Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#451 Post autor: Serek »

Kapsli starszych jest OK 100 szt. o ile mnie pamięć nie myli.
To naprawdę nie kłopot zrobić fotkę przed i po wymianie a kolejna osoba to zweryfikuje i zrobi to samo.

Jeżeli niektórzy z nas naprawdę nie potrafią się bawić to trzeba wdrożyć szczególne środki zapobiegawcze. Jak to mówi klasyk: "Kontrola podstawą zaufania".

Z większymi paczkami jest już problem i nie ma szans nad tym zapanować. Choć jakby się postarać...

Nie trzeba w tej chwili dokładać więcej kapsli niż się wyjęło w wymianie żeby ta zabawa dobrze "hulała". Wystarczy trzymać poziom.

FALUBAZ_ZG
Posty: 199
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa

#452 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Jak to mówi klasyk: "Kontrola podstawą zaufania".
Pisałem o tym jakiś czas temu. Potem jakość paczki na chwilę poszła do góry po to żeby znów polecieć.
Może uproscmy i zamiast lub oprócz wpisania ilosci wymienionych z danego worka wstawiać dosłownie jedną fotkę. Z jednej strony to co wyjelismy, z drugiej to co dołożyliśmy. Od razu jest weryfikacja adekwatnosci i jakości. Temat pod dyskusję zaraz obok tego czy apele o uczciwość mogą jeszcze coś zmienić.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#453 Post autor: Serek »

FALUBAZ_ZG pisze: 04 listopada 2021, 18:01
Może uproscmy i zamiast lub oprócz wpisania ilosci wymienionych z danego worka wstawiać dosłownie jedną fotkę. Z jednej strony to co wyjelismy, z drugiej to co dołożyliśmy. Od razu jest weryfikacja adekwatnosci i jakości.
Takie zdjęcia nic nie dadzą bo dany delikwent może sfotografować to mu pasuje, a poza tym namieszać w paczce do woli.

Trzeba robić fotę tego wszystkiego, co było w paczce przed wymianą. Poza tym zdjęcie kapsli wyjętych i dodanych. I to dopiero wystarczy, żeby następna osoba mogła to sprawdzić.

To wszystko mieśliłoby się na 2-3 fotkach dla danego zbioru. Oczywiście mając na uwadze objętość poszczególnych woreczków można by to ograniczyć tylko do wybranych, tych najbardziej znaczących, przede wszystkim starszych i może ew. dziewic... do ustalenia.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#454 Post autor: Bart »

Lista:

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG V
42) PawelG V
43) filips33 V
44) f430 V
45) KZK16 V
46) Shrek V
47) adinog V
48) Lokys-71 V
49) Bart V
50) Tomek V
51) wersa V
52) caralinus V
53) marecki1207 V
54) Pluto V
55) Paweł V
56) Wiśnia V
57) Delma21 V
58) kopernik V
59) krzmos V
60) lachu1994 V
61) Patryk V
62) mu0dy V
63) Naitsabess V
64) filips33 V
65) KZK16 V
66) FALUBAZ_ZG V
67) f430 V
68) adinog V
69) Serek V
70) Ivka V
71) nosfer3 V
72) Shrek V
73) PawełN V
74) danielz49 V
75) kopernik V
76) Drek25
77) Bart
78) Kajster95
79) krzmos
80) marecki1207
81) wersa
82) Pawlo
83) Valdi
84) adam1108
85) Dziubak
86) Pluto
87) KZK16
88) Lokys-71
89) Frey71
90) almin
91) f430
92) Serek
93) caralinus
94) FALUBAZ_ZG
95) adinog
96) Shrek
97) rulez2002 i nosfer3
Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2021, 12:53 przez Bart, łącznie zmieniany 4 razy.

Shrek
Posty: 71
Rejestracja: 23 marca 2017, 09:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Paczka forumowa - zabawa

#455 Post autor: Shrek »

