Somersby seria dodruk

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3623
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Somersby seria dodruk

#1 Post autor: wismat »

Carlsberg Polska zafundował nam niestety paletę odcieni. Załączam skan porównujący kapsle z zeszłego roku z tymi, które ostatnio znalazły się na butelkach. Niektóre odcienie są tak podobne, że nawet skaner nie potrafi ich do końca poprawnie oddać (szczególnie fiolety)

Dlatego na ten moment do katalogu dodam jedynie dwa kapsle oznaczone literą N, z których zielony wyraźnie różni się odcieniem i nie miałem problemu odróżnić nowego kapsla w kartonie, nie posiadając dotychczasowego do porównania. Drugim jest czerwony kapsel z zupełnie innym kolorem napisu (żółtym).

Z załączonych kapsli, porównując na żywo, osobiście zostawię sobie jeszcze w kolekcji kapsle z literą I. Może jeszcze pomyślę o fioletowym z samego dołu. Niemniej do Katalogu ich nie dodaję - uznaję to za odcienie i zostawiam sobie jako ciekawostkę.

Mam nadzieję, że ta kompromisowa decyzja pozwoli na przyjemne zbieranie nowych wzorów kapsli, a nie na doszukiwanie się w sklepie jaki to kolor RGB akurat pacnęli w fabryce.
Załączniki
IMG_20220615_12020817 — kopia.png
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

FALUBAZ_ZG
Posty: 199
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Somersby seria dodruk

#2 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na to, ze kapsle mają tendencję do blakniecia, zwłaszcza te z pierwszego wypustu. To może wkrótce spowodować wysyp "nowych wzorów".
Pozdrawiam

pawlosek12
Posty: 1495
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Somersby seria dodruk

#3 Post autor: pawlosek12 »

Po co tyle kolorów robić jak lechy będzie to samo.

luzik36
Posty: 242
Rejestracja: 04 listopada 2014, 20:55

Re: Somersby seria dodruk

#4 Post autor: luzik36 »

Cześć osobiście myślę że to słuszny kierunek

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Somersby seria dodruk

#5 Post autor: wiki »

Nawe jeżeli nie do końca się zgadzam to też popieram. Te wyraźnie różniące się odcienie jednak kupię bo nigdy nie wiadomo co kiedyś wejdzie do katalogu. Różne zmiany się już zdarzały.

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Somersby seria dodruk

#6 Post autor: PawelG »

W swojej kolekcji mam już 28 różnych, nie licząc niebieskich, i wciąż nie mam wszystkich z tych nowych. Nie idźmy w stronę prób katalogowania tego. Przedstawiony w pierwszym poście kompromis jest chyba najlepszym możliwym, te z I można wrzucić w odmiany.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 364
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Somersby seria dodruk

#7 Post autor: PawełN »

Moim zdaniem nie powinno się robić nowych wzorów, ale na pewno powinno być to wrzucone w odmiany.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Somersby seria dodruk

#8 Post autor: Krzysiek »

Rozdzielenie w katalogu kapsli 16 i 17 to chyba przesada. Jest jak jest z tymi seriami, trzeba się pogodzić że będą pojawiały się odcienie. Akurat te dwa kapsle są na tyle charakterystyczne, że niezależnie który zostałby usunięty, to nie byłoby wątpliwości którego kapsla z serii jest odmianą.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

ODPOWIEDZ