Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
dziubak
Posty: 199
Rejestracja: 16 stycznia 2010, 14:46
Lokalizacja: Otwock

Re: Paczka forumowa - zabawa

#541 Post autor: dziubak »

Paczka u Pluto.
Załączniki
Lista 1.jpg
Lista 2.jpg

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2352
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Paczka forumowa - zabawa

#542 Post autor: Pluto »

Potwierdzam, wczoraj wieczorem przekazaliśmy sobie paczkę.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Paczka forumowa - zabawa

#543 Post autor: Lokys-71 »

Panowie mnie wykreślcie , nie będę w domu jak paczka nadejdzie, następnym razem może.....
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#544 Post autor: Bart »

Spoko. Niżej aktualna lista.

Poprosiłem Valdiego tu i w prywatnej wiadomości o zdjęcie. Wiadomość otrzymał i nie odpisał. Chodzi o wyjaśnienie kwestii wyciągnięcia 4 starszych kapsli i nie dodania nic w zamian w tej kategorii.
Z raportu wynika, że kolega dodał sporo innych kapsli ale nie tędy droga. Osobiście wkurza mnie takie podejście. Nie po to proszę, apeluję o dodanie jak ktoś może chociaż jednej sztuki starszej tak aby zbiór się powiększał, żeby ktoś bez pardonu sobie wyciągał 4 sztuki i heja!
Za dużo człowiek w to włożył kapsli i energii żeby przejść obok takiego zachowania obojętnie.



Lista:

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG V
42) PawelG V
43) filips33 V
44) f430 V
45) KZK16 V
46) Shrek V
47) adinog V
48) Lokys-71 V
49) Bart V
50) Tomek V
51) wersa V
52) caralinus V
53) marecki1207 V
54) Pluto V
55) Paweł V
56) Wiśnia V
57) Delma21 V
58) kopernik V
59) krzmos V
60) lachu1994 X
61) Patryk V
62) mu0dy V
63) Naitsabess V
64) filips33 V
65) KZK16 V
66) FALUBAZ_ZG V
67) f430 V
68) adinog V
69) Serek V
70) Ivka V
71) nosfer3 V
72) Shrek V
73) PawełN V
74) danielz49 V
75) kopernik V
76) Drek25 V
77) Bart V
78) krzmos V
79) marecki1207 V
80) adam1108 V
81) wersa V
82) Pawlo V
83) Valdi V
84) Dziubak V
85) Pluto V
86) KZK16
87) Frey71
88) f430
89) Serek
90) caralinus
91) FALUBAZ_ZG
92) adinog
93) Shrek
94) rulez2002 i nosfer3
95) PawełN
96) kopernik
97) czebrys
98) Delma21
99) juras_yyy
100) Vilo
101) Kajster95
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2022, 09:14 przez Bart, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 453
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: Paczka forumowa - zabawa

#545 Post autor: Frey71 »

Bart pisze: 25 stycznia 2022, 17:42
Poprosiłem Valdiego tu i w prywatnej wiadomości o zdjęcie. Wiadomość otrzymał i nie odpisał. Chodzi o wyjaśnienie kwestii wyciągnięcia 4 starszych kapsli i nie dodania nic w zamian w tej kategorii.
Z raportu wynika, że kolega dodał sporo innych kapsli ale nie tędy droga. Osobiście wkurza mnie takie podejście. Nie po to proszę, apeluję o dodanie jak ktoś może chociaż jednej sztuki starszej tak aby zbiór się powiększał, żeby ktoś bez pardonu sobie wyciągał 4 sztuki i heja!
W sumie to dołożył zagranicę i też nie wiadomo jaką...szkoda że takie rzeczy mają miejsce
Chyba ostatni raz decyduję się na paczkę...nawet jak nic nie wyciągnę,postaram się coś dołożyć

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#546 Post autor: Bart »

Valdi to poważny facet i mam nadzieję, że się zrehabilituje.

Frey71 z góry dzięki! Dołożę wszelkich starań żeby było dobrze. Nie tylko ja tego pilnuję więc liczę na to, że będzie tylko lepiej i jednak chętnie będziesz brał nadal udział.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2352
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Paczka forumowa - zabawa

#547 Post autor: Pluto »

Paczka ruszyła dzisiaj rano z paczkomatu do KZK16.

Na wstępie napiszę, że kapsli nie liczyłem w danych kategoriach. Bazowałem na danych od poprzednika.

