Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#751 Post autor: KZK16 »

Cz 3
Załączniki
20221006_112912.jpg
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#752 Post autor: KZK16 »

Mam parę pomysłów jeszcze odnośnie paczki aby łatwiej i szybciej wybierać. Co myślicie o tym.
- Na wewnętrznej stronie kapsla dodać numerek z katalogu,
- Podzielić kapsle wg grup piwowarskich,
- Ustandaryzować rozmiar tacek na których mają być kapsle,
- Skoro są starsze polskie piwne kapsle to czy może zrobić starsze polskie niepiwne kapsle,
- Lepsze koperty/woreczki strunowe dla etykiet, podkładek, biletów, kart, znaczków itp,
- Jakby niektórych wzorów kapsli było więcej np 2-3 sztuki (Bosman, Piast, inne regionalne ciężko dostępne kapsle),

Przeglądając kapsle niepiwne Polskie stwierdzilem, że jest ich mało i by sie przydala większa różnorodność we wzorach. Warto też pomyśleć nad rozwojem działu inne/kolekcjonerskie/okolicznościowe/browary domowe oraz nowości chociaż to ciężki temat. Co do działu inne są tacy co to zbierają więc fajnie by było coś więcej tam znaleźć.
Pozdrawiam :)
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#753 Post autor: Tomek »

KZK16 pisze: 07 października 2022, 10:44 Mam parę pomysłów jeszcze odnośnie paczki aby łatwiej i szybciej wybierać. Co myślicie o tym.
- Na wewnętrznej stronie kapsla dodać numerek z katalogu
Oj niektórzy by Cię zjedli za mazanie po kapslach. :-) Znam takich, co uważają to za skazę, jak na gumce jest coś napisane.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#754 Post autor: KZK16 »

Tomek pisze: 07 października 2022, 18:25
KZK16 pisze: 07 października 2022, 10:44 Mam parę pomysłów jeszcze odnośnie paczki aby łatwiej i szybciej wybierać. Co myślicie o tym.
- Na wewnętrznej stronie kapsla dodać numerek z katalogu
Oj niektórzy by Cię zjedli za mazanie po kapslach. :-) Znam takich, co uważają to za skazę, jak na gumce jest coś napisane.
Miałem tu na myśli małą naklejkę z numerem, nie wspomniałem nic o mazaniu kapsli :)
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#755 Post autor: Bart »

KZK16 pisze: 07 października 2022, 10:44 Mam parę pomysłów jeszcze odnośnie paczki aby łatwiej i szybciej wybierać. Co myślicie o tym.
- Na wewnętrznej stronie kapsla dodać numerek z katalogu,
- Podzielić kapsle wg grup piwowarskich,
- Ustandaryzować rozmiar tacek na których mają być kapsle,
- Skoro są starsze polskie piwne kapsle to czy może zrobić starsze polskie niepiwne kapsle,
- Lepsze koperty/woreczki strunowe dla etykiet, podkładek, biletów, kart, znaczków itp,
- Jakby niektórych wzorów kapsli było więcej np 2-3 sztuki (Bosman, Piast, inne regionalne ciężko dostępne kapsle),

Przeglądając kapsle niepiwne Polskie stwierdzilem, że jest ich mało i by sie przydala większa różnorodność we wzorach. Warto też pomyśleć nad rozwojem działu inne/kolekcjonerskie/okolicznościowe/browary domowe oraz nowości chociaż to ciężki temat. Co do działu inne są tacy co to zbierają więc fajnie by było coś więcej tam znaleźć.
Pozdrawiam :)

Każdy pomysł jest mile widziany, natomiast nie wszystkie pomysły się przyjmą.

Numerek na odwrotnej stronie kapsla to dodatkowa robota, wymiana ma być przyjemnością a jak do tego dodamy liczenie i robienie zdjęć to bardziej zniechęca niż zachęca. Po drugie znowu będzie sytuacja, że nie każdy się dostosuje. Idźmy w mniej nakazów.

