Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mu0dy
Posty: 447
Rejestracja: 18 listopada 2008, 17:32
Lokalizacja: Wrocław | Medyka

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#871 Post autor: mu0dy »

126) Trzeci V
127) Shrek V
128) Serek V
129) Paweł V
130) kinbir V
131) FALUBAZ_ZG V
132) Gremo V
133) f430 V
134) PawelG
135) Bart
136) PawełN
137) Lokys-71
138) Vilo
139) Shrek
140) marecki1207
141) adam1108
142) daniocaps
143) Adrian3200
144)
145)
146)
147)
148)
149) Paweł
150) KZK16
151) mu0dy

FALUBAZ_ZG
Posty: 200
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#872 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Aktualna paczka i jej organizacja w porównaniu z tamtą to jak Mercedes przy polonezie.
Polecam tamten wątek. Jestem na 8. stronie. Burdel jak na zapleczu budy z kebabem.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2154
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#873 Post autor: yoreck »

FALUBAZ_ZG pisze: 23 grudnia 2022, 21:42 Aktualna paczka i jej organizacja w porównaniu z tamtą to jak Mercedes przy polonezie.
Polecam tamten wątek. Jestem na 8. stronie. Burdel jak na zapleczu budy z kebabem.

Pozdrawiam
Generalnie gówno mnie to interesuje czy jest burdel tam czy tu . Interesuje mnie to jak wziąłeś udział w tamtej paczce ,gdzie jak widzę jesteś na forum od 2019 ?
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#874 Post autor: Bart »

Jurek, kolega FALUBAZ_ZG nie brał udziału w poprzedniej edycji paczki. Swoje przemyślenia przedstawił na podstawie mojego wpisu z poprzedniej strony...
Bart pisze: 21 grudnia 2022, 23:34 Tak na marginesie, bo nie każdy jest świadomy ale pierwsza paczka na tym zacnym forum wystartowała w 2006 roku.
viewtopic.php?f=2&t=528
Mam małą prośbę do ludzi z tamtego okresu o wspominki :) Przy okazji końca roku zawsze robimy jakieś podsumowania i gdyby ktoś z Was miał troszkę czasu i skrobnął kilka zdań - byłbym wdzięczny. Są osoby, które biorą udział w obydwu edycjach...jakie są różnice i wady ?
Z tego co pamiętam, to w poprzedniej edycji grono uczestników było dość hermetyczne. Dostać się na listę nie było łatwo i podejrzewam, że było mniej żerowania a kapsle też były odpowiednio ciekawsze.

Nasza paczka ma 2 lata i wspólnym wysiłkiem staramy się aby jej poziom stale rósł. Mamy 29 stron tematu i 132 razy gościła w naszych domach.
Mam cichą nadzieję, że jeszcze ktoś z poprzedniej edycji dopisze się do obecnej :)
Uniknijmy niepotrzebnej polemiki na zasadzie która paczka lepsza bo nie o to chodzi. Różnice i wady (obecnej) są zasadne do tego aby było lepiej teraz.
Jak ktoś będzie miał ochotę i czas to fajnie by było coś na ten temat przeczytać :)
Od siebie dodam, że żałuję iż nie było mi dane uczestniczyć w pierwszej edycji no i gdyby nie ona - nie byłoby tej. Po drugie sama statystyka też sporo nam mówi bo poprzednia edycja miała ponad 50 stron przy naszych 30.


Wszystkim życzę zdrowych, spokojnych Wesołych Świąt :!:

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#875 Post autor: Jacek »

126) Trzeci V
127) Shrek V
128) Serek V
129) Paweł V
130) kinbir V
131) FALUBAZ_ZG V
132) Gremo V
133) f430 V
134) PawelG
135) Bart
136) PawełN
137) Lokys-71
138) Vilo
139) Shrek
140) marecki1207
141) adam1108
142) daniocaps
143) Adrian3200
144) Jacek
145)
146)
147)
148)
149) Paweł
150) KZK16
151) mu0dy

pawlosek12
Posty: 1507
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#876 Post autor: pawlosek12 »

Wszystkim życzę udanych Świąt Bożego Narodzenia oby były udane w nowe wzory polskich jak i zagranicznych kapsli. Życzę dużo nowych kapsli w 2023 roku aby paczka jeszcze bardziej wędrowała od kolekcjonerów do kolekcjonerów i było można znaleźć dużo brakujących kapsli do kolekcji a nawet wymian.

