Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
filips33
Posty: 229
Rejestracja: 15 kwietnia 2012, 10:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paczka forumowa - zabawa

#271 Post autor: filips33 »

Masz rację.
Mi po prostu pasowało czeskie uzupełnić czeskimi itd. Wyjmując sześć niemieckich mogłem dołożyć sześć z innych państw. W tym przypadku, jak zrozumiałem, mamy dowolność. Nie mógłbym jednak wybrać sobie kilkanaście pozaeuropejskich kapsli i zastąpić je czeskimi bądź niemieckimi - nie wypada.

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Paczka forumowa - zabawa

#272 Post autor: PawelG »

Tak jak wcześniej sugerowałem, na pewno dopuszczałbym osobiście delikatne odstępstwa. Jeśli komuś zależałoby na kilku pojedynczych sztukach, dla których nie miałby odpowiednika w tej samej kategorii, to podmianka na coś innego stosownego i wpisanie na forum, że taka podmianka nastąpiła.

Brzesko za Brzesko i Czechy za Czechy to za duża granulacja i ogólnie bez sensu. Brzesko Brzesku i Czech Czechowi nierówny; są Czechy warte Afrykańczyka i Czechy warte śmietnika, najważniejszy jest rozsądek :)

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#273 Post autor: Bart »

Dzięki filips33 za fajny opis i dodanie czegoś od siebie. Mam jakieś duże rozmiary i chętnie je dorzucę do Twojego worka.
Może dodać zrywki ?


Co do dyskusji i pytań. Trzymajmy się głównej zasady czyli:
- Polska butelkowana za polską butelkowaną
- Polska niebutelkowana za polską niebutelkowaną
analogicznie z zagranicą...
- Niepiwne za niepiwne (nie wiem czy teraz jest rozdzielone na butelkowane i niebutelkowane ?)
- Kolekcjonerskie/okazjonalne (do zdefiniowania) za kolekcjonerskie/okazjonalne
- Starsza Polska za starszą Polskę
- odwrotki za odwrotki
- seria za serię
- duże za duże
itd.
dodatkowo:
- nie wrzucajmy dubli funkcjonujących już w paczce kapsli

Woreczki z podziałem na browary/grupy są są dla łatwiejszego przeglądania zawartości. Oczywiście nie ma wymogu wymiany w obrębie danego worka.

Teraz tak...praktycznie każdy mój rozmówca sugeruje odstępstwa od reguły, czyli
PawelG pisze: 11 czerwca 2021, 11:39 ...dopuszczałbym osobiście delikatne odstępstwa. Jeśli komuś zależałoby na kilku pojedynczych sztukach, dla których nie miałby odpowiednika w tej samej kategorii, to podmianka na coś innego stosownego i wpisanie na forum, że taka podmianka nastąpiła.
najważniejszy jest rozsądek :)
Dbajmy o poziom i porządek. Szanujmy się. Jeżeli coś jest nie w porządku to wrzucamy zdjęcie w tym temacie, brak takiego raportu działa na naszą niekorzyść bo możemy trafić na czarną listę przy odkryciu nieprawidłowości przez następną osobę.

Miłej zabawy :)

Lista:

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG V
42) PawelG V
43) filips33 V
44) f430
45) KZK16
46) Shrek
47) adinog
48) Lokys-71
49) Tomek
50) Bart
51) wersa
52) caralinus
53) marecki1207
54) Pluto
55) Paweł
56) Wiśnia
57) Delma21
58) kopernik
59) krzmos
60) mu0dy
61) lachu1994
62) Patryk
63) Naitsabess
64) filips33

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Paczka forumowa - zabawa

#274 Post autor: Krzysiek »