Był już podział na grupy piwowarskie i się za bardzo nie przyjęło. Z perspektywy czasu uważam, że to było do przewidzenia bo każdy by musiał być sumienny przy wymianach. Przy ostatniej wizycie paczki u mnie, robotę zrobiły tacki. Mega ułatwienie i naprawdę wymiana idzie sprawnie!

Starsze niepiwne - jak najbardziej tak! Tu jest sprawa dobrej woli kogoś kto to zainicjuje. Tylko tyle. Ta sama sytuacja z nowościami. Pisałem już wcześniej, że by się taki dział przydał. Chciałem to zainicjować ale w czasie w którym paczka była u mnie nie miałem nic do zaoferowania.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2352
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#756 Post autor: Pluto »

yoreck pisze: 06 września 2022, 20:30
Bart pisze: 05 września 2022, 16:03 Po małej konsultacji społecznej :) chciałbym zaapelować do bardziej zaawansowanych kolekcjonerów o małe wsparcie paczki starszymi wzorami. Chodzi o jakieś małe symboliczne ilości. Najlepiej wziąć udział w zabawie lub odezwać się do mnie czy innych chłopaków poprzez prywatną wiadomość.
Jeżeli ktoś,kto bierze udział w paczce będzie na giełdzie w Zawierciu,to mogę przekazać pakiet starszych kapsli . Foto tego co będzie wyślę Bartowi, ten co odbierze -również zrobi fotę i wyśle również Bartowi .
Kapsle od Yorecka odebrane zgodnie w planem.
Niektóre wzory są w kilku sztukach.
Pytanie jak je poprzyklejać na tackach?
Po 1 sztuce i reszta w woreczek z napisem np. Duble - starsze?
Czy np. dwa-trzy obok siebie na tacce?
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#757 Post autor: Bart »

Przyklej je obok siebie. Kilka osób będzie miało okazję na wymianę.
Wielkie dzięki dla Jurka! Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#758 Post autor: KZK16 »

Bart pisze: 08 października 2022, 21:53
KZK16 pisze: 07 października 2022, 10:44 Mam parę pomysłów jeszcze odnośnie paczki aby łatwiej i szybciej wybierać. Co myślicie o tym.
- Na wewnętrznej stronie kapsla dodać numerek z katalogu,
- Podzielić kapsle wg grup piwowarskich,
- Ustandaryzować rozmiar tacek na których mają być kapsle,
- Skoro są starsze polskie piwne kapsle to czy może zrobić starsze polskie niepiwne kapsle,
- Lepsze koperty/woreczki strunowe dla etykiet, podkładek, biletów, kart, znaczków itp,
- Jakby niektórych wzorów kapsli było więcej np 2-3 sztuki (Bosman, Piast, inne regionalne ciężko dostępne kapsle),

Przeglądając kapsle niepiwne Polskie stwierdzilem, że jest ich mało i by sie przydala większa różnorodność we wzorach. Warto też pomyśleć nad rozwojem działu inne/kolekcjonerskie/okolicznościowe/browary domowe oraz nowości chociaż to ciężki temat. Co do działu inne są tacy co to zbierają więc fajnie by było coś więcej tam znaleźć.
Pozdrawiam :)

Każdy pomysł jest mile widziany, natomiast nie wszystkie pomysły się przyjmą.

Numerek na odwrotnej stronie kapsla to dodatkowa robota, wymiana ma być przyjemnością a jak do tego dodamy liczenie i robienie zdjęć to bardziej zniechęca niż zachęca. Po drugie znowu będzie sytuacja, że nie każdy się dostosuje. Idźmy w mniej nakazów.

Był już podział na grupy piwowarskie i się za bardzo nie przyjęło. Z perspektywy czasu uważam, że to było do przewidzenia bo każdy by musiał być sumienny przy wymianach. Przy ostatniej wizycie paczki u mnie, robotę zrobiły tacki. Mega ułatwienie i naprawdę wymiana idzie sprawnie!

