Podziękowania

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Podziękowania

#1 Post autor: Paweł »

Cześć

Chciałbym oficjalnie obwieścić, że przestałem być administratorem/osobą decyzyjną w Katalogu Kapsli Polskich. Nowym właścicielem i zarządcą jest Mateusz (wismat).

Proces ten przebiegał stopniowo przez wiele lat. W 2011 roku Mateusz przygotował pierwszą wersję aplikacji webowej, do której została przeniesiona zawartość statycznej strony www, którą przygotowywałem. W międzyczasie nowa strona została przeniesiona na nowe serwery www, udostępniające środowisko pod aplikację. Przez 10 lat byłem osobą decyzyjną co do zawartości katalogu kapsli piwnych i przygotowywałem materiał zdjęciowy, ale już bez możliwości edycji strony. W międzyczasie Wismat rozwinął katalog o dział Niepiwne i inne działy, które powstały na bazie katalogu na stronie www Wikiego. Nie ingerowałem już w te sprawy. Na początku tego roku Mateusz przejął ode mnie przygotowywanie zdjęć nowości, które wchodzą z Poczekalni i jednocześnie przejął decyzyjność, które kapsle piwne wchodzą do właściwej numeracji, a które nie.
Kilka dni temu został dopięty ostatni element układanki i przepisałem własność domeny katalogkapsli.pl na Mateusza.

W ten sposób kończy się moja era jako administrator KKP. A zaczęło się to w roku 2007 czyli 15 lat temu, gdy przeniosłem do internetu katalog Bartosza Sikorskiego, który do tego czasu był dystrybuowany w formie wypalanych w domu płyt CD - ostatnia wersja została wydana w roku 2004. Zanim to nastąpiło, w 2005 roku założyłem ponadto niniejsze forum, gdzie na początku jego istnienia ustaliło się co przechodzi z katalogu offline do online.

Wielu z Was na pewno cieszy się z tego powodu :) Niektórzy może będą tęsknić... :depresja: Bez względu na to, kto i co sobie o mnie myśli - wszystkim dziękuję za wspólne rozwijanie pasji.

Mateuszowi życzę zaś dużo cierpliwości i asertywności. To nie jest łatwa rola, gdyż istnieje spora grupka kolekcjonerów, którzy traktują swoje hobby zbyt emocjonalnie i jest to dla nich okazja do konkurowania. Wywierana przez nich presja na decyzje jest duża i mało przyjemna.

Co do mnie: jak wiecie straciłem już zapał do rozwoju kolekcji PL, regularnie spadam w rankingu kapsli polskich i będę spadał dalej. Frajdę sprawiają mi zagraniczne kapsle piwne - tutaj mam jeszcze bardzo duże pole do popisu jeżeli chodzi o rozwój kolekcji. Łatwiej mnie będzie spotkać na giełdach zagranicznych niż polskich.
Ze swojej strony zapewniam zaangażowanie jako konsultant z wiedzą historyczną w temacie, ale ostateczne decyzje nie należą już do mnie.

Jeszcze raz dziękuję.

Dla tych co nigdy nie widzieli lub nie pamiętają, udostępniam jako prezent:
1. Ostatni katalog Bartosza Sikorskiego z 2004 roku
2. Katalog Pawła Kamienieckiego z lat 2005-2011
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Po rozpakowaniu plików zip, otwierać plikami index.html.

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 731
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

Re: Podziękowania

#2 Post autor: RyBy »

Dzięki za niewyobrażalny wkład pracy. Mam nadzieję, że Twoje "odejście" z Katalogu nie oznacza rezygnacji ze zbierania kapsli.
Życzę spokoju "na nowej drodze życia".
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2016
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Podziękowania

#3 Post autor: Krzysiek »

Dzięki Paweł!
Myślę że niewiele osób może równać się z Tobą, jeśli chodzi o zasługi dla naszego kolekcjonerskiego grona. Wspomniane przez Ciebie czasy powstawania najpierw forum a potem katalogu pokrywają się mniej więcej z początkiem mojej kolekcji, więc z wlasnego doświadczenia mogę powiedzieć jak wielki wpływ miały na moje zbieranie. Niesamowite jest to, że minęło 17 lat, pojawił się Facebook z licznymi grupami dla kapslarzy, a jednak tutaj dalej tętni życie, kolekcjonerzy dyskutują, wymieniają się, powstają inicjatywy jak Zielone Kartki czy paczka. Zaawansowanie techniczne katalogu zdecydowanie przewyższa jakikolwiek inny znany mi katalog czy bazę kapsli. Możliwość tworzenia różnorakich list zainicjowała setki wymian między kolekcjonerami. Przede wszystkim kombinacja forum + dobry katalog spowodowała widoczną od kilku lat dominację kapsli na giełdach. To wszystko nie byłoby możliwe bez, jak podejrzewam, setek godzin Twojej pracy. Chylę czoła.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Podziękowania

#4 Post autor: chinet »

Paweł, podziękowania za włożony trud także ode mnie.