PawelG
Posty: 380
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#877 Post autor: PawelG »

Paczka jest chyba w drodze do mnie, dostałem powiadomienie, ale InPost postanowił przetrzymać ją przez Święta. Będę więc grzebał zapewne od 27.12 i jak Koledzy nie mają nic przeciwko, to może przetrzymam do Nowego Roku, bo miałem w planie po długiej przerwie z zagranicznymi trochę w nich sobie podziałać ma paczce. Zobaczymy jak mi to pójdzie, będziem w kontakcie :)
Miłych i spokojnych Świąt również.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#878 Post autor: Bart »

Paweł mi to na rękę jest 😏

FALUBAZ_ZG
Posty: 200
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#879 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Yooreck i reszta:
Zdrowia, szczęścia i jeszcze raz kapsli!
I luźnej łydki na nowy rok!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 498
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#880 Post autor: Serek »

126) Trzeci V
127) Shrek V
128) Serek V
129) Paweł V
130) kinbir V
131) FALUBAZ_ZG V
132) Gremo V
133) f430 V
134) PawelG
135) Bart
136) PawełN
137) Lokys-71
138) Vilo
139) Shrek
140) marecki1207
141) adam1108
142) daniocaps
143) Adrian3200
144) Jacek
145) Serek
146)
147)
148)
149) Paweł
150) KZK16
151) mu0dy

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#881 Post autor: Lokys-71 »

PawełN--poproszę o kontakt na priv - podam adres do przesłania paczki
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

PawelG
Posty: 380
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#882 Post autor: PawelG »

Paka dziś do mnie dotarła. A nawet zdążyłem już ogarnąć polskie. Wszystkie przeliczyłem i skorygowałem różnice w zapiskach. Żadna polska kategoria nie zgadzała się na kartce co do sztuki. Niepiwnych i dziewic jest dużo więcej niż było zapisane. Polskich butelkowanych za to sporo mniej, ale do tego osobno są duble, które być może też były wliczone, wtedy też byłoby więcej niż na kartce (ja je w rachunku pominąłem). W pozostałych kategoriach mikro odchyły. Dwa niepiwne z polskich przerzucam do zagranicznych.
Będę działać z zagranicznymi (to zajmie trochę więcej czasu, dzięki Bart) i raport na koniec.
Załączniki
DSC01369.JPG
DSC01369.JPG (77.25 KiB) Przejrzano 4967 razy

PawelG
Posty: 380
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#883 Post autor: PawelG »

Paczkę dziś wysłałem do Barta.
Stan starszych:
DSC01383.JPG
oraz kolekcjonerskich:
DSC01374.JPG
Wszystkie kategorie przeliczyłem, chyba żadna się nie zgadzała w ewidencji, ale różnice były minimalne, a jeśli były duże, to w "dobrą" stronę za wyjątkiem polskich butelkowanych (tam jak pisałem w poprzednim poście były jeszcze duble, których nie policzyłem).

W polskich butelkowanych było kilka sztuk kapsla "Piwa świata", który chyba powinien być w kolekcjonerskich. Poczęstowałem się jednym i dałem w zamian kilka zwykłych butelkowanych.
Co do kolekcjonerskich, to chyba miały być kapsle faktycznie kolekcjonerskie, a sekcja "pozostałe piwne" miała być razem z piwnymi? Bo aktualnie w kategorii są i te i te. Tak to zostawiamy?
W tej kategorii brakowało jednego kapsla - żeby rachunek się zgadzał, dorzuciłem na koniec jeszcze kapsel Witch Beer, miałem go przy tampodrukach, ale właśnie zreflektowałem się, że to chyba nie był tampon :) Przepraszam i proszę kogoś z następców o przesunięcie go do piwnych dziewic.