Starsze niepiwne - jak najbardziej tak! Tu jest sprawa dobrej woli kogoś kto to zainicjuje. Tylko tyle. Ta sama sytuacja z nowościami. Pisałem już wcześniej, że by się taki dział przydał. Chciałem to zainicjować ale w czasie w którym paczka była u mnie nie miałem nic do zaoferowania.
Bart, pisząc o pomyśle że by był podział na dane grupy piwowarskie to miałem na myśli to że kapsle np. Lech, Kasztelan, Okocim itp były w obrębie jednej tacki (zgrupowane) a nie na kilku różnych tackach umieszczone.
Do tych naklejek z numerkami katalogowymi, to mogę to zrobić, pytanie czy to nie będzie nikomu przeszkadzało, naklejkę zawsze można odkleić.

Starsze niepiwne można zacząć, no przede wszystkim jednakowy rozmiar tacek, a w puste pola kapsle bez nadruku.

Niech też się inni wypowiedzą, może też mają pomysły.
:)
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#759 Post autor: KZK16 »

Myślę, że trochę dubli w starszych nie zaszkodzi to będzie swoisty rozwój w większą liczbę tej kategorii.
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#760 Post autor: Bart »

KZK16 pisze: 09 października 2022, 16:26 Bart, pisząc o pomyśle że by był podział na dane grupy piwowarskie to miałem na myśli to że kapsle np. Lech, Kasztelan, Okocim itp były w obrębie jednej tacki (zgrupowane) a nie na kilku różnych tackach umieszczone.
Do tych naklejek z numerkami katalogowymi, to mogę to zrobić, pytanie czy to nie będzie nikomu przeszkadzało, naklejkę zawsze można odkleić.

Starsze niepiwne można zacząć, no przede wszystkim jednakowy rozmiar tacek, a w puste pola kapsle bez nadruku.

Niech też się inni wypowiedzą, może też mają pomysły.
:)

Arek ja rozumiem Twoją intencję ale to jednak wprowadza pewne zamieszanie (i nie jest to akurat moje stwierdzenie). Chodzi o to, że miałem kilkanaście zapytań typu: czy robić wymiany w danej grupie piwowarskiej, czy mogę wziąć coś z Brzeska a włożyć z Poznania itd.
Generalnie życie pokazuje, ze i tak ludzie doklejają losowo wymieniane kapsle i szczerze mówiąc przy tym systemie tackowym mi to nie przeszkadza. Teraz przeglądanie paczki idzie naprawdę szybko. Szacunek dla Was za podział na grupy piwowarskie czy tacki. Szacunek, że są osoby którym się chce! Jedne pomysły upadają (np. wysłanie paczki za granicę) inne nie przechodzą próby czasu (grupy piwowarskie - chociaż jakiś zarys pozostał) a jeszcze inne zdają egzamin (np. tacki)
Ja to mam mega frajdę, że są osoby, które poświęcają czas, porządkują, układają i cieszą się paczką. Dla nich warto się starać. Owszem są sytuacje, że dostaniesz paczkę i niewiele wyciągniesz ale następny raz zaskakuje pozytywnie - życie :)
Jak my będziemy bardziej życzliwi dla siebie to już niepisana zasada o spróbowaniu dodania kapsla do kolekcji osobie po nas sprawi, że będziemy z niecierpliwością czekać na przesyłkę. Mi ostatnio doszło 6 sztuk...koledze po mnie posłałem 10 czy 11 i to jest ta wartość dodana :)

Co do naklejek to przecież nikomu nie będzie przeszkadzać. Najwyżej się odklei ale jak już chcesz się tego podjąć to proponuję na próbę w starszych. Chodzi o to, że się narobisz a ktoś dostanie paczkę, wymieni kapsle i nie będzie mu się chciało nakleić...a później to już efekt kuli śniegowej.

Niepiwne starsze i poczekalnia/nowości - myślę, że to ma sens. Jeżeli tylko będę miał okazję to zainicjuję poczekalnię/nowości. Niepiwnych starszych niestety nie bo nie zbieram.


Zapraszamy do zabawy niezdecydowanych :) ponadto jeżeli ktoś ma taką możliwość i to ponawiam prośbę o małe wsparcie paczki starszymi wzorami (również niepiwne).

FALUBAZ_ZG
Posty: 200
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#761 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Obawiam się, że naklejki niepotrzebnie wydlużyłyby przeglądanie paczki.