Paczka jest przejrzana, przepakowana i jutro po pracy wyślę ją do kolejnego na liście - PawłaN.
Kilka słów podsumowania w mojej ocenie:
trochę mi łyso, bo to pewnie mój priv do Barta bezpośrednio po otworzeniu paczki wywołał tą powyższą dyskusję, ale może to dobrze..? :)
Paczkę dostałem już po raz trzeci, pewnie jak duża część z Was. Za pierwszym razem byłem lekko sceptycznie nastawiony, ale jednocześnie ciekawy. Za drugim - pozytywnie zaskoczony (bo jakość i zawartość w porównaniu z tym pierwszym razem była znacznie lepsza i widać było wyraźną poprawę). Obecnie, ten trzeci raz, podsumowałbym w słowach: poszło w ilość, ale jakość kapsli i ich stan - znacząco się pogorszyły.
Organizacyjnie zawartość paczki jest perfekcyjna - przyłączam się do podziękowań dla tych Poprzedników, którzy tak fajnie posortowali zawartość, że łatwo i szybko się przegląda poszczególne woreczki -> osobno polskie, zagraniczne, dziewice, używane, podział na browary (w polskich kapslach), podział na kraje (w kapslach zagranicznych)... Jednym słowem - rewelka!
Potwierdzam jednak w pełni opinię Nosfera3, który miał paczkę przede mną, że "starsze polskie" straciły rację bytu. Zawartość tego woreczka to rzeczywiście pomyłka i w zasadzie z równym powodzeniem można by ten woreczek nazwać: "kapsle w gorszym stanie", bo tylko to je wyróżnia od pozostałych polskich, posortowanych według browarów. Nie sądzę jednak, by robienie odrębnego wykazu tej kategorii, czy robienie zdjęć przy każdej wymianie było pomysłem, który rozwiąże sprawę. Prawdę mówiąc - poza elementarną uczciwością każdego z nas, chyba nie będzie tu dobrego rozwiązania.
Wracając do generalnej opinii - kapsle z paczki raczej nie będą atrakcyjne dla wytrawnych kolekcjonerów. W zasadzie nawet dla średnio zaawansowanych też chyba niespecjalnie, ale na pewno każdy coś dla siebie znajdzie. Myślę, że każdy też coś ciekawego od siebie dorzuca... Fajnie, że rozrosła się paczka niebutelkowanych zagranicznych (poprzednio ta kategoria była piętą Achillesową zawartości). Z polskich dziewic też jest ponad 10 tuzinów różnych wzorów, więc można wybierać.
Zawartość paczki opisana jest listą, w której każdy podaje, jakiej ilości zmian dokonał (dotyczy tylko części polskiej). Ilościowo wszystko się zgadza, potwierdzam. Nie liczyłem jedynie kapsli niebutelkowanych polskich, których według wykazu jest prawie 700! No i zagranicznych też nie.
Po uzgodnieniu z Bartem, wyciągnąłem z paczki ponad 70 kapsli zagranicznych butelkowanych - tych w najgorszym stanie, takich naprawdę nie nadających się do niczego (złomki, lub w bardzo zniszczone). Póki co - zrobię im zdjęcie, a same kapsle przy najbliższej okazji przekażę Bartowi, będzie miał extra paczuszkę na Mikołaja w grudniu :)
Moje wymiany to:
polskie butelkowane: wziąłem 25, dołożyłem 31
polskie "starsze": 0 - 0
polskie dziewice: 16 - 18
polskie kolekcjonerskie: 9 - 9
polskie odwrotki: 2 - 2 (uwaga, odwrotki są w 2 różnych woreczkach, w różnych miejscach; w pierwszej chwili myślałem, że ilość się nie zgadza...)
polskie serie: 4 - 4
polskie niepiwne: 1 - 1
zagraniczne ogólnie: 43 (w tym 4 dziewice) - 44 (w tym 4 dziewice)
Dorzuciłem też dla kolejnego "paczkowicza" malutką niespodziankę poza wykazem. Mam nadzieję, że mu się przyda do kolekcji.
Jest też koperta z etykietami. W tej chwili około 100 sztuk.
I na koniec, żeby nie było tylko tak na posępnie i marudnie -> generalnie jest pozytywnie, pomysł z paczką to naprawdę świetny pomysł i obiema kończynami się pod nim podpisuję! Myślę, że wszyscy tak sądzimy, bo inaczej nie bawilibyśmy się w tę zabawę.
Bart, dziękuję za zainicjowanie tego pomysłu i stałe zaangażowanie w jego nadzorowanie. Proszę, dopisz mnie ponownie do kolejki!

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 544
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: Paczka forumowa - zabawa

#456 Post autor: kopernik »

Nikt się nawet chyba nie zorientował a paczka krąży już ponad rok, przez ten czas odwiedziła 70 osób i zrobiła tysiące kilometrów po całej Polsce.

