Porządki w kategorii Browary

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
southern
Posty: 289
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Porządki w kategorii Browary

#151 Post autor: southern »

Wismat: "Ponieważ już je dodałem, na razie zostaną w katalogu, a za kilka miesięcy zrobię rewizję stanu ich posiadania."

Trochę jak w "Klerze" Smarzowskiego. "Chodzi o to, aby zbierać, a nie zebrać i skończyć zbieranie." :wink:

Awatar użytkownika
kobejasi
Posty: 47
Rejestracja: 12 lutego 2022, 13:59
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#152 Post autor: kobejasi »

Widzę, że doszedł nowy wzór z Wrocławia 53b. Przeglądając swoje zwróciłem uwagę, że we wzorze 52 jest błędnie umieszczona sygnatura lub mój kapsel to też inny wzór. Na moim kapslu sygnatura jest pod literą "O" a nie jak w katalogu "W"
Załączniki
Screenshot_2023-07-24-16-52-22-137_com.android.chrome-edit.jpg
IMG_20230724_165111.jpg
IMG_20230724_165142.jpg

WiSt
Posty: 61
Rejestracja: 30 maja 2020, 11:34

Re: Porządki w kategorii Browary

#153 Post autor: WiSt »

Po ostatniej aktualizacji katalogu mam zagwostkę. Nie wiem jaki mam numer Elbląga, czy to 49, a może 49b. Nie mam kapsla do porównania, a na moim sygnatura PAPC jest pomiędzy Ul., a Browarna. Numer 49 sygnaturę ma pod UL., a 49b sygnatura wg. katalogu zaczyna się pod "B" w Browarna. Pytanie, czy któryś z nich ma źle oznaczone położenie sygnatury, czy mój to może już wzór C?

Awatar użytkownika
kobejasi
Posty: 47
Rejestracja: 12 lutego 2022, 13:59
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#154 Post autor: kobejasi »

WiSt pisze: 24 lipca 2023, 18:17 Po ostatniej aktualizacji katalogu mam zagwostkę. Nie wiem jaki mam numer Elbląga, czy to 49, a może 49b. Nie mam kapsla do porównania, a na moim sygnatura PAPC jest pomiędzy Ul., a Browarna. Numer 49 sygnaturę ma pod UL., a 49b sygnatura wg. katalogu zaczyna się pod "B" w Browarna. Pytanie, czy któryś z nich ma źle oznaczone położenie sygnatury, czy mój to może już wzór C?
Mój Nr 49
Załączniki
IMG_20230724_195307.jpg

Awatar użytkownika
kobejasi
Posty: 47
Rejestracja: 12 lutego 2022, 13:59
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#155 Post autor: kobejasi »

Jak już jesteśmy przy Elblągu to mam Elbląg 47 bez sygnatury PAPC
Załączniki
IMG_20230724_201429.jpg
IMG_20230724_201329.jpg
IMG_20230724_200040.jpg

PawelG
Posty: 381
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Porządki w kategorii Browary

#156 Post autor: PawelG »

Tak jak ktoś wspominał, razi niekonsekwencja zmian, wyrzucanie pewnych wzorów tytułem bycia odmianami, a następnie dodawanie innych odmian jako nowe wzory.
Czy z Katalogu wypadną wszystkie wzory, które znane są wyłącznie jako dziewice - Łomża 1, Metex 4 i 5, Bydgoszcz 39, Sierpc 4, Zabrze 2, itd.?

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Porządki w kategorii Browary

#157 Post autor: PawełN »

Ogólnie wszystkie takie jednostkowe "zawsze dziewicze" wzory to zdecydowanie powinny wypaść. To z całą pewnością są próby.

