i co lubią i wkładajmy w zamian to, co jest uczciwe i stosowne. Ta paczka ma służyć zabawie i sprawiać frajdę osobom, które ją dostaną. Jeśli ktoś napisałby tu, że wyciągnął sobie 5 z tych polskich, bo bardzo mu na nich zależało, choć nie miał takich w zamian, ale wrzucił coś fajnego z rzadkich craftów czy z egzotycznych kapsli to chyba wszyscy się ucieszą, że paczka się na coś przydała i sprawiła komuś radość i nikt nie będzie płakał? A jak nic nie ma, to niech kupi za grosze jakiś worek dubli na Allegro lub eBayu i jedziemy.

Napisanie na forum, że wyciągnąłem 1 i wrzuciłem w zamian 10 podczas kiedy wyciągam fajny, rzadki kapsel, a wrzucam 10 Obołonów, które wszyscy mają, brzmi fajnie, ale pamiętajcie, że dla takich jest przygotowane miejsce na samym dnie piekła, gdzie mają tylko szkło i porcelanki :nono:

wersa
Posty: 349
Rejestracja: 26 października 2011, 08:28
Lokalizacja: Stanisławice
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#257 Post autor: wersa »

Teraz łatwo ustalić złomiarza. dwie osoby wcześniej "serek" robił porządek i jestem ciekaw czy ten złom już tam był i zostawił, czy to "nowy towar"
Proponuję o wypowiedzi w tym temacie poprzedników.
Miłej zabawy.
http://www.janko.cba.pl Zapraszam do wymiany. Mam 23 000 dziewic.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#258 Post autor: Bart »

1) Patryk gratulacje! Wiem, że jeszcze trzy tygodnie ale nie możesz mieć lepiej jak jak ;)

2) Bardzo podobają mi się pomysły Pawła ze starszymi kapslami (+ pozaeuropejskie) jak również FALUBAZ_ZG z seriami.

3) Paweł dziękuję za porządki w imieniu swoim jak i reszty uczestników zabawy. Serek się również napracował, wiem bo rozmawialiśmy na ten temat. Życzę
sobie i Wam wszystkim takiego podejścia do tematu. Uszanujcie pracę, czas, inicjatywy kolegów (wszystkich Was nie wymienię, każdy wie że o nim piszę -
DZIĘKI !) żeby ta zabawa miała sens. Jak każdy podejdzie do tematu w sposób uczciwy i z chęcią podniesienia poziomu paczki to może być pewny, że gdy
paczka wróci - poziom będzie wyższy a nie zaniżony.

4) marecki1207 napisał dosadnie i naprawdę ciężko mi zrozumieć podejście osób, które wykorzystują paczkę do nachapania się za wszelką cenę.
Wybierając fajne kapsle i wrzucając takie "okazy" jak wrzucił Paweł, jak siebie nazwiecie ? Najgorsze jest to, że są osoby, którym bardzo zależy i się starają
a jednak znajdzie się jedna czy druga faja, która zmarnuje ten potencjał. W wymianie korespondencyjnej też byście wrzucili pogięte Namysłowy i Tatry ?
Wiem, że to odosobnione przypadki ale zobaczcie jaki smród może narobić nawet jedna nieodpowiedzialna osoba.

5) Przedyskutujmy postulaty Pawła + jeżeli ktoś ma inne pomysły to proszę o wpis.
Mój postulat (nie realny) jest taki, żeby osoby które wrzuciły złom ze zdjęcia Pawła wypisały się z listy :)
Drugi postulat bardziej kontrowersyjny to zrobienie czarnej listy. Jestem za radykalniejszymi krokami celem podniesienia poziomu paczki. Można to
wdrożyć już teraz po reformie Serka i Pawła. Może to wyglądać w ten sposób, że paczka sobie spokojnie krąży ale w momencie kolejnego syfu (który jest
nieunikniony jeżeli nic więcej nie zrobimy) osoba zgłasza problem w raporcie w postaci zdjęcia i po konfrontacji z poprzednikiem decydujemy o czarnej
liście. Czarna lista skutkowałaby usunięciem z listy oraz brakiem zaufania tudzież wstydem a nie wspomnę o piekle gdzie mają tylko szkło i porcelanki :)

6) Rozmawiając z niejednym z Was zawsze pojawia się temat powściągliwości przy raportowaniu czy komentowaniu w nadużyciach występujących przy
paczce, tak aby nie zniechęcać nikogo do wzięcia udziału w zabawie. Widocznie to jest błąd. Potrzeba wstrząsu.
W dalszym ciągu uważam, że paczka to fajna zabawa i wierzę w jej tłuste czasy.
Nasze hobby to nie tylko same kapsle ale może przede wszystkim ludzie i cała ta inicjatywa musi opierać się na tym fundamencie. Szanujmy się!
Ostatnio zmieniony 10 czerwca 2021, 07:17 przez Bart, łącznie zmieniany 1 raz.