Mam małą propozycję, chciałbym uporządkować Kapsle i przełożyć je z woreczków, w których nie oszukujmy się ocierają się o siebie i niszczą i poprzyklejać je taśma dwustronną na tacki kartonowe takie jak większość z nas ma na giełdach i spotkaniach kolekcjonerów. Pytanie tylko co reszta zainteresowanych osób na taki pomysł.
Moim zdaniem lepiej by to i wyglądało i do przegladania łatwiejsze, od razu można łatwiej wyeliminować powtórki, złomki.
Dajcie znać co wy na to, paczka niebawem u mnie i mogę się tym zająć.

wersa
Posty: 349
Rejestracja: 26 października 2011, 08:28
Lokalizacja: Stanisławice
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#457 Post autor: wersa »

Pomysł dobry, godny polecenia, ale...
W tej chwili w paczce jest pewnie już kilka tysięcy kapsli.
To ale to jest ograniczenie wielkości paczki do wymiarów InPostu. Nie możemy zbytnio powiększyć paczki, i to by wymagało dostosowanie wielkości tacek do kartonu.
Niemniej jednak warto to zastosować i zmniejszyć ilości kapsli poprawiając jednocześnie ich jakość, Wtedy jeśli ktoś wrzuci "złomek" to następny odbiorca to wyłapie. Obecnie niejeden nie zagląda do niektórych woreczków jeśli tego nie zbiera. Z mojej strony pełne poparcie dla tego pomysłu.
http://www.janko.cba.pl Zapraszam do wymiany. Mam 23 000 dziewic.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#458 Post autor: Bart »

Shrek pisze: 04 listopada 2021, 23:23 ...przy najbliższej okazji przekażę Bartowi, będzie miał extra paczuszkę na Mikołaja w grudniu :)
taaa zrobię bigos :)
kopernik pisze: 06 listopada 2021, 08:47 Nikt się nawet chyba nie zorientował a paczka krąży już ponad rok, przez ten czas odwiedziła 70 osób i zrobiła tysiące kilometrów po całej Polsce.
Dała też sporo radochy w ciężkich czasach...fajnie, fajnie!

Tomek, wersa ma rację że wszystko na tacki się nie zmieści. Przyjmijmy, że zagranicznych butelkowanych jest 600, tyle samo polskich + cała reszta i zrobi się z tego duży karton a w takim przypadku InPost odpada. Wiem, że przymierzasz się do tego od dłuższego czasu - proponuję skupić się na tych strategicznych działach. Jak będziesz miał paczkę to zobacz jak technicznie to wygląda ok. Będziemy w kontakcie. Generalnie uważam to za bardzo fajny pomysł.

Tak off-topic czy w paczce finalnie jest koperta dla kopernika z biletami komunikacyjnymi ? Jakiś czas temu nadałem temat (jak ktoś ma to niech mu wrzuci)
Udanego weekendu!

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 544
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: Paczka forumowa - zabawa

#459 Post autor: kopernik »

Na kartonowa tackę wchodzi 70 kapsli. 10 tacek to wysokość 9 cm, czyli 1500 kapsli to 20 cm wysokości, jeśli nadal krąży karton z Witnicy w ktory ostatnio zapakowałem Kapsle to spokojnie wszystkie powinny się ładnie zmieścić i jeszcze zostanie miejsce (mam drugi taki i zrobiłem stosowne przymiarki) ale ok zobaczymy jak dostanę paczkę i co zastanę w środku.
Też myślałem żeby tylko polskie tak poprzyklejać, bo nie wiem czy wystarczy mi tacek i taśmy na wszystkie kapsle ale może chętnie ktoś się przyłączy do pomocy.

Dzięki za pamięć o biletach, sam coś dorzucę bo może chętnych na bilety jest więcej.

Tym razem zamierzam paczkę trzymać dłużej(około tygodnia) niż zazwyczaj (kilkanaście godzin). Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi tego za złe. Ale chce tam trochę posprzątać żeby ta paczka nadal trzymała poziom. No i nie ukrywam że prawie zawsze jak wymieniam się z kimś czy to z Polski czy z zagranicy to przyklejam Kapsle by nie rysowały się w podróży, nieważne czy jest to 5 czy 200 kapsli

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#460 Post autor: Serek »

Pomysł godny.
Na pewno jeszcze bardziej ułatwi przeglądanie zawartości.
Polecam jeszcze takie dobranie wielkości paczki żeby każda mieściła się w koszulkę A4. To ograniczy wypadanie.