Podobnie powinny wylecieć Brzeska 53-57 które nigdy nie były dostępne w sprzedaży.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#158 Post autor: Mike007 »

Czy w przypadku Elbląga 49 i 49b różnicą jest też inne położenie sygnatury?
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#159 Post autor: Mike007 »

A w kwestii nowego skanu kapsla Łomża 4 - czym zatem różni się on teraz od 3ki? Poprzedni skan 4ki przedstawiał czarnego jelonka, a na nowym skanie jest on ciemno-brązowy, niemal jak 3ka.
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1409
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Porządki w kategorii Browary

#160 Post autor: KZK16 »

PawelG pisze: 24 lipca 2023, 20:14 Tak jak ktoś wspominał, razi niekonsekwencja zmian, wyrzucanie pewnych wzorów tytułem bycia odmianami, a następnie dodawanie innych odmian jako nowe wzory.
Czy z Katalogu wypadną wszystkie wzory, które znane są wyłącznie jako dziewice - Łomża 1, Metex 4 i 5, Bydgoszcz 39, Sierpc 4, Zabrze 2, itd.?
Do tych którzy niby mają w katalogu zaznaczone takie kapsle jak np Łomża 1 itd może napisać maila z prośbą/ żądaniem o zdjęcie tego kapsla z obu stron w dobrych warunkach ?

To może ten Bytów 8 i 9 też zrobić z niego odmianę choć Ankieta tu była o niego.
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

PawelG
Posty: 381
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Porządki w kategorii Browary

#161 Post autor: PawelG »

Łomża 3 i 4 to też odmiany tego samego kapsla - jasnobrązowy i ciemnobrązowy.

Ogólnie byłbym przeciwko definitywnemu usuwaniu czegokolwiek, co udowodniono, że istnieje. Katalog powinien być możliwie kompletny, czytelny i jednolity - odmiany powinny trafić do odmian, na wynalazki takie jak wspomniane Brzeska oraz kapsle z Białegostoku, Poznania i Tychów jest bardzo adekwatna sekcja "okolicznościowe", na błędodruki można osobną sekcję utworzyć, a co do kapsli wyłącznie dziewiczych - nie mam zdania, może można dla nich utworzyć jakąś flagę, ale nie powinno być tak, że jakaś Warka sobie wyleci z tego tytułu, a coś innego zostanie (nie wiem, czy to jest zakładane, ale patrząc na to, co się dzieje, w sumie nie wiem; jeśli czystka z tego tytułu miałaby się odbyć, to proponuję zrobienie tego za jednym zamachem, a nie tak, że dziś wypadnie jeden, za miesiąc drugi, a za dwa trzeci).
Ostatnio zmieniony 25 lipca 2023, 19:37 przez PawelG, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Adrian3200
Posty: 142
Rejestracja: 21 lipca 2014, 21:38
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Porządki w kategorii Browary

#162 Post autor: Adrian3200 »

Czym różni się nowy wzór z Lwówka (6b wg. sygnatur), od poprzednich numerów? Tylko nie mówcie że innym kolorem tła, bo to jest po prostu wyblakły egzemplarz jednego z poprzednich numerów.
5b.png
5b.png (60.75 KiB) Przejrzano 8572 razy

Awatar użytkownika
kobejasi
Posty: 47
Rejestracja: 12 lutego 2022, 13:59
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#163 Post autor: kobejasi »

Dalej sprawdzając nowe wzory, dopatrzyłem się szczegółu w Elbląg 44. Tekst na koronie zwykła czcionka i pogrubiona (szczególnie widać różnicę na cyfrach i literach o) . Kolor tła lekko różniący się.
Można dodać jako odmianę.
P. S. Sulimar 12 i 13 podobny temat, wzory powinny zostać połączone.
Załączniki
IMG_20230725_210841.jpg
IMG_20230725_210813.jpg
IMG_20230725_210743.jpg