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Paczka forumowa - zabawa

#259 Post autor: PawelG »

Po ostatecznym sprzątaniu zagranicznych butelkowanych:
1) Czeskie kapsle spoko, choć generalnie świeżynki. Stany od dobrego w górę, niektóre dość mocno zagięte, ale bez kompletnych złomasów - po odłożeniu dubli zostało 99 unikalnych wzorów, z których 14 podmieniłem i dorzuciłem do swojej kolekcji, dla okrągłego rachunku oddając 15 innych Czechów (chętnie dałbym więcej, ale nie miałem na stanie :) ), zatem mamy 100 całkiem ładnych Czechów w paczuszce.
2) Z Ukrainą i Rosją (włożyłem je razem do jednego woreczka) było kiepsko, zostały 43 sztuki (w tym kilka ledwo dostatecznych).
3) Niemców po czystce zostało 95.
4) Belgia i Holandia - zostało 25 kapsli.
5) Inne kraje europejskie - 54.
6) Kraje pozaeuropejskie - 6.

Nie miałem już siły, żeby każdy z osobna sprawdzać od spodniej strony, czy nie ma próbki ziemi czy innego pajęczaka, więc mogło coś tu i ówdzie zostać.
Po uzupełnieniu przeze mnie tego, co zostało (aktualnie niepiwne wymieszane z piwnymi), w paczce mamy kapsle:

1) Czechy 100
2) Ukraina i Rosja 75
3) Niemcy 120
4) Belgia i Holandia 30
5) inne Europa 70
6) pozaeuropejskie 55
Razem 450 zagranicznych unikalnych wzorów bez dubli.

Dziewice zagraniczne są spoko. Nie za dużo ich i jest trochę dubli, pozaeuropejski został też bodaj jeden. Może ktoś z Kolegów po mnie da radę coś tu zadziałać, ja mało działam w dziewicach i ogólnie woreczka nie ruszam.

Po namyśle, polskie butelkowane duble w stanie w takim w jakim były nie mają najmniejszego sensu. Zostawiam je u siebie, część wyrzucę, lepszą część oddam zagranicznym kolekcjonerom. W zamian dodałem jeszcze 35 starszych polskich kapsli w stanie około dobrego, więc aktualnie w woreczku ze starszymi polskimi jest 70 różnych sztuk.

Osobiście zaapelowałbym: nie wkładajmy do paczki żadnych dubli. Bez wyjątków. Nawet jeśli mamy coś fajnego/cennego. To prowadzi do strasznego bałaganu. Jeśli ktoś namierzy jakikolwiek dubel w butelkowanych kapslach, wyciągajmy (dziewice do dyskusji, ale dążyłbym do tego samego, może jak ktoś ma większy zapas, to to uporządkuje).

Znalazłem w dublach jeszcze jedną wygraną polską odwrotkę, co pozwoliło mi podmienić jeszcze jedną i to zamyka moje działanie na paczusze. Aktualizuję delikatnie fotmat zestawienia i wydrukuję na nowo (stare wymiętolone z dopiskami na marginesie, poza tym wydzielenie niepiwnych w tym momencie nie ma sensu, nie ma tam nic ciekawego - włączam do polskich). Tak wygląda nowy format i moje podsumowanie:
stan paczki.jpg
Dotychczasowe zestawienie dla celów archiwalnych (oryginał wywalę, chyba że ktoś go pragnie):
podsumowanie.jpg
Mam jeszcze jeden pomysł na paczkę: woreczek jeden kraj - jeden kapsel. Wyciągamy kraj pod warunkiem dodania w zamian innego brakującego w paczce kraju (oraz dozwolona wymiana kapsla na inny kapsel z tego samego kraju). Tylko miałoby to sens w momencie, gdyby ktoś na start wydłubał do tego woreczka z paczki i od siebie jakieś 130-150 krajów. Jeśli paczka dotrze do mnie na następny raz w dobrym stanie, mogę spróbować to ogarnąć. Jeśli ktoś inny do tego czasu miałby ochotę podjąć temat, to zapraszam :)