Wymiany:
złomki
DSC01371.JPG
DSC01371.JPG (55.87 KiB) Przejrzano 4784 razy
"kolekcjonerskie"
DSC01373.JPG
DSC01373.JPG (62.75 KiB) Przejrzano 4784 razy
odwrotki
DSC01376.JPG
DSC01376.JPG (60.42 KiB) Przejrzano 4784 razy
starsze
DSC01382.JPG
DSC01382.JPG (66.87 KiB) Przejrzano 4784 razy
niepiwne
DSC01384.JPG
DSC01384.JPG (60.1 KiB) Przejrzano 4784 razy
dziewice
DSC01385.JPG
DSC01385.JPG (60.64 KiB) Przejrzano 4784 razy
serie
DSC01386.JPG
DSC01386.JPG (55.84 KiB) Przejrzano 4784 razy
butelkowane
DSC01387.JPG
DSC01387.JPG (59.44 KiB) Przejrzano 4784 razy
cdn.

PawelG
Posty: 380
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#884 Post autor: PawelG »

Zagraniczne i ewidencja (sorki za czerwony kolor, nie mogłem znaleźć bardziej neutralnego ;) ).
Załączniki
DSC01394.JPG
DSC01393.JPG
DSC01392.JPG
DSC01391.JPG
DSC01390.JPG
DSC01389.JPG

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#885 Post autor: Bart »

Paczka jest już u mnie. Dziękuję Paweł za dodatkowe kapsle :) dla mnie rewelacja!
Karton i pudełka spisują się rewelacyjnie. Porządek aż miło. Wszystko na swoim miejscu.
Do zagranicy nie zaglądam (dorzucam jedynie 10 niebutelkowanych)
paczka.jpeg
Mam zamiar ogarnąć Polskie kapsle zgodnie z nowymi zasadami więc potrzebuję trochę czasu. Zacznę dziś wieczorem.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#886 Post autor: Bart »

Wymiana:
Tym razem udało mi się wyciągnąć 6 kapsli (+ dodatkowe kapsle od PawłaG). Nie za wiele ale kapsle trafiają do kolekcji więc jestem mega zadowolony.
-Niebutelkowane wyjęte 2 – dołożone 10
-Starsze PL wyjęte 3 – dołożone 15 (w tej wymianie dobrałem sobie jeszcze kapsel Piwa Świata z butelkowanych)
Wymiana 1.jpeg
Wymiana starsze.jpeg
Statystyka.jpeg
Porządki:
1) Zlikwidowałem 36 dubli z polski niebutelkowanej – uzupełniłem je niepowtarzającymi się 36 sztukami. Wszystkie wyjęte są w woreczku opisanym duble niebutelkowane.
2) Zlikwidowałem zupełnie duble butelkowane. Nic tu nie uzupełniałem. Woreczek leży i jak ktoś chce to po opłaceniu przesyłki mogę wysłać.
3) Zlikwidowałem wszystkie duble w starszych. Było tego ok 60 i jest spakowane w woreczku duble starsze. Było 221 a po porządkach i mojej wymianie jest 176 niepowtarzających się.
Znowu dołożyłem trochę kapsli ale już tak mam, że sprawia mi to frajdę.

Starsze duble:
Duble starsze zdjęcie.jpeg
Zdjęcie duble (starsze i niekapslowane).jpeg
Od teraz zbiór główny to ok 1100 polskich kapsli: butelkowane 709 sztuk, niebutelkowane 221, starsze 176 (+ oczywiście odwrotki czy kolekcjonerskie)...z zastrzeżeniem, że jakieś 5-10 % kapsli się powtarza na zasadzie butelkowane – niebutelkowane. Tu można pójść jeszcze dalej i wyeliminować to w ogóle (chociaż są osoby zbierające tylko butelkowane czy też tylko niebutelkowane).
Co do dubli to proszę je traktować w ten sposób aby zacząć przeglądanie właśnie od nich. Bierzemy z dubli i dokładamy do zbioru głównego. Samych dubli jest ok 100 (butelkowane, niebutelkowane) i nie ma prawa tam nic przybywać. Duble nie są wliczone w statystykę!
Paczkę przegląda się bardzo szybko i wygodnie więc spokojnie można określić co się do niej dodaje tak aby nie dublować kapsli.
Osoba, która stwierdzi nieprawidłowość powinna to zgłosić osobom opiekującym się. Ta sama zasada przy złomkach ok.