Awatar użytkownika
Radekj7
Posty: 197
Rejestracja: 12 stycznia 2018, 09:41

Re: Porządki w kategorii Browary

#164 Post autor: Radekj7 »

kobejasi pisze: 24 lipca 2023, 18:54
WiSt pisze: 24 lipca 2023, 18:17 Po ostatniej aktualizacji katalogu mam zagwostkę. Nie wiem jaki mam numer Elbląga, czy to 49, a może 49b. Nie mam kapsla do porównania, a na moim sygnatura PAPC jest pomiędzy Ul., a Browarna. Numer 49 sygnaturę ma pod UL., a 49b sygnatura wg. katalogu zaczyna się pod "B" w Browarna. Pytanie, czy któryś z nich ma źle oznaczone położenie sygnatury, czy mój to może już wzór C?
Mój Nr 49
Masz numer 49.

W mojej ocenie położenie sygnatury w Elbląg 49 i 49b jest takie samo. Nie będę nakładał na siebie zdjęci czy robił linii odniesienia bo i tak tego nie docenicie...

Proponuję poprawić obrót kapsla, tak żeby napis RED był tak samo pochylony i wtedy samo to wyjdzie.

Odnośnie położenia sygnatury względem napisu na ząbkach, to zważając na powyższe, stwierdzam, że z powodu innej wielkości czcionki napis na ząbkach jest szerszy i tym samym przesunięty. Odstępy pomiędzy napisami są mniejsze.

Dla tych, ktorzy nie mogą odróżnić, który kapsel posiadają, proponuję popatrzyć na położenie sygnatury względem napisu oraz kształt cyfry '0'.

Załączam zdjęcia. Butelkowany to nr 49 :P
Załączniki
IMG_20230725_185930_Elblag 49 vs 49b.jpg
IMG_20230725_185845_Elblag 49 vs 49b.jpg

Awatar użytkownika
Radekj7
Posty: 197
Rejestracja: 12 stycznia 2018, 09:41

Re: Porządki w kategorii Browary

#165 Post autor: Radekj7 »

kobejasi pisze: 25 lipca 2023, 20:46 Dalej sprawdzając nowe wzory, dopatrzyłem się szczegółu w Elbląg 44. Tekst na koronie zwykła czcionka i pogrubiona (szczególnie widać różnicę na cyfrach i literach o) . Kolor tła lekko różniący się.
Można dodać jako odmianę.
P. S. Sulimar 12 i 13 podobny temat, wzory powinny zostać połączone.
Czy z powodu grubszej czcionki, napis względem sygnatury, czy awersu kapsla jest przesunięty? Możesz przesłać zdjęcia?

Awatar użytkownika
Radekj7
Posty: 197
Rejestracja: 12 stycznia 2018, 09:41

Re: Porządki w kategorii Browary

#166 Post autor: Radekj7 »

Krzysiek pisze: 23 lipca 2023, 22:13 Kompletnie nie kumam, jaki jest sens obecnych działań. Wyrzucamy kapsel z Olsztyna, bo jest odmianą kolorystyczną. W tym samym czasie dokładamy jako nowe wzory odmiany w Chojnowie i Lwówku. Wyrzucamy błędodruk z Wrocławia który miała tylko jedna osoba, dodajemy błędodruk z Gdańska który ma tylko jedna osoba. Swoją drogą ten ostatni przypadek to taki symbol zmiany osoby decyzyjnej w katalogu. :wink:
Chojnów nie jest tylko odmianą kolorystyczną. Propozycja dla Wismata - może warto by było dodać zdjęcie porównawcze na podobieństwo tego, które zrobił p. Robert Szyndel na swojej stronie (udostępniam je za zgodą p. Roberta).