Ja z kolei się zastanawiałem czy znalazłaby amatorów osobna tacka czy jak to się kiedyś mówiło woreczek z seriami zagranicznymi. Poddaje pod dyskusję.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#762 Post autor: KZK16 »

FALUBAZ_ZG pisze: 09 października 2022, 20:19 Obawiam się, że naklejki niepotrzebnie wydlużyłyby przeglądanie paczki.

Ja z kolei się zastanawiałem czy znalazłaby amatorów osobna tacka czy jak to się kiedyś mówiło woreczek z seriami zagranicznymi. Poddaje pod dyskusję.

Pozdrawiam
Pomysł z tymi seriami zagranicznymi jest dobry. :)
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 498
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#763 Post autor: Serek »

Pozwolę sobie odnieść się do wszystkich propozycji Arka i przy okazji Waszych komentarzy na ich temat:

- Na wewnętrznej stronie kapsla dodać numerek z katalogu,
Nie uważam tego pomysłu za trafiony. Po pierwsze numeracja na stałe może nie przypaść części z nas do gustu. Po drugie numeracja na naklejkach jest bardziej pracochłonna a w przypadku gotowych etykiet również bardziej kosztowna. Po trzecie i najważniejsze, to według czego numerować, wg Katalogu z sygnaturami, czy bez sygnatur? A co jeśli ktoś w ogóle nie układa kapsli wg KKP? W końcu, co jeśli nawet numerujemy wg KKP, to co w, przypadku kiedy dojdzie do zmian w numeracji, czego nie możemy wykluczyć, co pokazuje historia? Reasumując, parafrazując klasyka, numeracji kapsli w Paczce, mówimy stanowcze NIE!!!

- Podzielić kapsle wg grup piwowarskich,
Generalnie jestem na tak, bo uważam że taki podział pozwoli bardziej zapanować nad zawartością Paczki. Przyspieszy jej przeglądanie, ułatwi wyszukiwanie wzorów, jeśli dodatkowo kapsle będą ułożone np. chronologicznie i w końcu pozwoli być może uniknąć powtarzania się wzorów. Nie trafia do mnie kompletnie argument, że nie będzie wiadomo, czy można dokonywać wymian pomiędzy grupami. Jest na tyle mało, że po pewnym czasie nie będzie takich wątpliwości.

- Ustandaryzować rozmiar tacek na których mają być kapsle,
Jestem zdecydowanie na TAK, jeśli celem miałoby zmieszczenie wszystkich tacek w koszulki, co zapobiegnie wypadaniu i mieszaniu się kapsli w transporcie. W ogóle to w tym miejscu chciałbym zaapelować do uczestników aby przykładali większą wagę do mocowania kapsli na tackach. Chętnych proszę też o doklejanie mocniejszych taśm, gdzie istniejące są już w kiepskim stanie albo nie dość "przylepne"

- Skoro są starsze polskie piwne kapsle to czy może zrobić starsze polskie niepiwne kapsle,
Nie jestem do końca przekonany do szukania na siłę dodatkowych kategorii w Paczce. Jak pokazuje bądź co bądź powolny rozwój takich kategorii jak "Kolekcjonerskie" czy "Niepiwne" to nie uważam, że należy dokładać np. dodatkową tackę tylko dla kilku kapsli. Ale może nie jestem obiektywny, skoro niepiwnych nie zbieram...

- Lepsze koperty/woreczki strunowe dla etykiet, podkładek, biletów, kart, znaczków itp,
Jak najbardziej TAK. Każda inicjatywa, która doprowadzi do poprawy stanu Paczki jest mile widziana i wskazana. W tym miejscu nie będę ukrywał, że nie szczególnie zależy mi na tych elementach naszej Paczki, ale jeśli inni mają inne podejście to proszę bardzo.