Podsumowanie:
Uważam, że paczka robi postęp jakościowy, Typowych złomków brak. Dobrą robotę robią tacki w pudełkach! Teraz to jest przyjemność i mega usprawnienie. Na porządki (duble) czeka sekcja zagraniczna ale to już Paweł się zaoferował.
W dalszym ciągu namawiam do wspierania paczki o starsze wzory. Jak ktoś ma taką możliwość to bardzo proszę - wystarczy dołożyć chociaż 1 sztukę.
Zachęcam do zapisywania się na listę!
Dziękuję PawłowiG za kapsle, które dochodzą mi do kolekcji. Tu też apel o praktykowanie niepisanej zasady o próbie dodania komuś po nas chociaż jednego kapsla do kolekcji. Tym sposobem, przesyłam 6 sztuk koledze z Koszalina, który jest po mnie.

Na koniec zdjęcia działu starsze.
Starsze1.jpeg
Starsze2.jpeg
Starsze3.jpeg
Dziś wszystko spakuję i postaram się włożyć do paczkomatu.

Lista:

126) Trzeci V
127) Shrek V
128) Serek V
129) Paweł V
130) kinbir V
131) FALUBAZ_ZG V
132) Gremo V
133) f430 V
134) PawelG V
135) Bart V
136) PawełN
137) Lokys-71
138) Vilo
139) Shrek
140) marecki1207
141) adam1108
142) daniocaps
143) Adrian3200
144) Jacek
145) Serek
146)
147)
148)
149) Paweł
150) KZK16
151) mu0dy
152)
153)
154)

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 498
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#887 Post autor: Serek »

MEGA!!! Co tu dużo dodawać?

Jedną kwestię chciałbym poruszyć. Zbiory polskich butelkowanych i niebutelkowanych traktujmy jako osobne.
Jeśli dobrze zrozumiałem, to Bart zasugerował żeby usuwać z paczki butelkowane kapsle jeśli takie same wzory/sygnatury znajdują się też w zbiorze niebutelkowanych.
Nie zgadzam się! Zostawiłbym tak jak jest, bo:
- po pierwsze są tacy, którzy zbierają tylko butelkowane i nie interesują ich w ogóle dziewice. Mam wrażenie, że pozostają w mniejszości, ale nie można tego pomijać.
- po drugie są tacy, którzy nie mają danego kapsla ani w dziewicy ani z butelki, ale nie mają co dołożyć w dziewicy więc pozostaje im wziąć tylko kapsel butelkowany. W ten sposób zostaje dziewica i kolejna osoba może skorzystać.
- po trzecie są tacy, którzy posiadają już dany kapsel z butelki, ale interesuje ich dziewica na podmiankę. W ten sposób kolejna osoba może skorzystać jeszcze z tego kapsla butelkowanego.
Pewnie dotyczy to ograniczonej liczby kapsli, czyli jakichś nowości lub rzadszych wzorów, ale uważam, że warto zostawić tak jak obecnie.

Oczywiście popieram obecne podejście do dubli, szczególnie tych polskich butelkowanych. Zbiór jest już na tyle liczny, że nie ma już miejsca na jakiekolwiek duble!!!
Dziewice i Starsze PL jeszcze ujdą, ale rzeczywiście rozpoczynajmy przeglądanie tych zbiorów od woreczków z dublami, żeby przypadkiem nie powielać kolejnych kapsli.
Pewnie za jakiś czas okaże się, że woreczek z dziewiczymi dublami nie będzie miał amatorów, bo zostaną w nim naprawdę popularne wzory i wtedy będzie można przemyśleć jego usunięcie.
W związku z tym mam jeszcze jedną prośbę.
W swoich zestawieniach wymian Niebutelkowanych PL i Starszych PL piszcie nam, czy i ile kapsli wzięliście z woreczków z dublami. To pozwoli nam ocenić, czy dalsze trzymanie ich w ogóle ma jeszcze jakiś sens na dłuższą metę.