W kolejnym wpisie odniosę się do kapsli Gdańsk bo w tamtym przypadku mam trochę inne zdanie...
Załączniki
1624113989.jpg

Awatar użytkownika
Radekj7
Posty: 197
Rejestracja: 12 stycznia 2018, 09:41

Re: Porządki w kategorii Browary

#167 Post autor: Radekj7 »

Ostatnio miałem na głowie trochę innych spraw więc hobby musiało poczekać... Dodanie kolejnej tury starych-nowych wzorów zmotywowało mnie do wygospodarowania czasu na analizę dubli (przepraszam Wismat bo wiem, że włożyłeś dużo pracy w opracowanie tych zmian), ale akurat Gdańsk 20b to jest wyblak numeru 21.
Piszę to z pełnym przekonaniem gdyż mam wyblak nr 21, który za jakieś 5-6 miesięcy na słońcu będzie już nr 20b. Sami oceńcie - tylko ząbki muszą jeszcze "oddać" kolor...
Załączniki
IMG_20230725_184234_Gdańsk 21 odmiany czy 20b.jpg
IMG_20230725_184305_Gdańsk 21 czy już 20b.jpg
IMG_20230725_184305_Gdańsk 21 już prawie 20b.jpg

Awatar użytkownika
Radekj7
Posty: 197
Rejestracja: 12 stycznia 2018, 09:41

Re: Porządki w kategorii Browary

#168 Post autor: Radekj7 »

W mojej ocenie kapsel Gdańsk nr 14b dubluje się z nr 23. Obydwa mają metaliczne tło a różnice powoduje jakość skanu. Kolor postaci mieni się (od złotego do seledynowego) stąd ta różnica. Jeżeli jestem w błędzie to chętnie zapoznam się ze zdjęciem porównawczym kapsli Gdańsk 14b i 23.

Awatar użytkownika
Radekj7
Posty: 197
Rejestracja: 12 stycznia 2018, 09:41

Re: Porządki w kategorii Browary

#169 Post autor: Radekj7 »

Przy okazji zmian chciałbym złożyć kolejną propozycję do rozważenia, tj.:

* Bydgoszcz 29 - mam napisy oraz gryfa błyszczącego i malowanego

* Łomża 14 i 15. Nr 14 jest metaliczny, nr 15 jest malowany, a ja mam jeszcze nr 15b czyli matowy.
Załączniki
IMG_20230726_214538_Bydgoszcz 29 odmiany.jpg
IMG_20230726_210339_Łomża 14 i 15 oraz odmiana.jpg

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1409
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Porządki w kategorii Browary

#170 Post autor: KZK16 »

Radekj7 pisze: 26 lipca 2023, 20:50 Przy okazji zmian chciałbym złożyć kolejną propozycję do rozważenia, tj.:

* Bydgoszcz 29 - mam napisy oraz gryfa błyszczącego i malowanego

* Łomża 14 i 15. Nr 14 jest metaliczny, nr 15 jest malowany, a ja mam jeszcze nr 15b czyli matowy.
Też posiadam Bydgoszcz 29 malowany.
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
kobejasi
Posty: 47
Rejestracja: 12 lutego 2022, 13:59
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#171 Post autor: kobejasi »

Radekj7 pisze: 26 lipca 2023, 20:25 Ostatnio miałem na głowie trochę innych spraw więc hobby musiało poczekać... Dodanie kolejnej tury starych-nowych wzorów zmotywowało mnie do wygospodarowania czasu na analizę dubli (przepraszam Wismat bo wiem, że włożyłeś dużo pracy w opracowanie tych zmian), ale akurat Gdańsk 20b to jest wyblak numeru 21.
Piszę to z pełnym przekonaniem gdyż mam wyblak nr 21, który za jakieś 5-6 miesięcy na słońcu będzie już nr 20b. Sami oceńcie - tylko ząbki muszą jeszcze "oddać" kolor...
Zgadzam się z Radkiem w temacie tego Gdańska. Jest to na pewno wyblakły. Podobnie jest też z lwówek 6b, tam będzie ten sam temat.
Załączniki
IMG_20230726_235141.jpg
IMG_20230726_235118.jpg

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Porządki w kategorii Browary

#172 Post autor: PawełN »

Radek udowodnił ponad wszelką wątpliwość że ten szary Gdańsk to jest wyblak. Czyli jednak do skasowania.