- Jakby niektórych wzorów kapsli było więcej np 2-3 sztuki (Bosman, Piast, inne regionalne ciężko dostępne kapsle),
Jeśli ideą jest wzbogacenie paczki o regionalne kapsle to uważam, że sztuczne, odgórne regulowanie ich liczby nie ma sensu. To musi wyjść oddolnie i nie jesteśmy w stanie nad tym zapanować choćbyśmy nie wiem jak się starali. Częściowo mieliśmy już z tym do czynienia. Już wcześniej Lokalsi, którzy mają dostęp do kapsli ze swoich okolic dokładali większą ilość, żeby pozostali mogli się nimi poczęstować GRATIS. Jednak jak stwierdzić, które kapsle powinny być powtarzane w danym momencie? Konia z rzędem temu, kto będzie to potrafił. Np. nowy kapsel, który w danym momencie jest uznany za rzadkość, za chwilę może stać się powszechny i zawalać po prostu Paczkę.
Nie popadajmy w skrajności. Z jednej strony nie miałbym nic przeciwko, żeby np. mieszkaniec Pomorza Zachodniego dodał np. kilka szt. kapsli z Gryfic, który jest raczej pożądany w innych częściach Polski, ale z drugiej strony mam pewne obawy, czy nie wymknie się to spod kontroli i paczka nie rozrośnie się nam zanadto.

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#764 Post autor: KZK16 »

To w takim razie przy następnej sytuacji jak paczka do mnie trafi chyba że ktoś mnie wyprzedzi.

Pomysł z naklejkami z numerami z katalogu trzeba odpuścić bo ma parę wad:
- Nie każda osoba by przyklejała to jakby nawet był zapas naklejek,
- Ze względu na to że paczkę mają czasem osoby, które zbierają na sygnatury i bez sygnatur to na spodzie kapsla naklejka była by takim małym chaosem,

Kapsle wg grup piwowarskich:
- Mogę się podjąć ułożenia tego wg główniejszych grup piwowarskich, warunkiem są tu tacki które ogarnę,
- Większość kapsli które są w paczce to kapsle ogólnodostępne i uważam, że większość z nas je ma, mówię o średnio i mocno zaawansowanych kolekcjonerach, to chyba nie ma większego problemu aby dokonywać wymian w obrębie grupy, pomiędzy grupami albo w innej kombinacji,

Rozmiar tacek:
- wstępnie już cześć powymieniałem ale jeszcze daleka droga, tacki i dwustronna taśma są w zapasie więc będzie można zrobić porządki,

Starsze niepiwne:
- Jako, że ja zbieram polskie niepiwne to widzę problem z większa różnorodnością wzorów, tych nowszych, trochę starszych i tych bardziej starszych,
- Wśród uczestników paczki są tacy co też zbierają polskie niepiwne kapsle więc fajnie jakby ten dział trochę urósł,
- Co mogę to dorzucę i liczę że fajnie to się powiększy,

Koperty na pozostałe rzeczy piwne i niepwine:
- Tam się przyda podział na bilety kolejowe (krajowe i zagraniczne) (turystyczne, muzealne, komunikacja miejska) (znaczki pocztowe, małe kartoniki od herbaty, karty itp)
- Ładniejsze i przejrzyste opakowania wpłyną na jakość paczki, w której możemy wymieniać nie tylko kapsle, są tacy co kolekcjonują różne rzeczy, w tym ja,

Kapsle regionalne i z innej części kraju:
- Oczywiście ilość sztuk (2, 3 ) była tutaj przykładowa, może być więcej,
- Brakuje mi w większej ilości Bosmana czy Piasta, gdyż u siebie w sklepie jest jeden rodzaj i to ten co już mam niż ten co go szukam, ostatnio nawet we Wrocławiu nie mieli Piasta Mocnego, szok,
- Gratisy owszem fajny z tym pomysł ale oby więcej takich oddolnych rzeczy,
- Myślę że przy odpowiednim podejściu ilość kapsli była by utrzymywana w normie,

Poczekalnia/nowości:
- Dział ciężki ale wymaga zaangażowania nas wszystkich, może być tak przecież że dana osoba zbiera takie kapsle i wysyła do tej osoby u której jest paczka albo czeka na swoją kolej aby je dodać, ciężko ale zobaczymy

