Czemu zbieracie z sygnaturami lub bez?

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
barthez
Posty: 303
Rejestracja: 18 sierpnia 2005, 13:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czemu zbieracie z sygnaturami lub bez?

#31 Post autor: barthez »

krzysio pisze: 02 stycznia 2022, 13:47 Dodam jeszcze taki komentarz - z mojego doświadczenia - gdy już do zbioru nie dochodzi wiele nowych wzorów warto skupić się na polepszaniu jakości zbioru. Bardzo wiele starszych kapsli występuje ogromnie często i warto wymieniać kapsle na ładniejszy egzemplarz. Często pozyskujemy jakiś wzór ze śladami rdzy lub uszkodzeniem i trafia on do zbioru, a można znaleźć ten wzór u kogoś do wymiany w dużo lepszym stanie.
Zgadzam się całkowicie - wymiana na lepsze jakościowo sztuki zawsze cieszy :)!
kapsle piwne i niepiwne, bez sygnatur i odwrotek

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 364
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Czemu zbieracie z sygnaturami lub bez?

#32 Post autor: PawełN »

Chwila, moment? Czy to znaczy że są tacy, którzy tego nie robią?
Ja zawsze, zawsze poświęcałem na to bardzo dużo czasu. Robiłem absolutnie wszystko, aby kapsle były w jak najlepszym stanie. Jeśli chodzi o nowości to zawsze się starałem aby na kapselku nie było najmniejszej ryski. Nawet jak kupowałem piwo w sklepie to starannie oglądałem kapsel przed zakupem i wybierałem na półce sztukę taką aby nie było nawet najmniejszego zadrapania widocznego pod światło... A potem zdejmowałem go z szyjki nożem podważając ząbki tak aby lica nawet nie tknąć. :)

Oczywiście zawsze o wiele bardziej skupiałem się na uzupełnianiu braków, ale w swoich poszukiwaniach też tak z połowę czasu to poświęciłem na szukanie sztuk w lepszym stanie.
Znak towarzyszy zastrzelonych

ODPOWIEDZ