Idealnie byłoby gdyby udało się nadal układać je wg browarów, jakby komuś się jeszcze chciało układać wg katalogowej kolejności to już w ogóle byłoby ekstra!!!

I jestem ciekaw ile zajmie to finalnie miejsca i jaki karton to pomieści. Jak paczka była u mnie to karton był po butach a nie z Witnicy... Ale to akurat nie jest najważniejsze. Istotne żeby karton był dostosowany do tacek.

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 544
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: Paczka forumowa - zabawa

#461 Post autor: kopernik »

Hmm to ciekawe z tym kartonem, bo specjalnie dałem większy karton żeby było dużo miejsca a nie na styk i jeszcze folii babelkowej dołożyłem do środka żeby wypełnić puste miejsce żeby Kapsle w woreczkach nie latały.
Nie wiem czemu zmienił ktoś karton na mniejszy.
Przecież cena za paczkę jest praktycznie taka sama czy to karton po butach czy karton po 20 piwach, chyba że na poczcie cena jest inna. Wysyłam sporo rzeczy paczkomat em i zawsze place 14,51zl bez różnicy czy to 5kg czy 20kg.
Najwyzej dopasuje jakiś karton, których u mnie dostatek.

f430
Posty: 59
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 14:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Paczka forumowa - zabawa

#462 Post autor: f430 »

Ja wymieniłem karton, bo jak dla mnie ten z Witnicy był w koszmarnym stanie, cały poklejony, poobdzierany i rozpadający się. Napisałem o tym tu na forum również zaznaczając że daje karton na styk bo nie miałem większego, ale karton był w bardzo dobrym stanie. Jak ktoś miałby większy to wręcz zalecana jest jego wymiana :)
Propozycja z tackami jest super bo ułatwiłoby to niesamowicie przeglądanie kapsli, również sprzątanie bo ostatnio zajęło mi to bardzo długo wyrzucanie dubli czy złomu. Pozostaje tylko kwestia przemyślenia jak to ma wyglądać co parę osób również wskazało. W paczce jest niecałe 2tys kapsli więc musiałoby być sporo tacek, które nie wiadomo czy by się pomieściły.

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 544
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: Paczka forumowa - zabawa

#463 Post autor: kopernik »

30 tacek to tylko 30 cm wysokości 30 x 70 kapsli to 2100 kapsli, ale niestety nie mam tylu tacek i taśmy dwustronnej. Ile dam radę tyle zrobię.
Najlepiej na takie tacki sprawdzają się okładki segregatorów albo mocno sprasowana tektura.

Nie mam pretensji o wymianę kartonu, po prostu się zdziwiłem że tak szybko się rozleciał zwłaszcza że w nim był wsadzony drugi karton bardzo ciasno a całość owinięta streczem.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Paczka forumowa - zabawa

#464 Post autor: PawełN »

Tacki to raczej tylko dla polskich i to tych starszych oraz dziewic. Moim zdaniem nie ma co tackować tej współczesnej masówki. Zagranicy też nie ma co.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 98
Rejestracja: 16 grudnia 2013, 18:12

Re: Paczka forumowa - zabawa

#465 Post autor: Valdi »

kopernik pisze: 07 listopada 2021, 13:36 Wysyłam sporo rzeczy paczkomat em i zawsze place 14,51zl bez różnicy czy to 5kg czy 20kg.
Najwyzej dopasuje jakiś karton, których u mnie dostatek.
Polecam furgonetka.pl mają tańsze wysyłki in postem niż sam impost :)
Jak wysyłasz dużo to spore oszczędności.

Co do tacek to jak do mnie dobrze paczka to uzupełnię brakujące tacki bo ich sporo robię na wymiany.

No i karton po papierze a4 też mam.
CC.I # 2675

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 544
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: Paczka forumowa - zabawa

#466 Post autor: kopernik »

Paczka 6 listopada wyruszyła i utknęła.
Można wiedzieć jaki jest jej obecny status?

danielz49
Posty: 38
Rejestracja: 09 czerwca 2016, 11:45

Re: Paczka forumowa - zabawa

#467 Post autor: danielz49 »

Dzisiaj pewnie paczkę odbiorę z paczkomatu

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Paczka forumowa - zabawa

#468 Post autor: PawełN »

No racja, paczkę nadałem dalej, ale zupełnie zapomniałem podzielić się tym tutaj.
Wg. Inpostu paczka jest już u Danielz49