Pomysł z zagranicznymi seriami:
- Można to rozbudować, ale dość wymagający i potrzebujacy jakiejś regulacji,
- Chętnie coś dorzucę, coś w dublach jeszcze jest
Ostatnio zmieniony 16 października 2022, 13:12 przez KZK16, łącznie zmieniany 1 raz.
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#765 Post autor: KZK16 »

A teraz by się przydała informacja co się dzieje z paczką, jak tam idzie przeglądanie :)
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

FALUBAZ_ZG
Posty: 200
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#766 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Jak jest taka potrzeba to ja mogę wrzucić z10-15 najowszych bosmanow i kto będzie chciał to się gratisowo poczestuje. Nie obrazilbym sie gdyby ktos podobnie postąpił z Piastami.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2352
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#767 Post autor: Pluto »

KZK16 pisze: 11 października 2022, 13:49 A teraz by się przydała informacja co się dzieje z paczką, jak tam idzie przeglądanie :)
Z tego co mi wiadomo jutro ma być wysłana do mnie, więc w czwartek powinna dotrzeć.
Dalej ruszy zapewne po weekendzie.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#768 Post autor: KZK16 »

Pluto pisze: 11 października 2022, 19:04
KZK16 pisze: 11 października 2022, 13:49 A teraz by się przydała informacja co się dzieje z paczką, jak tam idzie przeglądanie :)
Z tego co mi wiadomo jutro ma być wysłana do mnie, więc w czwartek powinna dotrzeć.
Dalej ruszy zapewne po weekendzie.
To tylko jeszcze zdjęcia i relacja od krzmosa.
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
krzmos
Posty: 159
Rejestracja: 12 maja 2009, 17:03
Lokalizacja: Sierpc

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#769 Post autor: krzmos »

Paczka dotarła w stanie bardzo dobrym. Kilka kapsli poodklejało się z tacek, ale większość się trzymała.

Dołożyłem kilka podstawek i etykiet. Może się komuś przyda.

PL butelkowane - wyjęto 2 / dołożono 2
PL niebutelkowane - wyjęto 1 / dołożono 13
Zagraniczne butelkowane - wyjęto 24 / dołożono 30
Zagraniczne niebutelkowane - wyjęto 9 / dołożono 14

Pozostałych grup kapsli nie ruszałem.

Warto pomyśleć o wymianie kartonu na nowy.

Paczka została wysłana do Pluto.
Załączniki
DSCN1048.JPG
DSCN1045.JPG
DSCN1043.JPG
DSCN1041.JPG
DSCN1032.JPG

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2352
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#770 Post autor: Pluto »

Potwierdzam, paczka jest u mnie od piątku.
Niebawem (początek tygodnia) ruszy dalej, o ile dostanę adres do wysyłki :)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

FALUBAZ_ZG
Posty: 200
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#771 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Wiadomo coś?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mu0dy
Posty: 447
Rejestracja: 18 listopada 2008, 17:32
Lokalizacja: Wrocław | Medyka

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#772 Post autor: mu0dy »

FALUBAZ_ZG pisze: 24 października 2022, 20:54 Wiadomo coś?
Pozdrawiam
Tak. Paczka leci do mnie.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 498
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#773 Post autor: Serek »

Pluto pisze: 16 października 2022, 08:14 Potwierdzam, paczka jest u mnie od piątku.
Niebawem (początek tygodnia) ruszy dalej, o ile dostanę adres do wysyłki :)
Wrzucisz podsumowanie?

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 498
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#774 Post autor: Serek »

Aktualna lista, żeby nie trzeba było szukać niżej:

110) kopernik V
111) Vilo V
112) Serek V
113) Delma V
114) zagul V
115) nosfer3 V
116) almin V
117) PawełN V
118) naitsabess V
119) Bart V
120) Pawlo V
121) Adrian3200 V
122) KZK16 V
123) krzmos V
124) Pluto
125) mu0dy
126) Trzeci
127) Shrek
128) Serek
129) Paweł
130) kinbir
131) FALUBAZ_ZG
132) Gremo
133) f430
134)
135)
136)
137)
138)
139)
140)

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2352
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#775 Post autor: Pluto »

