Zwierzyniec

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
TOM_TOM
Posty: 124
Rejestracja: 27 listopada 2005, 10:31
Lokalizacja: Katowice-Zarzecze

Zwierzyniec

#1 Post autor: TOM_TOM »

Hej, chciałem zwrócić uwagę na fakt, że aktualnie warzący browar Zwierzyniec, jest zupełnie czymś innym niż historyczny. Jedyną wspólną cechą jest to, że ostatni właściciel historycznego (a więc Perła), jest właścicielem aktualnego. A poza tym zarówno budynek , adres (aktualny browar jest zbudowany po drugiej stronie ulicy), instalacja browarnicza, a pewnie i piwowarzy (choć tu pewności nie mam) są zupełnie czymś innym. Dlatego ostatnie kapsle (zwłaszcza naklejki) powinny chyba być inaczej opisane. Tak gwoli ścisłości.
Podobna sytuacja jest w Grodzisku Wlk i tu kapsle są rozdzielone.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zwierzyniec

#2 Post autor: PawełN »

Zdecydowanie nie powinno się tworzyć zamieszania i stwarzać kolejnych kategorii tylko dlatego że doszło do jakiś zmian w instalacjach browarniczych.
To jest mimo wszystko katalog kapsli a nie katalog browarów. Takie piwa jak Piast czy Królewskie w ogóle nie mają już nic wspólnego z oryginalną lokalizacją a dalej są we własnej kategorii - i tak właśnie powinno być!

Proponuję jedynie umieścić stosowną adnotację przy opisie browaru w nagłówku, jeśli kogoś interesują takie ciekawostki. Nic więcej nie trzeba.
Znak towarzyszy zastrzelonych

venator24
Posty: 379
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Zwierzyniec

#3 Post autor: venator24 »

A ten aktualny browar w Zwierzyńcu to przypadkiem nie używa na etykietach wizerunku tego starego historycznego browaru.
Wychodzi na to że nie odcina się od poprzednika i łączy go nie tylko nazwa i właściciel. A tak na marginesie masz TOM_TOM jakieś fotki tego nowego browaru po drugiej stronie ulicy ? Bo byłem w Zwierzyńcu co prawda dawno ale nie mogę skojarzyć w którym to miejscu ten nowy został wybudowany.

ODPOWIEDZ