Katalog Kapsli - Sprawy techniczne

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Katalog Kapsli - Sprawy techniczne

#1 Post autor: PawełN »

Chciałbym podzielić się pewnym pomysłem, nie wiem jednak na ile byłoby to proste do zrealizowania.

Otóż przy wielu złożonych mi ostatnio propozycjach wymian, dość mocno komplikuje sprawę to że istnieją zupełnie dwie osobne listy braków w katalogu z sygnaturami i bez. Zbierając kapsle bez sygnatur trudno jest znaleźć te poszukiwane w listach u kolekcjonerów którzy zbierają na sygnatury - i odwrotnie. W takich przypadkach te listy niewiele się przydają.

Zaproponowałbym zatem nową opcję - do tego ekranu - aby dało się stworzyć listę braków według drugiej listy braków:
Obrazek

Jak to miało by działać? Bardzo łatwo.
Tworząc listę braków z sygnaturami wg listy braków bez sygnatur, w tej nowej liście wszystkie wspólne numery sygnowanych kapsli które podpadają pod jeden numer wzoru byłyby automatycznie oznaczone jako nieposzukiwane.
W drugą stronę podobnie:
Tworząc listę braków bez sygnatur wg listy braków z sygnaturami jako nieposzukiwane oznaczały by się te wszystkie numery wzorów spośród których zebrane by się miało wszystkie sygnowane numery.

Tylko tyle i aż tyle. Niebagatelnie by to ułatwiło możliwości wspólnej wymiany. :)
Ostatnio zmieniony 19 maja 2022, 02:35 przez PawełN, łącznie zmieniany 1 raz.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Listy braków a katalogi z sygnaturami i bez

#2 Post autor: wismat »

Pomysł jak najbardziej możliwy do zrealizowania, będę go miał w pamięci.

Problem pojawia się z czasem, bo gdy mam chwilę zająć się katalogiem, tak jak na przykład dzisiaj to pojawia się wybór - nowe funkcje czy nowe aktualizacje. I wybieram zazwyczaj to drugie. Zostałem zawalony aktualnie wytworami z działu Inne. Jest to dobry moment na zasygnalizowanie możliwości, że jeśli nie znajdzie się osoba chętna do pomocy w ogarnianiu kapsli z tego działu (a jest to czasochłonne), za kilka miesięcy wydzielę z tego działu kapsle realnie będące na butelkach z piwem dostępnych w ogólnodostępnych sklepach/barach. Czyli prawie wszystko to co w 4 pierwszym podkategoriach). Pozostała część nie będzie już aktualizowana, względnie baardzo rzadko, z najniższym priorytetem. Na pewno nie zostanie usunięta, od razu zaznaczam. To pozwoliłoby zrealizować nasze pomysły na rozwój katalogu. Odnoszę wrażanie, że do działu Inne/Kolekcjonerskie i Browary Domowe trafia de facto ułamek tego co aktualnie jest tworzone w zaciszu domowym, zbiera to ułamek kolekcjonerów, a i pożera to nieproporcjonalnie dużo czasu w utrzymaniu katalogu.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Listy braków a katalogi z sygnaturami i bez

#3 Post autor: PawełN »

No, to fakt, że idzie na to nieproporcjonalnie dużo pracy. Po prostu potrzebni by byli ludzie, tacy redaktorzy, którzy podjęli by się katalogowaniem takich domowych kapsli. Takie kategorie trzeba by zrealizować chyba trochę w formie Wikipedii.

W każdym razie jeśli chodzi o nowe funkcje, to uważam że ta potrzeba jest najbardziej pilna. Po prostu dzięki niej oba katalogi zaczną ze sobą współgrać i wymiana ruszy z kopyta :)
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Listy braków a katalogi z sygnaturami i bez

#4 Post autor: Pluto »

Świetny pomysł! Krew mnie zalewa, jak mam robić wymianę z kimś kto zbiera bez sygnatur (sam zbieram na sygnatury.

@Wismat - a czy osoby wrzucające kapsle do poczekalni do działu "Inne" nie mogą przejąć od Ciebie aktualizacji? Nie wiem co konkretnie robisz z tymi kapslami ale może warto rozważyć temat :)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Listy braków a katalogi z sygnaturami i bez

#5 Post autor: wismat »

Ja dostaję skany/zdjęcia i usuwam z nich tło. A chętnych do tego brak. Ale mam już chyba na to rozwiązanie, muszę je jeszcze przemyśleć.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Listy braków a katalogi z sygnaturami i bez

#6 Post autor: PawełN »

Ja proponuję rozwiązanie doraźne w takim razie:
Wystarczy utworzyć temacik na forum, gdzie będziesz publikował wybrane skany do przetworzenia a inni będą mogli usuwać z nich tła. Na pewno się ciut chętnych znajdzie, ja też mógłbym pomóc.
Zawsze będzie to roboty mniej.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Katalog Kapsli - Sprawy techniczne

#7 Post autor: PawełN »

Chciałbym poruszyć pewną dość denerwującą kwestię w katalogu.
Otóż podczas wpisywania notatki przy kapslu (gdy się kliknie w ten pytajnik przy belce) trzeba bardzo uważać, aby nawet na sekundę nie wyjechać kursorem z tego "dymka", bo jeśli to się zrobi nawet na sekundę... to dymek znika a wraz z nim bezpowrotnie traci się wszystko co się napisało i jeszcze nie zapisało. Już mi się to zdarzyło bardzo wiele razy.
Znak towarzyszy zastrzelonych

ODPOWIEDZ