Na Nowy Rok życzę dalszego rozwoju naszej Paczki, jak najwięcej rotacji w zbiorach oraz jak najwięcej nowych wiernych i "grzecznych" uczestników!!!

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#888 Post autor: Lokys-71 »

Mnie najwięcej cieszą ruchy w kapslach innych i niepiwnych- może uda się coś dobrać z reszty wtedy będę na prawdę super zadowolony- ostatnio tez doszło mi niewiele, ale co nowy kapsel w zbiorze to zawsze nowy. Zagranicy nie zbieram, ale Kolega podrzucił mi Sierra Nevadę wrzucę w gratisie, może populares może nie. Każdy kto nie ma sobie weżmie.
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

FALUBAZ_ZG
Posty: 200
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#889 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Zlikwidowałem wszystkie duble w starszych. Było tego ok 60 i jest spakowane w woreczku duble starsze. Było 221 a po porządkach i mojej wymianie jest 176 niepowtarzających się.
Znowu dołożyłem trochę kapsli ale już tak mam, że sprawia mi to frajdę
Obawiam się, ze to zły pomysł. Taki woreczek z niesfotografowanymi starszymi może kusić. Trzeba by je chociaż za każdym razem liczyć. Albo mogłeś je zostawić i siebie i uzupełnić jak coś ubędzie przy następnej wizycie paczki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#890 Post autor: Bart »

Serek pisze: 05 stycznia 2023, 10:38 Jedną kwestię chciałbym poruszyć. Zbiory polskich butelkowanych i niebutelkowanych traktujmy jako osobne.
Tu się nic nie zmienia. butelkowane za butelkowane a niebutelkowane za niebutelkowane i dalej starsze za starsze czy kolekcjonerskie za kolekcjonerskie itd.
Całość ma jednak tworzyć główny zbiór bez powtórek. W każdej z podkategorii (zero powtórek w starszych, niebutelkowanych, butelkowanych itd.).
Serek pisze: 05 stycznia 2023, 10:38 Jeśli dobrze zrozumiałem, to Bart zasugerował żeby usuwać z paczki butelkowane kapsle jeśli takie same wzory/sygnatury znajdują się też w zbiorze niebutelkowanych.
Tu można pójść jeszcze dalej i wyeliminować to w ogóle (chociaż są osoby zbierające tylko butelkowane czy też tylko niebutelkowane
Przemyślałem swój wpis i jednak uważam, że powiedzmy te 10% powtarzających się kapsli pomiędzy butelkowanymi a niebutelkowanymi jest akceptowalne. Na dziś w paczce jest powiedzmy 1000 różnych polskich kapsli i jest o co walczyć aby było lepiej i więcej!
Serek pisze: 05 stycznia 2023, 10:38 Oczywiście popieram obecne podejście do dubli, szczególnie tych polskich butelkowanych. Zbiór jest już na tyle liczny, że nie ma już miejsca na jakiekolwiek duble!!!
Dziewice i Starsze PL jeszcze ujdą, ale rzeczywiście rozpoczynajmy przeglądanie tych zbiorów od woreczków z dublami, żeby przypadkiem nie powielać kolejnych kapsli.
Pewnie za jakiś czas okaże się, że woreczek z dziewiczymi dublami nie będzie miał amatorów, bo zostaną w nim naprawdę popularne wzory i wtedy będzie można przemyśleć jego usunięcie.
W związku z tym mam jeszcze jedną prośbę.
W swoich zestawieniach wymian Niebutelkowanych PL i Starszych PL piszcie nam, czy i ile kapsli wzięliście z woreczków z dublami. To pozwoli nam ocenić, czy dalsze trzymanie ich w ogóle ma jeszcze jakiś sens na dłuższą metę.
O to to to :) Żeby paczka była atrakcyjna, takie kroki były niezbędne. Ideałem będzie jak każdy powyciąga coś z dubli i doda coś innego do zbioru głównego a efektem tego będzie zero dubli w workach. Jak nie będzie efektu to worki usuwamy.
FALUBAZ_ZG pisze: 05 stycznia 2023, 17:02
Zlikwidowałem wszystkie duble w starszych. Było tego ok 60 i jest spakowane w woreczku duble starsze. Było 221 a po porządkach i mojej wymianie jest 176 niepowtarzających się.
Znowu dołożyłem trochę kapsli ale już tak mam, że sprawia mi to frajdę
Obawiam się, ze to zły pomysł. Taki woreczek z niesfotografowanymi starszymi może kusić. Trzeba by je chociaż za każdym razem liczyć. Albo mogłeś je zostawić i siebie i uzupełnić jak coś ubędzie przy następnej wizycie paczki.