PL butelkowane: nie ruszałem - stan 737
PL starsze: nie ruszałem - stan 67
PL dziewice: nie ruszałem - stan 159
PL kolekcjonerskie: wyjęte 2, dodane 4 - stan 75
PL odwrotki: nie ruszałem - stan 20
PL serie: wyjęte 7, dodane 7 - stan 144
PL niepiwne: nie ruszałem - stan 48
Zagranica butelkowane: wyjęte 9, dodane 28 - stan 519
Zagranica butelkowane pozaeuropejskie: wyjęte 1, dodane 5 - stan 85
Zagranica dziewice: wyjęte 3, dodane 3 - stan 151
Podstawki: wyjęte 3, dodane 16
Etykiety: wyjęte 8, dodane 27 polskich, 9 zagranicznych
Bilety: nie ruszałem, dodałem paczkę różnej maści (kolejowe, wstępu, autobusowe) - sztuk nie wiem, nie liczyłem.

Porządek w kapslach ogólnie dobry. Stan kapsli według mnie uśredniając i patrząc na całość 3+/4-.
Paczka raczej dla początkujących no chyba, że ktoś zbiera zagranicę to coś tam jeszcze znajdzie.

Największy mankament: Według mnie paczka i kapsle śmierdzą papierosami :nono:
Może warto nie palić podczas przeglądania paczki :)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
almin
Posty: 508
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#548 Post autor: almin »

Pluto pisze: 25 stycznia 2022, 21:41
Paczka raczej dla początkujących no chyba, że ktoś zbiera zagranicę to coś tam jeszcze znajdzie.
W takiej sytuacji możecie mnie koledzy wykreślić z listy. Zagranicy nie zbieram, więc bez sensu zabierać czas innym, którzy bardziej skorzystają z paczki.
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#549 Post autor: Bart »

Jasne rozumiem. Może jeszcze kiedyś ?
Szkoda, że tak się dzieje ale to jest efekt podejścia niektórych osób żerujących na paczce. Co z tego, że większość się stara ?!

Dołożę wszelkich starań żeby paczce podnieść jakość. Jasne, że starzy wyjadacze nie będą mieli co w niej przeglądać.
Po części jest to jednak zabawa i jakieś tam emocje podczas przeglądania i może to tu w temacie tak teraz nie wygląda ale odbiór (mimo mankamentów) jest bardzo pozytywny.

Zapraszam nowe osoby do wzięcia udziału. Potrzebna świeża krew :) Dość narzekania i jedziemy dalej!

Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 98
Rejestracja: 16 grudnia 2013, 18:12

Re: Paczka forumowa - zabawa

#550 Post autor: Valdi »

Witam,
Niestety nie miałem za dużo czasu, dla tego nie zrobiłem zdjęć.
Wyjąłem owszem 4 starsze - ale na koniec osobno w kopercie dorzuciłem też 2 kapsle starsze - choć mogły by być raczej zaliczone do tej gorszej jakości.
Dorzuciłem 70 zagranicy aby zreflektować się za tę różnicę.
Jak tylko będę dysonował jakimiś starszymi kapslami przekaże je do paczki.
CC.I # 2675

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Paczka forumowa - zabawa

#551 Post autor: PawełN »

No to jak nie zrobiono zdjęć to przynajmniej napisz jakie wyjąłeś i włożyłeś, żeby było fair.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2329
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#552 Post autor: wiki »

Valdi pisze: 26 stycznia 2022, 10:16 Witam,
Niestety nie miałem za dużo czasu, dla tego nie zrobiłem zdjęć.
Wyjąłem owszem 4 starsze - ale na koniec osobno w kopercie dorzuciłem też 2 kapsle starsze - choć mogły by być raczej zaliczone do tej gorszej jakości.
Dorzuciłem 70 zagranicy aby zreflektować się za tę różnicę.
Jak tylko będę dysonował jakimiś starszymi kapslami przekaże je do paczki.
70 zagranicznych i 2 polskie gorszej jakości za 4 polskie starsze to kpina z uczestników tej zabawy w sytuacji gdy większość zbiera tylko polskie. Ale nie biorę w tym udziału więc chyba nie powinienem się wypowiadać.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2015
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Paczka forumowa - zabawa

#553 Post autor: Krzysiek »

70 zagranicznych i 2 polskie za 4 kapsle z tej tacki to nie jest znowu taka kpina jeśli zwrócimy uwagę na to że ktośtam przykleił Kopernika... czarne Specjale... Stronga szlachetny smak... kapsle które ciężko nazwać starymi, a w katalogu mają jedną gwiazdkę, Okocim, Lech, Tatra. Szczerze mówiąc lepiej by to wyglądało jakby na tej tacce było 30 kapsli które rzeczywiście są sprzed 2006 roku i mają jakąkolwiek wartość. I tego się trzymać, a nie że wyjąłem 1, dołożyłem 5 i wszyscy są kontent. A potem na zdjęciu szrot razi po oczach.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#554 Post autor: Bart »