Postuluję wszelkie "nowe-stare" kapsle dodawać jednak na początku do poczekalni.


A tak poza tym:

Zgłaszam że Gdańsk 9 i 10 ma oszukane skany
Ostatnio zmieniony 27 lipca 2023, 00:06 przez PawełN, łącznie zmieniany 2 razy.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Porządki w kategorii Browary

#173 Post autor: Krzysiek »

Radekj7 pisze: 26 lipca 2023, 20:13
Krzysiek pisze: 23 lipca 2023, 22:13 Kompletnie nie kumam, jaki jest sens obecnych działań. Wyrzucamy kapsel z Olsztyna, bo jest odmianą kolorystyczną. W tym samym czasie dokładamy jako nowe wzory odmiany w Chojnowie i Lwówku. Wyrzucamy błędodruk z Wrocławia który miała tylko jedna osoba, dodajemy błędodruk z Gdańska który ma tylko jedna osoba. Swoją drogą ten ostatni przypadek to taki symbol zmiany osoby decyzyjnej w katalogu. :wink:
Chojnów nie jest tylko odmianą kolorystyczną.
Nie nazwałem tego kapsla odmianą kolorystyczną. W moim odczuciu kapsel jest po prostu odmianą. Odmiana nie musi tyczyć się jedynie kolorów - chodzi o sytuację gdy mamy do czynienia z różnicami, które są na tyle małe lub słabe, że nie powinny decydować o powstaniu nowego wzoru. W tym przypadku mamy 3 drobne różnice:
- odcień (stricte odmianowa różnica)
- grubość nadruku (znowu różnica nadająca się do odmian - przypominają się kontrowersje wywołane chudym/grubym gryfem na Bytowie)
- litera J
Co do zasady ta ostatnia różnica może stanowić o nowym wzorze. Tyle że w tym przypadku ta różnica jest naprawdę iluzoryczna. Na kapslu mamy 10 różnych liter, 9 jest identycznych a dziesiąta różni się nieznacznie i nikt przy zdrowych zmysłach nie powie że była to zamierzona zmiana w browarze czy w trakcie projektowania kapsla. Patrzę na grafikę Roberta na której jest porównanie powiększonych jotek i wiem, że jeśli obejrzę swój kapsel, to nie będę w stanie na oko stwierdzić czy mam 2 czy 2b.

W tej sytuacji popełniono moim zdaniem poważny błąd teoretyczny. Nie powinniśmy tworzyć sytuacji, w której 3 drobne różnice mają wartość 1 dużej. Osobno żadna z tych różnic nie zasługuje na stworzenie nowego wzoru w katalogu. I generalnie "waga" różnic nie powinna się sumować. Biorąc pod uwagę wiek tych kapsli oraz ówczesną technologię produkcyjną nie wydaje mi się żeby z pewnością można było stwierdzić że te różnice są 0-1. To znaczy, że każdy kapsel będzie albo jasny, z cienkimi szynkami i takim J albo ciemny, z grubymi szyszkami i siakim J. Prędzej czy później pojawi się ktoś, kto trafi kapsel "pomiędzy" i nie będzie wiedział jak go zaklasyfikować. I teraz myk. Nie mówimy tu tylko o 2vs2b. Trzeba wziąć pod uwagę także 3vs2b oraz 4vs2b bo taka zależność wynika z katalogu bez sygnatur.