Mimo wszystko i tak będziesz przywoływany w rozmowach z jakże znanym cytatem: "To wszystko wina... Pawła" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jestem trollem :mad:

pawlosek12
Posty: 1504
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Podziękowania

#5 Post autor: pawlosek12 »

Dziękuję Paweł za włożenie roboty w katalog kapsli polskich, bardzo dużo przemyśleń zrobiłeś wobec katalogu.

FALUBAZ_ZG
Posty: 200
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Podziękowania

#6 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Ja dzięki temu forum i katalogowi zacząłem zbierać kapsle, a ze dwa lata mi to zajęło.

Poza kapslami zbieram odznaki i bilety żużlowe, ale tu był systematyczny spadek ilosci partnerów do wymian. W kapslach natomiast ruch zwsze co widać właśnie po forum i katalogu.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Podziękowania

#7 Post autor: Bart »

Na forum jestem od grudnia 2012 a w Katalogu od stycznia 2013...tylko dlatego, że tu trafiłem moje zbieractwo przerodziło się w pasję i trwam te 10 lat.
Jestem pewny, że gdyby nie to, to kapsle dalej by leżały w pudełku po butach gdzieś w piwnicy.
To nie wszystko bo dzięki forum, hobby - poznałem świetnych ludzi, zgłębiłem sporo informacji czy super historii.

Z tego miejsca dziękuję Paweł za Twoją robotę! Dzięki Tobie i takim ludziom jestem TU i świetnie się bawię!

Mateusz, życzę dużo samozaparcia jak i wsparcia, życzliwości i wyrozumiałości...mam nadzieję, że dalej z pasję będziesz robił dobrą robotę i pociągniesz ten projekt!

Dziękuję Panowie!

Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 253
Rejestracja: 10 marca 2009, 15:49
Lokalizacja: RADOM

Re: Podziękowania

#8 Post autor: TOMI »

Zawsze bardzo doceniałem Twoje zaangażowanie i podejście do tworzenia katalogu. Dziękuję, ... bardzo dziękuję.

Awatar użytkownika
nosfer3
Posty: 65
Rejestracja: 12 lipca 2017, 08:11

Re: Podziękowania

#9 Post autor: nosfer3 »

Szacun za włożony trud i pracę.Jestem z tego młodszego wiekiem pokolenia nie wiekiem lecz stażem.Smiało moge napisac że KKP to był właśnie ten impuls by bliżej przyjrzeć się tematowi i finalnie w to wsiąknąc.Obecnie jest to jedna z moich pasji która staram się stale rozwijać.
Dla osób z podobnym stażem i nie tylko KKP jest traktowane jest jak wyrocznia,wiec wszystko co tu się pojawia niesie za soba duży wkład tematyczny dla kolekcjonerów.

Jeszcze raz szacun za poświecony czas,życze rozwijania swoich nowych pasji.

Pozdrawiam Maciej

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 546
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: Podziękowania

#10 Post autor: kopernik »

Dzięki Paweł za wszystko.
Włożony przez Ciebie trud i ogrom pracy jest nieoceniony a często przez wielu niedoceniany.
Miejmy nadzieję że Mateusz dźwignie to sam, bo z pewnością nie jest łatwo prowadzić zarówno katalog jak i forum i do tego pracować i mieć czas dla rodziny oraz chwilę wolnego dla siebie.
Jeszcze raz ogromne podziękowania.

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Podziękowania

#11 Post autor: KZK16 »

Dziękuję Paweł za forum i katalog, bo praca tu wykonana przez Ciebie jest tytaniczna, ja zaczynając kolekcjonowanie w 1997 roku nie miałem pojęcia o giełdach i sygnaturach. Dopiero po wejściu na forum w 2007 zajrzeniu w katalog pasja wybuchła na nowo. :)
Szacunek !
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Podziękowania

#12 Post autor: Mike007 »

Dzięki Paweł! Twoja praca z pewnością zaowocowała i będzie owocować dalej. Kolejni kolekcjonerzy, kolejni pasjonaci. Ja sam po blisko 10 latach marazmu w kolekcjonowaniu kapsli (2003-2012), kiedy to nawet nie zdawałem sobie sprawy o istnieniu katalogu, byłem szoku gdy się dowiedziałem o nim i o forum :O Tchnęło to we mnie nowego ducha, zaciekawiło, zapoczątkowało nowy rozdział w kolekcjonowaniu kapsli. Dlatego jetem dziś tu gdzie jestem, dzięki katalogowi i forum. Dzięki po stokroć!!!
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

ODPOWIEDZ