Muszę się przyznać że miałem z paczką przednią zabawę. Uzupełniłem bardzo dużo braków w swojej kolekcji z lat 2009-2015 (miałem przerwę w zbieraniu jak byłem na studiach), więc ta paczka naprawdę mi pomogła.
Prawie wszystkie kapsle przeliczyłem na nowo, nie usuwałem żadnych dubli czy złomków, bo nie czuję się w tej materii kompetentny (wiem że to co się wydaje dublem, może mieć np inną sygnaturę czy coś tam jeszcze).
Włożyłem tam oprócz nowej porcji kapsli jeszcze kilka innych rzeczy:
-kopertę z biletami
-egzotyczną podstawkę do piwa z Tahiti
-polski zestaw korków do wódek z początku lat 90-tych, dokładnie te wymienione tutaj: https://forum.katalogkapsli.pl/viewtopic.php?f=7&t=5905

Jeśli chodzi o ilość kapsli w paczce to na liście może zwrócić uwagę zmniejszona liczba kapsli butelkowanych zagranicznych i zagranicznych dziewic. Dziewice liczyłem trzy razy i jest ich po prostu mniej. Tyle tylko że też nie wszyscy się wpisali po drugiej stronie listy. Butelkowanych jest sporo mniej, a to za sprawą "worka z dublami". Pytałem się Barta co z tym zrobić i wychodzi na to że z niego można brać co się chce. Wyraźnie opisałem ten worek i odliczyłem je od zbioru kapsli zagranicznych.
Dlatego też prosiłbym aby przeglądanie kapsli zacząć właśnie od tego worka z dublami i wyjąć co potrzebne, a dopiero potem brać kapsle posortowane i podliczone.
Żeby potem nie było tak, że kapsel będzie w dublach a nie będzie go w zbiorze.
Znak towarzyszy zastrzelonych

danielz49
Posty: 38
Rejestracja: 09 czerwca 2016, 11:45

Re: Paczka forumowa - zabawa

#469 Post autor: danielz49 »

Przejrzałem już paczkę. Oglądałem tylko polskie. W sumie 7 kapsli + 2 zrywki z niepewnych wyjąłem. Szału nie ma. Kapsle liczyłem ale potem stwierdziłem że to nie ma chyba sensu. Rzadkich kapsli nie ma a masa popularnych.
Nakrętki po wódce wyjąłem i coś z nich wybiorę. Jeśli ktoś będzie zainteresowany takimi nakrętkami to proszę o kontakt.
Paczkę mam gotową ale chyba wyśle po jutrze.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#470 Post autor: Serek »

Dlaczego obaj poprzednicy nie podali ostatecznych statystyk, ile wzięli a ile dołożyli, szczególnie PawelN???

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#471 Post autor: Bart »

Serek pisze: 18 listopada 2021, 08:56 Dlaczego obaj poprzednicy nie podali ostatecznych statystyk, ile wzięli a ile dołożyli, szczególnie PawelN???
Dzięki Serek za czujność.
Takie są zasady PawełN.
PawełN pisze: 17 listopada 2021, 21:13 Włożyłem tam oprócz nowej porcji kapsli jeszcze kilka innych rzeczy:
-kopertę z biletami
-egzotyczną podstawkę do piwa z Tahiti
-polski zestaw korków do wódek z początku lat 90-tych, dokładnie te wymienione tutaj: https://forum.katalogkapsli.pl/viewtopic.php?f=7&t=5905
Kilka osób się ucieszy z biletów.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Paczka forumowa - zabawa

#472 Post autor: PawełN »

Faktycznie nie podałem, przepraszam. Oto pełne statystyki, wraz z tymi wziętymi i dołożonymi przeze mnie:
Obrazek
Obrazek

Wygląda na to że Shrek nie wpisał zagranicznych.
Znak towarzyszy zastrzelonych

wersa
Posty: 349
Rejestracja: 26 października 2011, 08:28
Lokalizacja: Stanisławice
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#473 Post autor: wersa »

No, no wymienić ponad 300 kapsli, to kolega PawełN musi mieć strasznie dużo dubli.
Miejmy nadzieję, że nie zostały dodane jednakowe.
Teraz kolejni będą mieli dużo nowych kapsli do przebierania.
http://www.janko.cba.pl Zapraszam do wymiany. Mam 23 000 dziewic.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Paczka forumowa - zabawa

#474 Post autor: PawełN »

Przyznaję się otwarcie - włożyłem łącznie różne 4 duble do dziewic polskich i zagranicznych - ale to rzadsze sztuki i spodziewam się że nie zagrzeją tam miejsca długo. Nie chciałem tego robić, ale trochę "nie miałem wyboru", bo było tam kilka sztuk na których bardzo, bardzo mi zależało. Poinformowałem zresztą o tym Barta.