Na koniec ciekawostka z katalogu bez sygnatur (kapsle mają różne sygnatury).
Różny odcień? Ewidentnie
Inny wygląd liści? No pewnie
Czy któraś literka się różni? Proszę spojrzeć na kreseczkę w "ś" (żeby nie było, robiłem takie samo zdjęcie porównawcze na CCI i u mnie też ta kreseczka jest przesunięta)
No i co zrobimy z tym fantem? :rotfl:

PS. Jeszcze filozoficzne pytanie spowodowane opisem z katalogu: "inny kolor zieleni" - czy zieleń może mieć różne kolory? :mrgreen:
Załączniki
Rebel.jpg
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Porządki w kategorii Browary

#174 Post autor: PawełN »

Jak dla mnie:

Nowy wzór jest wtedy, kiedy zmiana została dokonana przez grafika. Ewidentna zmiana koloru czy modyfikacja rysunku, dodanie jakiś cieni, gradientów, itp.
Odmiana jest wtedy, kiedy zmiana wyglądu kapsla nastąpiła w wyniku zmian w technologii jego produkcji. Czyli np inny raster, inna blacha, inny odcień tej samej farby.

Ja mam takie podejście bo zbieram kapsle jako "dzieła sztuki". Czyli po prostu każdy kapsel jest dla mnie bardziej lub mniej udanym dziełem artysty. Jeśli kapsel wygląda inaczej a artysta nie miał w tym udziału dla mnie nie ma to większej wartości. Choć przyznaję że zbieram np błędodruki, czy co ciekawsze odmiany jako ciekawostki. Dla mnie to są takie "interpretacje" kapslowych dzieł ;)
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
Radekj7
Posty: 197
Rejestracja: 12 stycznia 2018, 09:41

Re: Porządki w kategorii Browary

#175 Post autor: Radekj7 »

Krzysiek pisze: 26 lipca 2023, 23:53
Radekj7 pisze: 26 lipca 2023, 20:13
Krzysiek pisze: 23 lipca 2023, 22:13 Kompletnie nie kumam, jaki jest sens obecnych działań. Wyrzucamy kapsel z Olsztyna, bo jest odmianą kolorystyczną. W tym samym czasie dokładamy jako nowe wzory odmiany w Chojnowie i Lwówku. Wyrzucamy błędodruk z Wrocławia który miała tylko jedna osoba, dodajemy błędodruk z Gdańska który ma tylko jedna osoba. Swoją drogą ten ostatni przypadek to taki symbol zmiany osoby decyzyjnej w katalogu. :wink:
Chojnów nie jest tylko odmianą kolorystyczną.
(...) Prędzej czy później pojawi się ktoś, kto trafi kapsel "pomiędzy" i nie będzie wiedział jak go zaklasyfikować. (...)
Jestem w posiadaniu Norm Branżowych pochodzących z już zamkniętego polskiego browaru. Normy m.in. dotyczą produkcji 'zamknięć koronowych' oraz innych zakresów produkcji piwa (mam ich z 15 różnych - od słodów po beczki i skrzynki na piwo). Zaczynaja się BN-74... lub BN-81... itd.

Według normy zamawiający mógł wybrać czy kapsel będzie lakierowany zewnętrznie czy wewnętrznie, a może obustronnie itd. Wybierał też litografię, rodzaj podkładki z tworzywa sztucznego, kory litej czy suberytowej z krążkiem folii itd.
Nroma odnosi się też do ilość ząbków, wymiarów itd.
Dlatego ja zwracam uwagę na np. rodzaj blachy.

Na podstawie normy stwierdzam, że inna uszczelka = inne zlecenie produkcji. Mamy takie sytuacje z kapslem Bydgoszcz 1.
Rodzaj nadruku jest zależny od tego jakie mogły być odstępy w produkcji. Może po pierwszej partii, która pomimo iż nie zadowoliła browaru to z wiadomych powodów poszła na butelki (?) A później browar stwierdził, że zmieniamy i mamy różnice. Może...

Niestety, ale musimy pogodzić się z tym, że teraz już nikt z nas tego nie potwierdzi, a i współczesne nastawienie do błędów w produkcji jest odmienne gdyż mamy opcje "reklamacji" więc producent zapyta 5x zanim wypuści do produkcji...
Załączniki
Screenshot_20230727_085324_com.google.android.apps.docs_edit_470470937641750.jpg

Awatar użytkownika
Radekj7
Posty: 197
Rejestracja: 12 stycznia 2018, 09:41

Re: Porządki w kategorii Browary

#176 Post autor: Radekj7 »

Chciałbym poddać pod Waszą dyskusje jeszcze kwestie kapsla 'licencja' Holsten 1 oraz 1b.