Puszczę dalej najpewniej jutro.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#260 Post autor: Serek »

wersa pisze: 05 czerwca 2021, 21:31 Teraz łatwo ustalić złomiarza. dwie osoby wcześniej "serek" robił porządek i jestem ciekaw czy ten złom już tam był i zostawił, czy to "nowy towar"
Proponuję o wypowiedzi w tym temacie poprzedników.
Miłej zabawy.
Te polskie gnioty ze zdjęć Pawła, były już kiedy ja miałem paczkę u siebie.
Nie wywalałem ich, bo nie chciałem samowolnie robić takiej rewolucji.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#261 Post autor: Serek »

Aktualizuję delikatnie fotmat zestawienia i wydrukuję na nowo (stare wymiętolone z dopiskami na marginesie, poza tym wydzielenie niepiwnych w tym momencie nie ma sensu, nie ma tam nic ciekawego - włączam do polskich). Tak wygląda nowy format i moje podsumowanie:
Nie wiem jak innym ale jak dla mnie za dużo i za często robimy zmiany.
Paweł zrobił porządki, których już dawno paczka potrzebowała.
Znając go to na pewno nie straciła na tym, choć zabieranie czegokolwiek na własne cele trochę mi szczerze mówiąc nie pasuje.

Ale co do nowego rozkładu grup kapsli mam pewne wątpliwości. Raz zakładamy nowe zbiory, żeby zaraz potem inne likwidować.
Trochę konsekwencji moi mili.
Na początku woreczek "Inne" też długo się rozkręcał. Teraz nie wiedzieć czemu włączamy niepiwne do jednego worka z piwnymi... Moim zdaniem to błąd.

Starą listę bym zostawił, choćby dla celów archiwalnych.

Co do reguł to starajmy się za każdym razem opisywać stan kapsli jaki zastaliśmy. Wtedy łatwo będzie identyfikować i wyeliminować z naszej zabawy nieporządanych delikwentów.

Tylko żeby to działało każdy musi się tej zasady trzymać.

FALUBAZ_ZG
Posty: 199
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa

#262 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Może po prostu cykajmy dwie fotki. Jedna z wyjetymi, druga z wlozonymi i mamy pełną transparentność.
Pozdr

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Paczka forumowa - zabawa

#263 Post autor: PawelG »

Serek pisze: 06 czerwca 2021, 17:28Paweł zrobił porządki, których już dawno paczka potrzebowała.
Znając go to na pewno nie straciła na tym, choć zabieranie czegokolwiek na własne cele trochę mi szczerze mówiąc nie pasuje.
Jeśli masz na myśli te duble, które wyjąłem, to wyjąłem je, żeby nie było burdelu w paczce, a nie żeby je wymienić - możesz przypomnieć adresik i mogę Ci je przesłać, jeśli Ci się przydadzą.
Zresztą - jeśli nie Serek, to zapraszam chętnego - kto pierwszy ten lepszy. Słuszna idea, żeby dostał je potrzebujący - jeśli znajdzie się ktoś, kto takiego czegoś potrzebuje.
Zagraniczny złom, który już wywaliłem, pozamiatany - polskie i garść lepszych zagranicznych zachowałem i mogę oddać chętnemu potrzebującemu. Wygląda to mniej więcej tak jak w załączniku.
Co do fotek, jestem przeciwko wrzucaniu na forum, żeby nie znalazła się jakaś maruda, która będzie się czepiać. Mogłyby iść na PW do wyznaczonej osoby albo do poprzednika paczki - to by było ok.
Co do wydzielania niepiwnych - dla mnie bez różnicy czy piwny czy niepiwny, oddaję w wymianach piwne za niepiwne i vice versa, chociaż nawet niepiwnych specjalnie nie zbieram. Dlatego nie robiłbym 150 rubryczek w formularzu. Wprost przeciwnie, idealnie byłoby formularz zlikwidować i może faktycznie wysyłać po prostu fotkę do chętnego "strażnika paczki". :mrgreen: A jak ma być, to im mniej rubryczek, tym lepiej.