Nie śledzę mocno tego tematu ale czy nie mieliście pomysłu by ktoś (Bart?) dbał stale o to co jest w paczce? Jeśli w tym momencie uznajecie że stan kapsli w środku jest akceptowalny to wystarczy wprowadzić zasadę że każdy kolejny uczestnik musi wysłać do osoby odpowiedzialnej zdjęcie tego co wyjął i co włożył (najlepiej gdyby ta osoba zatwierdzała czy mamy "fair trade"). Oczywiście spowolni to nieco czas krążenia paczki ale w zamian praktycznie wyeliminujecie popularesy i zniszczone kapsle plus podniesiecie poziom tego co jest w środku.
Kontrola tego co wpada do paczki ma też uzasadnienie gdyż kapsel kapslowi nierówny (szczególnie przyjmując podziały stare-nowe, europejskie-nieeuropejskie) a ograniczenie żeby nie wrzucać kolejnych sztuk jeśli wzór jest w paczce w pewnych sytuacjach jest bezsensowe - głównie w przypadku nowych wzorów.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

FALUBAZ_ZG
Posty: 199
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa

#275 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Jak głosi klasyk: Zaufanie jest dobre, ale kontrola jeszcze lepsza.

Postulowalem zeby kazdy przy swoim podsumowaniu wkleil przy okazji fotke z tym co wyjął i wrzucił, ale nie przeszło. Tym samym furtka dla nieuczciwych pozostaje otwarta. Paczka już była u mnie dwa razy i czarno na białym widać, ze apele o uczciwość problemu nie rozwiązują.

Pozdrawiam

Ivka
Posty: 117
Rejestracja: 31 stycznia 2014, 17:47

Re: Paczka forumowa - zabawa

#276 Post autor: Ivka »

Zasady ustalone przez Barta na samym początku zabawy z paczka były jasne i przejrzyste . Wymiany , uzupełnienia braków w swojej kolekcji i podnoszenie atrakcyjności paczki tak by uczestnicy tej zabawy byli maksymalnie zadowoleni . Szybko okazało się że część osób biorących udział w zabawie ma za przeproszenie w d.... czy inni skorzystaja czy nie . To jest smutne że pośród 40 czy 50 osób często znających się nawzajem , spotykających się na giełdach czy przeprowadzających wcześniejsze wymiany miedzy soba znajdzie się kilka osób dla których żadne zasady nie istnieją .
Lawina nowych pomyslow np.w jaki sposób wymieniać, jaki kapsel na jaki , w który woreczek , brak kapsli w dublach , to wszystko ogranicza wymiany a zasada była prosta , podnoszenie jakości i wartości paczki tak by wszyscy byli zadowoleni .
Robienie fotek zawartosci paczki to kolejne ulatwienie dla oszusta , w bardzo prosty sposób można odsunąć podejrzenia od siebie i wywołać tylko burzę oskarżeń .
Jedyna kontrola to kontrolowanie siebie i tego co chce sie zrobic dla innych , czesto dla swoich kolegow.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#277 Post autor: Serek »

Widzę prawdziwą eskalacjęwzajemnej podejrzliwości. Ale pewni
uczestnicy na to zapracowali.
Robienie fotek zawartosci paczki to kolejne ulatwienie dla oszusta , w bardzo prosty sposób można odsunąć podejrzenia od siebie i wywołać tylko burzę oskarżeń .
Nie bardzo rozumiem?
Co tu można zachachmęcić?

Po prostu robi zdjęcie wyjętych i włożonych i wysyła następnemu w kolejce i Bartowi. Dzięki temu można w łatwy sposób zweryfikować czy faktycznie te kapsle znalazły się w paczce.
Inna metoda to liczenie kapsli żeby mieć pewność ze poza tymi ze zdjęć nie znikały jakieś jeszcze. Pracochłonne ale cóż, nie ma innej rady jeśli chcemy zadbać o jakość.

Od początku nasza zabawa miała bazować na wzajemnym zaufaniu, ale to jak widać nie wystarczy. Nawet w tak sposunkowo wąskim kręgu.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#278 Post autor: Bart »