Jeśli chodzi o kapslowane to nie włożyłem ani jednego najmniejszego dubla. Każdy inny, sprawdzone bezpośrednio - nie powtarzają się absolutnie, nawet z tymi które tam były wcześniej. Ja kwestię paczki potraktowałem bardzo poważnie. Każdy jeden woreczek rozłożyłem na tacy, posortowałem wybrałem te które biorę i dołożyłem ze swoich dubli. Wszystko policzyłem i udokumentowałem fotograficznie. Każdy jeden woreczek.
Żeby nie być gołosłownym, tu mam kapsle niemieckie:
Obrazek

I zgadza się. Mam pełno dubli, zwłaszcza zagranicznych :)
Znak towarzyszy zastrzelonych

Vilo
Posty: 72
Rejestracja: 18 listopada 2021, 18:51

Re: Paczka forumowa - zabawa

#475 Post autor: Vilo »

Mozna sie wpisac do kolejki do Paczki ?

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#476 Post autor: Serek »

PawełN pisze: 19 listopada 2021, 17:48 (...)
Wszystko policzyłem i udokumentowałem fotograficznie. Każdy jeden woreczek.
Żeby nie być gołosłownym, tu mam kapsle niemieckie:
(...)
Jak się chce to można :)
Wystarczy poświęcić trochę czasu.
Mam wrażenie, że wszystkim (uczciwym) uczestnikom wyjdzie na dobre.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#477 Post autor: Bart »

PawełN pisze: 19 listopada 2021, 17:48 Przyznaję się otwarcie - włożyłem łącznie różne 4 duble do dziewic polskich i zagranicznych - ale to rzadsze sztuki i spodziewam się że nie zagrzeją tam miejsca długo. Nie chciałem tego robić, ale trochę "nie miałem wyboru", bo było tam kilka sztuk na których bardzo, bardzo mi zależało. Poinformowałem zresztą o tym Barta.
Potwierdzam. PawełN podszedł do tematu rzetelnie.
Vilo pisze: 19 listopada 2021, 19:25 Mozna sie wpisac do kolejki do Paczki ?
Kurczę...nie lubię takich sytuacji bo z zasady zawsze gdy dostaję propozycję wymian, zawierzam i nie odmawiam nikomu ale wtedy ryzyko ponoszę osobiście.
Przy paczce jest inaczej. Odsyłam Ciebie do pierwszej strony tego tematu i regulaminu (1. Osoba chcąca otrzymać paczkę musi być jakiś czas na forum lub mieć rekomendacje od innego użytkownika. Konieczne jest dopisanie się do listy.)
Jesteś na forum od niedawna więc sam rozumiesz. Mam jednak nadzieję, że nie jesteś anonimowy i ktoś Ciebie "zarekomenduje".

wersa
Posty: 349
Rejestracja: 26 października 2011, 08:28
Lokalizacja: Stanisławice
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#478 Post autor: wersa »

Vilo pisze: 19 listopada 2021, 19:25 Mozna sie wpisac do kolejki do Paczki ?
Proponuję, aby kolega poszukał kolekcjonera ze swojej okolicy, który jest na liście i jak będzie paczka u niego, to razem zrobicie przegląd i wymianę.
http://www.janko.cba.pl Zapraszam do wymiany. Mam 23 000 dziewic.

rulez2002
Posty: 12
Rejestracja: 21 listopada 2021, 15:27

Re: Paczka forumowa - zabawa

#479 Post autor: rulez2002 »

Witam,

chętnie dołączę do "zabawy z paczką". Jak można to poproszę o dopisanie do listy.

Dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#480 Post autor: Bart »

rulez2002 przeczytaj mój post wyżej oraz wersy, zapraszam też na pierwszą stronę wątku Paczka Forumowa.
Pozdrawiam.



Edit:
Paczka aktualnie jest u Kopernika i przechodzi gruntowną przemianę w sposobie przechowywania kapsli.

ODPOWIEDZ