Paczkę już wysłałem dalej. Stara lista póki co została u mnie. Jeśli nalegacie, to puszczę listem do kogoś przede mną na liście i dołoży się z powrotem. Skan został na forum i moim skromnym zdaniem to wystarczy, nie bawmy się w urząd skarbowy. Zwróćcie uwagę na ostatnie słowo tytułu tego wątku. Warto o nim pamiętać.
Załączniki
DSCF0695.JPG
DSCF0695.JPG (65.66 KiB) Przejrzano 4647 razy

marecki1207
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Paczka forumowa - zabawa

#264 Post autor: marecki1207 »

Ja myślę że takich gości nie wyeliminujemy bo się po prostu chyba nie da.Paczka miała polegać na zaufaniu ale niektórzy maja to w dupie i myślenie: "liczę się ja a drugi niech się dalej martwi".Fotki też nie wyeliminują tego problemu gdyż delikwent zrobi ci zdjęcie, że wymienił 5 i 5 włożył a po cichu podmienił 20 wzorów wrzucając coś aby sztuki się zgadzały i udowodnij coś komuś.Może jak rozkręcimy ten temat to może się tego nie wyeliminuje ale może chociaż skala się tego zmniejszy.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#265 Post autor: Bart »

Serek pisze: 06 czerwca 2021, 13:09 Te polskie gnioty ze zdjęć Pawła, były już kiedy ja miałem paczkę u siebie.
Nie wywalałem ich, bo nie chciałem samowolnie robić takiej rewolucji.
Rozmawialiśmy na ten temat, szkoda że wtedy nie podjęliśmy radykalniejszych kroków albo inaczej...nie naciskałem przy Twoich porządkach na wyrzucenie tego. Z drugiej strony sam miałeś kupę roboty z całą zawartością.
Serek pisze: 06 czerwca 2021, 17:28 Nie wiem jak innym ale jak dla mnie za dużo i za często robimy zmiany.
Paweł zrobił porządki, których już dawno paczka potrzebowała.
Znając go to na pewno nie straciła na tym, choć zabieranie czegokolwiek na własne cele trochę mi szczerze mówiąc nie pasuje.

Ale co do nowego rozkładu grup kapsli mam pewne wątpliwości. Raz zakładamy nowe zbiory, żeby zaraz potem inne likwidować.
Trochę konsekwencji moi mili.
Na początku woreczek "Inne" też długo się rozkręcał. Teraz nie wiedzieć czemu włączamy niepiwne do jednego worka z piwnymi... Moim zdaniem to błąd.

Starą listę bym zostawił, choćby dla celów archiwalnych.