Pozdrawiam
Zdjęcie jest --->
Duble starsze zdjęcie.jpeg
ale masz rację, fajnie by było gdyby to bardziej doprecyzować. Poproszę PawłaN aby zrobił instrukcję i włożył ją do woreczka. Jak coś nam się przyda (nie są to gorsze stany!) to bierzemy ale dokładamy na tackę z głównym zbiorem ze starszymi.
Lokys-71 pisze: 05 stycznia 2023, 14:21 Mnie najwięcej cieszą ruchy w kapslach innych i niepiwnych- może uda się coś dobrać z reszty wtedy będę na prawdę super zadowolony- ostatnio tez doszło mi niewiele, ale co nowy kapsel w zbiorze to zawsze nowy. Zagranicy nie zbieram, ale Kolega podrzucił mi Sierra Nevadę wrzucę w gratisie, może populares może nie. Każdy kto nie ma sobie weżmie.
Ponieważ nie zbieram niepiwnych, kolekcjonerskich czy innych to tego działu nie ruszałem. Jest tam porządek, są duble...jedynie co zaznaczał PawełG są tam kapsle z działu pozostałe piwne, które finalnie powinny się znaleźć w piwnych. Jak ktoś kto czuje ten temat ma ochotę to proszę o przesunięcie. To zajmie kilkanaście minut.
Czy w kolekcjonerskich mają być np. domowe ? Chyba tak ? Tu jednak się nie wypowiadam. Całe szczęście ogarnięcie tego to drobnostka przy takim porządku :)

Paczka w drodze do Koszalina.
Dopisujcie się :)

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 498
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#891 Post autor: Serek »

FALUBAZ_ZG pisze: 05 stycznia 2023, 17:02
Zlikwidowałem wszystkie duble w starszych. Było tego ok 60 i jest spakowane w woreczku duble starsze. Było 221 a po porządkach i mojej wymianie jest 176 niepowtarzających się.
Znowu dołożyłem trochę kapsli ale już tak mam, że sprawia mi to frajdę
Obawiam się, ze to zły pomysł. Taki woreczek z niesfotografowanymi starszymi może kusić. Trzeba by je chociaż za każdym razem liczyć. Albo mogłeś je zostawić i siebie i uzupełnić jak coś ubędzie przy następnej wizycie paczki.

Pozdrawiam
Wyjęte kapsle z woreczków z dublami i tak mamy pokazywać na zdjęciach. Prośba o oddzialanie na zdjęciach kapsli wyjętych z dubli dla przejrzystości.

Jedyne co, to może warto poświęcić ze 2 tacki na te duble, żeby móc robić zdjęcia i kontrolować na bieżąco ich stan.

FALUBAZ_ZG
Posty: 200
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#892 Post autor: FALUBAZ_ZG »

No wlasnie. Raz ze te Stare duble na tackach się mnie pokiereszuja, dwa ze akurat w tej kategorii duble mogą spokojnie leżeć obok zbioru podstawowego. Miejsce na to jest.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#893 Post autor: Bart »

Tak też zrobimy. Jak paczka dotrze do PawłaN to poproszę go o to.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 498
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#894 Post autor: Serek »

Może i duble Starsze PL i Dziewice PL zmieszczą się na jednej. Nietrudno będzie je można odróżnić.