Po ogłoszeniu, że istnieje wersja z "myślnikiem" pomiędzy Deutsche Brauart, zacząłem sprawdzać moje duble i pytać się kolegów, jak u nich wygląda ten kapsel. Nagle okazało się, że nikt (z pytanych i ja też) nie ma kapsla z myślnikiem...

Jeden Kolega podzielił się ze mną zdjęciami etykiet Holsten z browaru BROK w Koszalinie. No i tam na głównej etykiecie nie ma tego myślnika... Kombinacja tych dwóch słów pojawia się TYLKO na etykiecie głównej.

Zatem, czy nr 1 na pewno jest nasz? Pewnie znajdzie się ktoś, kto powie - no ale sygnatura jest polska, ale czy zakłady położone przy granicy nie mogły produkować też dla tej zagranicy? Ustalone jest, że znaczenie ma skąd jest zakład produkujący piwo a nie zakład produkujący kapsel.

Druga sprawa - ten przykład dowodzi, jak ważnym elementem katalogu jest zdjęcie dobrej jakości.
Załączniki
IMG-20230618-WA0002_Holsten Brok.jpg
IMG-20230618-WA0002_Holsten Brok-kontra.jpg
IMG-20230618-WA0002_Holsten Brok-kontra 2.jpg

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1355
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Porządki w kategorii Browary

#177 Post autor: Kibi »

Image0001.JPG
Image0001.JPG (206.13 KiB) Przejrzano 8258 razy
Radekj7 pisze: 27 lipca 2023, 08:13 Nagle okazało się, że nikt (z pytanych i ja też) nie ma kapsla z myślnikiem...
Okazało się że mam obydwie wersje. Do tej pory nie zauważałem różnicy i mógłbym bez tego rozróżnienia wzorów żyć dalej.
Ten myślnik nie wygląda na uzasadniony gramatycznie czy ortograficznie ale bez wątpienia jest wydrukowany.
W końcu okocimskie portery też mają napis "brewedano" którego próżno szukać w słownikach :D .

A tak w ogóle to jestem zwolennikiem mniejszej ilości wzorów a większej odmian.
Od pewnego czasu dyskusja w tym wątku zupełnie kłoci się z jego tytułem.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#178 Post autor: wismat »

Dziękuję wszystkim za głosy.

Elbląg 49 - poprawiłem położenie sygnatury względem tekstu
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#179 Post autor: wismat »

kobejasi pisze: 24 lipca 2023, 19:15 Jak już jesteśmy przy Elblągu to mam Elbląg 47 bez sygnatury PAPC
Fajnie by było zobaczyć ten przypadek na żywo na którejś z giełd i ewentualnie go zeskanować. Widzę też, że ząbki ma obdrapane - możliwe, że tam mogla być sygnatura
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#180 Post autor: wismat »

Radekj7 pisze: 26 lipca 2023, 20:50 Przy okazji zmian chciałbym złożyć kolejną propozycję do rozważenia, tj.:

* Bydgoszcz 29 - mam napisy oraz gryfa błyszczącego i malowanego

* Łomża 14 i 15. Nr 14 jest metaliczny, nr 15 jest malowany, a ja mam jeszcze nr 15b czyli matowy.
Bydgoszcz 29 myślę, że jest do rozważenia, jeśli faktycznie na żywo ocenimy że to złota farba, a nie inny rodzaj blachy.

w przypadku Łomży oceniam, że to będzie mogła być odmiana, bo wygląda mi to na analogiczną sytuację jaką przerabialiśmy przy dodawaniu niepiwnych.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

ODPOWIEDZ