Krzysiek pisze: 12 czerwca 2021, 10:40 Nie śledzę mocno tego tematu ale czy nie mieliście pomysłu by ktoś (Bart?) dbał stale o to co jest w paczce? Jeśli w tym momencie uznajecie że stan kapsli w środku jest akceptowalny to wystarczy wprowadzić zasadę że każdy kolejny uczestnik musi wysłać do osoby odpowiedzialnej zdjęcie tego co wyjął i co włożył (najlepiej gdyby ta osoba zatwierdzała czy mamy "fair trade"). Oczywiście spowolni to nieco czas krążenia paczki ale w zamian praktycznie wyeliminujecie popularesy i zniszczone kapsle plus podniesiecie poziom tego co jest w środku.
Kontrola tego co wpada do paczki ma też uzasadnienie gdyż kapsel kapslowi nierówny (szczególnie przyjmując podziały stare-nowe, europejskie-nieeuropejskie) a ograniczenie żeby nie wrzucać kolejnych sztuk jeśli wzór jest w paczce w pewnych sytuacjach jest bezsensowe - głównie w przypadku nowych wzorów.
Dopisujesz się do listy ? :)
Dzięki za ciekawą opinię. Co do nowości to faktycznie masz rację tu powinno być odstępstwo...i wprowadźmy to w życie.

Co do kontrolowania zawartości paczki to oczywiście były takie pomysły. Jest to jakieś rozwiązanie. Jak ktoś byłby chętny to możemy spróbować.
Ja osobiście się nie podejmę ocen czy pilnowania wymian z dwóch powodów:
1) czas
2) zbieram tylko krajowe kapsle i nie mam doświadczenia z zagranicą czy niepiwnymi

Póki co chciałbym abyśmy bardziej wymagali od każdego uczestnika większej odpowiedzialności czyli w momencie gdy znajdziemy złom robimy zdjęcie na forum. Paczka ma przymusowy stop a po wyjaśnieniu sprawy osoba zaniżająca poziom trafia na czarną listę bez możliwości wpisania się ponownie na listę.

FALUBAZ_ZG pisze: 12 czerwca 2021, 11:45 Jak głosi klasyk: Zaufanie jest dobre, ale kontrola jeszcze lepsza.

Postulowalem zeby kazdy przy swoim podsumowaniu wkleil przy okazji fotke z tym co wyjął i wrzucił, ale nie przeszło. Tym samym furtka dla nieuczciwych pozostaje otwarta. Paczka już była u mnie dwa razy i czarno na białym widać, ze apele o uczciwość problemu nie rozwiązują.

Pozdrawiam
Zobaczymy czy pomysł z czarną listą zda egzamin. Wierzę, że tak...za dużo osób się w paczkę realnie zaangażowało. Nie mówię nie i dlatego na końcu mojego wpisu odniosę się do tego.

Ivka pisze: 12 czerwca 2021, 14:54 Zasady ustalone przez Barta na samym początku zabawy z paczka były jasne i przejrzyste . Wymiany , uzupełnienia braków w swojej kolekcji i podnoszenie atrakcyjności paczki tak by uczestnicy tej zabawy byli maksymalnie zadowoleni . Szybko okazało się że część osób biorących udział w zabawie ma za przeproszenie w d.... czy inni skorzystaja czy nie . To jest smutne że pośród 40 czy 50 osób często znających się nawzajem , spotykających się na giełdach czy przeprowadzających wcześniejsze wymiany miedzy soba znajdzie się kilka osób dla których żadne zasady nie istnieją .
Lawina nowych pomyslow np.w jaki sposób wymieniać, jaki kapsel na jaki , w który woreczek , brak kapsli w dublach , to wszystko ogranicza wymiany a zasada była prosta , podnoszenie jakości i wartości paczki tak by wszyscy byli zadowoleni .
Robienie fotek zawartosci paczki to kolejne ulatwienie dla oszusta , w bardzo prosty sposób można odsunąć podejrzenia od siebie i wywołać tylko burzę oskarżeń .
Jedyna kontrola to kontrolowanie siebie i tego co chce sie zrobic dla innych , czesto dla swoich kolegow.
W samo sedno! z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi się zgadzam bo taki był właśnie zamiar. Z czasem więcej osób zaangażowało się i paczka ewoluowała m.in. o nowe pomysły. Generalnie to jest NASZA paczka i każdy pomysł jest warty rozpatrzenia. Razem robimy kawał dobrej roboty...dla siebie i innych. Zasady wymian są dalej takie same tylko kategorii nam przybyło :) no i teraz jest porządek!
Serek pisze: 12 czerwca 2021, 16:14 Widzę prawdziwą eskalacjęwzajemnej podejrzliwości. Ale pewni
uczestnicy na to zapracowali.
Robienie fotek zawartosci paczki to kolejne ulatwienie dla oszusta , w bardzo prosty sposób można odsunąć podejrzenia od siebie i wywołać tylko burzę oskarżeń .
Nie bardzo rozumiem?
Co tu można zachachmęcić?