Vilo
Posty: 73
Rejestracja: 18 listopada 2021, 18:51

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#895 Post autor: Vilo »

Witam, z racji że niedługo paczka miała by trafić do mnie to muszę niestety zrezygnować z kolejki, nie dam rady tego ogarnąć przez najbliższe dwa tygodnie a nie chciał bym robić zastoju. Jak się ogarnę ze wszystkimi tematami to znow się dopisze do listy. Więc Lokys-71 - Andrzej posyłaj paczkę do Grześka. Pozdrawiam.

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#896 Post autor: Lokys-71 »

Shrek - proszę na priv adres do wysyłki paczki-pozdrawiam
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#897 Post autor: Bart »

Lista:

126) Trzeci V
127) Shrek V
128) Serek V
129) Paweł V
130) kinbir V
131) FALUBAZ_ZG V
132) Gremo V
133) f430 V
134) PawelG V
135) Bart V
136) PawełN
137) Lokys-71
138) Shrek
139) marecki1207
140) adam1108
141) daniocaps
142) Adrian3200
143) Jacek
144) Serek
145)
146)
147)
148) Paweł
149) KZK16
150) mu0dy
151)
152)
153)

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#898 Post autor: PawełN »

Trochę czasu to zajęło ale wszystko już gotowe. Bardzo udana paczka! Dużo nowości do kolekcji doszło, a jej poziom jest doskonały! Pięknie popakowane kapsle na tackach i pudełkach według krajów i browarów! Sama przyjemność w przeglądaniu tego wszystkiego. Po prostu największe gratulacje dla wszystkich tworzących tą paczkę!

A teraz do rzeczy:
Obecny stan prezentuje się tak:
Obrazek
Obrazek

Główna część wymiany natomiast wygląda tak:
Obrazek
Dołożyłem trochę dodatkowych starszych, są w nieco gorszym stanie ale wciąż znośnym, no i są "gratis" - jedynie ten Piast za radą Barta trafił do złomków i nie wliczyłem go do statystyki z powodu ciemnych plam.
Plus jeszcze taki mały falstart, zapomniałem o tym kapslu i dołożyłem go na koniec.
Obrazek

Zatem starsze prezentują się tak (minus Piast z plamami)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do tego wygrane odwrotki:
Obrazek

Złomki (Plus ten cały Piast):
Obrazek


Teraz zagranica.
Korki:
Obrazek

Dziewice:
Obrazek

Europejskie, trochę tego jest:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I pozaeuropejskie:
Obrazek
Które razem wyglądają tak:
Obrazek

Paczkę dzisiaj wysyłam dalej!
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 498
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#899 Post autor: Serek »

Wszystko OK, ale wielkość tych zdjęć jest... duża. Jak na potrzeby forum to proponowałbym odpowiednio dostosowywać ich rozmiary.
Wymiana obszerna to i zdjęć dużo, ale od jakiegoś czasu zauważyłem że niektórzy nie wysyłają zdjęć na adres paczkaforumowa@gmail.com

Przypominam, że dobrym zwyczajem jest wysyłanie zdjęć wszystkich grup kapsli z paczki po wymianie. Tych tacek w paczce jest sporo, ale przykład niektórych z nas pokazuje że można to zrobić.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#900 Post autor: PawełN »

No prawda, można było zrobić chociażby zdjęcie zbiorcze, na tych tackach to żaden problem. Zdjęcie takie faktycznie "zabezpiecza tyły".
Jeśli chodzi o wielkość tych zdjęć to chodzi o rozmiary? Mi się całkiem dobrze wyświetlają, nawet na telefonie.

Jeśli chodzi zaś o paczkę, to z racji faktu że wchodzi ona na styk do paczkomatu, a w moim przypadku kurier wetknął ją jeszcze tak że była szerszą stroną w węższym miejscu - to szarpałem się z nią ładnych parę minut aby wydobyć ją z paczkomatu, bo nie było nawet za co złapać. Na taki wypadek dodałem taki oto sznurek. On jest dość luźny ale robi za dobry uchwyt. Proszę go nie rozcinać, tylko po prostu zsunąć na bok przy otwieraniu:
Obrazek
Znak towarzyszy zastrzelonych

ODPOWIEDZ