Krzysiek tu chodzi o zasady.
1) Nie ilość a jakość
2) Wymiana w danej kategorii
3) Uczciwość
Krzysiek pisze: 26 stycznia 2022, 23:33 Szczerze mówiąc lepiej by to wyglądało jakby na tej tacce było 30 kapsli które rzeczywiście są sprzed 2006 roku i mają jakąkolwiek wartość. I tego się trzymać,
...tylko chciałbym aby to było teraz poparte jakimś wsparciem. Włożyłem do paczki 500+ kapsli. Generalnie nie chcę ciągle dokładać. Zresztą nie tylko ja!
Dodam, że paczka wystartowała w chorych czasach, gdzie nie jeden raz przechodziła kwarantannę razem z przeglądającym ją. Nie było giełd itd. Ja np. dzięki paczce zrobiłem kilka fajnych wymian oraz poznałem fajnych ludzi. Paczka paczką, jednak w świecie pieniądza ważne są też inne wartości a my jako kolekcjonerzy zamiast za przeproszeniem srać we własne gniazdo powinniśmy się wspierać. Cały problem paczki polega na nieuczciwości jednostek, którzy psują zabawę. Gdyby każdy podszedł do tematu tak jak przystoi to bylibyśmy w innym miejscu.

Valdi się zadeklarował, że uzupełni starsze. Ten wątek możemy zakończyć.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#555 Post autor: wismat »

Wielu z tutaj uczestniczących zapewne nie pamięta poprzedniej edycji paczki, ale w 2010 roku była taka idea. Przez stopniowe dokładanie większej liczby kapsli za mniejszą liczbę, ale bardziej wartościowych, skończyła oto tak.

Ta paczka rozmiarami jest oczywiście większa i lepiej pilnowana, więc mimo że sam nie biorę udziału to szczerze kibicuję, żeby tym razem się tak nie skończyło :)
Załączniki
dsc08982q.jpg
dsc09001.jpg
dsc08999u.jpg
dsc08995.jpg
dsc08987t.jpg
dsc08985h.jpg
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 495
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#556 Post autor: Serek »

wiki pisze: 26 stycznia 2022, 21:19
Valdi pisze: 26 stycznia 2022, 10:16 Witam,
Niestety nie miałem za dużo czasu, dla tego nie zrobiłem zdjęć.
Wyjąłem owszem 4 starsze - ale na koniec osobno w kopercie dorzuciłem też 2 kapsle starsze - choć mogły by być raczej zaliczone do tej gorszej jakości.
Dorzuciłem 70 zagranicy aby zreflektować się za tę różnicę.
Jak tylko będę dysonował jakimiś starszymi kapslami przekaże je do paczki.
70 zagranicznych i 2 polskie gorszej jakości za 4 polskie starsze to kpina z uczestników tej zabawy w sytuacji gdy większość zbiera tylko polskie. Ale nie biorę w tym udziału więc chyba nie powinienem się wypowiadać.
Zgadam się z wiki. Wałkowaliśmy to tyle razy, że kwestia robienia zdjęć nie powinna budzić żadnych wątpliwości. Nadal nie wiadomo wprost, co zostało wyjęte. To taki problem to napisać? Mam nadzieję, że jak zobaczymy zdjęcia od kolejnej osoby w kolejce to wszystko się wyjaśni.
Przecież nic nie stało na przeszkodzie, żeby skonsultować to z prowadzącym(-ymi?) takie podejście, żeby uniknąć wątpliwości i całej tej dyskusji.
Bart pisze: 27 stycznia 2022, 00:25 Krzysiek tu chodzi o zasady.
1) Nie ilość a jakość
2) Wymiana w danej kategorii
3) Uczciwość
Krzysiek pisze: 26 stycznia 2022, 23:33 Szczerze mówiąc lepiej by to wyglądało jakby na tej tacce było 30 kapsli które rzeczywiście są sprzed 2006 roku i mają jakąkolwiek wartość. I tego się trzymać,
...tylko chciałbym aby to było teraz poparte jakimś wsparciem. Włożyłem do paczki 500+ kapsli. Generalnie nie chcę ciągle dokładać. Zresztą nie tylko ja!
Dodam, że paczka wystartowała w chorych czasach, gdzie nie jeden raz przechodziła kwarantannę razem z przeglądającym ją. Nie było giełd itd. Ja np. dzięki paczce zrobiłem kilka fajnych wymian oraz poznałem fajnych ludzi. Paczka paczką, jednak w świecie pieniądza ważne są też inne wartości a my jako kolekcjonerzy zamiast za przeproszeniem srać we własne gniazdo powinniśmy się wspierać. Cały problem paczki polega na nieuczciwości jednostek, którzy psują zabawę. Gdyby każdy podszedł do tematu tak jak przystoi to bylibyśmy w innym miejscu.
Bart pisze: 27 stycznia 2022, 00:25 Valdi się zadeklarował, że uzupełni starsze. Ten wątek możemy zakończyć.
Podejdźmy w końcu do tematu konsekwentnie. Jeśli ktoś nie zapoznał się regułami to nie rozumiem dlaczego mamy to ignorować. Owszem, zareagowaliśmy w ten czy inny sposób, ale osoba, która dostaje teraz paczkę, w jakiś sposób została postawiona w niekomfortowej sytuacji, bo czysto teoretycznie, możemy założyć, że mogła sama wziąć te 4 starsze sztuki i dołożyć za nie 4 kolejne w dobrym stanie. A teraz mamy zubożoną Paczkę i nie wiadomo, kiedy te braki zostaną uzupełnione. Wystarczy uzupełniania Paczki za kogoś. Wysiłki Barta i innych w ten sposób spełzają na niczym... Nie zakładam, że Valdi paczki finalnie nie uzupełni, wierzę że tak będzie, ale osobom które teraz mają Paczkę do dyspozycji nie załatwia to sprawy.

