Indeksy na kapslach piwnych

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Indeksy na kapslach piwnych

#1 Post autor: krzysio »

indeks.jpg
indeks.jpg (11.89 KiB) Przejrzano 4558 razy
Niedawno dowiedziałem się od jednego z kolegów kolekcjonerów, co oznaczają owe indeksy na kapslach. Ponoć indeksy na kapslach z tą samą sygnaturą oznaczają kolejne modyfikacje ( nawet nie wielkie ) receptury danej warki. Wynika to podobno z przepisów, że jeśli browar zmienia w niewielkim stopniu recepturę ( być może proporcje ) to trzeba odróżnić od siebie poszczególne produkcje / warki.

Dla mnie to nowa informacja. Czy ktoś z Was wiedział o tym i czy potwierdza ten fakt? Proszę o komentarze w tym temacie.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

FALUBAZ_ZG
Posty: 200
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Indeksy na kapslach piwnych

#2 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Ale takich indeksów nie ma na wielu innych kapslach. Znaczyloby to, że inne browary nie mają obowiązku modyfikacji numeru po modyfikacji składu czy po prostu z góry zakładają, ze modyfikacji nie będzie?

Jak dla mnie śliska sprawa i przyznam, ze jakieś choćby poloficjalne info z browaru sprawiloby, ze łatwiej byłoby mi w to uwierzyć. Bez tego ciężko...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Indeksy na kapslach piwnych

#3 Post autor: krzysio »

Dla tego pytam, czy ktoś wie, a nie - jak Wam się wydaje, czy to prawda......
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

FALUBAZ_ZG
Posty: 200
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Indeksy na kapslach piwnych

#4 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Prosiles o komentarz więc go udzieliłem. Nie zaznaczyleś, ze ma to być komentarz kolekcjonera mającego pewne informacje. Następnym razem doprecyzuj, a unikniesz rozczarowań.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Indeksy na kapslach piwnych

#5 Post autor: krzysio »

Nie jestem rozczarowany. Nie jestem też kłótliwy, bo gdybym był to zwróciłbym uwagę, że przed prośbą o komentarz znajdowało się zdanie wskazujące na prośbę o komentarz kogoś, kto wie i może to potwierdzić. Ale ok. Nie ma problemu.

Nadal proszę o komentarz kogoś, kto wiedział o takim fakcie.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 547
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: Indeksy na kapslach piwnych

#6 Post autor: kopernik »

To nie lepiej, zadzwonić lub napisać do browaru w Warce i dowiedzieć się u źródła?

venator24
Posty: 379
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Indeksy na kapslach piwnych

#7 Post autor: venator24 »

Na to pytanie odpowiedzi należy szukać u kogoś kto pracuje w tym browarze.

Informacje o modyfikacjach w składzie łatwiej umieścić na kontrze na butelce podczas rozlewu niż na kapslu.
Kapsle produkuje się dużo wcześniej i z pewnym zapasem ilościowym a podczas etykietowania butelek nanoszone są informacje typu termin przydatności do spożycia, partia, seria/warka itp więc łatwiej od strony technicznej i logistycznej umieścić taki wyróżnik tutaj.

Vilo
Posty: 73
Rejestracja: 18 listopada 2021, 18:51

Re: Indeksy na kapslach piwnych

#8 Post autor: Vilo »

A mi sie wydaje ze kazdy kapsel ma indeks tylko nie kazdy "na sobie" , indeksy pewnie sa przeznaczone dla drukarni, tam nikt nie zna sie na wzorach tylko ma zamowienie np 300 tys kapsli danego indeksu, i podla z kapslami sa oznaczone danymi indeksami. Moim zdaniem.

ODPOWIEDZ