Co do reguł to starajmy się za każdym razem opisywać stan kapsli jaki zastaliśmy. Wtedy łatwo będzie identyfikować i wyeliminować z naszej zabawy nieporządanych delikwentów.
1) Zmiany są moim zdaniem nieuniknione. Zobacz jak to wyglądało na samym początku i jak to ewaluowało z potrzeby chwili do dnia dzisiejszego.
2) Poprosiłem Pawła o radykalniejsze podejście i wyrzucenie szrotu. Wziąłem to na siebie. Może Was zaskoczę ale przez takich osobników, którzy za przeproszeniem srają we własne gniazdo, wrzucając złom a zabierając fajne egzemplarze...to jest mi obojętne czy Paweł kapsle wyrzuci do śmietnika czy ma na nie inne przeznaczenie. Przypomnę, że we wcześniejszych postach sugerowałem zgłoszenie się kogoś młodego stażem w celu przekazania właśnie takich kapsli jako zestaw startowy i nikt się nie zgłosił. To nie jest tak, że Paweł zabrał sobie coś z paczki. Realnie podniósł jej poziom za co szacunek!
Kończąc myśl paczka jest NASZA i każdemu przyklasnę komu się chce coś zrobić bo odbieram to jako inicjatywę i to też Tobie Serek mówiłem. Nie mogę nikomu czegoś zabronić...zresztą wiesz o czym piszę bo to przerabialiśmy.
3) Inne czy Kolekcjonerskie też będzie trzeba na nowo zdefiniować. Niestety (żartuję) paczka się rozrasta. Ciężko nad tym logistycznie zapanować tym bardziej, że sami inaczej klasyfikujemy kategorie. Mi jest trudno się wypowiadać bo sam tych kapsli nie zbieram.
4) Co do opisywania to bardzo proszę od teraz wrzucania zdjęć złomu na forum. Nie będzie litości i osoby, które zostaną przyłapane trafią na czarną listę. Jest to konieczne choć brzmi fatalnie przy słowie zabawa.
Po tylu prośbach (nie tylko z mojej strony), po tylu fantastycznych inicjatywach, osobach biorących udział z zaangażowaniem...co tu dużo pisać należy się Wam paczka na którą czekacie z uśmiechem i macie chęć wpisać się ponownie na listę. Nikt nie będzie już robił z nas debili...jeżeli nic byśmy nie zrobili (czarna lista) to paczka przepadnie bo po co się wpisywać, czekać, płacić za przesyłkę jak można iść pod monopolowy czy na osiedlową ławkę i to samo zebrać w 5 minut - ba w lepszym stanie.
FALUBAZ_ZG pisze: 06 czerwca 2021, 18:11 Może po prostu cykajmy dwie fotki. Jedna z wyjetymi, druga z wlozonymi i mamy pełną transparentność.
Pozdr
Były już takie pomysły ale niech to będzie jednak zabawa. Po drugie słusznie zostało napisane, że zaczną się niepotrzebne dyskusje odnośnie wyciąganych i wkładanych kapsli.
PawelG pisze: 06 czerwca 2021, 19:01 idealnie byłoby formularz zlikwidować i może faktycznie wysyłać po prostu fotkę do chętnego "strażnika paczki". :mrgreen: A jak ma być, to im mniej rubryczek, tym lepiej.

Skan został na forum i moim skromnym zdaniem to wystarczy, nie bawmy się w urząd skarbowy. Zwróćcie uwagę na ostatnie słowo tytułu tego wątku. Warto o nim pamiętać.
1) O formularzu pisało mi kilka osób w momencie wyginięcia zagranicznych dziewic i kolekcjonerskich. Od samego początku byłem za liczeniem tylko tych kategorii (plus polskie niebutelkowane) aby maksymalnie uprościć proces przeglądania paczki. Dalej tak uważam ale powtórzę się...jest to NASZA paczka i cieszę się, że są osoby które się angażują. To są Wasze pomysły i o to chodzi. Jak coś się przyjmie to super, czasami coś pójdzie do poprawki ale to normalne.
Teraz do "pilnowania" wchodzą starsze i zapewne serie.
2) słuszna uwaga :) to tylko zabawa! powinno być fajnie i przyjemnie a sami widzicie, że przez nieodpowiedzialne osoby mamy to co mamy.


Fajnie, że jest dyskusja, powtarzam się ale dzięki dla wszystkich zaangażowanych oraz dla tych co uczciwie podchodzą do tematu i rozumieją ideę paczki.
Od teraz proszę o rzetelny raport i wrzucanie zdjęć złomu (myślę, że to już za nami).

Paweł przesłał mi zdjęcie starszych i obiecałem mu, że jak paczka do mnie dotrze to zrobię foto i mu wyślę stan tej kategorii. Nie zawiedźcie go.
Pomyślę też nad wrzuceniem tych dwóch zdjęć na forum.

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Paczka forumowa - zabawa

#266 Post autor: PawelG »

No to muszę odpisać na ostatni akapit. Nie ma tam żadnych rarytasów i najbardziej zawiedziony to byłbym wtedy, gdyby po tych 8 osobach zostało to samo, co włożyłem :mrgreen: O fotkę poprosiłem z ciekawości - no smutno byłoby zobaczyć zamiast nich Taterki 74, ale te kapselki są po to, żeby się komuś przydały zamiast zalegać u mnie, tak że smacznego i wrzućcie za nie coś fajnego dla innych :mrgreen: No i oczywiście genialnie byłoby zobaczyć np. 100 zamiast 70 i faktycznie podmienione na coś z grubsza podobnego, o to tu chodzi.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#267 Post autor: Bart »

Rarytas to pojęcie względne 😀 dla mnie każdy kapsel, tym bardziej starszy wchodzący do kolekcji to rarytas 😀
Na pewno ten dział ze starszymi uatrakcyjni paczkę.