Może trochę przesadzam i rozdmuchuję sprawę ale zależy mi żeby nasza Paczka* hulała jak najlepiej

* - słowo Paczka dla mnie nie oznacza tylko kartonu z zestawem kapsli do wymiany ale cała społeczność kolekcjonerów, która buduje się wokół niej, o czym wspomniał wyżej Bart. Społeczność, która buduje się na wzajemnym wsparciu, zaufaniu i pomocy. W dzisiejszych czasach potrzebujemy tego jak rzadko kiedy.

marecki1207
Posty: 311
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Paczka forumowa - zabawa

#557 Post autor: marecki1207 »

No i Serek ma w 100% rację.Gość sobie wziął starsze dorzucił zagranicę pewnie masówę znająć życie nie zrobił sobie fotek bo nie zdążył dołoży przy najbliższej okazji jak będzie coś miał.Przecież to jest kpina ze wszystkich po takim czasie wałkowania.To następny też niech sobie weźmie z 10 starszych i powie że dołoży następnym razem jak będzie miał.Kolega powinien być wyautowany z paczki bo zrobił to w taki sposób że zakrawa to o pomstę z nieba.Konsekwencja i pilnowanie musi być bo inaczej to nie ma sensu bo ktoś następny też pomyśli że się przymknie oko do następnego razu.Nie masz co wkładać nie wymieniasz a nie deklaracja że następnym razem.Brutalne ale prawdziwe.Jeden kolega już wyleciał z paczki i tragedii nie zrobił,w tym przypadku powinno być podobnie.

FALUBAZ_ZG
Posty: 200
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa

#558 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Zdjęcia zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia.
Zobowiązuję się, ze jak paczka będzie u mnie to na forum wstawię zdjęcie wszystkich wyjetych i dodanych, do czego też zachęcam innych.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 495
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#559 Post autor: Serek »

A gdzie relacje Dziubaka i Pluto?
Z tego co widzę na liście kolejkowej po Paczkę, to już mieli ją u siebie...

Awatar użytkownika
nosfer3
Posty: 65
Rejestracja: 12 lipca 2017, 08:11

Re: Paczka forumowa - zabawa

#560 Post autor: nosfer3 »

Przyznam że naprawdę ciężko sie to czyta,przepychanki słowne tylko zniechęcają nowych do udzialu.Wprowadzić obowiązek robienia zdjęc wyjętych i dołożonych i jak będziemy sie tego trzymać to nie będzie bałaganu.to takie proste.
Proponowałbym też ograniczyć ilościowo wielkości paczki.Moim skromnym zdaniem ciągłe dokładanie nowych kapsli (zwiększanie ilości) robi więcej szkody niż pożytku.Paczka w końcu skierowana jest do średnio zaawansowanych kolekcjonerów.Co z tego że w paczce będzie pierdyliard kapsli jak "nowy" nie będzie miał co dołożyc bo właśnie ta ilośc i różnorodnośc ograniczyła możliwośc jego wymianki.
Jeszcze raz namawiam,w dobie gdzie każdy ma telefon zrobienie fotki relatywnych kapsli to nie problem.Ładowarke do telefonu też każdy ma,zgrać na kompa/lapka więc też nie stanowi problemu.
Pozdrawiam Maciej

southern
Posty: 289
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Paczka forumowa - zabawa

#561 Post autor: southern »

To się Wam powoli robi "Paczka Pandory" :wink:

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#562 Post autor: Bart »

Panowie spokojnie, niech paczka generuje tylko pozytywne emocje. Faktycznie jak ktoś to czyta to nie zachęca do udziału...jednakże dziękuję za dyskusję bo MUSI być tylko lepiej.