Cześć,

Ciut paczkę przetrzymałem za co przepraszam.
Po przejrzeniu masy kapsli udało się nawet coś znaleźć :)

Poniżej dane:

Pozaeuropejskie: -3 / +3
Zagranica butelkowana: -5 / +10
Nie piwo PL: -4 / +4
Niebutelkowana zagranica: -5 / +5
butelkowane Pl: -1 / +2

Dodano ekstra:
+ 77 starsze piwne PL (od Yoreck)
+ 2 starsze nie piwne PL (od Yoreck)
+ 2 niebutelkowana zagranica (ode mnie)
+ 23 butelkowana zagranica (ode mnie)
+ 15 starsza PL (ode mnie)
+ 6 nie piwo PL (ode mnie)
+ 1 butelkowany PL (ode mnie)
Załączniki
Yoreck ekstra.jpg
Pluto ekstra.jpg
old3.jpg
old2.jpg
old.jpg
IMG_20221016_153243.jpg
IMG_20221016_131441.jpg
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
mu0dy
Posty: 447
Rejestracja: 18 listopada 2008, 17:32
Lokalizacja: Wrocław | Medyka

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#776 Post autor: mu0dy »

Informacyjnie: Podjąłem się próby wymiany pudła na nowe wraz z uporządkowaniem paczki po dodatkach od Patryka i Jurka - chcę zdążyć przed długim weekendem (bo mam już zaplanowany wyjazd) jeżeli się nie uda to paczka ruszy w dalszą podróż w listopadzie.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#777 Post autor: Bart »

Dzięki Pluto za dodatkowe kapsle!
mu0dy - na spokojnie puść paczkę w listopadzie. Teraz i tak nikt nie będzie miał czasu na nią. Fajnie, że uda się wymienić karton - dzięki!

Taka mała sugestia do kolejnych uczestników zabawy aby wybierając coś ze starszych kapsli, nie dokładać dubli.
Po dołożeniu nowych sztuk przez chłopaków zrobiło się wrażenie, że jest sporo powtórek. Super, że mamy świeżą krew w tym dziale i działajmy dalej na ustalonych zasadach ok.

Mam informacje, że jeszcze jakieś kapsle w tym dziale się pojawią :) Jak ktoś jeszcze ma możliwość i chęć wsparcia naszej paczki o starsze zwory to zapraszam do kontaktu lub wzięcia udziału w paczce forumowej.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2352
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#778 Post autor: Pluto »

Dobra, jest mały problem 😅
Nie wiem jak, ale nie nie włożyłem regulaminu i kart do wpisywania ilości...
Właśnie je znalazłem 🙄
mu0dy - wysłać je do Ciebie? Czy już do następnej osoby?
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

FALUBAZ_ZG
Posty: 200
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#779 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Eh, żeby tylko takie problemy były...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mu0dy
Posty: 447
Rejestracja: 18 listopada 2008, 17:32
Lokalizacja: Wrocław | Medyka

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#780 Post autor: mu0dy »

Pluto pisze: 30 października 2022, 14:52 mu0dy - wysłać je do Ciebie? Czy już do następnej osoby?
Wyślij do Trzeciego :P w sumie to się ucieszyłem, że nie muszę liczyć i wpisywać.

Podsumowanie tego co narobiłem poniżej, a w kolejnym poście info o samej paczce :D
Wymiana
PL:
Starsze: -4 / +11
Niepiwne: -4 / +10
Serie: -24 / +24
Dziewice: -2 / +6
Inne: 0 / +13

ZAGRANICA:
Korki: -1 / +1
Pozaeuropejskie -10 / +59
Dziewice -2 / +2
Butelkowane -13 / +25

Trochę dorzuciłem, bo zrobiło się miejsce
Załączniki
Wymiana_Zagranica.jpg
Wymiana_Starsze_Korki.jpg
Wymiana_Pozaeuropejskie.jpg
Wymiana_Polskie_Serie.jpg
Wymiana_Polskie_Niepiwne.jpg
Wymiana_Polskie_inne.jpg
Wymiana_Polskie_dziewice.jpg
Wymiana_Polskie.jpg

ODPOWIEDZ