Aktualna lista:


Lista:

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG V
42) PawelG V
43) filips33 V
44) f430
45) KZK16
46) Shrek
47) adinog
48) Lokys-71
49) Tomek
50) Bart
51) wersa
52) caralinus
53) marecki1207
54) Pluto
55) Paweł
56) Wiśnia
57) Delma21
58) kopernik
59) krzmos
60) mu0dy
61) lachu1994
62) Patryk
63) Naitsabess
Ostatnio zmieniony 08 czerwca 2021, 22:24 przez Bart, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
filips33
Posty: 229
Rejestracja: 15 kwietnia 2012, 10:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paczka forumowa - zabawa

#268 Post autor: filips33 »

Paczka jest u mnie.
Dzisiejsza i jutrzejsza nocna praca troszkę utrudnia szybkie przejrzenie, ale postaram się do czwartku wszystko ogarnąć.
Pierwsze wrażenie po otwarciu tej dużej paki - ład i porządek. Dziękuję poprzednikom za tak staranną selekcję - łatwiej i szybciej można się zapoznać z kapselkami.
O wynikach napiszę w czwartek i wtedy paczka wyruszy w dalszą podróż.

Awatar użytkownika
filips33
Posty: 229
Rejestracja: 15 kwietnia 2012, 10:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paczka forumowa - zabawa

#269 Post autor: filips33 »

Paczka wysłana w kolejną podróż - czas na podsumowanie :
wybrałem sobie 37 kapsli :
kolekcjonerskie PL - 1 wyjęty, 1 dodany;
dziewice PL - 2 wyjęte, 3 dodane;
serie PL - 3 wyjęte, 3 dodane;
butelkowane PL - 8 wyjętych, 23 dodane;
dziewice zagraniczne - 4 wyjęte, 8 dodanych;
butelkowane zagraniczne - 19 wyjętych, 20 dodanych ( Czechy 4/4, Niemcy 6/6, Belgia i Holandia 1/1, Rosja i Ukraina 3/3, pozostała Europa 5/6, pozaeuropejskich nie dotykałem, chociaż były tego warte - nie miałem nic ciekawego, czym mógłbym je godnie zastąpić ).

Dzięki podzieleniu kapsli na wiele różnych kategorii ( w wielu małych woreczkach ) mam pewność, że te kapsle, które dodałem nie dublują się.
W różnych woreczkach znalazłem dwa kapsle ponadgabarytowe - dodałem jeszcze dwa swoje i zrobiłem woreczek z napisem big size.
Wygrane odwrotki - no właśnie - tu zrobiłem błąd, a mianowicie wrzuciłem tam osiem Kasztelanów typu Racz waść... itd. Nie wyciągałem żadnych wygranych, bo nie mam takich na wymianę. Może ktoś po mnie przełoży te Kasztelany do nowego woreczka z napisem odwrotki-serie.

Stan kapsli w paczce oceniam bardzo dobrze, a podział na wiele małych woreczków bardzo pomaga w przeglądaniu i wyborze.
Dziękuję za możliwość uczestnictwa i proszę o ponowne dopisanie do listy - paczka drugi raz była u mnie i widzę, że idzie w dobrym kierunku dzięki osobom z dobrymi pomysłami na przejrzystość, porządek i dbanie o wysoką jakość.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#270 Post autor: Serek »

No to teraz moje pytanie, odnośnie wpisu poprzednika.

Jaką zasadę przyjmujemy?
Czy jeśli wyciągamy z woreczka z butelkowanymi kapslami Żywca, to musimy dołożyć inne do tego samego woreczka czy możemy do innego, np. Brzeska, Lublina, Sierpca itp.?
To samo dotyczy zagranicy. Czy wyjmując czeskie musimy uzupełnić czeskie?
Rozmawialiśmy na ten temat z Bartem.

Dzieląc polskie butelkowane na woreczki z osobnymi browarami bardziej chodziło o to, żeby uczestnikom łatwiej było sprawdzić, czy nie dublują kapsli z danego browaru. I to jak widzę zadziałało.

Myślalem, żeby ta zasada obowiązywała dla głównych zbiorów, tzn. np. jeśli wyciągamy dziewicę zagraniczną, to żebyśmy nie wrzucali z powrotem polskich lub zagranicznych butelkowanych.

Jak uważacie???

ODPOWIEDZ