Ustalmy wspólnie nowy regulamin - doda się go tu i będzie wydrukowany w paczce. Regulamin będzie obowiązywał wszystkich a zdjęcia będą podstawą.
Dajmy sobie czasu do wizyty paczki u Serka. Wstępnie "coś tam" rozmawiałem właśnie z Serkiem i Kopernikiem odnośnie nadzorowania. Jeżeli się zgodzą to jestem pewny, że chłopaki wywiążą się znakomicie. Ich zaangażowanie w paczkę jest naprawdę duży. Właściwe osoby na właściwym miejscu. Trzeba technicznie to tylko poukładać. Propozycja Kopernika była taka, że wszystkie zdjęcia wysyłamy do niego i on je kataloguje a poprzez przechowywanie jest możliwa szybka weryfikacja wątpliwych tematów. Druga propozycja to oficjalne wrzucanie zdjęć w ten temat.
Ja niestety nie jestem w stanie wszystkim się zajmować czy decydować. Wiedzą to wszystkie osoby z którymi rozmawiałem na temat paczki. Dodam, że to co tu w temacie jest pisane to pewnie 50 % aktywności. Bardzo dużo się dzieje poprzez PW lub e-mail. To tam jest masa pytań, zdjęć itd. Nie zawsze mogę szybko odpowiedzieć itd. itd.
Serek pisze: 27 stycznia 2022, 17:41 A gdzie relacje Dziubaka i Pluto?
Z tego co widzę na liście kolejkowej po Paczkę, to już mieli ją u siebie...
Serek - Dziubak i Pluto relację dali a oprócz tego był kontakt PW gdzie wszystko jest cacy (zdjęcia).
Zdjęć starszych nie było bo obaj nic z tej kategorii nie wymieniali. Jak sięgnę pamięcią to tylko o te zdjęcia prosiłem po ostatniej "reformie"

marecki1207 pisze: 27 stycznia 2022, 12:01 No i Serek ma w 100% rację.Gość sobie wziął starsze dorzucił zagranicę pewnie masówę znająć życie nie zrobił sobie fotek bo nie zdążył dołoży przy najbliższej okazji jak będzie coś miał.Przecież to jest kpina ze wszystkich po takim czasie wałkowania.To następny też niech sobie weźmie z 10 starszych i powie że dołoży następnym razem jak będzie miał.Kolega powinien być wyautowany z paczki bo zrobił to w taki sposób że zakrawa to o pomstę z nieba.Konsekwencja i pilnowanie musi być bo inaczej to nie ma sensu bo ktoś następny też pomyśli że się przymknie oko do następnego razu.Nie masz co wkładać nie wymieniasz a nie deklaracja że następnym razem.Brutalne ale prawdziwe.Jeden kolega już wyleciał z paczki i tragedii nie zrobił,w tym przypadku powinno być podobnie.
PawełN pisze: 26 stycznia 2022, 20:55 No to jak nie zrobiono zdjęć to przynajmniej napisz jakie wyjąłeś i włożyłeś, żeby było fair.
wiki pisze: 26 stycznia 2022, 21:19 70 zagranicznych i 2 polskie gorszej jakości za 4 polskie starsze to kpina z uczestników tej zabawy w sytuacji gdy większość zbiera tylko polskie. Ale nie biorę w tym udziału więc chyba nie powinienem się wypowiadać.
Chciałem zakończyć temat Valdiego ale za dużo się dzieje (tu i PW)
Mam uczciwą propozycję aby Valdi wkleił zdjęcie tych 4 starszych kapsli, które wyjął oraz umawiamy się na dosłanie w ciągu 2-3 tygodni 4 kapsli do kogoś u kogo paczka się znajduje. Oczyści to atmosferę a Valdi będzie mógł brać dalej udział w zabawie (póki co nie wpisał się ponownie na listę)
Pisałem już kiedyś, że każda nieuczciwość działa na szkodę osoby, która kombinowała. Siada reputacja podczas normalnych wymian. Znak "X" na liście jest więc wymowny.

Cieszę się, że reszta (chociażby posty nr #556, #558, #560,) chłopaków rozumie ideę. Przecież gdyby każdy podchodził "normalnie" do tematu to chętnych na paczkę byłoby 2x więcej.
wismat pisze: 27 stycznia 2022, 10:37 Wielu z tutaj uczestniczących zapewne nie pamięta poprzedniej edycji paczki, ale w 2010 roku była taka idea. Przez stopniowe dokładanie większej liczby kapsli za mniejszą liczbę, ale bardziej wartościowych, skończyła oto tak.

Ta paczka rozmiarami jest oczywiście większa i lepiej pilnowana, więc mimo że sam nie biorę udziału to szczerze kibicuję, żeby tym razem się tak nie skończyło :)
Nie śledziłem dokładnie tamtego tematu ale mam wrażenie, że tym razem więcej osobom zależy aby paczka śmigała. To też jest fajne i budujące.