Po prostu robi zdjęcie wyjętych i włożonych i wysyła następnemu w kolejce i Bartowi. Dzięki temu można w łatwy sposób zweryfikować czy faktycznie te kapsle znalazły się w paczce.
Inna metoda to liczenie kapsli żeby mieć pewność ze poza tymi ze zdjęć nie znikały jakieś jeszcze. Pracochłonne ale cóż, nie ma innej rady jeśli chcemy zadbać o jakość.

Od początku nasza zabawa miała bazować na wzajemnym zaufaniu, ale to jak widać nie wystarczy. Nawet w tak sposunkowo wąskim kręgu.
Ja się zastanawiam czy Ci co "zapracowali" są jeszcze na liście czy już dali sobie spokój ? Jeżeli są, to co sobie myślą czytając to ?

Puszczając paczkę na samym jej początku byłem przekonany, że osoby z forum (nie anonimowe przecież) są godne zaufania. System polecania miał wykluczyć przypadkowe osoby. Kurczę dalej uważam, że większość osób z listy to spoko persony - przecież nie raz nie dwa robiliśmy czy robimy wymiany i zawsze było elegancko. Niestety jak wszędzie zdarzy się czarna owca psująca starania innych bo mu się należy ? bo...?


Na sam koniec takie przemyślenie lub bardziej pomysł. Jeżeli znajdą się dwie osoby chcące moderować wymiany (post Krzyśka, FALUBAZ_ZG, Serka) i współpracować ze sobą to możemy spróbować. Czemu dwie ? Dla płynności paczki, lepszej i sprawnej weryfikacji. Jeżeli będzie pozytywny odzew, podsunę jeszcze jeden pomysł aby taką moderację usprawnić.

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Paczka forumowa - zabawa

#279 Post autor: Lokys-71 »

24-28- czerwca mam wyjazd w teren , jakby paczka miała trafić do mnie po prostu mnie przesuńcie na koniec listy-dzięki.
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

Awatar użytkownika
filips33
Posty: 229
Rejestracja: 15 kwietnia 2012, 10:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Paczka forumowa - zabawa

#280 Post autor: filips33 »

Dysponuję zdjęciami wszystkich wyjętych i dodanych przez mnie kapsli. Jak będzie taka potrzeba to w celach weryfikacyjno-kontrolnych mogę przesłać osobom zainteresowanym.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#281 Post autor: Bart »

filips33 pisze: 13 czerwca 2021, 14:33 Dysponuję zdjęciami wszystkich wyjętych i dodanych przez mnie kapsli. Jak będzie taka potrzeba to w celach weryfikacyjno-kontrolnych mogę przesłać osobom zainteresowanym.
Nie ma takiej potrzeby.

f430
Posty: 59
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 14:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Paczka forumowa - zabawa

#282 Post autor: f430 »

Odebrałem właśnie paczkę z paczkomatu. Postaram się jak najszybciej ogarnąć zawartość i przesłać dalej.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#283 Post autor: Bart »

f430 pisze: 14 czerwca 2021, 12:17 Odebrałem właśnie paczkę z paczkomatu. Postaram się jak najszybciej ogarnąć zawartość i przesłać dalej.
Kolego na spokojnie i bez pośpiechu, najważniejsze aby w paczce był porządek i uszanowane zasady. Proszę zadbaj o kondycję kartonu ok. Dzięki.

f430
Posty: 59
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 14:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Paczka forumowa - zabawa

#284 Post autor: f430 »

Przejrzałem polskie kapsle. Ogólnie stan oceniam na bardzo dobry po tym jak posprzątał PawełG. Na pewno lepszy niż ostatnio jak miałem paczkę w styczniu. Jest kilkanaście lekko pogiętych kapsli, ale bez większych tragedii, no może ten Brok bo on to ma już dziurę na wylot. Zakładam, że pewnie w natłoku mnóstwa kapsli nie został zauważony. Znalazłem również 7 polskich butelkowanych dubli (w tym jeden niepiwny). Nie ruszałem nic, ale za zgodą mogę je usunąć z paczki, wszystkie z nich to bardzo popularne wzory, a było tutaj parę głosów o nie trzymanie dubli butelkowanych.
Ostatni zapis na kartce twierdzi że jest 236 polskich dziewic, ale mi wyszło że jest ich prawie 300 :D Inna kwestia, że połowa z tego to duble.
W seriach też jest mnóstwo dubli, ale rozumiem że taki miał być zamysł?
Kolekcjonerskich i odwrotek nie ruszałem. Ogólnie od stycznia przybyło ponad dwa razy polskich kapsli.
Wyjąłem z paczki
16 za 23 PL butelkowanych
5 za 6 PL dziewic
9 za 9 PL serii

Jutro zacznę ogarniać zagraniczne.
Załączniki
199521326_381781960013823_3624136183076009965_n.jpg
199521326_381781960013823_3624136183076009965_n.jpg (67.79 KiB) Przejrzano 4844 razy

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Paczka forumowa - zabawa

#285 Post autor: PawelG »

Polskich pojedynczych nie miałem siły sprzątać, tak że mogą tam być takie kwiatki - proponuję z miejsca wywalać, tak samo jak te duble. Wziąłem duble, które już były wydzielone, i dałem w zamian starsze.
Może jak ktoś ma więcej kapsli z serii, to da radę wyciągnąć duble i wrzucić w zamian jakieś pojedyncze - tu bym proponował zostawić. Zresztą, akurat serie może komuś się przydadzą i wrzuci w zamian coś innego ciekawego spoza serii.
Dziewic nie ruszałem i liczby przepisałem.

f430
Posty: 59
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 14:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Paczka forumowa - zabawa

#286 Post autor: f430 »

Ok, wyjąłem te 8 PL butelkowanych kapsli.
Wyjąłem również z paczki 66 za 66 zagranicznych butelkowanych, dziewic nie ruszałem.
Pakuje i wysyłam do następnej osoby :)
Chętnie przyłącze się do zabawy po raz kolejny!

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#287 Post autor: Bart »

Dzięki za spoko raport, pytania, wymianę i coś od siebie. Tak to powinno wyglądać.

Lista:

Lista:

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG V
42) PawelG V
43) filips33 V
44) f430 V
45) KZK16
46) Shrek
47) adinog
48) Lokys-71
49) Tomek
50) Bart
51) wersa
52) caralinus
53) marecki1207
54) Pluto
55) Paweł
56) Wiśnia
57) Delma21
58) kopernik
59) krzmos
60) mu0dy
61) lachu1994
62) Patryk
63) Naitsabess
64) filips33
65) f430

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1397
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Paczka forumowa - zabawa

#288 Post autor: KZK16 »

Paczka niedawno odebrana, po południowej zmianie, przez przedłużony weekend zostanie przejrzana i puszczona dalej, kolejne raporty w toku.
5635 PL
3128 P
x563 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1397
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Paczka forumowa - zabawa

#289 Post autor: KZK16 »

Część paczki przejrzana, mało czasu ale wszystko dogadane z Bartem i Shrek, paczka zostanie puszczona dalej w piątek. :)
5635 PL
3128 P
x563 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Paczka forumowa - zabawa

#290 Post autor: Lokys-71 »

wracam 28 do domu, więc ogarne paczkę -nie przesuwajcie mnie zatem na koniec listy tylko zostawcie jak jestem--dzięki
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1397
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Paczka forumowa - zabawa

#291 Post autor: KZK16 »

Paczka czeka na odbiorcę :) zostanie wysłana w piątek.