Na koniec ponawiam moje apele:
1) Dział starsze polskie - o dołożenie jak ktoś może nawet jednej sztuki ekstra
2) Grzecznościowa próba dodania komuś do kolekcji jednego kapsla
3) Dopisujcie się do zabawy. Potrzebna świeża krew.

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Paczka forumowa - zabawa

#563 Post autor: KZK16 »

Siemano, paczka przyszła w środę, odebrałem ją z paczkomatu w czwartek po pracy w okolicach godziny 23:35.
W temacie się dużo dzieje i mam nadzieję że się poprawi. Zasady powinny być jasne i proste. Postaram się lepiej ją przejrzeć niż poprzednim razem. :)
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Vilo
Posty: 72
Rejestracja: 18 listopada 2021, 18:51

Re: Paczka forumowa - zabawa

#564 Post autor: Vilo »

Co z Paczka ? 9 jutro a ostatnia wiadomosc 28 stycznia :(

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#565 Post autor: Bart »

KZK16 ma chęci na uporządkowanie (posegregowanie) zagranicy. Chce również wszystko przeliczyć a dodam, że ma też obowiązki w pracy więc trochę się zeszło.

Vilo
Posty: 72
Rejestracja: 18 listopada 2021, 18:51

Re: Paczka forumowa - zabawa

#566 Post autor: Vilo »

Ok :) nie ma problemu :)

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Paczka forumowa - zabawa

#567 Post autor: KZK16 »

A więc po wielkim liczeniu i porządkowaniu wygląda to tak.

Paczka wylądowała w paczkomacie w środę 26.01.2022, odebrałem ją w czwartek 27.01.2022.
Sugerując się etykietą wysyłkową od góry, otworzyłem karton. Ale wszystko było w nim do góry kołami.
Chcąc nie chcąc spowodowało to bardzo solidne porządki. I tak planowałem porządek patrząc po tym co widziałem na forum ale ta wywrotka pomogła.
A że praca oraz inne obowiązki trochę zaburzyły regularność to dopiero teraz podsumowanie. Wszystko w ogólnym porozumieniu z Bart'em i Frey'em.

Dosłownie odkurzyłem karton, posegregowałem, podoklejałem taśmę, podciąłem trochę tacki (aby te mniejsze zmieściły się
w koszulkach). Znaleziono też klika przygniecionych, wgiętych kapsli i ze dwie sztuki z piaskiem
Kapsle z zagranicy zostały ułożone krajami, zostały oddzielone podwójne i potrójne wzory. Te kapsle które zostały na tackach a wydają się takie same,
to tak nie jest, są tam różne sygnatury na kapslach! Dokładnie policzono ilość kapsli będących w kartonie. Przy układaniu zagranicznych kapsli powiało
nostalgią jak odpaliłem strony do identyfikacji które kiedyś mi pomagały jak ogarniałem zdobycze z giełd jeszcze nie tak dawno temu gdzie oprócz polskich kapsli były kapsle z zagranicy.
Kilka polskich Kozlów było na tackach z kapslami z zagranicy.

Sama paczka dla początkujących zbieranie kapsli (o ile mają co dołożyć równie dobrego; wiemy ocb) albo dla średnich kolekcjonerów. W sumie takie 4 bym powiedział. Zagranica głównie Niemcy i Czechy, dużo krajów z Europy, trochę mniej ze świata. Egzotyków też się trochę znajdzie ale bez szaleństw.
Na plus wyglądają koperty z etykietami, podkładkami i biletami.

Policzone kapsle są stanem gdzie nie zostało nic dodane i odjęte / tylko posegregowane i uporządkowane. To co wyjąłem i dołożyłem będzie na końcu :)

Aktualny stan kapsli zagranicznych:
Niebutelkowane - 150 szt (w dziewicach nie liczyłem powtarzających się wzorów)
Małe Butelkowane - 563 szt + (43 szt wzorów powtarzających się)
Duże butelkowane - 7 szt
Niepiwne butelkowane - 6 szt

W polskich kapslach też trochę bałaganu było. Tacka z kapslami ze starszymi sprzed 2006 została poukładana, kilka wzorów nadających się do tej grupy było na innych tackach, trochę wzorów się powtarzało. Samo szukanie i przypisanie rocznika trochę zajęło.

Aktualny stan kapsli polskich:
Starsze polskie niebutelkowane - 7 szt
Starsze polskie butelkowane - 47 szt // 1 wybrałem
Starsze polskie tzw "złomki" - 1 szt
Polskie niepiwne - 38 szt (nie liczyłem powtarzających się wzorów) // 6 wybrałem
Polskie kolekcjonerskie, giełdowe, okolicznościowe - 75 szt / 12 wybrałem
Polskie odwrotki (wygrane też) - 20 szt
Polskie piwne niebutelkowane - 128 szt + (29 szt wzorów powtarzających się) // 6 wybrałem
Polskie piwne butelkowane - 673 szt .... (51 szt wzorów powtarzających się, 6 szt wgniecionych, 1 szt z piachem, 5 szt porysowane, 1 szt z rdzą, ) // 27 wybrałem
Polskie serie - 146 szt // 1 wybrałem
Polskie niepiwne zrywki - 3 szt
Polskie inne - 2 szt złomów w kopercie z listą uczestników dodano do kategorii stare złomki.


Po uporządkowaniu wszystkiego w liczbach: suma/wyjęte/dołożone //Z obliczenia i stan po wyjęciu i dodaniu

Starsze polskie (niebutelkowane i butelkowane) - 54 / 1 / 4 //Z 54-1=53 53+4=57
Starsze polskie "złomki" - 3 / 0 / 1 //Z 3-0=3 3+1=4
Polskie niepiwne - 38 / 6 / 6 //Z 38-6=32 32+6=38
Polskie niepiwne zrywki - 3 / 0 / 0 //Z 3-0=3 3+0=3
Polskie piwne niebutelkowane - 157 / 6 / 6 //Z 157-6=151 151+6=157
Polskie piwne butelkowane - 737 / 27 / 35 //Z 737-27=710 710+35=745
Polskie serie - 146 / 1 / 1 //Z 146-1=145 145+1=146
Polskie kolekcjonerskie, giełdowe, okolicznościowe - 75 / 12 / 16 //Z 75-12=63 63+16=79
Polskie odwrotki (wygrane też) - 20 / 0 / 0 //Z 20-0=20 20+0=20

Czyli w ogólnej podsumowaniu do kolekcji (po forumowej paczce) dochodzą 53 kapsle.

Ten stan liczbowy nanoszę na listę, wszystko zostało policzone dokładnie, to co się powtarza, jest na tackach osobnych, odpowiednio opisane.

Najciężej było coś dołożyć co się by nie powtarzało, gdyby były lepsze własne duble w seriach to by wpadło jeszcze około 10 kapsli.
Zrobiono mnóstwo zdjęć, wszystko ułożone wg numerów, tacki podocinane, ogarnięte, policzone kawał czasu i roboty.
Wiem że długo i przepraszam za zwłokę ale wszystko jest udokumentowane.
Kapsle (pogięte i porysowane dostały osobny worek ale tylko żeby to oddzielić i wywalić) Frey, oceń ich stan, tzn potwierdź i wyrzuć.

W biletach - dołożyłem 3 autobusowe / wyjąłem 2 autobusowe i 1 kolejowy.
Podkładek i etykiet nie ruszałem, następnym razem coś dołożę.
Można pomyśleć nad czymś lepszym do trzymania etykiet, biletów, podkładek niż koperty.
Za jakiś czas karton będzie musiał się powiększyć, fajnie też będzie zrobić jeden rozmiar tacek żeby lepiej wypełniło wnętrze kartonu.
Dobrym pomysłem było by aby więcej browarów regionalnych było (tzn Piast, Bosman, inne). Paczka wędruje po całej Polsce a nie wszędzie kupisz to co chcesz.
Karton dostał etykiety gdzie dół gdzie góra i gdzie otwierać żeby ktoś nie miał bałaganu jak ja.
Proszę się stosować do informacji GDZIE OTWIERAĆ, chyba że chcesz wszystko układać :)

Frey dostanie około 8 kapsli do kolekcji, po sprawdzeniu z katalogiem dogadaliśmy wymianę, w myśl zasady żeby przynajmniej jeden kapsel dać do kolekcji następnej osobie w kolejce.

Paczka rusza paczkomatem w sobotę.
Bart mam zdjęcia, nie martw się, doślę je przez weekend, ale najpierw te co potrzebowałeś jak to wygląda przed i po.

Dopiszę się do listy.

Nosz kurwa niezły elaborat xD
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#568 Post autor: Bart »