Karton solidny i dobrze wypełniony kapslami, zrobiono trochę porządków w kapslach serii polskich. Każda seria ma osobny worek i oddzielona od dubli.
Wszystkie serie w jednym zbiorczym worku. Odwrotki podzielono na wygrane oraz zwykłe (seria Waść z Kasztelana). Podmieniono 6 sztuk kapsli które były
lekko porysowane i źle otwarte. Zagranica nie ruszana. Dopisałem się do listy.
A w liczbach wygląda tak:

PL butelkowane starsze +15 lat - wyjęte 1 / dołożone 5
PL butelkowane - wyjęte 15 / dołożone 35
PL niebutelkowane - wyjęte 1 / dołożone 1
PL niepiwne - wyjęte 2 / dołożone 4
PL kolekcjonerskie - wyjęte 2 / dołożone 7
PL serie - wyjęte 7 / dołożone 11
PL odwrotki wygrane - wyjęte 0 / dołożone 0
PL odwrotki zwykłe - wyjęte 1 / dołożone 1 -> (podmieniono Kasztelana Niepasteryzowanego na Kasztelana Jasne Pełne)
Zagranica butelkowane - wyjęte 0 / dołożone 0
Zagranica niebutelkowane - wyjęte 0 / dołożone 0
Kapsle Big Size - wyjęte 1 / dołożone 3

Lista:

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG V
42) PawelG V
43) filips33 V
44) f430 V
45) KZK16 V
46) Shrek
47) adinog
48) Lokys-71
49) Tomek
50) Bart
51) wersa
52) caralinus
53) marecki1207
54) Pluto
55) Paweł
56) Wiśnia
57) Delma21
58) kopernik
59) krzmos
60) mu0dy
61) lachu1994
62) Patryk
63) Naitsabess
64) filips33
65) f430
66) KZK16
5635 PL
3128 P
x563 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#292 Post autor: Bart »

Super! Solidne podsumowanie i paczka znowu zyskała.
Dziękowałem już (w imieniu swoim) w naszej rozmowie...a teraz dzięki w imieniu społeczności "paczki" :)
Naprawdę idzie to w bardzo dobrą stronę!

Shrek
Posty: 71
Rejestracja: 23 marca 2017, 09:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Paczka forumowa - zabawa

#293 Post autor: Shrek »

Potwierdzam, że paczka w dniu dzisiejszym dotarła do mnie do chaty i została odebrana. Wiem na razie tyle, że jest wielka i ciężka :)
Zdam relację po przejrzeniu zawartości, co nastąpi w środę.
Adinog, daj mi w międzyczasie znać na priv, gdzie będzie miała być wysłana w następnym kroku.

Shrek
Posty: 71
Rejestracja: 23 marca 2017, 09:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Paczka forumowa - zabawa

#294 Post autor: Shrek »

Paczka przeglądnięta, przepakowana i gotowa do przekazania Adinog'owi. Jesteśmy umówieni na spotkanie jutro, więc jeśli się uda to unikniemy straty czasu na przesyłkę.
Moje spostrzeżenia:
Nastąpiła zdecydowana poprawa zawartości paczki w stosunku do pierwszego jej pobytu u mnie (pół roku temu) -> potwierdzam, że już sam sposób posortowania kapsli ułatwia ich przeglądanie. Dołączam się do gorących podziękowań dla poprzedników, którzy poświęcili czas, by do takiego stanu rzeczy doprowadzić. Jakość kapsli też zdecydowanie lepsza. Poza woreczkiem "kapsle starsze 15+ lat", wszystkie raczej są w bardzo dobrym stanie. A stan tych starszych jest zrozumiały... :)

Uwag z mojej strony generalnie brak, może poza jedną, drobną - paczka waży ok. 4 kg, z czego 1 kg to duble dubli polskich kapsli niebutelkowanych, których jest jeden worek, a zawiera w sumie 4 wzory Kasztelana po kilkadziesiąt sztuk każdy :) Ten sam woreczek miałem pół roku temu, gdy paczka była u mnie pierwszy raz i wątpię, by ktokolwiek jeszcze coś z tych kapsli wybierał. Osobiście sugeruję, by ktoś po prostu wyjął te kapsle za zgodą pozostałych uczestników zabawy (Bart, może Ty jako prowadzący to zrobisz, bo paczka niedługo do Ciebie ma dotrzeć..?), zwolni się miejsce w kartonie, a każdy z nas zyska czas, który zapewne poświęciłby na przeglądanie zawartości tego woreczka...