Chapeau bas, Mega! Serce rośnie. Gdyby wszyscy podchodzili do paczki w ten sposób, to ten temat wyglądałby zupełnie inaczej.
Podsumuję klasykiem: można ? można!
KZK16 pisze: 11 lutego 2022, 23:16 Frey dostanie około 8 kapsli do kolekcji, po sprawdzeniu z katalogiem dogadaliśmy wymianę, w myśl zasady żeby przynajmniej jeden kapsel dać do kolekcji następnej osobie w kolejce.
To już w ogóle jest mistrzostwo świata! Dobro wraca. Frey71 (wiesz o co chodzi bo niedawno pisałeś o tym) już wcześniej to praktykował i kilka osób też, stąd pomysł aby taką zasadę wprowadzić.
Paczka spełnia swoją rolę! Niektórzy z Was się znają osobiście i idzie to łatwiej a z drugiej strony, dzięki paczce trochę osób się poznało i poszły wymiany poza zabawą. Jest przypadek (może i nie jedyny bo nie mam we wszystko wglądu) gdzie uczestnik zabawy nie miał co dodać kolejnej osobie na podstawie katalogu - to wysłał kilka sztuk zagranicznych. Jak się chce to można. Krzmos (był po mnie) dostał ode mnie 3 braki katalogowe a kilku osobom również wysłałem w ramach wdzięczności za różne inicjatywy coś ciekawego (KZK16 też coś wysyłam). Jak ktoś będzie chciał to potwierdzi ale nie w tym rzecz.
Czemu o tym piszę ? Bo nie wszystko co jest związane z paczką wychodzi na światło dzienne. Owszem to co jest złego wypływa od razu i psuje wizerunek jako całokształt. Realia są jednak przyjemniejsze. W tym momencie zapraszam nowe osoby do wzięcia udziału w zabawie!


KZK16 zrobił całą dokumentację zdjęciową.
Wrzucam zdjęcie jak aktualnie wygląda dział starsze Polskie (wszystko faktycznie sprzed 2006)
Starsze PL.jpg

W ten sposób płynnie chcę przejść do kolegi Valdiego, który już nie odpisuje na PW (odczytane). Nie zależy mu, więc mi (nam) tym bardziej. Przy mojej kolejce dołożę te 4 sztuki (pewnie więcej jak to ładnie będzie śmigało).

Lista:

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG V
42) PawelG V
43) filips33 V
44) f430 V
45) KZK16 V
46) Shrek V
47) adinog V
48) Lokys-71 V
49) Bart V
50) Tomek V
51) wersa V
52) caralinus V
53) marecki1207 V
54) Pluto V
55) Paweł V
56) Wiśnia V
57) Delma21 V
58) kopernik V
59) krzmos V
60) lachu1994 X
61) Patryk V
62) mu0dy V
63) Naitsabess V
64) filips33 V
65) KZK16 V
66) FALUBAZ_ZG V
67) f430 V
68) adinog V
69) Serek V
70) Ivka V
71) nosfer3 V
72) Shrek V
73) PawełN V
74) danielz49 V
75) kopernik V
76) Drek25 V
77) Bart V
78) krzmos V
79) marecki1207 V
80) adam1108 V
81) wersa V
82) Pawlo V
83) Valdi X
84) Dziubak V
85) Pluto V
86) KZK16 V
87) Frey71
88) f430
89) Serek
90) caralinus
91) FALUBAZ_ZG
92) adinog
93) Shrek
94) rulez2002 i nosfer3
95) PawełN
96) kopernik
97) czebrys
98) Delma21
99) juras_yyy
100) Vilo
101) Kajster95
102)
103)
104)

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Paczka forumowa - zabawa

#569 Post autor: KZK16 »

Lista:

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG V
42) PawelG V
43) filips33 V
44) f430 V
45) KZK16 V
46) Shrek V
47) adinog V
48) Lokys-71 V
49) Bart V
50) Tomek V
51) wersa V
52) caralinus V
53) marecki1207 V
54) Pluto V
55) Paweł V
56) Wiśnia V
57) Delma21 V
58) kopernik V
59) krzmos V
60) lachu1994 X
61) Patryk V
62) mu0dy V
63) Naitsabess V
64) filips33 V
65) KZK16 V
66) FALUBAZ_ZG V
67) f430 V
68) adinog V
69) Serek V
70) Ivka V
71) nosfer3 V
72) Shrek V
73) PawełN V
74) danielz49 V
75) kopernik V
76) Drek25 V
77) Bart V
78) krzmos V
79) marecki1207 V
80) adam1108 V
81) wersa V
82) Pawlo V
83) Valdi X
84) Dziubak V
85) Pluto V
86) KZK16 V
87) Frey71
88) f430
89) Serek
90) caralinus
91) FALUBAZ_ZG
92) adinog
93) Shrek
94) rulez2002 i nosfer3
95) PawełN
96) kopernik
97) czebrys
98) Delma21
99) juras_yyy
100) Vilo
101) Kajster95
102) KZK16
103)
104)
105)
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

adinog
Posty: 166
Rejestracja: 17 lipca 2015, 10:52

Re: Paczka forumowa - zabawa

#570 Post autor: adinog »

Można by teraz powiedzieć że został wprowadzony POLSKI ŁAD :) , i widać że nie wszystkim się to podoba bo jakoś mało chętnych do wpisywania się na listę . Już nie umiem się doczekać paczki :D ,dzięki za porządek , usprawni to przeglądanie a robienie zdjęć wykluczy cwaniactwo ( bez obrazy ).

ODPOWIEDZ