Mając wsparcie w trójce nudzących się z okazji wakacji młodzieńców, ogarnąłem paczkę w jeden dzień, szczegóły prześlę Bart'owi. Pokrótce:
PL dziewice -> wyjęte 32 / dołożone 35
PL używane -> wyjęte 41 / dołożone 52
PL odwrotki (wygrane) -> wyjęte 2 / dołożone 2
PL serie -> wyjęte 16 / dołożone 16
Kolekcjonerskie -> wyjęte 16 / dołożone 16
Zagranica dziewice -> wyjęte 7 / dołożone 7
Zagranica używane -> wyjęte 26 / dołożone 27

W paczce mamy listę (tabelę), w której zapisujemy ilości kapsli w poszczególnych grupach.
Zastanawiałem się, czy o tym napisać, bo dyskusje już miały miejsce tu na Forum, ale ostatecznie się zdecydowałem - otóż proponuję porzucić tą metodę weryfikacji, bo poza kapslami "pod szczególnym zainteresowaniem" i będących w małej ilości (np. kolekcjonerskie, wygrane odwrotki) pozostałych kapsli jest po prostu zbyt wiele do liczenia. Ja akurat miałem wspomnianą wyżej "tanią siłę roboczą" :), która mi przeliczyła te kapsle, ale ilości trochę się rozminęły z wykazem z listy. Na szczęście w większości na plus. Np. zgodnie z listą w paczce powinno być 237 polskich dziewic, a było... 295. Polskich używanych zgodnie z listą powinno być 541, a było 556. Jedyny bilans "na minus" był w niebutelkowanej zagranicy (akurat którą, patrząc na listę, przede mną nikt nie był w ogóle zainteresowany), gdzie powinno być 138 kapsli, a naliczyłem 120 sztuk. Przedkładam pod rozważenie i dyskusję, czy coś ten sposób liczenia nam daje?

No i tyle, pozostaje mi życzyć przyjemnej zabawy kolejnym uczestnikom z listy kolejkowej! :)

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#295 Post autor: Bart »

Dziękuję Grzesiek za raport i rotację kapsli celem podniesienia atrakcyjności paczki. Po naszej dzisiejszej rozmowie...kilka moich przemyśleń ale wcześniej wklejam część wypowiedzi Grześka:
Shrek pisze: 30 czerwca 2021, 21:48 W paczce mamy listę (tabelę), w której zapisujemy ilości kapsli w poszczególnych grupach.
Zastanawiałem się, czy o tym napisać, bo dyskusje już miały miejsce tu na Forum, ale ostatecznie się zdecydowałem - otóż proponuję porzucić tą metodę weryfikacji, bo poza kapslami "pod szczególnym zainteresowaniem" i będących w małej ilości (np. kolekcjonerskie, wygrane odwrotki) pozostałych kapsli jest po prostu zbyt wiele do liczenia. Ja akurat miałem wspomnianą wyżej "tanią siłę roboczą" :), która mi przeliczyła te kapsle, ale ilości trochę się rozminęły z wykazem z listy. Na szczęście w większości na plus. Np. zgodnie z listą w paczce powinno być 237 polskich dziewic, a było... 295. Polskich używanych zgodnie z listą powinno być 541, a było 556. Jedyny bilans "na minus" był w niebutelkowanej zagranicy (akurat którą, patrząc na listę, przede mną nikt nie był w ogóle zainteresowany), gdzie powinno być 138 kapsli, a naliczyłem 120 sztuk. Przedkładam pod rozważenie i dyskusję, czy coś ten sposób liczenia nam daje?
Liczenie kapsli miało być straszakiem dla nieuczciwych użytkowników bo jak dobrze pamiętamy, takie kategorie jak zagraniczne niebutelkowane czy okazjonalne w pewnym momencie przestały praktycznie istnieć. Odbudowa tych kategorii i liczenie przyniosły zamierzony efekt.
Jak widać to na podsumowaniu Shreka są nieścisłości (długo na ten temat rozmawiałem też z Serkiem) i od razu napiszę, że praktycznie każdy spodziewał się błędów...nie będziemy też teraz sprawdzać kto się pomylił bo to trochę efekt domina i małą szkodliwość czynu :) Obstawiam, że jak ktoś nie zbiera np. zagranicy to jej nie liczy i przepisuje liczbę po poprzedniku (sam bym tak zrobił).
Z drugiej strony są osoby, które optują za liczeniem wszystkiego i argumentem jest dłuższe trzymanie paczki tak aby był na to czas.
Inną optymistyczną sprawą jest poziom, porządek i Wasza odpowiedzialność (uczciwość)! Paczka jest pilnowana i jej przeglądanie teraz to przyjemność. Moim zdaniem liczenie na dzień dzisiejszy to sprawa drugorzędna aczkolwiek jako straszak konieczna w newralgicznych kategoriach. Czy odpuszczamy pozostałe ?



Lista:

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG V
42) PawelG V
43) filips33 V
44) f430 V
45) KZK16 V
46) Shrek V
47) adinog
48) Lokys-71
49) Tomek
50) Bart
51) wersa
52) caralinus
53) marecki1207
54) Pluto
55) Paweł
56) Wiśnia
57) Delma21
58) kopernik
59) krzmos
60) mu0dy
61) lachu1994
62) Patryk
63) Naitsabess
64) filips33
65) f430
66) KZK16

FALUBAZ_ZG
Posty: 199
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa

#296 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Czy liczenie to straszak? Po zatrwazajacej ilości dubli uważam, ze nie. Ale dla samej statystyki warto jednak liczyć.

Lista:

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG V
42) PawelG V
43) filips33 V
44) f430 V
45) KZK16 V
46) Shrek V
47) adinog
48) Lokys-71
49) Tomek
50) Bart
51) wersa
52) caralinus
53) marecki1207
54) Pluto
55) Paweł
56) Wiśnia
57) Delma21
58) kopernik
59) krzmos
60) mu0dy
61) lachu1994
62) Patryk
63) Naitsabess
64) filips33
65) f430
66) KZK16
67) FALUBAZ_ZG

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#297 Post autor: Bart »

FALUBAZ_ZG pisze: 02 lipca 2021, 21:52 Czy liczenie to straszak? Po zatrwazajacej ilości dubli uważam, ze nie. Ale dla samej statystyki warto jednak liczyć.
Nie jesteś na bieżąco. Za sprawą kolegów z dublami został zrobiony porządek. Trzeba jeszcze ogarnąć Sierpc niebutelkowany, ponieważ nie ma już na te kapsle chętnych .
Shrek pisze: 30 czerwca 2021, 21:48 paczka waży ok. 4 kg, z czego 1 kg to duble dubli polskich kapsli niebutelkowanych, których jest jeden worek, a zawiera w sumie 4 wzory Kasztelana po kilkadziesiąt sztuk każdy :) Ten sam woreczek miałem pół roku temu, gdy paczka była u mnie pierwszy raz i wątpię, by ktokolwiek jeszcze coś z tych kapsli wybierał.
Jak ktoś potrzebuje np. do wymian zagranicznych może brać śmiało.
Pomysł Shreka: jeżeli ktoś śmiga na giełdę, zabiera te kapsle i po prostu rozdaje.

FALUBAZ_ZG
Posty: 199
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa

#298 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Albo zrobić aukcje i oddać na jakieś chore dziecko od społeczności z forum kapslowego.

Pozdr

adinog
Posty: 166
Rejestracja: 17 lipca 2015, 10:52

Re: Paczka forumowa - zabawa

#299 Post autor: adinog »

Siła wyższa spowodowało że nie doszło do spotkania z Shrekiem i nie otrzymałem paczki :( . Paczkę Shrek wysłał 01.07. Wczoraj dzwoniłem do przewoźnika z pytaniem " gdzie jest paczka ? " dostałem informację że dopiero doszła do oddziału :O . Z tego wszystkiego wynika że prawdopodobnie otrzymam ją w poniedziałek . Sam jestem zawiedziony . Jak odbiorę dam znać . :)

Shrek
Posty: 71
Rejestracja: 23 marca 2017, 09:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Paczka forumowa - zabawa

#300 Post autor: Shrek »

Niestety, potwierdzam, co podaje Adinog - ostatecznie nie udało się nam spotkać i paczka wylądowała w paczkomacie. Nie wiedzieć czemu, wędruje dziwnie długo...

ODPOWIEDZ